Metin Görgün

Hepiniz istifa edin

11 Mayıs 2003
<B>KENAR </B>yönetim, bu maçlarda tam anlamıyla sınıfta kaldı. Bu kadar önem verdiğimiz (biz öyle sanıyoruz) maçlarda Türkiye'nin en iyi kenar yönetimiyle mi beraberiz? Bu sorum sayın Federasyon Başkanı Hüsnü Can'a... Gerçekten en iyileri bunlar mı? Önce bana, sonra da Türk halkına bunun cevabını samimi olarak vermesini istiyorum. Neder kenar yönetim diyoruz? Portekiz nasıl bir takım? Defansı seven, kısa boylu. Böyle takımlara karşı en iyi hücum şekli ortadan saldırmaktır. Bu nedenle, ortaya stil olarak pas atması (topu dinlendirdiğinden) daha zor olan Ufuk'un yerine Hüseyin'le başlayıp, özel talimat verilmesi gerekirdi. Bu arada sahada görev yapan oyuncuların da böyle bir maçı, hem de İstanbul'da kaybetmenin ayıbı da onların apoleti oldu. Emeği geçen herkesi istifa davet ediyorum. Bazen en doğru iş, yeri geldiğinde bırakabilmektir.
Yazının Devamını Oku

İnanamıyorum

10 Mayıs 2003
<B>SAYGIDEĞER </B>federasyon üyeleri, sevgili voleybolseverler, sayın teknik heyet ve siz sahadaki oyuncular... Bu havanın yeterli olacağını düşündüyseniz, hep beraber çok yanıldığınızı, önemsemediğiniz Ukrayna, size acı bir şekilde gösterdi. Böylesine önemli bir olayı önce Türkiye'nin gündemine, sonra da camianın gündeminde ilk sıralara oturtmamak en büyük ayıbımız.

Sahadan ayrılan oyunculara sorsanız, ‘‘Kimse kötü oynamadı. Nasıl oldu da yenildik?’’ derler ki, inanın haklılar. Erkan, Barış ve zaman zaman da Aykut... Bu saydıklarım da sadece hücumda varlar. Biz bu rally point sistemini ülke olarak öğrenemedik. Her sayının önemli olduğunu, kritik anlarda sonuca gidecek oyuncu yaratamamanın sıkıntısını Avrupa kupalarından beri yaşıyoruz.

Diğer üç takımı da izledim. Bu grupta düştüğümüz hale inanamıyorum. Yazık, gerçekten ayağımıza gelen fırsatları bir şekilde tepmeyi alışkanlık haline getirdik.
Yazının Devamını Oku

Geleneğe uydu

28 Nisan 2003
<B>TARTIŞILAN,</B> angarya olarak değerlendirilen Türkiye Kupası Bayanlar Finali'nde, Eczacıbaşı, Güneş Sigorta'yı finaller öncesi eleyen sürpriz takım Telekom'a karşı beklendiği gibi rahat oynayarak maçı 3-0 kazandı. Türk Telekom, seyretmeyi her zaman sevdiğim Güzin'in oyun tarzıyla direndiyse de, kendisine güvenleri geri gelmiş Eczacıbaşı karşısında tutunamadı.

Sezon içinde çok önemli 2 oyuncusu Çiğdem ve Mesude'nin sakatlanmasıyla darboğaza giren Eczacıbaşı, Zetova'nın transferi ve de İzolda'nın smaçör oynatılmasıyla yepyeni bir sayfa açtı. Öyle ki bu yeni düzen oturunca Eczacıbaşı takımı sezon başından bu yana daha iyi oynamaya başladı.

Ortada Kounova ve Özlem'in bloktaki etkinliği, Bahar ve Natalia ikilisinin çabuk toptaki uyumu, Eczacıbaşı'nın rahat oynamasını sağlıyor.

Gerek turnuvanın, gerekse maçın en başarılı smaçörü Zetova bu karşılaşmalar için bir gömlek yukarıda kaldı. Eczacıbaşı zor olanı başarıp bu sezonu da geleneğine uygun çifte şampiyonluk kazandı, kutluyorum.
Yazının Devamını Oku

Erdemir hak etti

30 Mart 2003
<B>DALAMAN'</B>da üç gün boyunca muhteşem bir atmosfer vardı. Voleybola gönül vermiş genç ve dinamik seyirciler, takımları coştururken, bizlere misafirperverlik örneğinin en güzelini gösteren belediye başkanı Şevket Durmuş ve il müdürü Ünsal Kutluhan'a voleybol camiası adına binlerce teşekkür...

Erdemirspor-Arçelik rekabetinde her zamanki gibi kalite ve heyecan vardı. Sahada galibiyete inanmış ve güçlü rakibini iyi çalışmış bir Erdemirspor vardı. Özellikle arka orta defansında inanılmaz toplar çıkardılar. Ali Peçen'in ısınmadan sakatlanmasıyla bir anda kendini libero olarak bulan Cengizhan, muhteşem oynadı. Pasör Koch adeta zincirlerini kırmış, özgürce hem ortayı çok iyi kullandı, hem de günün smaçörü Bulgar Vladimir'i muhteşem kullandı. Sinan ve Ali Yılmaz galibiyette büyük rol oynadılar. Mehmet ve Barış, Koch'a ‘‘Bunca zamandır neredeydin? Neden bize pas atmadın?’’ deseler yeridir.

Arçelik, bütün kurgusunu Vladimir'i durdurmaya göre ayarlamış. Maçı kurtarmak için her değişikliği yaptılar. Ancak Orhan'ın, Volkan'ın ve de Stefanov'un çabaları sonucu değiştirmeye yetmedi. Teknik ve taktik yönden incelediğimizde Belçikalı antrenör Georg Strimilon'un hesapları tuttu ve Erdemirspor, genel anlamda çok iyi oynayarak haklı bir galibiyet aldı.
Yazının Devamını Oku