Konya’nın küflüsü mü, Antakya’nın sıkması mı, Ayvalık’ın loru mu?

Hatay’ın künefelik peyniri, Trabzon’un muhlamalık peyniri, Erzurum civil peyniri, onlarca çeşit tulum peyniri, Viyana’nın incirlisi, Kuzey İtalya’dan provolone...

Haberin Devamı

Ağız sulandıran, iştah kabartan bir liste bu. Her damağa, her keseye göre peynirler. Üstelik artık hepsini bir arada bulması da kolay. İstanbul’un en iyi peynirlerini satan dükkânları araştırdım

Ariste Peynir Dükkânı
İthal ve yerli 200 çeşitten fazla peyniri bir arada bulabileceğiniz baştan çıkarıcı bir dükkân... Peyniri ekmeğe sürerek yiyenlere 7 ay bekleterek kıvama getirdikleri Ezine inek peynirini öneriyorlar. Manyas’tan kekikli ve çörekotlu sepet peyniri, Trabzon’dan mıhlamalık peynir benim favorilerim arasında... Eski kaşarın inek sütünden olanını Kars’tan, koyun ve keçi sütünden imal edilenini Trakya’dan getirdikten sonra 12 ay dinlendirip satışa çıkarıyorlar. İthal ürünleri de var: Viyana’dan incirli peynir, beş yıl ve 42 aylık iki farklı seçenekte blok parmesan, ayrıca mascarpone, provolane, rokfor, gouda, mimolette gibi birçok peynir de müşterinin beğenisine sunuluyor.
Mutlaka deneyin
Mıhlamalık peynir, incirli peynir, provolane
İncirliköy Mahallesi, Soğuksu Caddesi No:53 Beykoz
www.artistepeynirdukkani.com

Haberin Devamı

Antre Gourmet
15 yıla yakındır faaliyet gösteren Antre Gourmet unutulmaya yüz tutmuş peynirleri bulup müşteriyle buluşturuyor. Aynı zamanda catering hizmeti de vermeye başlayan firmanın işletmecileri en küçük detayla bile bizzat ilgileniyor. 34 çeşit yöresel peynir dışında ithal peynirler de dükkânda mevcut.
Mutlaka deneyin
Antakya sıkma peyniri, Erzurum civil peyniri, Konya küflü peyniri, Gourmet’nin tulum peyniri
Akarsu Caddesi No: 52
Cihangir
www.antregourmet.com.tr


Uzunlar Şarküteri

İşe 1962’de mandıracılıkla başlamışlar. O gün bugün Urfa peyniri, otlu peynir, örgü peyniri, Anadolu kaşarı, tulum peyniri ve klasik koyun peyniri üretiyorlar. Hedefleri müşteriye en iyi kahvaltılık ürünleri sunmak.
Mutlaka deneyin
Siverek yaprak peynir, Hatay künefelik peynir, Antep mayıs peyniri...
Ferit Selimpaşa Caddesi Gonca Sokak No:35/B Bahçelievler
www.uzunlarpeynir.com

Peynirci Baba
Mottosu ‘En iyi reklam memnun kalmış müşteridir.’ Kendi üretimlerinden çok 300’ü aşkın tedarikçiden aldıkları ürünleri müşteriyle buluşturuyorlar.
Mutlaka deneyin
Trabzon telli peyniri
Hasanpaşa Mahallesi Kurbağalıdere Caddesi Kadıköy
www.peynircibaba.com.tr

Haberin Devamı


Arnavutköy peynircisi
Her türlü Türk peynir ve zeytinini bulunduran çok keyifli bir mekân... Şarküteri reyonu da oldukça kalabalık. Günlük köy yumurtası ve petek balıyla her zevke hitap ediyor.
Mutlaka deneyin
Ayvalık loru, taze keçi
peyniri, kuru et
1. Cadde, No: 79, Arnavutköy


Gönenli Peynirci
1978’de ilk şubesini Bahçelievler’de açan Gönenli
Peynirci’nin bugün 9 şubesi var. Kendi üretimleri özel peynirleri dışında çeşitli yörelere has peynirleri de vitrinlerinde bulmak mümkün.
Mutlaka deneyin
Mihaliç, Abaza peyniri, biberli lor, kaşkaval.
Yücetarla Caddesi Muhtar Sokak No: 2/A Bakırköy
www.gonenlipeynirci.com

Yazarın Tüm Yazıları