GeriTeknoloji Türkiye'nin bulutunu küreselleştiriyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'nin bulutunu küreselleştiriyor!

Türkiye'nin bulutunu küreselleştiriyor!
Abone Olgoogle-news

Bulutistan, Huawei, Equinix, Intel ve SAP ortaklığıyla kurulan SAP HANA Dönüşüm Platformu, Türkiye’deki işletmelerin dijital dönüşümüne hız kazandırarak rekabet gücünü artırıyor.

Türkiye'de faaliyet gösteren şirketlerin uluslararası rekabet gücünü teknolojiyle artırmak amacıyla, Bulutistan, Equinix, Huawei, Intel ve SAP işbirliğiyle hayata geçirilen SAP HANA Dönüşüm Platformu, 14 Aralık Perşembe günü Çırağan Sarayı'nda düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Huawei ana sponsorluğunda gerçekleştirilen toplantıda, SAP HANA Dönüşüm Platformu iş ortaklarının yöneticileri ve teknoloji liderleri bir araya gelerek, bilişim sektöründe yaşanan hızlı dönüşümün ortaya çıkardığı ihtiyaçları ve ekosistemin geleceğini konuştu.

Bellek içi mimarisiyle iş uygulamalarını çalıştıran geleneksel sistemlere oranlara çok yüksek hız ve verimlilik sağlayan SAP HANA platformu, yakın gelecekte tüm SAP çözümleri için standartlaşmayı hedefliyor. Türkiye'de kurumsal iş uygulamalarında SAP'yi tercih eden lider işletmelerin, önümüzdeki yıllarda zorunlu hale gelecek SAP HANA geçiş sürecine değer katmak amacıyla kurulan SAP HANA Dönüşüm Platformu, teknoloji öncülerinin çözümleriyle şekilleniyor.

Equinix'in Türkiye'deki veri merkezinde konumlanacak platform, şirketlere sunduğu uçtan uca çözümde en yüksek katma değeri meydana getirmek için, Intel işlemcili Huawei donanımlar üzerinde çalışan sertifikalı SAP iş uygulamaları sunuyor. Sanal sunucuların güvenliği ve yedekleme süreçleri ise Equinix'in Türkiye’deki ilk ve tek iş ortağı olan Bulutistan'ın Profesyonel Hizmetler Ekibi tarafından sağlanıyor. Platformun yüksek bant genişliği ve performans sunan yapısı, Avrupa'daki entegre Equinix veri merkezlerinden hizmet veren küresel bulutlarla, hibrit projelerin başarıyla hayata geçirilmesine olanak tanıyor.

SAP HANA Dönüşüm Platformu ile sunulan hizmetin önemli faydalarının başında, aylık maliyetlerin Türk Lirası üzerinden belirlenmesiyle sağlanan rekabet avantajı geliyor. Zengin sektörel tecrübeye sahip uzman ekibin danışmanlığında, SAP HANA geçişinde her işletme için en etkili yol haritası tasarlanıyor. SAP HANA, bellek içi teknolojilerin getirdiği başdöndürücü performansıyla, geleneksel sistemlere kıyasla çok hızlı ve kesintisiz altyapı sunuyor. "Kullandığın kadar öde" modeliyle sunulan hizmet, işletmelerin platformu ihtiyaç duydukları kadar kullanmalarını ve maliyet tasarrufu elde etmelerini kolaylaştırıyor.

Türk Lirası üzerinden belirlenen maliyetler sayesinde SAP HANA Dönüşüm Platformu’nun Türkiye’deki işletmelere küresel devlerle eşit koşullarda rekabet etme imkânı tanıyacağına dikkat çeken Bulutistan Yönetim Kurulu Başkanı Begim Başlıgil, “Equinix’in Türkiye’deki tek çözüm ortağı olarak bulut süreçlerini üstlendiğimiz bu büyük projede yer almaktan son derece memnunuz. Türkiye’nin teknoloji liderlerini bir araya getiren SAP HANA Dönüşüm Platformu, HANA’nın eşsiz performansını bulutun esnekliği ve güvenliğiyle buluşturuyor. Şirketlere küresel ölçekli iş süreçlerini yerel ölçekli maliyetlerle karşılayacak, uçtan uca hizmet veren güvenli bir platform sunmak, Bulutistan için büyük bir gurur kaynağı. Müşterilerimize; SAP HANA Dönüşüm projelerinin fazlarına, ihtiyaç zamanlamalarına ve kapasite ihtiyaçlarına uygun alternatifli esnek modeller oluşturuyor, bu sayede toplam sahip olma maliyetinde tasarruf sağlıyoruz. ” diye konuştu.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle