GeriTeknoloji Google'a giren "Türkiye'de saat kaç" yazıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google'a giren "Türkiye'de saat kaç" yazıyor

Google'a giren "Türkiye'de saat kaç" yazıyor

İnternet devi Google, geçen haftanın en çok arananlarını açıkladı. Buna göre "Türkiye'de saat kaç" sorusu haftanın en çok arananı olurken 29 Ekim'le birlikte hangi günlerin tatil olduğunu merak edenler de Google'da yoğun bir arama yaptı. Bakın Türkiye Google'da başka neler neler aradı?

TÜRKİYE'DE SAAT KAÇ?

Çok sayıda ülkede 25 Ekim’de gerçekleşen Kış Saati uygulaması Türkiye’de 8 Kasım’a ertelenince, telefon ve bilgisayar gibi cihazların saatleri otomatik olarak geriye alması kafaları karıştırdı.

Kullanıcılar doğru bilgi için Google’a başvurunca “Saatler ne zaman geri alınacak ve Saat Kaç” soruları son bir haftanın Google Arama Trendleri’nde en üst sıraya oturdu.

Google Arama Trendleri, insanların ilgisini en çok çeken ve belli bir dönem içerisinde yapılan aramalarda popülerliği belirgin şekilde artış gösteren konuları öne çıkarıyor.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyor


YILMAZ KÖKSAL

Yaklaşık 1,5 yıldır akciğer kanseri tedavisi gören ve 22 Ekim akşamı tedavi gördüğü hastanede yaşama veda eden Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Yılmaz Köksal, dün son yolculuğuna uğurlandı.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorÇETİN ALTAN

Tedavi gördüğü hastanede zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve septik şok nedeniyle yaşamını yitiren Türkiye'nin simge gazeteci ve yazarlarından Çetin Altan son yolculuğuna uğurlandı.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorTOLGA SARITAŞ

"Muhteşem Yüzyıl”daki Cihangir rolüyle yıldızı parlayan Tolga Sarıtaş, yaz sezonunda Kanal D’de yayınlanan “Güneşin Kızları” dizisinde karşımıza çıktı.

29 EKİM TATİLİ, 28 EKİM TATİL Mİ, 30 EKİM TATİL Mİ

Başbakan Davutoğlu’nun 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzaladığı belirtildi. Cumartesi ve pazar günleri de tatil yapacaklar için bayram tatili 4,5 güne çıkmış oldu.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyor


1 Kasım milletvekili genel seçimleri nedeniyle 2 Kasım pazartesi günü de okullar için tatil ilan edilirse, öğretmen ve öğrenciler 5,5 gün tatil yapmış olacak.

AZİZ KİRAZ

“O Ses Türkiye” yarışmasının en son ekrana gelen bölümüne 17 yaşındaki yarışmacı Aziz Kiraz damga vurdu. Sosyal medyada ünlüler Kiraz’ı yarışmanın favorisi olarak gösterirken, Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay da yarışmacıyla ilgili Twitter’da ilginç bir yorum yaptı: “O Ses Türkiye’de favorim, Aziz Kiraz.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorAziz Kiraz aynı kıyafet ve aynı şarkılarla yarışmadan yarışmaya koşuyor. Yapımcıların bu çocuğa albüm yapması lazım.”

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorGELECEĞE DÖNÜŞ

1985 yılında vizyona giren ve dönemin en popüler bilim kurgu filmi olan Geleceğe Dönüş'te Michael J. Fox'ın canlandırdığı Marty McFly, filmin ikinci serisinde DeLorean marka otomobili ile zaman yolculuğu yapmış, geleceğe gitmişti. İşte o gün tam olarak da 21 Ekim 2015'ti ve Google'da yoğun olarak bu kült film arandı.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorCİHAN ARAÇMAN

Geçen haftanın en çok konuşulan ismi Cihan Araçman idi. İstanbul’da ünlü bir kebapçının oyun odasında 3.5 yaşındaki yeğenine diş macunu tüpünün içine koyduğu asiti attığı iddia edilen Araçman, çocuğu hastanede ziyaret etmiş. Şüpheli 4 gün boyunca günlük hayatına devam etmiş. 

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorMUHAMMED ALİ

Amerikalı efsanevi boksör Muhammed Ali'nin öldüğüne dair sosyal medyada ortaya atılan söylentiler bu ismin kısa sürede Google'ın çok arananlarına girmesini sağladı. Ancak böyle bir şey elbette yoktu.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorGOOGLE STREET VIEW

Google Haritalar hizmetinin en sevilen özelliklerinden 'Street View' yani 'Sokak Görünümü' artık Türkiye sokaklarında...

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorJUSTIN TRUDEAU

Kanada'nın yeni başbakanı Justin Trudeau oldu. Dış görünüşüyle de dikkatleri üzerine toplayan Justin Trudeau dar gelirlileri hedef alan vaatleriyle seçim anketlerini alt üst etmişti.İREM DERİCİ

 Kanal D'nin sevilen programı Beyaz Show dün gece ekranlara geri döndü. Konukları İrem Derici ve Güneşin Kızları ekibiydi. Beyaz sevilen sanatçıya bir sürpriz hazırlayarak İrem Derici'nin önce makyajsız pasaport fotoğraflarını yayınladı, daha sonra da "İrem Derici'yi makyajsız görenlerin dramı" skecini yayınladı.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyor


HANDE ERÇEL

Dizi dünyasının ünlü isimlerinden Hande Erçel de Google'ın en çok arananlarından biriydi.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorSİNAN ŞAMİL SAM

Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören eski dünya kıtalararası ağır siklet boks şampiyonu Sinan Şamil Sam, Google'da da yoğun olarak arandı.

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorBİLAL ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, ilk kez canlı yayına çıktı. A Haber televizyonunda soruları yanıtlayan Bilal Erdoğan, 'İtalya'ya kaçtı' iddialarıyla ilgili, "Şu an neredeyiz. Buradayız.  Hologramla İstanbul'a ışınlanmadığıma göre, kaçmadım, buradayım" dedi. 

Googlea giren Türkiyede saat kaç yazıyorFATMA GİRİK

Yeşilçam'ın ünlü yönetmenlerinden Memduh Ün'ün ölümüyle birlikte eşi Fatma Girik üzerinden Google'da yoğun bir arama yapıldı.

False