Göğüs Büyüttürme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüs büyütme estetiği yaptırmak isteyenlere dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

Haberin Devamı

Bahar ve yaz ayları yaklaştıkça birçok kadın giyecekleri elbiseleri ve bikinileri düşünerek daha güzel bir vücuda sahip olmak isterler. Bu yüzden göğüs ve göğüs dekoltesi kadınlar için önemli bir yer tutmaktadır. Plastik cerrahi gelişen teknoloji sayesinde göğüs estetiği açısından sizlere birçok yöntem sunmaktadır.

Gerçekçi olun, ideal şeklinizi belirleyin.

Öncelikli olarak hastaların yaptığı en büyük hatalardan biri kendileri için uygun olmayan göğüs şekillerini istemeleridir. Göğüs genişliği, göğüs kafesi boyutu, boy uzunluğunuz, deri hassasiyetiniz gibi birçok faktörü dikkate alarak sizin için ideal göğüs büyüklüğü belirlenmesi gerekir. Ayrıca göğüs stilinizin de doğal yapısına uygun olması gerekir. Buna karar verirken omuzlarınızın genişliği, belinizin inceliği ve basen genişliğinizin önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden güzelliğin püf noktası olan doğal ve sağlıklı göğüslere kavuşmak için cerrahınızın tavsiyesini alarak vücudunuz için en uygun göğüs yapısını belirlemeniz gerekmektedir.Göğüs Büyüttürme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Uygun zamanı seçin.

Göğüs büyütme ameliyatlarında vücuda yerleştirilen implantın doğal bir görünüme kavuşması için bir miktar zamana ihtiyaç vardır. Göğüs estetiği ameliyatınızın tarihini belirlerken, eğer özel bir güne ya da döneme tam olarak iyileşmiş olarak girmek istiyorsanız iyileşme sürecini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin yaz aylarına kadar için hazır olmak isteyen hastalar için kış-sonbahar ayları ideal zamanlanmadır. İstekleriniz doğrultusunda iyileşme sürecini dikkate alarak, sizin için en uygun zamanı doktorunuzla birlikte seçebilirsiniz.Göğüs Büyüttürme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyileşme sürecine dikkat edin.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında hastaların eylemlerinin iyileşme sürecinde etkisi oldukça büyüktür. Çevrenizin desteğiyle üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır olmalısınız. Yaşınıza, fiziksel özelliklerinize ve sağlık durumunuza göre doktorunuz size ameliyat sonrası verdiği tavsiyeleri iyi dinleyin ve özenle uygulayın. Ayrıca ameliyat sonrasında shea yağı kullanarak deride gerilme izleri kalmasını önleyebilirsiniz. Göğüs çevresinin hareketini azaltmak için destekli sutyenler kullanmanız gerekebilir.
Unutmayın estetik operasyonların hepsi ince işçilik gerektirmektedir. Bu yüzden göğüs büyütme operasyonlarında en iyi sonucu elde etmek için gerçekçi, programlı ve temkinli adımlar atmak gerekir. Siz de bu operasyonu gerçekleştirmek istiyorsanız, göğüs büyütmeyle ilgili beklentilerinizi cerrahınıza açıkça anlatarak ve sizin için en uygun müdahalenin belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Haberin Devamı

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yazarın Tüm Yazıları