EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Yaz İshali

Yaz İshali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yaz İshali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 130 Yaz İshali haberi bulunmuştur.

Yaz İshali Haberleri

Açıkta gıda bırakmayın

Açıkta gıda bırakmayın!

Yaz aylarında sıklıkla rastlanan gıda zehirlenmeleri en çok yaşlıları ve çocukları olumsuz etkiliyor.

Yaz enfeksiyonlarına dikkat

Yaz enfeksiyonlarına dikkat!

Tam kışın gribinden, soğuk algınlıklarından, baharın alerjilerinden kurtulduk derken uzmanlar bu kez de yaz enfeksiyonlarına karşı uyarıyor. Biz de, bu güzel günleri sorunsuz geçirmek isteyenleri düşündük ve onlar için yaz mevsimini çok seven enfeksiyonları ve alınması gereken önlemleri derledik...

11.06.2007Sağlık
Sorunsuz yaz tatili için tüyolar

Sorunsuz yaz tatili için tüyolar

Kış, okul gibi nedenlerle uzun zamandır kapalı ortamlara mahkum olan çocuklar, yazla birlikte açık havaya çıkıyorlar. Saatlerce güneşin altında kalma, kirli havuzlar, yazın artan besinlerin bozulması, kaza gibi nedenler beraberinde birçok sağlık sorununu getiriyor. Çocuklarınızın ve sizin tatilinin zehir olmasını istemiyorsanız bazı önlemler almanızda yarar var.

1.06.2007Kelebek
Doğal antibiyotik: Nar

Doğal antibiyotik: Nar

Yemesi zahmetli olan, ekşiliği nedeniyle biraz da yüz ekşitirek yenen narın faydaları saymakla bitmiyor. İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin, ister suyunu sıkarak için nar, pek çok derdin devası.

1.04.2007Sağlık
Çocuklarda kış ishaline dikkat

Çocuklarda kış ishaline dikkat

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Kılınç, kış mevsiminin rotavirüs hastalığının sık görüldüğü bir dönem olduğunu söyledi.

27.10.2006Kelebek
Son trend: Nar suyu

Son trend: Nar suyu

Kolestrolü, şekeri dengeliyor, ishali kesiyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor... Uzmanlara göre C vitamini deposu, bu nedenle kış mevsiminde bolca tüketmekte fayda var.

İshale karşı anne sütü

İshale karşı anne sütü

Yaz aylarında ishal vakalarının artığına dikkati çeken uzmanlar, özellikle küçük yaşlarda ölümlerle sonuçlanması dolayısıyla gelişmelerin dikkatli takip edilmesini isteyerek, anneleri, bu durumla karşılaştıklarında bebeklerini emzirmeyi kesmemeleri konusunda uyardılar.

30.06.2005Kelebek
Sorunlar büyük çözümleri basit

Sorunlar büyük çözümleri basit

Hamile kadınların geçmek bilmeyen sırt ağrıları, çocuklarda egzama ya da bağırsak enfeksiyonları gibi günlük hayatın akışını değiştiren sorunların çözümü, aslında çok basit. Yeter ki önerileri dikkate alın ve uygulayın...

22.05.2005Kelebek
Çocuklara ishal tehdidi

Çocuklara ishal tehdidi

İshaller çocukluk çağının önde gelen bulaşıcı hastalıkları ve ölüm nedenlerinden. İshal ülkemizde de sık görülüyor. Her yıl onbinlerce çocuk ishalli hastalıklara yakalanıyor ve 6-7 bini kaybediliyor. Hastalığa doğru yaklaşım ve basit ama zamanında müdehale hayat kurtarıyor. Öte yandan, Sanofi-Synthelabo’nun sporsorlüğünü yaptığı ‘İshal Danışma Hattı’ haftanın 6 günü, 09.00-18.00 arasında isteyenlere ücretsiz danışma hizmeti veriyor.

27.05.2004Kelebek
Yaz ishaline dikkat

Yaz ishaline dikkat

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kendirci, ishalli hastaların beslenmesine çok dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

3.05.2004Gündem
Yaz hastalıklarına karşı ilaç uyarısı

Yaz hastalıklarına karşı ilaç uyarısı

Besin maddelerindeki mikrobik etkenlerin özellikle yaz aylarında ağız yoluyla geçen hastalık riskini artırdığını belirten Prof. Dr. Büke, bu konuda bireysel temizlik önlemlerine uyulmasını istedi. Prof. Dr. Büke, özellikle yemek öncesi ve tuvalet sonrası ellerin bol sabunlu suyla yıkanmasının önemini vurguladı.

Şifalı besinler

Şifalı besinler

Dünya doğaya dönüyor. Avrupa ve Amerika´da insanlar, bilinçli beslenme sayesinde, ameliyatlara gerek kalmaksızın yaşlanmayı geciktiriyor ve bazı sağlık sorunlarını kolayca bertaraf ediyorlar. Rafine edilmiş pirinçten, beyazlatılmış şekerden uzak duruyorlar.

25.07.2002Kelebek
Bitki Çayları

Bitki Çayları

Doğadan gelen şifa, artık dünyanın her yerinde kabul edilen, alternatif bir tedavi şekli. Bitkiler, bilinçli kullanıldıkları sürece, hem sağlığımız, hem de günlük yaşantımız için inanılmaz birer enerji kaynağı.

Yazar Sonuçları

Botoks tehlikeli mi

Botoks son on yılda hayatımıza giren yeni sözcüklerden biridir ama modern tıp botoksla çoktan tanışıyor.

5.07.2007

Yaz tatili mi işkence mi

Çalışan anne ve babalar için okulların tatil olması başka sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Çocuklar yaz okullarına gitmek istemiyor, anne-babalar onları bırakacak yer bulamıyor, olan yine annelere oluyor.

30.06.2005