EKSTRA
MENÜ

Thomas Cook Group

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 25 haberi bulunmuştur.

Thomas Cook Group Haberleri

İki turizm grubu arasında satın alma teklifi

İki turizm grubu arasında satın alma teklifi

Hong Kong merkezli Fosun Tourism Group, dünyanın en eski tur operatörü Thomas Cook Group’un, tur operatörlüğü alanında faaliyet gösteren alt kuruluşunu satın almak için ön teklif yaptı.

10.06.2019Ekonomi
Türkiye, İngiliz hükümetini ters köşeye yatırdı

Türkiye, İngiliz hükümetini ters köşeye yatırdı

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook’a göre "2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen terör saldırıları ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan seyahat uyarılarına rağmen" Türkiye İngiliz turistler için yurtdışındaki en popüler tatil destinasyonları arasında yer aldı.

22.11.2017Ekonomi
Ve ünlü CEO açıkladı: Türkiye’ye dönüyorlar

Ve ünlü CEO açıkladı: Türkiye’ye dönüyorlar

Ünlü seyahat acentesi Thomas Cook'un CEO'su Peter Fankhauser, Türkiye ve Mısır'ın İngiliz turistler için yeniden cazip ülkeler olmaya başladığını söyledi.

26.09.2017Dünya
Unutulan evrağın peşinde 6500 kilometre

Unutulan evrağın peşinde 6500 kilometre

Independent gazetesinin haberine göre, 48 yaşındaki Adrian Buchanan, ailesiyle geçirdiği tatilden sonra sonra 17 Nisan'da Thomas Cook Havayolu şirketi ile Antalya'dan Manchester'a dönerken kaybettiği evrağı bulmak için binlerce kilometre mesafe gitti.

4.05.2017Dünya
Tatilde favori ülkem Türkiye

Tatilde favori ülkem Türkiye

Dünyanın en büyük tur operatörü Alman Thomas Cook’un Ceo’su Peter Fankhauser, geçen yıl Türkiye’deki terör olayları nedeniyle 1 milyon 200 bin uçak koltuğunu başka destinasyonlara yönlendirmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

17.04.2017Dünya
Türkiye için önemli turist açıklaması

Türkiye için önemli 'turist' açıklaması

İngiliz tur işletmecisi Thomas Cook Group Türkiye ve Mısır'ı turistlerin tekrar ziyaret etmeye başladıklarını belirtti.

28.03.2017Ekonomi
Thomas Cook rakibini satın alacak

Thomas Cook rakibini satın alacak

Avrupa'nın en büyük seyahat şirketlerinden Thomas Cook, İngiliz rakibi MyTravel'ı satın alarak, 5,5 milyar dolar değerinde yeni bir seyahat şirketi kuracak.

12.02.2007Ekonomi
Polonyalı LOT, Alman tatil hava yolu Condor’u satın alıyor

Polonyalı LOT, Alman tatil hava yolu Condor’u satın alıyor

Polonya'nın milli hava yolu şirketi LOT'un, iflas eden Thomas Cook'a ait Alman tatil hava yolu markası Condor'u satın aldığı bildirildi.

24.01.2020Ekonomi
Umutlar ve gözler bizde, bu umutları boşa çıkartmayalım

Umutlar ve gözler bizde, bu umutları boşa çıkartmayalım

Almanya’ya 1960’lı yılların başlarından itibaren gastarbeiter (misafir işçi) olarak gelen Türklerin kafalarında ve gönüllerinde yalnız Türkiye vardı.

25.06.2016Avrupa
Noa Şirketler Group için mahkeme iflas erteleme verdi

Noa Şirketler Group için mahkeme iflas erteleme verdi

Ege ve Akdeniz sahillerinde dizili sekiz oteli bulunan Noa Şirketler Group mali zorluğu aşamayınca çareyi mahkemede aradı. Mahkeme, yaptığı yargılama sonrası üç şirket için iflas erteleme kararı verdi. Şirketin denetimi için atanan kayyum görevini sürdürecek. Grubun bünyesindeki otellerin 3 bini aşkın yatak kapasitesi ve 750 kadar çalışanı bulunuyor. Noa Şirketler Grubu’nun patronu İlhan Açıkgöz kısa bir süre öncesine kadar Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin başkanıydı.

12.01.2015Ekonomi
Kayı Group iflas etti

Kayı Group iflas etti

Sky Airlines ve GTI Travel gibi şirketleri bünyesinde bulunduran, dünyanın en seksi oteli olarak anılan Adam & Eve otelini yapan Kayı Group’tan “iflas ettik” açıklaması geldi.

8.06.2013Ekonomi
Thomas Cook’un Mükemmellik Ödülü Lykianın

Thomas Cook’un 'Mükemmellik Ödülü' Lykia'nın

Lykia World Antalya ve Lykia World Ölüdeniz, Thomas Cook tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılın mükemmelleri ödül töreninde, servis ve hizmet kalitesi dolayısıyla ‘2011 yılı Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü.

22.02.2012Ekonomi
Lykia, Thomas Cook ve TUI ile dışa açılacak

Lykia, Thomas Cook ve TUI ile dışa açılacak

Turizm sektörünün önde gelen gruplarından LykiaGroup, İngiltere ve İrlanda pazarının en büyük seyahat şirketlerinden Thomas Cook ve TUI ile işbirliği imzaladı.

15.10.2009Ekonomi
Lykiagroupun otellerini iki dev satacak

Lykiagroup'un otellerini iki dev satacak

Türk turizminin önde gelen kuruluşlarından LykiaGroup, dünyanın en büyük iki tur operatörü olan Alman TUI ve İngiliz Thomas Cook şirketleriyle 2010 yaz sezonu satışları için tek yetkili satıcı olmalarını öngören bir anlaşma imzalandığını açıkladı.

15.10.2009Ekonomi
British giant meets Antalya companies

British giant meets Antalya companies

ANTALYA - One of the world’s biggest tour companies, Britain's Thomas Cook, will host 2,500 tour operators in Antalya as part of a project with its Turkish partner, the Diana Tour Company, in which the Antalya region and nearby tourist centers will be introduced to operators.

4.12.2008Gündem
Thomas Cook MyTravel ile birleşiyor

Thomas Cook MyTravel ile birleşiyor

İNGİLTERE merkezli MyTravel Group, KarstadtQuelle AG’nin Almanya birimi Thomas Cook’un birleşerek Avrupa’nın en büyük seyahat şirketini yaratıyor.

12.02.2007Ekonomi

Yazar Sonuçları

Su canavarı turistler turizmi çökertmesin

Turistler, kurak bölgelerimizde, kurak aylarda yoğunlaşıyor. Böylece küresel iklim değişimi ve artan turist sayısı su güvenliğimizi fena halde tehdit ediyor! Ne yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? Peki, öğrenmek ve harekete geçmek için ne bekliyoruz?

15.05.2011

Süpersonik iş jetleri geliyor

Yakın bir gelecekte saatte 2 bin 200 kilometre hızla uçabilen özel iş jetleri gökyüzünde yerini alacak. Normal yolcu uçaklarından üç kat daha hızlı olan bu özel jetler, uzun menzilleri ile işadamlarını dünyanın her tarafına taşıyacak.

27.11.2004