EKSTRA
MENÜ

Ice Bucket Challenge

Ice Bucket Challenge haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ice Bucket Challenge hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 130 Ice Bucket Challenge haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ice Bucket Challenge Haberleri

Uzmanlardan #10yearchallenge akımı uyarısı

Uzmanlardan "#10yearchallenge" akımı uyarısı

Sosyal medyada hızla yayılan "10 Years Challenge" benzeri popüler akımların veri güvenliğinde bazı olumsuzlukları beraberinde getirdiği bildirildi.

21.01.2019Teknoloji
Robinho Josef de Souzaya meydan okudu

Robinho Josef de Souza'ya meydan okudu!

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan 'Acı Biber' kampanyasına Demir Grup Sivasspor'un Brezilyalı futbolcusu Robinho da destek verdi. ALS (Amyatrofik Lateral Skleroz) hastalığına dikkat çekmek için üç yıl önce başlatılan “Ice Bucket Challenge’ (Bir kova buz) kampanyasından sonra bu kez de ‘ALSPepperChallenge’(Acı Biber) kampanyası başladı.Kampanyaya bir destek de Demir Grup Sivasspor'un dünyaca ünlü Brezilyalı oyuncusu Robinho'dan geldi. Robinho çektiği videoda ALS hastalığı meydan okumasına katıldığı için mutlu olduğu ifade ederek Fenerbahçeli Josef de Souza'ya meydan okudu.

15.02.2018Videolar
Robinho, Josefe meydan okudu

Robinho, Josef'e meydan okudu!

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan 'Acı Biber' kampanyasına Demir Grup Sivasspor'un Brezilyalı futbolcusu Robinho da destek verdi.

15.02.2018Futbol
‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasını başlatan hasta hayatını kaybetti

‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasını başlatan hasta hayatını kaybetti

ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla yapılan ve dünya çapında büyük yankı uyandıran 'Ice Bucket Challenge' kampanyasının ilham kaynağı olan 46 yaşındaki Anthony Senerchia, hayatını kaybetti.

30.11.2017Dünya
Dikkat: Bu fotoğraf bugün çekildi... Şehir kavruldu

Dikkat: Bu fotoğraf bugün çekildi... Şehir kavruldu

ŞANLIURFA’da, termometreler 59 dereceyi gösterdi. Sıcak havanın hayatı olumsuz etkilediği kentte vatandaşlar, mecbur kalmadıkça öğle saatlerinde dışarıya çıkmıyor. Uzmanlar tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava nedeniyle dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

28.06.2017Gündem
Buz kovası kampanyası sayesinde yeni bir ALS geni keşfedildi

Buz kovası kampanyası sayesinde yeni bir ALS geni keşfedildi

Bir süre önce dünya çapında birçok ünlü ismin desteği ve katılıyla geniş kitlelerde yankı bulan buz kovası kampanyası sayesinde toplanan yardımların bilimsel çalışmalara aktarılması sayesinde önemli keşifler gerçekleşti.

16.08.2016Kampüs
Bir kova buz işe yaradı

Bir kova buz işe yaradı

Kas erimesi ve omurilik tahribatına neden olan ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalığına dikkat çekmek ve hastalıkla ilgili araştırmalara kaynak sağlamak için başlatılan ‘Ice Bucket Challange’ (Bir Kova Buz) kampanyası sayesinde toplanan paralarla önemli bir keşfe imza atıldı.

29.07.2016Sağlık
Çiftçilerin süt fiyatlarına ilginç protesto

Çiftçilerin süt fiyatlarına ilginç protesto

Bir grup çiftçi düşük süt fiyatları protesto etmek için kepçe ile kafalarından aşağıya süt döktü. Geçen yıl internette hızla yayılan 'ıce bucket challenge'ı hatırlattı.

18.08.2015Haber
Buz kovasıyla meydan okuduk, peki paralar nereye gitti

Buz kovasıyla meydan okuduk, peki paralar nereye gitti?

2014 yazının en çok konuşulan konularından 'bir kova buz' kampanyası başarılı oldu mu? Toplanan paralar nereye gitti? ALS Derneği açıkladı.

31.07.2015Hayat
Pitbull yaşlı kadına saldırdı

Pitbull yaşlı kadına saldırdı

Ice Bucket Challenge yapan bir kadın torunlarının gözü önünde pitbullun saldırısına uğradı

2.03.2015Haber
Bu yılın trendleri doodle oldu

Bu yılın trendleri doodle oldu

Google, ana sayfasındaki logonun üzerine tıklandığında, katılımcıların yeni yılı kutlanırken, "2014'ün Trend Olan Konuları" başlığı altında ülkelere göre olaylar sıralanıyor.

1.01.2015Teknoloji
NetApp’tan 2014ün unutulmaz verileri

NetApp’tan 2014'ün unutulmaz verileri

Veri depolama ve yönetimi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden NetApp, 2014'ün en unutulmaz anlarına dair verilerle ilgili bir araştırma yaptı. FİFA Dünya Kupası’ndan Grand Prix araba yarışına kadar pek çok projede ve zaferde veri patlaması yaşandı.

24.12.2014Teknoloji
Buzlu Su Kovası yerine Günaydın selfiesi

"Buzlu Su Kovası" yerine "Günaydın selfiesi"

"Buzlu Su Kovası" (İce Bucket Challenge) adlı akımdan sonra şimdi de "Wake Up Call" trendi başladı.

28.10.2014Avrupa
Ice Bucketa sıcak cevap - Kaynar su kovası

Ice Bucket'a sıcak cevap - Kaynar su kovası

Ice Bucket Challenge'ın neredeyse tüm ünlüler arasında patlamasının üzerine dahi bir adam başından aşağıya kaynayan su dökerek eşsiz zekasına dikkat çekmek istemiş.

21.10.2014Eğlence
Yeni Trend #WakeUpCall Kampanyası

Yeni Trend #WakeUpCall Kampanyası

ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan kafadan aşağı buzlu su dökme akımı yerini Suriyeli çocuklara yardım toplamak amacıyla ortaya çıkan #WakeUpCall akımına bıraktı.

15.10.2014Hayat
Çek gönder, tatlı bir selfieni

Çek gönder, tatlı bir selfie'ni

Arda Turan'dan Beren Saat'e, bakkal Hasan Amca'dan lise öğrencisi Büşra'ya kadar herkesin kafasından aşağı bir kova buzlu su dökmesine neden olan 'Ice-Bucket Challenge' fenomeni, kendini tüketir tüketmez yeni bir trende yol açtı: #WakeUpCall adlı bu pop eğlencesinde tek yapmanız gereken, sabahın köründe bir selfie çekmek!

12.10.2014Hayat
Köpeği için Ice Bucket Challenge düzeneği kurdu

Köpeği için Ice Bucket Challenge düzeneği kurdu

ALS hastalığına dikkat çekmek için oluşturulan akıma bir yenisi daha eklendi. Sahibi tarafından ice bucket challenge yapmak için eğitilen sevimli köpek izleyenleri etkiledi.

24.09.2014Eğlence
ALS kampanyasına o da katıldı

ALS kampanyasına o da katıldı

ALS hastalığına dikkat çekmek için tüm dünyada büyük ilgi gören başından aşağıya buzlu su dökme kampanyasına ünlü yıldız Kim Kardashian da katıldı.

11.09.2014Avrupa
Schweinsteigerin yasak aşkı Ana Ivanovic

Schweinsteiger'in yasak aşkı Ana Ivanovic

Bayern Münih'in dünyaca ünlü yıldızı Bastian Schweinsteiger'in kız arkadaşı Sarah Brandner'i kortların ünlü isimlerinden Ana Ivanovic ile aldatması ülke gündemine bomba gibi düştü

11.09.2014Futbol
Buz kovasından Türk doktora destek

Buz kovasından Türk doktora destek

ABD’nin Chicago şehrindeki Northwestern Üniversitesi’nde Les Turner ALS Araştırma Laboratuvarı’nın kurucu başkanı olan Dr. Hande Özdinler beyindeki motor nöronları (sinir hücrelerini) ‘floresan yöntemiyle’ izole ederek görmeyi sağlayan çalışmayı gerçekleştirmişti.

10.09.2014Dünya
ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS için umut saçan Türk doktora destek

ALS hastalarındaki ölü beyin hücrelerinin ‘floresan’ yöntemiyle kolayca görülebilmesini sağlayan Dr. Hande Özdinler’in çalışmalarına, geçen yıl ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün verdiği 2.5 milyon dolar’dan sonra, The Les Turner ALS Foundation’dan da 10 milyon dolar daha rekor destek geldi.

10.09.2014Sağlık
İlyas Tüfekçi ALS hastası oldu

İlyas Tüfekçi ALS hastası oldu

Dünyanın dört bir yanında ünlü isimlerin katıldığı ‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasıyla dikkat çekilen ALS hastalığına, Türk futbolunun efsane isimlerinden İlyas Tüfekçi'nin de yakalandığı ortaya çıktı.

9.09.2014Futbol
İlyas Tüfekçi ALS hastası oldu

İlyas Tüfekçi ALS hastası oldu

Dünyanın dört bir yanında ünlü isimlerin katıldığı ‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasıyla dikkat çekilen ALS hastalığına, Türk futbolunun efsane isimlerinden İlyas Tüfekçi'nin de yakalandığı ortaya çıktı.

9.09.2014Haber
Ice Bucket Challengeda son nokta

Ice Bucket Challenge'da son nokta!

İrlanda'nın küçük bir köyünde ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla yapılan Ice Bucket Challenge (Bir kova buz) kampanyasına katılan 4 genç yaptıklarıyla şaşkına çevirdi.ALS hastalığına dikkat çekmek için yapılan Ice Bucket Challenge (Bir kova buz) kampanyasına destek her geçen gün büyürken, İrlanda'nın küçük bir köyü olan Hugginstown'dan ilginç bir destek geldi. Kameranın karşısına geçen 4 gençten biri, eline aldığı motorlu testere ile otomobilin tavanında bir delik açtı. Daha sonra gençlerden üçü, aracın içerisine bindi. Bir diğer genç ise yanda bulunan su tankının hortumunu kesilen bölümden aracın içerisine sokup vanayı açtı. Araç içerisindeki gençler, çılgınca çığlıklar atmaya başladı. Bir süre sonra kapılar açan gençler, suyun ittirme kuvvetiyle birlikte kendilerini yerde buldu.Gençlerin bu çılgın deneyiminin görüntüleri, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

7.09.2014Haber
Buz banyosunu -100 derecelik nitroyla yaptı

Buz banyosunu -100 derecelik nitroyla yaptı!

-195 derece soğukluğa kadar sıvı hjalde kalabilen nitrojenle Ice Bucket Challenge'a katılan çocuğun normal şartlar altında donmuş olması gerekiyordu. Kesin ip var.

2.09.2014Eğlence
Buz kovasına Türk yorumu - Yanmış yağ challenge

Buz kovasına Türk yorumu - Yanmış yağ challenge

Ice Bucket Challenge videolarını izleyip olayı tamamen yanlış anlayan adam, bir şeyleri boykot etmek için kafasından aşağı yanmış yağ döküyor.

2.09.2014Eğlence
Uzmanlar uyarıyor: Sahte tedavi tuzağına dikkat

Uzmanlar uyarıyor: Sahte tedavi tuzağına dikkat

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Şengün, "bir kova buz" kampanyasıyla gündeme gelen ALS hastalığından kurtulmak için yurt dışında 30-80 bin lira arasında değişen ücretlerle uygulanan tuzak kök hücre tedavilerinin hiç işe yaramadığını, sakatlıklara yol açabildiğini söyledi.

31.08.2014Sağlık
Amerikalı ünlü pilot Bruce Bohannondan en ilginç destek geldi

Amerikalı ünlü pilot Bruce Bohannon'dan en ilginç destek geldi

Amerikalı ünlü pilot Bruce Bohannon, ALS kampanyasına uçak kullanırken destek verdi. ALS hastalığına farkındalık yaratmak için başlatılan kampanyaya destek gün geçtikçe artıyor. Kısa sürede dünyanın gündemine oturan "Ice Bucket Challenge" isimli kampanyaya, bir çok ünlü isim destek verdi. ALS hastalığına destek vermek amaçla başlatılan kampanyaya son olarak, Amerikalı ünlü yarış pilotu Bruce Bohannon katıldı. Tüm dünyaya meydan okuduğunu söyleyen Bohannon, uçağını havada ters çevirerek kucağındaki buzlu suyu üzerine döktü.

31.08.2014Haber
Ice Bucket Challenge yaparken kepçe başına indi

Ice Bucket Challenge yaparken kepçe başına indi

Dünya çapında ünlü yada ünlü olmayan herkes tarafından destek gören ALS hastalarına vatandaşlar tarafından da yoğun bir şekilde destek var. Bir vatandaş değişiklik yapmak için kova yerine kepçe içerisindeki suyu başından aşağıya dökmek istedi. Ancak hiçbir şey onun istediği gibi gitmedi. Kepçenin suyu dökerken kepçeyi bir anda aşağıya indirmesi talihsiz bir kazaya sebep oldu.

31.08.2014Haber
Buz banyosunu abartınca neredeyse ölüyordu

Buz banyosunu abartınca neredeyse ölüyordu

Ice Bucket Challenge'a traktörle katılmak isteyen genç, bu işi yapmak için çok yanlış bir ekip seçmiş.

30.08.2014Eğlence
2 yaşındaki kızdan küfürlü buz banyosu

2 yaşındaki kızdan küfürlü buz banyosu

Ice Bucket Challenge'ın en küçük katılanı olduğunu düşündüğümüz 2 yaşındaki kız, kafasından aşağı dökülen buzlu suyun ardından küfrederek ortamı terk ediyor.

29.08.2014Eğlence
Ice Bucket Challenge Yaparken Altına Kaçırmak

Ice Bucket Challenge Yaparken Altına Kaçırmak

Ice Bucket yapmak isteyen yaşlı amca bir anda başından aşağı buzlu su dökülünce dayanamadı ve altına kaçırdı.

29.08.2014Haber
Aslı Barış, Bora Aksu’ya meydan okudu

Aslı Barış, Bora Aksu’ya meydan okudu

ALS hastalığına dikkat çekmek için yapılan kampanya kapsamının zinciri uzadı. Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak’ın meydan okumasını kabul eden editor Aslı Barış, dünyaca ünlü tasarımcımız Bora Aksu ve Hürriyet Pazar’ın yeni keşfi top model Fidan Martinoviç’I kampanyaya çağırdı. Barış, sonrasında da bir kova buzlu suyu kafasına yedi.

28.08.2014Haber
Playboy kızları da ALS kampanyasına katılırsa

Playboy kızları da ALS kampanyasına katılırsa!

Playboy TV, Ice Bucket Challenge'a katılan tüm Playboy kızları için ALS Derneği'ine 100 Dolar bağışta bulunacağını açıkladı. 5 Playboy kızı buz dolu kovalarla kamera karşısına geçtiler ve derneğe 500 Dolar kazandırmış oldular.

28.08.2014Avrupa
Kovayı boşaltmadan önce bankaya gidin

'Kovayı boşaltmadan önce bankaya gidin'

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yahya Çelik, ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Bir kova buz kampanyası"nın sadece gösteri boyutunda kalmaması gerektiğini söyledi.

28.08.2014Sağlık
Balkondaki kenevir olay yarattı

Balkondaki kenevir olay yarattı

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan ‘Ice Bucket Challenge’ kampanyasına katılan Cem Özdemir’in evinde kenevir yetiştirdiği belirlendi.

28.08.2014Avrupa
Buz kovası videosu Cem Özdemirin başını belaya soktu

Buz kovası videosu Cem Özdemir'in başını belaya soktu

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'in internette paylaştığı buzlu kova videosu başına iş açtı.Özdemir'in başından aşağı bir kova buzlu suyu döktüğü yer kendi evinin balkonuydu ve videoda yanında uyuşturucu olarak kullanılan kenevir bitkisi görülüyordu. Özdemir görüntülere takılan bitkinin kenevir olduğunu doğruladı. Bunun üzerine özellikle sosyal medyada artan tepkilere Özdemir, "Biz Yeşiller olarak özgürlükten yanayız. Riskleri göze alarak Hint keneviri tüketmek, özgür bir toplumda yaşayan bireylerin kendi tercihi ve özgür iradesine bağlı" diye cevap verdi. Hint keneviri yetiştirmek Almanya'da yasak, fakat Almanya Federal Parlamentosu'nda milletvekili olan Cem Özdemir'e siyasi dokunulmazlığı nedeniyle hakkında herhangi hukuki işlem yapılmayacağı belirtildi.

28.08.2014Haber
ALS hastalığına destek vermek isterken kendini yaktı

ALS hastalığına destek vermek isterken kendini yaktı

ABD'de ALS hastalığına dikkat çekmek için yapılan Ice Bucket Challenge (Bir kova buz) kampanyasına katılan bir genç, kabusu yasadı. Elinde konfederasyon bayrağı ile kameranın karşısına geçen genç, başına sardığı bez parçasını yanıcı bir madde döküp ateşe verdi. Bu sırada hazır bekleyen arkadaşı, elinde bulunan kovanın içerisindeki suyu arkadaşının başına döktü. Ancak, alevler sönmeyince büyük panik yaşandı. Kameranın önünden uzaklaşan genç, başındaki alevleri arkadaşının da yardımıyla söndürmeyi başardı.Tekrar kameranın karşısına geçen gencin yaşadığı korkunun yüzüne yansıdığı görüldü.

28.08.2014Haber
Ünlü modelden seksi buz banyosu

Ünlü modelden seksi buz banyosu!

Birbirinden cesur ve iddialı pozları ile magazin ve moda dergilerinde sık sık yer alan Daisy Lowe da Ice Bucket Challenge etkinliğine katıldı. Başından aşağı bir kova buzlu su döken seksi model, ıslanmanın etkisi ile transparan hale gelen atletiyle magazin gündeminde yine manşetlere çıkmayı başardı.

28.08.2014Eğlence
Homer Simpson ALS kampanyasına böyle katıldı

Homer Simpson ALS kampanyasına böyle katıldı

The Simpsons'ın yapımcıları, çizgi dizinin yayınlandığı kanalda yeni bölüm tanıtımı için Homer'ın Ice Bucket Challenge'a bir bardak suyla destek olmak istediği bir video hazırladılar.

28.08.2014Eğlence
Serkan Ocak, Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi

Serkan Ocak, Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi

Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak, ALS hastalığına dikkat çekmek için yürütülen kampanya kapsamında CNN Türk’ten Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi. Öncelikle bağış yapacağını belirten gazeteci Ocak, buzlu suyu başından aşağıya döktü. Ocak ayrıca Hürriyet Yan Yayınlar Yönetmeni Çınar Oskay’a, editör Aslı Barış’a ve Aljazeera Türk’ten Umay Aktaş Selman’a meydan okudu.

27.08.2014Haber
Engelli adamdan ALS hastalarına destek

Engelli adamdan ALS hastalarına destek

39 yaşıdnaki Oğuz Mucuroğlu, ALS farkındalığı için düzenelnen Ice Bucket Challenge kampanyasına Kızılay'da katıldı.

27.08.2014Eğlence
Buz kovası ile meydan okuma böyle olur

Buz kovası ile meydan okuma böyle olur!

ALS hastalarına destek için günümüzde herkes sıcak güneşin altında bir kova buzlu suyu başından aşağıya dökerken. Rus kızı kar soğununun altında başından aşağı 3 kova buzlu su döktü. KURGU: Levent SERT

27.08.2014Haber
Engelsiz adamdan ALS hastalarına destek

Engelsiz adamdan ALS hastalarına destek

Duran adam eylemlerine tekerlekli sandalyesinden inerek dizleri üstünde katılmasının ardından, özellikle sosyal medyanın simge isimlerinden olan, el ve ayaklarını kullanamamasına rağmen 3 üniversite bitirip iki de kitap yazan 39 yaşındaki engelli Oğuz Mucurluoğlu, Kızılayda ‘Ice Bucket Challenge Eylemi’ olarak bilinen ALS hastalığına dikkat çekmek, hasta kişilere yardımcı olacak maddi imkanları sağlamak için gerçekleştirilen kampanyaya destek verdi. Doğahan GİRİTLİOĞLU/ANKA

26.08.2014Haber
Micheal Jackson dirilip ALS kampanyasına katıldı

Micheal Jackson dirilip ALS kampanyasına katıldı!

Bir Michael Jackson hayranı, ünlü sanatçının kılığına girerek Ice Bucket Challenge'a katıldı. Sahte Jackson, Elvis Presley, Janis Joplin ve Amy Winehouse'a meydan okudu.

26.08.2014Eğlence

Yazar Sonuçları

Rıdvan’dan Arda’ya Burak’tan Murat’a uzanan evet zinciri

Rıdvan Dilmen, “Vatanımız zorlu bir süreçten geçiyor. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım” diyerek bir kampanya başlattı...

25.01.2017

'Beş Yıldız'lı politika

SİSTEM dışı partiler yükselişte, İtalya’da Beş Yıldız Hareketi (M5S) yerel seçimlerde Roma ve Torino gibi iki önemli şehrin başkanlıklarını kazandı ve 2018 genel seçimlerinde önemli bir siyasi değişimin işaretlerini verdi.

21.06.2016

ÖNCE BAĞIŞ SONRA BUZ

Tüm dünyada ses getiren Ice Bucket Challenge kampanyasına Türkiye’nin ünlü patronlarından da destek geldi. Bir kova buzlu suyu başlarından aşağı dökmekle kalmayan işadamları, para yardımında da bulundu.

27.08.2014