EKSTRA
MENÜ

Alparslan Çelik

Alparslan Çelik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Alparslan Çelik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 491 Alparslan Çelik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Alparslan Çelik Haberleri

Suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş Gürcistanda yakalandı

Suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş Gürcistan'da yakalandı

İZMİR’de organize suç örgütü kurarak yaralama, tehdit, şantaj, kundaklama, silahlı saldırı gibi eylemlerle maddi menfaat elde ettiği ileri sürülen Serkan Kurtuluş, Interpol tarafından Gürcistan’da yakalandı.

30.06.2018Gündem
Devletimiz çocuklarımızı getirsin

Devletimiz çocuklarımızı getirsin

Yakınları Irak ve Suriye’ye giden ve DEAŞ gibi örgütlere katılanların aileleri Dışişleri Bakanlığı’na dilekçe vererek seslerini duyurmaya çalıştı.

20.11.2017Gündem
Paraşütle atlayan Rus pilotu öldürdüğünü söyleyen Alparslan Çelik hakkında karar çıktı

Paraşütle atlayan Rus pilotu öldürdüğünü söyleyen Alparslan Çelik hakkında karar çıktı

Düşürülen Rus savaş uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğünü söyledikten sonra Rus istihbaratının hedefi olan Alparslan Çelik, yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çelik, ’Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet’ ve ’Harp silahı bulundurmak’ suçlarından yargılanıyordu.

22.05.2017Gündem
İzmirin kalaşnikoflu çetesi yakalandı

İzmir'in kalaşnikoflu çetesi yakalandı

İzmir'de suç örgütü operasyonu yapıldı, 47 kişi gözaltına alındı. Zanlıların, yaralama, tehdit, şantaj, kundaklama, silahlı saldırı gibi eylemlerle panik ve korku salarak maddi menfaat elde ettikleri öne sürüldü. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda, 3 kalaşnikof tüfek, 1 el bombası, 23 tabanca, 13 av tüfeği ve 16 kilogram esrar ele geçirildi.

23.03.2017Gündem
Hürriyette 68. yıl coşkusu

Hürriyet'te 68. yıl coşkusu

Hürriyet gazetesi, 68. yılını önceki gün düzenlenen törenle kutladı. Gazetede 10 yılla 40 yıl arasında çalışanlar kıdem rozetini alırken Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı da 20. yıl kıdem plaketini Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın elinden aldı.

30.12.2016Gündem
Çavuşoğlu Rus devlet televizyonu Rossiya-24e konuştu

Çavuşoğlu Rus devlet televizyonu Rossiya-24'e konuştu

Bakan Çavuşoğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından verdiği destek nedeniyle Rusya'ya teşekkür ederek, "Her şeyden önce Rusya’ya, Sayın Putin’e ve Rus halkına çok teşekkür ediyoruz, gerçekten 'Zor günlerde gerçek dostun kim olduğu belli olur' derler ve Rusya, Türkiye’nin zor gününde gerçek dost olduğunu samimi bir şekilde gösterdi" dedi.

2.11.2016Gündem
Alparslan Çelik tahliyeden yararlanamıyor

Alparslan Çelik tahliyeden yararlanamıyor

İzmir'de 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’a eklenen geçici madde uyarınca ilk aşamada 3 bin kişi tahliye olabilecek. Türkiye tarafından Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağının pilotlarının öldürülmesiyle ilgili hakkında soruşturma başlatılan ve başka suçtan hükümlü bulunan Alpaslan Çelik’in ise bu yasadan yararlanamayacağı öğrenildi.

18.08.2016Gündem
Rus pilotun öldürülmesi soruşturması, darbeci askerlere yönelik genişletildi

Rus pilotun öldürülmesi soruşturması, darbeci askerlere yönelik genişletildi

TÜRK hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının pilotunu öldürdüğü iddiasıyla Alpaslan Çelik hakkında yeniden başlatılan soruşturma, darbe girişiminde sonra yeni bir boyut kazandı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya, bazı gazetelerde çıkan haberler ile Rus yetkililerin açıklamaları sonrasında soruşturmasını, darbe girişimine katılan askerleri de dahil edip genişletti.

19.07.2016Gündem
Tahliye yok

Tahliye yok

Adalet Bakanlığı kaynakları, Rus pilot Oleg Peşkov’u öldürdüğü ileri sürülen ve ‘harp silahı bulundurmak’tan yargılandığı davada önceki gün tahliye edilen Alparslan Çelik’in 8 Haziran 2017 tarihine kadar cezaevinde kalacağını açıkladı.

28.06.2016Gündem
Alparslan Çelikin tahliyesine daha var

Alparslan Çelik'in tahliyesine daha var

Adalet Bakanlığı kaynakları Alpaslan Çelik'in 8 Haziran 2017 tarihine kadar hapiste kalacağını açıkladı.

28.06.2016Ege
Alparslan Çelikin tahliyesine daha var

Alparslan Çelik'in tahliyesine daha var

Adalet Bakanlığı kaynakları Alpaslan Çelik'in 8 Haziran 2017 tarihine kadar hapiste kalacağını açıkladı.

28.06.2016Gündem
‘Gizlilik’le tahliye

‘Gizlilik’le tahliye

TÜRK hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının pilotunu öldürdüğü iddialarıyla gündeme gelen Alparslan Çelik, dün İzmir’de tutuklu bulunduğu başka davadan tahliye edildi.

27.06.2016Gündem
Son dakika... Alparslan Çelik için tahliye kararı

Son dakika... Alparslan Çelik için tahliye kararı

Suriye’de düşürülen Rus uçağının pilotunun öldürülmesi olayından dolayı hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırılıp yeniden soruşturma başlatılan Alparslan Çelik’in de aralarında bulunduğu 7 tutuklu sanık yurtdışı çıkış yasağı konulup tahliye edildi. Ayrıca sanıkların, ’6136 Sayılı Kanuna muhalefet’ ve ’harp silahı bulundurma’ suçundan yargılandığı davada, avukatların milli güvenlik gerekçesiyle duruşmada verilen ifadelerin basında yayınlanmaması talebi kabul edildi.

27.06.2016Gündem
flaş

flaş

27.06.2016İzmir
Ruslar takipte

Ruslar takipte

İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı’nın geçen yıl Suriye’de sınırı ihlal ettiği gerekçesiyle düşürülen Rus uçağının pilotunu öldürdüğü ileri sürülen Alparslan Çelik hakkındaki kapatılmış olan soruşturmayı yeniden açması, diplomatik çevrelerde projektörlerin birden bu dosyaya çevrilmesine yol açtı.

26.06.2016Ege
Ruslar takipte

Ruslar takipte

İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı’nın geçen yıl Suriye’de sınırı ihlal ettiği gerekçesiyle düşürülen Rus uçağının pilotunu öldürdüğü ileri sürülen Alparslan Çelik hakkındaki kapatılımış olan soruşturmayı yeniden açması, diplomatik çevrelerde projektörlerin birden bu dosyaya çevrilmesine yol açtı.

25.06.2016Gündem
Alpaslan Çelik’e kötü haber

Alpaslan Çelik’e kötü haber

Türk hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının pilotunu, paraşütle atladıktan sonra Suriye topraklarında öldürdüğü iddia edilen ve İzmir’de silahlarla yakalanıp geçen 3 Nisan’da tutuklanan Alpaslan Çelik hakkında verilen takipsizlik kararı, kaldırıldı. Olayı soruşturan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya, yeni iddia ve delillerin oluştuğunu belirtip, daha önce verdiği takipsizlik kararını kaldırdı ve yeniden soruşturma başlattı.

24.06.2016Gündem
Alparslan Çelik’e 8 yıl hapis cezası istendi

Alparslan Çelik’e 8 yıl hapis cezası istendi

SURİYE’de düşürülen Rus uçağının pilotunun öldürülmesi olayından dolayı hakkında takipsizlik kararı verilen, Türkmen birliklerinin komutanı Alparslan Çelik ile birlikte 7’si tutuklu 14 kişi hakkında, ’6136 Sayılı Kanuna muhalefet’ ve ’harp silahı bulundurma’ suçundan 8’er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

6.06.2016Gündem
Ankara mesajı olumlu buldu

Ankara mesajı olumlu buldu

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Yunanistan ziyareti sırasında, Türkiye ile ilişkileri yeniden düzeltmek için verdiği ılımlı mesajları Ankara olumlu buldu.

29.05.2016Dünya
Rusya’dan Çelik’e cinayet davası

Rusya’dan Çelik’e cinayet davası

Moskova, Türkiye hava sahasını sınırı ihlal ettiği gerekçesiyle Türk F-16’ları tarafından düşürülen Rus savaş uçağı Su-24’ün öldürülen pilotu ile ilgili dava açıyor.

26.05.2016Dünya
Rusya, Türkiyeye dava açıyor

Rusya, Türkiye'ye dava açıyor!

Moskova, sınırı ihlal ettiği için Türkiye tarafından düşünülen Rus savaş uçağı Su-24'ün öldürülen pilotu ile ilgili dava açıyor.

26.05.2016Dünya
Rus pilotun ölümü: Tıbben belirlenemez

Rus pilotun ölümü: Tıbben belirlenemez

Türkiye'nin, hava sahasını ihlal ettiği için 24 Kasım’da düşürdüğü Rus uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğü gerekçesiyle hakkında İzmir’de soruşturma yürütülen Alpaslan Çelik için takipsizlik kararı verildi.

10.05.2016Gündem
Alparslan Çelike takipsizlik kararı

Alparslan Çelik'e takipsizlik kararı

Suriye'de düşürülen Rus uçağının pilotunu öldürdüğü gerekçesiyle hakkında İzmir’de soruşturma yürütülen ve halen tutuklu bulunan Türkmen birliklerinin komutanı Alpaslan Çelik hakkında, savcılık takipsizlik kararı verdi. Hakkında ağır tahrik altında adam öldürme suçundan işlem yapılan Alpaslan Çelik hakkında verilen takipsiz kararında, Rus pilotun koltuğunu fırlattığı anda başını çarparak ölmüş olabileceğinin göz önünde bulundurulduğu ayrıca açıklamaların da komutan olarak yanında savaşanlara sahip çıkma gayretiyle yapıldığı yeraldı.

9.05.2016Gündem
Rus gazetesi: Alparslan Çelikle Rus özel servisi ilgilenecek

Rus gazetesi: Alparslan Çelik'le Rus özel servisi ilgilenecek

Rusya'nın önemli gazetelerinden Kommersant, Rus pilotun öldürülmesinden dolayı suçlanan Alparslan Çelik'in ceza alması için uğraşılacağını aksi takdirde "onunla Rus özel servisi"nin ilgileneceğini yazdı.

27.04.2016Gündem
Zaharova, Alparslan Çelik’in mektubuna ilişkin açıklama yaptı

Zaharova, Alparslan Çelik’in mektubuna ilişkin açıklama yaptı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Rus Su-24 uçağının pilotunu öldürdüğü öne sürülen Alparslan Çelik'in yazdığı mektupla ilgili açıklamalar yaptı.

25.04.2016Dünya
‘Alparslan Çelik’ten Rusya’ya diyalog mektubu’

‘Alparslan Çelik’ten Rusya’ya diyalog mektubu’

GEÇEN yıl 24 Kasım’da Türk jeti tarafından düşürülen SU-24 Rus savaş uçağının pilotunu öldürmekle itham edilen Alparslan Çelik’in Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova’ya mektup yazarak “İki ülke arasında diyalog başlatılmalı” çağrısında bulunduğu iddia edildi.

23.04.2016Dünya
Rus pilotu öldürmekle suçlanan Çelikten Rus sözcüye mektup

Rus pilotu öldürmekle suçlanan Çelik'ten Rus sözcüye mektup

Türkiye'nin düşürdüğü Rus uçağının pilotunu öldürme emrini verdiği iddia edilen ve silah bulundurmaktan tutuklanan Alparslan Çelik'in Rus Dışişleri Sözcüsü'ne mektup yazdığı ortaya çıktı. Rus basınının yayınladığı mektupta Çelik, "barış ve diyalog" temennisinde bulunurken, pilotun öldürülmesi olayına dair her türlü görüntü ve bilgiyi de vermeye hazır olduğunu dile getirdi.

23.04.2016Gündem
İlker Başbuğ: En büyük hayalim, Türkiye ile Azerbaycan’ın tek devlet olmasıydı

İlker Başbuğ: En büyük hayalim, Türkiye ile Azerbaycan’ın tek devlet olmasıydı

Genelkurmay eski Başkanlarından emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye- Rusya arasında savaş çıkma olasılığının bir çılgınlık yapılmaması halinde ’sıfır’ olduğuna işaret etti, Türkiye ile Azerbaycan’ın tek devlet olmasını gönlünden geçen en büyük hayal olduğunu bildirdi. Terörün bitirilmesi için topyekun gücün ortaya koyulması gerektiğine dikkati çeken Başbuğ, "Terör milli sorunumuzdur. İç siyasete malzeme olmamalı. Üç oy mu önemli, üç evlat mı? Ne zaman Diyarbakır’da 3 milyon, İstanbul’da 10 milyon kişiyi toplar PKK’yı, terörü lanetlerse, bela asgari seviyeye iner" dedi.

14.04.2016Gündem
Biz havadan ÖSO karadan

Biz havadan ÖSO karadan

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber’de gündemi değerlendirdi.

9.04.2016Dünya
‘Alparslan Çelik’le ilgili Türkiye’den talepte bulunduk’

‘Alparslan Çelik’le ilgili Türkiye’den talepte bulunduk’

24 Kasım’da Türk hava sahasını ihlâl ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının pilotunun paraşütle atladıktan sonra Suriye topraklarında öldürülmesine karıştığı iddia edilen Alparslan Çelik ile ilgili Moskova’dan yeni bir açıklama geldi.

8.04.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Erdoğan-Putin görüşmesinden ne bekleniyor?

MECLİS’te Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile karşılaştık.

28.06.2016