EKSTRA
MENÜ

10 Kasım 2015

10 Kasım 2015 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 10 Kasım 2015 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.179 10 Kasım 2015 haberi bulunmuştur.

10 Kasım 2015 Haberleri

AYM’den Avukatlar Günü’nde avukatlara iyi haber

AYM’den Avukatlar Günü’nde avukatlara iyi haber

Anayasa Mahkemesi, velayet davasında müvekkilini savunurken karşı tarafa hakaretten ceza alan avukatın ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar verdi. Kararla müvekkillerini savunurken kullandıkları ifadelerden mahkûm olan avukatlara beraat yolu açıldı.

6.04.2019Gündem
‘Zulüm 1938’de son buldu’ için beraat

‘Zulüm 1938’de son buldu’ için beraat

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da “Zulüm 1938’de son buldu” başlığı atan Akit TV Programlardan Sorumlu Müdürü Ali Özken beraat etti.

6.03.2019Gündem
Atatürk’ün aziz hatırasının bulunduğu dünya şehirleri

Atatürk’ün aziz hatırasının bulunduğu dünya şehirleri

Yalnızca ülkemiz için değil tüm dünya ülkeleri için çok özel bir yere sahip olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bu yıl da 10 Kasım’da, ölümünün 79. yılında özlemle anıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu olan liderin adını ülkemizin her şehrinde, caddesinde, meydanında ya da parkında rastlıyoruz elbette; ancak ulu önderin isminin verildiği bu meydanlar hatta anıtlar, aslında dünyanın pek çok yerinde bulunuyor. İşte Mustafa Kemal Atatürk'ün adı ya da heykelinin bulunduğu o ülkeler...

10.11.2017Seyahat
İğrenç başlığa pişkin savunma

İğrenç başlığa pişkin savunma!

Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde “Zulüm 1938'de son buldu" başlığıyla Akit TV'de yayınlanan haberle ilgili açılan davanın ikinci duruşması yapıldı. Duruşmaya katılan ve “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 4,5 yıla kadar hapsi istenen tutuksuz sanık AKİT TV'nin sorumlu müdürü Ali Özken (27) duruşma salonunda kendisini “Hakaret ve suç yoktur" diyerek tek cümle ile savundu. Mahkemeye de 5 sayfalık savunma dilekçesini sundu.

21.06.2017Gündem
Dört köylülerin ‘Perisuyu’ zaferi

Dört köylülerin ‘Perisuyu’ zaferi

Elazığ’da Perisuyu Çayı üzerindeki Pembelik Barajı ve Hidroelektrik Santralinin (HES) yapımına karşı çıkan köylülerin hukuk mücadelesi sürüyor. Anayasa Mahkemesi, Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararına rağmen yapılan ‘acele kamulaştırmalar’ için köylüler lehine ‘ihlal’ kararı verdi.

6.05.2017Ekonomi
Akit TV davası başladı

Akit TV davası başladı

Akit TV'de 10 Kasım 2015'te "Zulüm 1938'te son buldu" başlıklı haberle ilgili olarak sorumlu müdür Ali Özken'in "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan yargılanmasına başlandı. İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Şimşek, "Ulu Önderimiz Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyetimize anlam katan devrimlerine sahip çıkma kararlılığında olan bizler, bu saldırılara ve saldırganlara ölünceye kadar karşı duracağız" dedi.

22.02.2017Gündem
Fallout 4ü tamamen bitirmek 750 saat sürüyor

Fallout 4'ü tamamen bitirmek 750 saat sürüyor!

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Fallout 4’teki her şeyi bulan bir oyuncu tamı tamına 750 saat harcamış.

9.11.2016Teknoloji
Elif Kramerden eski sevgiliye sigorta davası

Elif Kramer'den eski sevgiliye 'sigorta' davası

Eski manken Elif Kramer'in, 6 yıla yakın bir süre birlikte olduğu Pamir Cazım Bezmen’e karşı dava açtığı anlaşıldı. Kramer, sevgilisi Bezmen’in de ortak olduğu şirkette çalıştığını, ancak sigortasının yapılmadığı iddiasında. Şirket adına yapılan savunmada ise, Kramer’in çalışan değil Bezmen ile sevgili oldukları belirtildi. İş mahkemesi davayı geri çevirdi. Son kararı Yargıtay söyleyecek.

25.09.2016Ekonomi
Emlak Vergisi ödemelerinde son gün bugün

Emlak Vergisi ödemelerinde son gün bugün!

Emlak Vergisi ödemelerinde son gün yaklaşıyor. Her sene iki taksit halinde ödenen Emlak Vergisi'nin ilk taksit ödemeleri mart ayında başlamıştı. 1986 yılından beri belediyeler tarafından alınan verginin son ödeme tarihi 31 Mayıs olarak belirlendi.

30.05.2016Ekonomi
Kaçak HGS cezasına Sulh Ceza Hakimi’nden sert eleştiri: Sisteme güven kalmadı

Kaçak HGS cezasına Sulh Ceza Hakimi’nden sert eleştiri: Sisteme güven kalmadı

Kaçak geçiş yapıldığı gerekçesiyle, yüklü miktarda kesilen HGS cezası ile ilgili önemli bir karar çıktı. Bakiyesinde para olduğu halde, 473 lira ceza kesilen şirket bu tutara itiraz etti. Dosyaya bakan Sulh Ceza Hakimi, kesilen cezayı iptal etti, kararında “Sistemin (HGS) güvenirliği kalmadı. Kesilen ceza hukuka uygun değil” dedi.

8.03.2016Ekonomi
Tarihi dönüşüm

Tarihi dönüşüm

İletişim operatörü Türk Telekom, Avea ve TTNET markalarını tek çatı altınza topladı. Bu markalar artık Türk Telekom logosu altında faaliyet gösterecek. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, yeni dönem için “Tek telekom, Türk Telekom” dedi.

26.01.2016Ekonomi
CHPden yayın yasağı sorusu

CHP'den 'yayın yasağı' sorusu

TÜRKİYE’yi derinde sarsan her olaydan sonra, yetkililer hızla yayın yasağı kararı aldı. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, 2002 ile 2015 yılları arasında kaç olay hakkında yayın yasağı uygulandığını Adalet Bakanlığı’na sordu. Bakanlık Hakverdi’ye verdiği yanıtta, kaç olayda, yayın yasağının uygulandığına ilişkin ilişkin ellerinde bilgi bulunmadığını bildirdi.

13.01.2016Gündem
POMEM mülakatları ne zaman yapılacak | POMEM başvuru şartları neler

POMEM mülakatları ne zaman yapılacak? | POMEM başvuru şartları neler?

POMEM başvuruları başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) yapılan açıklamaya göre bu sene 6 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Peki, binlerce kişiyi ilgilendiren bu alım ne zaman hangi şartlarla yapılacak? POMEM başvuru şartları neler?

29.12.2015Gündem
TRTden kanal kapatma iddialarıyla ilgili açıklama

TRT'den kanal kapatma iddialarıyla ilgili açıklama

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu, "TRT Türk kanalının kapatılacağı" ile ilgili basında yer alan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

18.12.2015Gündem
POMEM mülakatları ne zaman yapılacak | POMEM başvuru şartları neler

POMEM mülakatları ne zaman yapılacak? | POMEM başvuru şartları neler?

POMEM başvuruları başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) yapılan açıklamaya göre bu sene 6 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Peki, binlerce kişiyi ilgilendiren bu alım ne zaman hangi şartlarla yapılacak? POMEM başvuru şartları neler?

15.12.2015Gündem
POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | POMEM mülakat sınavları ne zaman

POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | POMEM mülakat sınavları ne zaman?

POMEM 16.Dönem polis alım başvuruları bitti mi? POMEM için son tarih ne zaman? POMEM sınav giriş belgeleri nereden alınabilir? POMEM mülakat sınavı ne zaman yapılacak?

11.12.2015Bilgi
POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | Sınav giriş belgesi nereden alınır

POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | Sınav giriş belgesi nereden alınır?

POMEM 16.Dönem polis alım başvuruları bitti mi? POMEM için son tarih ne zaman? POMEM sınav giriş belgeleri nereden alınabilir?

3.12.2015Bilgi
2016 yılı ehliyet sınavı tarihleri açıklandı | Geçmiş Dönem çıkmış sorular

2016 yılı ehliyet sınavı tarihleri açıklandı! | Geçmiş Dönem çıkmış sorular

2015 yılının son ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? 2016 yılı ehliyet sınavı tarihleri açıklandı. 2016 ehliyet sınavı tarihleri ne zaman? Ehliyet almada ki yeni düzenlemeler neler? Geçmiş dönem sınav soruları.

2.12.2015Bilgi
O, bizden biriydi...

O, bizden biriydi...

Helmut Schmidt, Almanya’nın 5’inci başbakanıydı.

25.11.2015Avrupa
POMEM son başvuru tarihi ne zaman | Özel Harekat Polisliği Sınavı açıklandı

POMEM son başvuru tarihi ne zaman? | Özel Harekat Polisliği Sınavı açıklandı

POMEM için başvuru tarihleri belli oldu. Peki başvurular hangi tarihte yapılacak? İnternet üzerinden POMEM başvurusu nasıl yapılır? POMEM son başvuru tarihi ne zaman?

18.11.2015Bilgi
2015 POMEM Polis alımı başvuruları başladı | POMEM online başvuru

2015 POMEM Polis alımı başvuruları başladı! | POMEM online başvuru

2015 POMEM başvuru ilanını bekleyen adaylar baraj puanını görünce hayal kırıklığı yaşadı. POMEM öğrenci alımında baraj 60 puanken 65'e yükseltildi. POMEM başvuruları ne zaman yapılacak? POMEM online başvuru nasıl yapılır?

16.11.2015Bilgi
Melek Baykala suç duyurusu

Melek Baykal'a suç duyurusu

İnstagram'da dün hesabından başörtülülerle ilgili bir mesaj paylaşıp daha sonra özür dileyen ünlü oyuncu Melek Baykal hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

12.11.2015Magazin
POMEM Polis Alımı Başvuruları Başladı

POMEM Polis Alımı Başvuruları Başladı!

16.dönem polis meslek eğitimleri için başvuru tarihleri belli oldu.Peki başvurular hangi tarihte yapılacak? İnternet üzerinden POMEM başvurusu nasıl yapılır?

12.11.2015Bilgi
Atatürk’e hakarete RTÜK’ten ceza

Atatürk’e hakarete RTÜK’ten ceza

RTÜK, 10 Kasım yayını nedeniyle tepki çeken Akittv’ye para cezası verdi, kanalın aynı suçu bir kez daha işlemesi halinde yayın lisansı iptal edilecek.

11.11.2015Gündem
Akittv hakkında suç duyurusu

Akittv hakkında suç duyurusu

Avukat Faruk Emre Akı, Akittv'nin 10 Kasım yayını nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

11.11.2015Gündem

Yazar Sonuçları