Yolcu Otobüsünde 2 Kilo 132 Gram Esrar İle Yakalanan Sanıklara 8’er Yıl Hapis Cezası Verildi

Güncelleme Tarihi:

Yolcu Otobüsünde 2 Kilo 132 Gram Esrar İle Yakalanan Sanıklara 8’er Yıl Hapis Cezası Verildi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 22, 2016 12:33

Kayseri’de yolcu otobüsünde 2 kilo 132 gram esrar maddesi ile yakalanan ve ’uyuşturucu, uyarıcı madde ticareti yapma,nakletme’ suçundan tutuklu yargılanan biri yabancı uyruklu iki sanığa ayrı ayrı 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar N.M. ile M.O.A. hazır bulundu.
Yabancı uyruklu sanık N.M. diğer sanığın kendisini dolandırdığını, suçsuz olduğunu söylerken, sanık M.O.A. ise uyuşturucu ticaretini yapmadığını belirterek, tahliyesini talep etti.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklara, ’uyuşturucu, uyarıcı madde ticareti yapma, nakletme’ suçundan ayrı ayrı 8 yıl 4 ay hapis, bin TL adli para cezası verdi.
OLAY
10 Kasım 2015’te Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Kayseri-Malatya karayolunda yaptıkları çalışmalarda, bir yolcu otobüsünde arama yaptıkları öğrenildi. Yapılan aramalarda M.O.A. ve yabancı uyruklu N.M.’nin çantalarında 2 kilo 120 gram, N.M. isimli şahsın oturduğu koltuğun yanındaki çantada ise 12 gram esrar maddesinin ele geçirildiği bildirildi. Haklarında ’Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Nakletmek’ suçundan soruşturma açılan iki zanlı çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!