Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli öğretmen atama töreninde konuştu: Mayıs'ta 45 bin öğretmen ataması yapacağız

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Nisan 25, 2023 12:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MEB Şura Salonu'ndaki 3500 Engelli Öğretmen Ataması Töreni'nde konuştu. Erdoğan, Mayıs ayında 45 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Erdoğan, yaptığı açıklamada "Engelli öğretmen sayımız 11 bin 500'ü buluyor. Baş öğretmen ve uzman öğretmen unvanlarını alan öğretmenlerimiz mali haklarından da yararlanmaya başladı. Baş öğretmen maaşı 25 bin lirayı, uzman öğretmen maaşı da 22 bin 500 lirayı buldu.

Haberin Devamı

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Eğitim camiamızın kıymetli mensupları, değerli engellilerimiz sizleri muhabbetle selamlıyorum. Bugün 3500 engelli öğretmen adayımızın ataması için bir aradayız. Atamamızın hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim kadromuz sizlerle daha da güçlendi.

Öğretmenlerimizin yüzde 75'inin bizim dönemimizde atanması eğitime verdiğimiz önemi göstermektedir. Engelli öğretmen sayımız 11 bin 500'ü buluyor. Atama bekleyen tüm engelli öğretmenlerin ataması yapılacak. Öğretmenlerimizin birikmiş tüm sorunlarını çözmek de bize nasip oldu. Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anmak istiyorum. 

MAYIS AYINDA 45 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planlandığımız 45 bin öretmen ataması ile sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Öğretmenlik meslek kanunu eğitimdeki reformlarımızdan biridir. Kariyer sistemi getiren bu kanunla mali ve sosyal haklarda iyileşme yaptık. Birileri ortalığı karıştırmak için harekete geçti. Öğretmenlerimiz kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıktı. Baş öğretmen ve uzman öğretmen unvanlarını alan öğretmenlerimiz mali haklarından da yararlanmaya başladı. 517 bine yakın öğretmenimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Sözleşmeliden memur statüsüne geçen 93 bin 272 öğretmenimize de kadrolarının hayırlı olmasını diliyorum. Baş öğretmen maaşı 25 bin lirayı, uzman öğretmen maaşı da 22 bin 500 lirayı buldu. Her iyileştirmeden öğretmenlerimiz de yararlanmaya devam edecektir. 

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli öğretmen atama töreninde konuştu: Mayısta 45 bin öğretmen ataması yapacağız

Türkiye uzunca süre engelli bireylerinin haklarını kullanabilmesi konusunda ciddi eksiklikler yaşadı. Ülkemizin her ferdi biriciktir. Engellilerini ihmal eden ülke potansiyelinin bir kısmından vazgeçmiş demektir. Biz zihniyet devrimi gerçekleştirdik. Engellilerimizin hayatının her alanında gurur duyuyorsak bu dönüşüm sayesindedir. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli öğretmen atama töreninde konuştu: Mayısta 45 bin öğretmen ataması yapacağız

Haberin Devamı

ÖĞRETMENLİK YÜKÜ AĞIR OLAN BİR SORUMLULUKTUR

Malzemesi insan olan öğretmenlik, zaten yükü ağır olan bir sorumluluktur. Sizler bu sıkıntıların hepsinin üstesinden gelme iradesi ile bugün buradasınız. Bu ülkenin ister engelli, ister engelsiz vatandaşı bilecek ki önünde bütün kapılar sonuna kadar açıktır. Çocuklarımıza vereceğimiz en büyük hediye onları bu özgüvene sahip kılmaktır. 

Kendi insanımıza güvenimiz öyle hamasetten ibaret, böbürlenme değildir. Siyasi, ekonomik, sosyal alanda fert fert başarılı olan insanımızın güçlü kurumların desteği ile başarılarını artıracağından şüphe duymuyoruz. Gerektiğinde yedi düvele meydan okurken de milletimizin bu özelliğine güvendik, güveniyoruz. 

Haberin Devamı

Bu teröristlerin geçtiği mecralardan bizim öğrencilerimiz geçmeyecek inşallah. Atamasını yaptığımız öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.

4 BİN 300 BAŞVURUDAN 3 BİN 500'Ü ATANDI

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise "Sayın Cumhurbaşkanımız bir müjde veriyor; 4 bin 300 öğretmen başvurmuştu, bugün 3 bin 500 atamayı gerçekleştirdik. Geriye kalan engelli öğretmelerimizi de atayacağız" ifadelerini kullandı.

BAKMADAN GEÇME!