Sarımsak sürmek kaşları gürleştirir mi?

Kaşların sıklaşması için evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler...

Haberin Devamı

Kaş seyrekliği bilhassa da bayanların en çok canını sıkan sorunlardan bir tanesi olmuştur ancak çözümü yok değildir. Günümüzde artık çoğu soruna karşı hem modern tıbbın hem de alternatif tıbbın çözümleri mevcuttur.


SARIMSAK KAŞLARI GÜÇLENDİRİYOR

Seyrek kaşların sıklaşması için pek çok yöntem vardır ancak bu yöntemler arasında en etkili olanı sarımsak uygulamasıdır. Sarımsak sürme yöntemi kötü kokuya sebep olduğundan pek tercih edilmez. Eğer kokuyu dert etmeyecekseniz sarımsağı ikiye bölerek iç kısmını kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Sarımsak sürmek kaşları gürleştirir mi


KAŞLARINIZA BADEM VE HİNT YAĞI SÜREBİLİRSİNİZ

Sarımsak tedavisini uygulamak istemezseniz seyrek kaşlarınızı sıklaştırmak için besleyici özelliği bulunan tatlı badem yağı ve Hint yağından faydalanabilirsiniz. Bu karışımı pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürüp bir saat sonra yıkamalısınız. Haftada 3 gün düzenli olarak uyguladığınızda mutlaka faydasını göreceksiniz.

Haberin Devamı

Sarımsak sürmek kaşları gürleştirir mi


KAŞLARI GÜÇLENDİREN KARIŞIM TARİFİ

  • 1 çay kaşığı çam balı
  • 1 diş sarımsak
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Sarımsağı çok ince kıyın. Sonra çam balını ve badem yağını ilave edin. Bu karışımı bir gün beklettikten sonra kulak çöpü yardımı ile kaşlarınıza sürün. Kirpiklerinize de çok az miktarda sürün. Gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Günde iki kere uygulayabilirsiniz.

Sarımsak sürmek kaşları gürleştirir mi

KAŞ ALIMININ PÜF NOKTALARI

Yazarın Tüm Yazıları