Kalıcı fondöten (BB Glow) nedir ve ne nasıl uygulanır?

Yaklaşık 1 yıl boyunca etkisini sürdüren, yüzde aydınlık sağlayarak fondöten etkisi yaşatacak bir uygulama var desem ne dersiniz?

Haberin Devamı

Yaklaşık 1 yıl boyunca etkisini sürdüren, yüzde aydınlık sağlayarak fondöten etkisi yaşatacak bir uygulama var desem ne dersiniz? İsmi nedeniyle sürecin ve işlemin sadece ‘’makyaj’’ olarak nitelendirilmesi yanlış anlamalara sebep olabilir. Özellikle de belirtmem gerekir ki uygulama kalıcı makyaj boyası ya da sıvılaştırılmış fondöten değildir. Bunlar çok nadir bitkilerden yapılan çok özel serumlardır.

İŞLEM NASIL YAPILIR?

Özel serumlarla cilde uygun cihazlar sayesinde yaklaşık 40 dakika süren bir işlem ile uygulanır. İşlem ile birlikte serum içerisinde yer alan maddeler; ciltte sıkılaştırma, akne ve damar izlerini yok etme, aynı zamanda ciltte fondöten varmış etkisi göstererek pürüzsüz, aydınlık bir görüntü oluşturmaya yarar. Uygulamanın hemen akabinde ciltteki serbest radikalleri nötralize eden serumlar, cildin melanin içeriğini; UV ışınlarına maruz kalmadan azaltırlar. İşte bu şekilde cilt tonunda dolaylı yönden aydınlanma sağlanır. Ortalama 3 seans şeklinde yapılan BB Glow, seans aralıkları 10 gün olacak şekilde uygulanır.

Haberin Devamı

Kalıcı fondöten (BB Glow) nedir ve ne nasıl uygulanır

SERUMLARIN NASIL BİR ETKİSİ VARDIR?

- Yoğun nemlendirme sağlar,
- İnce, kılcal kırışıklarda azalma gerçekleşir.
- Yara ve sivilce izleri azaltılır.
- Ciltte aydınlatma sağlanır.
- Ciltteki farklı renk tonları eşitlenir.
- Ciltteki pürüzsüz yapı artırılır.
- Göz ve çevresindeki aydınlanma sağlanır.

UYGULAMANIN KALICILIĞI NE KADARDIR?

Gönül ister ki uygulamanın süresi ömür boyu sürsün ama etkisi en fazla 1 yıldır. İşlem sonrası serum, cilt tarafından emilmekte sonra da atılmaktadır. İşlem her yaş, her mevsim rahatlıkla uygulanabilir. Ve cinsiyet fark etmeksizin yapılabilir. Su ve denizden etkilenmeyen yapısı gereği son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir.

SADECE FONDÖTEN ETKİSİ Mİ VAR?

Cilde, özel iğneler ile gerçekleştirilen bu uygulamanın sadece fondöten etkisi yoktur. İçerisinde çok sayıda mineral ve bitki özü bulunan serum ile kollajen üretimi artırılmakta, cilde elastikiyet sağlanmakta, kırışıklıklar azaltılmakta, hücrelerin yenilenmesi sağlanılarak akne izlerinin iyileşmesi sağlanılmaktadır. Her cilt tipine göre serum çeşidi de değişmektedir.

Haberin Devamı

NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

- Kalıcı fondöten uygulaması sonrası 1 ay boyunca yoğun cilt bakımı yada peeling yaptırmamalısınız.
- BB Glow uygulanan alana, en az 3 ay süre ile lazer epilasyon uygulaması yaptırılmamalıdır.
- İşlem yapılan alan, en az 24 saat su ile temas ettirilmemelidir.
- Uygulama sonrası belirli süre cildinizi güneşten korumanız gerekecektir.
- BB Glow uygulanan ya da uygulanması planlanan kısma botoks veya dolgu işlemi yapılmak isteniyorsa bu işlemin önceliği vardır.

Yazarın Tüm Yazıları