Tayfun Türkaslan
Tayfun Türkaslan
Tayfun Türkaslan

Sezeryan izinden kalıcı dudak büyütme estetiği

Kleopatra'nın canlı ve güzel dudaklara sahip olma arzusu günümüzde sezaryen iziyle gerçekleştiriliyor.

Haberin Devamı

Dünyada 1 milyarın üzerindeki kadının her gün makyaj çantasının içinde, dünyaya sahip olmak isteyen ve tarihe ismini kazıyan Mısır'ın ünlü Kraliçesi Kleopatra'nın güzellik sırrını taşıdığınızı biliyor musunuz? Ve kadınların günümüzde bu güzellik sırrının yaklaşık 1 kilosunu yalayarak yediğini? Peki, kadınların bugünkü güzellik sırrının yine ilk olarak bu topraklardan çıktığını, Anadolu'nun bir kısmını da içine alan Antik Mezopotamya'daki kadınların ilk kez bunu kullandığını? Hatta bu en çok kullanılan güzellik malzemesinin Ortaçağ Avrupası'nda yasaklandığını?

Tarihe kırmızı bir iz bırakan bu güzellik sırrıyla her gün öz güveninizi, güzelliğinizi tazeliyorsunuz. İki dudağınızın üzerinde taşıyorsunuz rengârenk rujları... Keyif alıyorsunuz, etkileyici, ilk bakışta fark edilen dudaklar yaratıyorsunuz. Günlük yaşamınıza dinamizm, yüz ifadenize enerji katıyorsunuz...

Haberin Devamı

Neden? Çünkü her kadın güzel dudak yapısına sahip olmak ister. Buna sahip olamayan için imdada rujlar yetişir. İnce dudaklar kalınlaştırılır. Sınırları belli olmayan dudakların sınırları belirginleştirilir. Küçük ve dar dudak yapıları yüze uygun bir şekilde büyütülmeye çalışılır, canlandırılır, büyüleyici bir görünüm verilir.

Bu uğraşlar, hayal edilen dudaklara kavuşmak için geçici çabaların ötesine geçemiyor. Gece makyaj siliniyor dudaklar eski haline bürünüyor, sabah dudaklar tekrar ruj ile şekil değiştiriyor, dolgun etkileyici bir forma kavuşturuluyor. Ancak estetik cerrahide son yıllarda geliştirilen ve popülerliği artan yöntemler, iki dudağınızın arasından çıkacak bir kararla kendi vücudunuzdan doğal, dolgun ve kalıcı güzel dudak yapılarına kavuşmanızı mümkün kılıyor.

Dolgun, doğal ve kalıcı dudaklara sahip olmak için...

Yüz hatlarıyla uyumlu, estetik forma sahip güzel dudak yapıları için doğal yollardan kalıcı sonuçlara gitmek amacıyla şuana kadar uygulanan yağ enjeksiyonunun yanı sıra, son yıllarda geliştirilen Dermolip yöntemi, sezaryen izinden alınan doku parçasının dudak içine nakledilmesiyle gerçekleştiriliyor.

Vücudun başka bölgelerinden alınan fazla yağlarla yapılan dudak estetiğinde yağların zamanla eriyip dudak şeklinin bozulmamasının, yani estetiğin kalıcı olmasının nedeni, dudaktaki kanlanma oranının çok yüksek olmasıdır.

Haberin Devamı

Dermolip yöntemini açıklamadan önce dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırmada uygulanan sentetik hyalüronik asit dolgusunun sonuçlarıyla ilgili özetle şunu söyleyebiliriz: Sonuçları kalıcı değildir. Bir başka yöntem olan silikon implantta, dudak içine konulan implantın zamanla sertleşmesi ve dudak şeklini bozması riski vardır.

Bir kadının dudaklarının doğal güzelliğini bozmayacak onu pekiştirecek yöntemlerinden biri de Dermolip yöntemidir. Biz buna sezaryen izinden dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma da diyoruz. Estetik cerrahide yılların birikimi ve tecrübesiyle bu yöntemi geliştirmemizin çıkış noktası, dudak dolgusu yaptırmak isteyen kadınların kalıcılık ve doğallık endişeleri oldu. En çok, “Dolgu ne zaman eriyecek? Tekrar ne zaman yaptırmam lazım? Dudaklarımda sertleşme olur mu? Şekil bozukluğu olur mu? Dudaklarım hissedecek mi? Sürekli dolgu yaptırmak pahalı bir işlem mi? Doğal görünecek mi?” soruları bu endişelerin kaynağını oluşturmaktadır.

Haberin Devamı

Sıfır risk, ömür boyu doğal güzellik

En çok sorulan sorular ve yanıtlarıyla dudak estetiğindeki korkuları ortadan kaldıran Dermolip yöntemini şöyle anlatabiliriz.

Nedir bu Dermolip yöntemi?

Dermolip yöntemi, kişinin kendi vücut dokusu kullanılarak yapılan doğal dudak büyütme operasyonudur. Sezaryen izinin altında yer alan cildin ikinci katmanı olan dermis tabakası yağ dokusuyla bir miktar alınır. Dolgu malzemesi olarak dudak içine nakledilir. Bu yöntemi doğal, kalıcı ve risksiz yapan özellik, kişinin kendi dokusundan yararlanılıyor olmasıdır.

Dermolip yönteminin artıları nelerdir?

Doğal bir görünüm sağlar. Geçici değildir, kalıcıdır. Hissizlik yaratmaz. Alerjik reaksiyon söz konusu değildir. Alerjisi olan kişiler rahatlıkla yaptırabilir. Dudaklar dokuyu reddetmiyor. Dudaklarda sertleşme ve şekil bozuklukları olmaz. İşlem ikinci kez risksiz ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Haberin Devamı

Estetiğe aday dudağın özellikleri

Sezaryen izi yoksa bu yöntem uygulanmıyor mu?

Elbette uygulanabiliyor. Sezaryen izinin kullanılmasının nedeni başka iz oluşturmamak içindir. Başka ameliyat izleri, yara izlerinden de doku alınarak doğal dudak büyütme ve dolgunlaştırma yapıyoruz.

Hangi yaşlarda en iyi sonuçlar alınıyor?

20 ila 30 yaşları arasında tercih ediliyor en çok. Daha ileri yaşlarda da rahatlıkla yapılmaktadır. Alt yaş sınırı ise 18'dir.

Hangi forma sahip dudak yapılarında doğal dudak estetiği yaptırılabilir?

Hatları silik görünümlü, ince, zayıf, kırmızı kısmı çok az ya da olmayan alt ve üst dudak yapılarına sahip kadınlarda çok etkili sonuçlar ortaya koymaktayız.

Haberin Devamı

Dermolip dudak estetiği operasyonu ne kadar sürüyor?

45 dakikada operasyon tamamlanıyor. Günübirlik cerrahi bir operasyon. Dudak bölgesi uyuşturuluyor. Kadınların çoğunda yer alan sezaryen izinden yağ dokusuyla birlikte dermis tabakasından bir parça alınıyor ve dudağın iç kısmından naklediliyor. Kesi izleri çok küçük ve dudak içinde kaldığı için görünmüyor. Hasta aynı gün evine taburcu oluyor. Ortalama 2 gün hafif bir şişlik görülüyor. Sonrasında hızlı bir iyileşme döneminin ardından hastalarımız doğal, kalıcı ve estetik görünümlü dolgun dudaklara sahip oluyor.