Tayfun Türkaslan
Tayfun Türkaslan
Tayfun Türkaslan

Bel, basen ve bacaklarda bahar temizliği

Vücudunuzu estetik ölçülere getirmenizin ve şekillendirmenizin birkaç saat içinde mümkün olduğunu biliyor musunuz?

Haberin Devamı

Güzel ve güneşli günlere doğru geri sayım başladı. Peki, baharın yüzünü göstermesinin mutluluğunu bütün bedenimizde yaşayabiliyor muyuz ya da yaşamak mümkün mü? Yanıt: Her kadın yaşayamıyor ama mümkün. Bugünlerde biz estetik cerrahlara en sık sorulan sorular şöyle: “Çok kilo aldım, rejim yapıyorum ama fazla kilolarımı veremiyorum, zayıflayamıyorum. Havalar açıyor ama ben istediğim kıyafeti giyemeyeceğim, zayıflamak için ne yapmalıyım?”

Aslında çok haklı kaygılar yaşanarak adeta bir rejim fırtınası yaşanıyor. Kışın alınan kilolardan kurtulmak, daha ince ve fit görünmek, istediği kıyafetlerin içine girebilmek için verilen bir mücadele bu. Zaman daralıyor ama vücut arzu edildiği gibi daralmıyor, bütün rejim çabalarına rağmen.

Vücut neden daralmıyor yani zayıflamıyor biliyor musunuz? Çünkü bu dönemde verilmeye çalışılan kilolar basen, bel, karın ve bacaklarda biriken kış kiloları. Şu anda kadınlar en güçlü ve inatçı yağlarından, kilolarından kurtulmaya çalışıyorlar. Bu yağ hücreli rejime ve spora karşı çok dirençli bir özelliğe sahip. Uzun bir uğraştan sonra eritilse bile aynı bölgede tekrar ortaya çıkıyor. Ve vücutta ilk kilo alınan ve beden estetiğini alt üst eden bölgelerde toplanıyorlar; yani bel, basen, karın ve bacaklarda.

Haberin Devamı

Erkeksi hatlara yol açan kilolardan kurtulma yöntemi

Kışın alınan ve rejime, egzersize karşı savaşan yağları hem kullanarak hem de bunlardan kurtularak vücudunuzu estetik ölçülere getirmenizin ve şekillendirmenizin birkaç saat içinde mümkün olduğunu biliyor musunuz? Siz vücudunuzu kalıcı olarak zayıflatmak ve şekillendirmek için uğraşmayacaksınız. Estetik cerrahide kullanılan yöntemler ile bunu sağlıyoruz.

Kalıcı fazla yağlar ilk basen ve bel simidinde, karın bölgesinde toplanmaya başlar. İnatçıdırlar ve sürekli büyürler. Bu bölgeler, zayıflama olmadığı sürece sürekli genişler. Kadının estetik açıdan sahip olması gereken ince bel yapısı ortadan kalkar. Bel yanları ve arkasında aşk tutamacı dediğimiz ele gelen yağ birikintileri oluşur. Pantolonlardan dışarı taşar, bel genişler ve kadın vücudunda erkeksi hatlar oluşur. Kadın vücudu estetik ölçüden uzaklaşır ve bu durum psikolojik takıntılara yol açar. Bahar mevsiminin sevinci gölgelenir.

Haberin Devamı

Gölgelenen sevincinize, kadınsı ve estetik vücut şekline kalıcı olarak kavuşmanızı sağlayacak ilk yöntem lazer lipolizdir. Lazer lipolizin temel mantığı, güçlü lazer ışınlarıyla bölgesel yağlanmalarda yağ hücrelerinin zarını patlatarak serbestleştirmesi ve vücut tarafından emilip kalıcı olarak ortadan kaldırılmasına dayanır. Üstelik bunu yaparken gevşeyen cilt yapısını gerginleştirip sıkılaştırır.

Genişleyen basen bölgesinde, kalınlaşan bacaklarda, karın ve bel simidinde biriken fazla yağlar tek seansta eritilip yok edilerek kadınsı kıvrımlar ortaya çıkarılır. Konforlu bir iyileşme döneminin ardından 6 haftada işlemin sonuçları net bir şekilde ortaya çıkar, tam iyileşme sağlanır. Estetik ölçülere kavuşan vücuduyla barışan kadın, psikolojik ve özgüven açısından da kendini tazeler.

Haberin Devamı

Zayıflamadan önce estetik cerraha başvurun, çünkü...

Burada okuyucularımızın dikkatini çekmek istediğim bir diğer yöntem ise zayıflamadan önce mutlaka bir estetik cerraha başvurmanız. Çünkü şikâyetçi olunan yağlar vücudunuzu şekillendirmek, estetik açıdan eksikliklerinizi gidermek için kullanılmaktadır. Yani bir taşla iki kuş: hem yağlardan kurtulacaksınız hem de vücudunuzda estetik açıdan sorunlu bölgeleri düzelttireceksiniz.

İlerleyen yaşla birlikte yüzde oluşan oluklara, bacaklardaki eğrilik ve çarpıklıklara küçük göğüslere, düz ve silik, kıvrımları kaybolmuş popoya uygulanan kök hücre destekli yağ enjeksiyonu yöntemiyle şekillendiriyoruz vücudunuzu. Bu yöntemde öncelikle bölgesel fazla yağlarınız yağ aldırma işlemi olan liposuction ile alınarak o bölgeniz şekillendiriliyor. Alınan yağlar atılmıyor. Kök hücre açısından zengin olan yağların bir kısmı özel bir işlemden geçiriliyor. Elde edilen kök hücre, gerekli miktardaki yağ dokusuyla estetiği bozulan vücut bölgesine nakledilerek dolgunlaşması ve estetik oranlara getirilmesi sağlanıyor. Kök hücre, nakledildiği bölgedeki yağların daha canlı ve kalıcı olmasını sağlıyor. Yaz gelmeden fazla yağlarınızdan kurtulurken, çarpık bacaklar, düz popo yapısı, küçük göğüsler ya da yüz bölgesi iz kalmadan doğal görünümlü estetik bir yapıya kavuşuyor.