GeriSibel Örsal Gülüş estetiğiyle güzelleşebilirsiniz!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gülüş estetiğiyle güzelleşebilirsiniz!

Gülüş estetiğiyle güzelleşebilirsiniz!

Yalnızca bir-iki seansta dişlerin tasarımı yapılabiliyor.

Gülüş estetiği, işlemi rutin diş temizliği ve koruyucu bakım, estetik diş hekimliği, implant ve ağız ve çene cerrahisini kapsayan ağız ve diş sağlığı uygulamasıdır. Lazer diş hekimliği, dijital röntgen, CAD CAM tarama gibi en son teknolojili cihazlar kullanılarak yapılır. Kullanılan bu teknolojiler sayesinde defalarca gelinmesine gerek kalmadan sadece bir-iki seansta tasarım yapılarak gülüş estetiği işlemi tamamlanabilir. Gelişen teknolojiler sayesinde haftalarca beklemeden, geçici kronlar takılmadan, fazla vakit beklemeden gülüşü daha estetik hale getirmek mümkündür.

GÜLÜŞ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Gülüş estetiği işlemi; muayene ve genel diş temizliğiyle başlar. Diş muayenesi ve temizliği; tartar, çürük, dişeti hastalıkları, dişeti iltihabı, periodontal durumlar ya da diğer ağız sağlığı problemlerini kontrolünü ve tedavi edilmesini sağlar. Eğer varsa ağız sağlığı hastalıkları öncellikle tedavi edilerek ağız sağlıklı bir hale getirilir. Estetik diş hekimliği; dental implantlar, kron-porselen-zirkonyum kaplamalar, kompozit dolgular, diş köprüleri, root kanallar ve diş beyazlatma ile size parlak bir gülümsemeyle duygularınızı paylaşma imkanı sunar.

Gülüş estetiğiyle güzelleşebilirsiniz

ÇAPRAŞIK DİŞ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Gülüş estetiğinde diş teli uygulaması tedavide en sık başvurulan yöntemlerden birisidir. Dişlerin hafif çapraşık olduğu, hafif ileri ya da geri pozisyonda olan dişleri aynı hizaya getirmek için diş teli uygulaması yapılır. Çapraşık dişler sadece estetik olarak rahatsızlık vermez, aynı zamanda alt ve üst dişlerde kapanış bozuklarına, çenenin yanlış konumlanmasına neden olur. Diş teli sayesinde dişler hareket ettirilerek çapraşıklık giderilir. Eğer eksik ya da diş kırıklıkları varsa restore edilir. Diş eti sağlıklı hale getirilir. Ardından diş beyazlatma ya da kaplama yöntemiyle gülüş estetiği işlemi tamamlanır. Bu işlem dişteki çapraşıklık durumuna göre 1 ile 3 yıl arasında sürebiliyor. Duruma göre teller dişin ön yüzüne değil arka tarafına da takılabiliyor.

Gülüş estetiğiyle güzelleşebilirsiniz

GÜLÜŞ ESTETİĞİ SONRASI DİŞ BAKIMI NASIL OLMALI?

Diş temizleme ve florür tedavisi zaten altı ayda yapılması gereken rutin bir işlemdir. Çünkü önleyici bakım, ağız sağlığını korumak için çok önemlidir. Düzenli diş temizliği ve diş hekimi muayenesi diş bakımı için yeterlidir.

Diş Doktoru Sibel Örsal

False