GeriŞenay Yangel 2013 anne-bebek burç uyumları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2013 anne-bebek burç uyumları

2013 anne-bebek burç uyumları

2013 yılında doğan çocukların karakteristik özellikleri ve anneleri ile uyumları…

2013 yılında doğan çocuklara burçlara göre nasıl davranmak gerekiyor, anne ile uyumları nasıl? Bu soruların cevaplarını Astrolog Şenay Yangel verdi.


Koç

2013 anne-bebek burç uyumları

Koç burcu anne

Çocukları çok seven Koç kadını, kendi çocuğuyla da anlaşmayı çok iyi bilir. Koç kadını çocuk sahibi olduktan sonra bir hayli değişir. En bencil olan kadın bile çocuğu için her türlü fedakarlığı gerçekleştirir. Yavrusu onda bir gaye, bir ideal halini alır. Kendisinin elde edemediği her şeyi çocuğuna vermek için gayret eder. Koç kadınları her konuda olduğu gibi çocuk bakımında da özel fikirlere sahiptir. Bunun için de başka annelerin uygun görmediği şekilde eğitirler çocuklarını. Koç kadını çocuğuna öz güven aşılar, cesur ve güçlü bir yapıda olması için elinden geleni yapar.

Koç çocuklarına emir cümleleri kurmamaya ve onu cezalandırmamaya özen göstermelisiniz.

21 Mart- 31 Mart 2013 tarihleri arasında doğanlar

Koç burcunun ilk 10 gününde doğanlar son derece hareketli, çabuk öğrenen, mücadeleci, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, kendini kanıtlayan, çabuk yürüyen ve konuşan bebeklerdir. Ailesine son derece düşkün, onların mimik ve davranışlarından sevgi alışverişini bekleyen, en ufak gerginliği sezen ve buna tepki gösteren; karakterleri doğdukları andan itibaren şekillenmeye başlayan güçlü kişiler olacaklardır. Anneleri onların üzerinde sevgiyle donatılmış bir disiplini sağlamayı başarmalıdır. Aksi halde ilerleyen zamanla birlikte ona söz dinletmekte ve isteklerinizi yaptırabilmekte fazlasıyla zorlanabilirsiniz.

1 Nisan-10 Nisan 2013 tarihleri arasında doğanlar

Koç özelliklerini, Aslan burcunun gururlu doğasıyla birlikte taşıyacaktır. İnatçı, hassas ve alıngan. Fiziksel olarak son derece sağlıklı, hakimiyet kurmaktan hoşlanan, güçlü bir bünye ve çabuk öğrenen zeki bir bebek. Anne ona karşı hiçbir şeyi zorla ya da aşırı ısrarcı bir tutumla kabullendiremeyeceğini bilmeli ve ne kadar yorgun olursa olsun ses tonunu ona karşı hiçbir zaman yükseltmemeli. Öğrenme ve taklit kabiliyeti yüksek, sanatsal alanlarda başarılı olabilecek çocuklardır. Onlar birden fazla konuda yetenek sahibi, beden dilini çok iyi kullanabilen küçük kral ve kraliçeler.

11 Nisan-20 Nisan 2013 tarihleri arasında doğanlar

Koç’un özellikleri, Yay burcunun etkileriyle birleşir. Bu tarihler arasında doğan Koç bebeği oldukça idealist, duyarlı, toplumu ilgilendiren konularda hassas davranan, evrensel düşünen, iyi niyetli ve paylaşmaktan hoşlanan bebeklerdir. Tat alma duyusu gelişmiş, çabuk öğrenen, girdiği her ortama adapte olan, fiziksel özellikleriyle dikkat çeken ve hitabeti kuvvetli çocuklar olacaklar. O çok küçük yaşlarda meslek seçimi yapacak ve aldığı her sorumluluğu başarı ile yerine getirecektir. Anne ve baba iletişme fazlasıyla önem vermeil, onu ilgilendiren konularda mutlaka fikrine başvurmalı. Oldukça kıskanç bir doğaya sahip olacağı için anne-babanın ilgisinin sürekli olarak üstünde olması onu mutlu edecek ve güven duygusunun gelişmesine fayda sağlayacaktır.


Boğa

2013 anne-bebek burç uyumları

Boğa burcu anne

Boğa anneleri çocukları çok severler. Sevdikleri insanla birlikte güzel çocuklar idealleri arasındadır. Çok iyi anne olurlar. Çocuklarına her türlü imkanı vermeye çalışırlar. Onların sıhhatli olması, iyi eğitim görmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Fakat çocukları üzerinde hakimiyet kurmaktan, sözlerinin dinlenmesinden de fazlasıyla hoşlanırlar. Boğa anneleri her zaman çocuklarından saygı ve sevgilerini göstermelerini beklerler. Çocuklarının kendisine güven duyması ve dürüst davranması onlar için çok önemlidir. Kendine ait sıkıntı ve üzüntülerini kesinlikle çocuklarına yansıtmaz Boğa anneleri. Bu iradesi güçlü anneler, kendine güvenen ve ayakları yere sağlam basan çocuklar yetiştirmede olağanüstü yetenek sahibidir.

Boğa çocuklarına asla ısrarcı davranmamalı ve yapmak istemedikleri, ilgi duymadıkları bir konuya zorlamamalısınız. 

21 Nisan-30 Nisan 2013 tarihleri arasında doğanlar

Yönetici gezegenleri Venüs’ün etkisi altında son derece güzel yüz hatlarına sahip, kuvvetli bir bünyeye sahip, boğazına düşkün, keyifle yemek yiyen ve damak tadı gelişmiş küçük bir gurmedir. Güler yüzlü, sempatik, aile bireylerinden çok fazla ilgi ve sevgi beklerler. İnatçı ve dediğim dedik tavırları zaman içinde kendini gösterecektir. Sanatçı bir ruha sahiptir, iyi bir müzisyen ya da ressam olabilecek kabileyettedir. Küçük yaştan itibaren ilgi duyduğu alana yönlendirilmesi ve hevesin kırılmaması gereklidir. Bu çocuk kendine olan güveni, hitabetinin gücüyle yüksek hedefleri olan ve kararlılıkla belirlediği noktaya ulaşan bir yapıda olacaktır. Başarı onun yaşamının vazgeçilmezidir. Anne-baba her zaman ona destek olmalı, disiplinli tavırlarıyla kontrolü sağlamalıdır.

1 Mayıs-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında doğanlar

Boğa özellikleri ile Başak’ın detaycılığı ve statüye verdiği değeri ruhunda fazlasıyla barındıran bir yapıda olacaktır. Renkler ve seslere karşı aşırı duyarlı olacaktır. Emir cümlelerinden ve ev ortamında değişiklikten hoşlanmayan, titiz, derli toplu, sorumluluk sahibi küçük adam ya da küçük hanım olacaklar. Matematik zekası kuvvetli, çalışkan, yetenekli, kendini ve isteklerini net bir şekilde ifade eden, konuşkan, bilime meraklı, araştırmacı sevecen bir karakter. Bu uyumlu çocuk, anne-babanın ısrarcı tavırları karşısında isyankar tavırlar sergileyebilir. Ona her şeyi sevgiyle öğretmeli ve sabırlı davranmalısınız. Kutsal değerleri olan aile kavramına önem veren, saygılı doğasıyla her zaman size gereken duyarlılığı gösteren bir çocuk olacaktır. Anne-baba sürekli olarak ona olan sevgisini söz ve davranışlarıyla göstermeli, emek verdiği her şeyi takdir ederek gururunu okşamalıdır.

11 Mayıs-20 Mayıs 2013 tarihleri arasında doğanlar

Boğa ve Oğlak’ın inatçı yapısının birleşmesidir adeta. Ciddi bir yüz ifadesi, aşırı derecede inatçı, istekleri olmadığında çabuk öfkelenen ve çevresindeki herkesi yönlendirebilme gücüne sahip, dikkat çekmekten hoşlanan, kararlı, zeki, güven duygusu fazlasıyla gelişmiş bir yapıdadır. Çok çalışkan, kendi çalışma düzenini oluşturabilen ve bu tavrının ebeveynler tarafından kabul görmesini isteyen, ısrar edildiğinde doğru olanı bile inatla yapmayan lider ruhu yüksek karakterlerdir. Anne-baba baskıcı tavırlardan uzak durmalı ve ruhsal olarak onun gelişimine katkıda bulunarak, onu anlamaya çalışmalı ve bunu ona mutlaka hissettirmeli. İletişime fazlasıyla önem verilmeli, aksi halde aile bireyleri ile arasında bir duvar örer ve bunun aşılması oldukça güç olabilir.


İkizler

2013 anne-bebek burç uyumları

İkizler burcu anne

İkizler Burcu kadını çocuklarına düşkündür. Çocuklarının diliyle konuşabilen annelerdir. Çocuğunun ruhuna hitap eder. İkizler kadını parlak zekası sayesinde çocuğunu kolaylıkla büyütür. Nasıl bir okşayışla çocuğunu teselli etmeyi biliyorsa bağırmadan da birkaç tatlı sözle çocuğunun üzerinde otorite kurabilir.

İkizler burcu çocuklarını asla başkalarının yanında tenkit edip, küçük düşürücü davranışlarda bulunmamalısınız.

21 Mayıs-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında doğanlar

Yönetici gezegenleri Merkür’ün etkisini taşıyan, hareketli, neşeli, iletişimi kuvvetli, zeki, çabuk algılayan ve kavrama yeteneği yüksek yapıdadırlar. Yüksek zekaları ve toplulukları etkileyen hitabet yetenekleriyle yeni sistem ve düzenlemelerin başrolünde olacak oyunculardır. Çabuk hareket eden, zekaya önem veren, sınırlamalardan hoşlanmayan, çok yönlü ve ilgilendiği her konuda fazlasıyla bilgi sahibi olup birden fazla alanda başarılı olabilecek güçlü bir ruh. Duygusal olayları analitik ve adaletli bir şekilde yargılayan, hakemlik ederek orta yolun bulunmasına katkıda bulunacak özel bir kişiliktir. Anne onun temposuna ayak uydurmakta ne kadar zorlansa da onun kendini geliştirme yönündeki arayışlarına destek olmalı ve evde huzurlu bir ortam içinde olmasını mutlaka sağlamalıdır.

1 Haziran-10 Haziran 2013 tarihlerinde doğanlar

Yönetici gezegeni Merkür ve Terazi’nin yöneticisi Venüs‘ün özellikleriyle harmanlanmış, güzel, zeki, yaratıcı, sezgileri yüksek ve etrafında gelişen olayları gözlemleyen çocuklar olacak. Farkındalığı yüksek, hassas, duygulu, şiirsel konuşma tarzıyla insan ilişkileri kuvvetli, yeni ve sıra dışı fikirleriyle kitleleri etkileyebilecek, yüksek mevkilerin vazgeçilmez adayı olacak enerjik bir karakter. Aşk ve duygusal konularda çabuk etkilenen, kolaylıkla elde ettiği her şeyden kısa sürede uzaklaşan entelektüel bir karakter. Anne-baba onunla iletişimde gizliliğe önem göstermeli ve bir başkasının yanında ona eleştiride bulunmamalıdır. Onunla arkadaş olmayı başarmalı ve deneyimlediği her şeyi güvenle onlarla paylaşmasını sağlamalıdır.

11 Haziran-20 Haziran 2013 tarihlerinde doğanlar

İkizler burcunun özellikleri Kova’nın inatçılığı ile birleşir. Sevecen, duyarlı, gereksiz konuşmalardan hoşlanmayan ve ona cazip gelen konuları paylaşan bir karaktedir. Duygularını dile getirmekten çok yazmayı tercih eden, kalemi kararlı düşüncelerinin peşinden giden, kişisel gelişime önem veren, bu yönde yaptığı araştırmalarla insanların sevgi ve desteğini gören bir yapıdadır. Yaşıtlarından daha önce konuşma yeteneğini keşfetmişken, aile bireylerinden göreceği en ufak bir baskı onu sessiz kalmaya ve bu özelliğini bilinçli bir şekilde onlardan gizlemesine neden olur. Pratik, soğukkanlılığını kaybetmeyen, orijinal ve yeni olana olan merakı sayesinde önemini yitirmiş konuları değiştirme becerisine sahip bir karakter. Dikkat dağınıklığına karşı zihin jimnastiği yaparak önlem almalı. Anne-baba ona yaklaşımında daima hoşgörülü, onu dinleyerek ve kararlarına saygı duyarak hareket etmeli.


Yengeç

2013 anne-bebek burç uyumları

Yengeç burcu anne

Yengeç burcu kadını çocuk sahibi olduktan sonra bambaşka bir ruh haline bürünür. Her şeyi çocuğu olur, her şey çocuğuna göre düzen alır yaşamında. Yengeç anneleri çocuklarının her şeyi ile ilgilenirler. Sağlıklarından giyimlerine, eğitim, beslenme ve oyuncaklarına kadar her şeyi düşünürler. Annelik duyguları çok gelişmiş olduğundan çocukları ile doğal bir iletişim yetenekleri vardır.

Yengeç burcu çocuğuna kendi korku ve kaygılarınızı yansıtmamaya çok özen göstermelisiniz. Kendinizde rahatsız olduğunuz alışkanlıklarınızın onda var olmasını istemiyorsanız şayet!

21 Haziran-30 Haziran 2013 tarihlerinde doğanlar

Yönetici gezegenleri Ay’ın özelliklerini yoğun olarak taşırlar. Sezgisel yüksek ön görülere sahip, yaşamını sezgileri doğrultusunda yönlendirebilecek, yaşadığı olumlu ve olumsuz her şeyi bilinç altında depolayan, ailesine düşkün, duyarlı, hassas, sevecen, sevgiyle beslenen naif bir yapıda olur. Bu çocuk seslere karşı korkuyla tepki verebilir. Korkularını kontrol altına almalı ve böyle bir durumla karşılaşmaması için elinizden geleni yapmalısınız. Ay’ın burçlardaki 2.5 günlük geçişlerinden fazlasıyla etkilenecek bu çocuk uyku problemleri yaşayabilir. Küçük yaşta benimsediği alışkanlıkları tüm yaşamı boyunca etkili olacaktır. Kendine güven konusunda problemler yaşayabileceğinden, anne-baba küçük yaşlardan itibaren güven duygusunu geliştirmek için gayretli olmalı. Eğitmelerinden de daima bu konuda destek almalıdır.

1 Temmuz-10 Temmuz 2013 tarihleri arasında doğanlar

Karşıt burçları Oğlak’taki seyrine devam Eden Plüton’un etkisiyle duygusal ruhsal olarak daha da gelişmiş yapıdadırlar. İlk grupta doğanlara göre daha kararlı, başladıkları işler için mücadele eden, kendini geliştiren eleştirilere gereken cevabı verebilen ve mücadele etmekten korkmayan karakterlerdir. Her şeye olan derin merakları kaza ve yaralanmalar sebep olabilir. Son derece çalışkan, yaşıtlarından çok büyükleri ile iletişim kurabilen, evrensel düşünen, sosyal, okumaya meraklı fakat fazla disiplin söz konusu olduğunda da tepkisini gösteren, haklarına sahip çıkan, otokontrolü sağlamakta zorluk çekmeyen biri olacaktır. Anne-baba ilişkisi, onun insan ilişkilerini belirleyici ve en önemli faktörlerden biri olacaktır. Sorunlarınızı ona yansıtmamayı başarmalı ve ona tepkilerinizi birlikte kararlar alarak yansıtmalısınız.

11 Temmuz 22 Temmuz 2013 tarihleri arasında doğanlar

Mistik gezegen Neptün’ün özelliklerini yoğun olarak taşırlar. Sevdiklerinin ilgisi ve şefkati ruhsal gelişimleri üzerinde oldukça etkilidir. Müziğe karşı doğuştan gelen yüksek bir kabiliyetleri vardır. Motivasyon problemi küçük yaşlardan itibaren eğitilmeli, aksi takdirde ilerleyen zamanla birlikte artacak ve potansiyelini ortaya hakkıyla koymasına engel olacaktır. Kendi eşyalarına karşı aşırı hassas davranacak ve kimsenin ona ait olan bir şeyle izni olmadan ilgilenmesine müsaade etmeyecektir. Bu çocuk tertip düzen konusunda oldukça rahat davranacağından, mikrobik olaylara karşı hassasiyet gösterecek; özellikle de mide ve bağırsaklarla ilgili problemler söz konusu olabilecektir. Anne ile iletişimi, babasına göre çok daha kuvvetli olacaktır. Babanın otoritesi içine kapanmasına sebebiyet verebilir, duygusal olarak yalnızlık duygusuna kapanabilir, dikkatli davranılmalı.


Aslan

2013 anne-bebek burç uyumları

Aslan burcu anne

Aslan kadını çocuklarını çok sevecektir. Çocukları onun bu derin sevgisini çabucak sezecektir. Çocuklarının fevkalade yetişmelerini, iyi eğitim görmelerini ve hayatta değerli olan her şeye sahip olmalarını isteyecektir. Çocukları konusunda oldukça sabırlı olduğu için de iyi bir öğretmen gibi onlara gerekli olan her şeyi büyük bir sabırla öğretecektir. Adeta dişi bir Aslan gibi yavrularını koruyacak, onlara ilişecek birileri olursa kükreyip saldıracaktır.

Aslan burcunda doğan çocukları dinlemeli, onların düşünce ve fikirlerine değer verdiğinizi hissettirmelisiniz. Aksi olduğunda öz güven duygusu yerini hırsa bırakır. Kendini anlatmak, dikkat çekmek için çok farklı ve doğruluğu tartışılan davranışlar içine girecektir.

23 Temmuz-1 Ağustos 2013 tarihleri arasında doğanlar

Yönetici gezegenleri Güneş’in tüm ihtişamını taşırlar. Liderlik gücüne sahip, cesur, cana yakın, cömert ve neşeli bir yapıda olurlar. Korkusuz doğası yüzünden küçük yaşlardan itibaren cesaret gösteren konularda ön planda olacaktır. Okul hayatı oldukça başarılı geçecek, verilen görevleri başarıyla yerine getirecektir. Neşeli ve kendine özgü ifade tarzıyla öğretmenlerinin sevgisini kendine yöneltecektir. Kardeşleri varsa problem yaşayabilir, onlarla anne-babasının sevgisini paylaşmaktan hoşlanmayacak ve huzursuzluk çıkartacaktır. Anne-baba onunla kardeşi arasındaki sevgiyi dengelemeli ve ona her zaman paylaşma konusunda telkinlerde bulunmalıdır. Aksi halde oldukça bencil ve ben merkezli bir yapıya bürünebilir.

2 Ağustos-12 Ağustos 2013 tarihleri arasında doğanlar

Yay’ın araştırmacı özelliklerini de yansıtacaklardır. İç dünyaları oldukça renkli ve geniştir. Yaratıcı yönleri çok kuvvetlidir. Henüz küçük bir bebekken yüzündeki mimikleri dikkatleri üzerine toplaması için yeterlidir. Kültürlü, araştıran, okuyan, yüksek idealleri olan, maddi konularda oldukça şanslı ve maddeye önem veren kişilikler olacaktır. Öfkeli, hırçın ve ikna edilmesi zor yanları ebeveynler için oldukça zorlayıcı olacaktır. Eleştiriden kesinlikle hoşlanmazlar. Anne-baba daima sevecen davranarak, ikna yoluyla hırçın tavırlarını aşmasına yardımcı olabilir.

13 Ağustos 23 Ağustos 2013 tarihler arasında doğanlar

Aslan özelliklerini Koç’un tez canlı yapısıyla birleştirir. Son derece hareketli, uykusuz, yemek konusunda inatçı, bitmek bilmeyen kuvvetli bir enerji ve fiziksel olarak güçlü yapıda çocuklardır. Oldukça dürüsttür ve herkesten aynı dürüstlüğü beklerler. Bunu göremediğinde ise agresifleşir ve sert tepkiler gösterir. Fiziksel görünümü onun için oldukça önemlidir. Hayal gücünün kuvvetini küçük yaşlarda şekillendirmeye başlar, lüksü sever ve renkler konusunda oldukça zevklidir. Bireysel kararlar alan, başkalarının etkisi altında kalmadan inandığı değerlerin peşinden giden güçlü bir karakterdir. Anne-baba onunla arkadaşlık seviyesini belli ölçülerle korumalıdır. Aksi halde belli bir süre sonra size arkadaşlarına davrandığı gibi davranıp kontrolü altında tutmaya çalışabilir.


Başak

2013 anne-bebek burç uyumları

Başak burcu anne

Başak burcunda doğan kadın iyi bir annedir. O çocuklarına iyi bakar ve itina gösterir. Çocuklarının sağlıklı, temiz terbiyeli dürüst ve bilgili olmaları için elinden geleni yapar. Çocuklarının kendini saymasını da büyük bir ustalıkla sağlar. Neşesi, dostluğu, samimiyeti sayesinde de çocuklarıyla arasında çok derin ve güzel bir sevgi bağı oluşturur.

Başak burcu çocukları disiplinli bir tabiata sahiptir. Onu kısıtlar, eleşitir, yüksek sesle tenkit ederseniz tepkisini öfke ile dışa vurmaz ama içine kapanır ve yeteneklerini ortaya koyamayaz.

24 Ağustos-3 Eylül 2013 tarihleri arasında doğanlar

Yönetici gezegen Merkür’ün etkisiyle müthiş bir zekaya sahiptirler. Eşsiz zekası sayesinde çabuk öğrenen, yabancı dil konusunda yetenekli, konsantrasyonu yüksek ve becerikli ellere sahip bir yapıdadır. Bu çocuk kararlı, temiz, düzenli ortamlardan hoşlanacak ve bulunduğu her ortama da tertip düzen getirecektir. Çevresinde olup biten her şeye meraklıdır, analitik düşünür ve tıbbi konularda başarılı olabilir. Merhametli, saygılı, asil bir ruha sahiptir. Anne-babasından daima desteklenmeyi bekler. Haksız yapılan eleştirileri asla unutmaz, susar ve bunun karşılığını eleştirildiği alanda kendini geliştirerek günü geldiğinde verir. Anne ve baba çocukla arasındaki saygı derecesini iyi belirlemeli. Bu çocuk son derece saygılı olacağı için sizden de ona saygı duymanızı bekleyecektir.

4 Eylül- 13 Eylül 2013 tarihleri arasında doğanlar

Başak burcunun özellikleri Oğlak’ın kuşkucu yanlarıyla birleşir. Bu bebek sevdiklerine derin duygularla bağlıdır. Diş çıkarma dönemi son derece sancılı olacaktır. Diş sağlığına her zaman dikkat etmelidir. Son derece disiplinli, çalışkan, yardımsever ve iş birlikçidir. Okul hayatında bu tavırları sayesinde arkadaş ve öğretmenlerin takdirini kazacaktır. Sürekli mükemmel işler yapma isteği ruhsal olarak yıpranmasına neden olabilir. Eğitim hayatına gereken özen gösterilmezse eğitim hayatları yarım kalabilir. Finansal konularında çok yeteneklidirler, bu alanda büyük başarılara imza atabilirler. Anne-baba onun ruhunu anlayarak onun dilini konuşabilmeyi başarabilmeliler.

14 Eylül-23 Eylül 2013 tarihleri arasında doğanlar

Başak özelliklerini Boğa’nın olumlu enerjileriyle birlikte taşırlar. Merhametli, hayvanseverdir ve sanatçı bir ruha sahiptirler. Güzel bir sese sahiptirler, sanatın birkaç dalıyla ilgili yetenekli çocuklardır. Dışa dönük, konuşkan, sorularla merak ettikleri konuların cevabını arayan ve bulana kadar da ısrar eden karakterlerdir. Aşka bakış açıları mantıktan çok duygularla belirlenir. Daha önce yapılmamış ilklerle dünya çapında isim yapabilirler. Bu özel çocuğun her anında yanında olmalı ve ona gereken zamanı ayırmalısınız. Başarılı bir modacı ve şehirleri yaratıcılığıyla giydiren bir mimar olabilir.


Terazi

2013 anne-bebek burç uyumları

Terazi burcu anne

Çocukları ile iletişimi öylesine mükemmeldir ki, çocuklarının sıkılıp yapmaktan hoşlanmayacağı konuları bile onlar için eğlenceli hale getirip, zevkle yapmalarını sağlayacaktır. Terazi annesi her zaman çocuklarını can kulağı ile dinler ve onları önemsediğini tüm benliği ile hissettirir.

Terazi çocukları kırılgan bir yapıya sahip olurlar. Yüksek ses tonu, şiddetli ikazlar onları korkutur ve sizler tarafından sevilmediği düşüncesini yaşam boyu taşımalarına sebep olur.

24 Eylül-3 Ekim 2013 tarihleri arasında doğanlar

Venüs etkisi altında fiziksel olarak oldukça güzel, asil ve hayatın tümüyle ilgili yapıdadırlar. Doğduğu andan itibaren çevresine uyum sağlayan bu bebek, bir süre sonra uykusuzluk problemi yaşayarak hem kendini hem de ailesini fazlasıyla yorabilir. Yattığı odanın yeterince havalandırılmış olmasına ve uygun pastel renklerin kullanıldığına dikkat etmelisiniz. Bu çocuk parlak zekasıyla fikir tartışmaları içinde bulunacak ve kendini bu şekilde geliştirecektir. Başarılı bir diplomat ve avukat olabilir. Küçük yaşlardan itibaren kendi haklarını savunduğu gibi başkalarının hakkını da savunacaktır. Anne-babasıyla oldukça güzel iletişim kuracak bu çocuk, ailede olası problemlerin ortadan kaldırılması için anne-babaya duyduğu sonsuz sevgisiyle rehberlik edecektir.

4 Ekim 2013 13 Ekim 2013 tarihleri arasında doğanlar

Kova burcunun etkilerini taşırlar. Doğuştan araştırmacı, zamanın bir adım ilerisindeki konulara yönelen, üretken, bilimsel çalışmalarla dünya düzenine yenilikler katacak zeki karakterlerdir. Aile büyüklerinin ona yaklaşımı oldukça önemlidir. Alışıla geldik kalıpların içine sokulması yetenekleri açısından oldukça sakıncalıdır. Çok kalabalık ortamlardan hoşlanmayacak, sessiz sakin ortamları tercih edecektir. Anne-baba onunla fikir tartışmaları, uzun konuşmalar yapmalı ve onun ilgi duyduğu alanlara yönelerek onun gelişimine katkıda bulunmak için kendilerini muhakkak eğitmelidirler.

14 Ekim-23 Ekim 2013 tarihleri arasında doğanlar

İkizler burcundan aldıkları etkilerle çok konuşkan, hareketli, oyunculuk yeteneği yüksek yapıdadırlar. Yüksek sesle konuşan aile bireylerinden rahatsız olur ve huzursuz davranışlar sergilemeye başlar. Kuvvetli zekası ile kısa bir süre içinde net bir şekilde konuşmaya başlar. Geliştirmesi gereken yanı kararsızlığıdır. Kendine olan güveni yeteneklerini arttıracaktır. Başarılı bir dekoratör ve moda tasarımcısı olabilirler. Anne-baba yüz ifadesinden onun ruh halini anlayarak, davranışlarını buna göre belirlemeli.


Akrep

2013 anne-bebek burç uyumları

Akrep burcu anne

Akrep burcu anne çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için her türlü özverili davranışı gerçekleştirir. Çocuklarını daha küçük yaştan itibaren sorumluluk sahibi olmaya yöneltirler.

Akrep çocuklarına anne-baba aynı şekilde yaklaşımlarda bulunmalı. Bir taraf baskı yaparken, diğer taraf daha özgür yaklaşımlar içinde bulunursa ilerleyen yaşlarla birlikte çocuğun üzerinde otoritenizi sağlamakta zorlanabilirsiniz.

24 Ekim-2 Kasım 2013 tarihleri arasında doğanlar

Aşırı hırslı ve tutkuları kuvvetli yapıdadırlar. Cesur, mistik ve ruhsal enerjileri kuvvetli; çevresindeki kişilerin zihinlerini okuyan çocuklardır. Konuşmayı kısa sürede öğrenirler. Kendi kendilerine oynayan sakin yapıdadırlar. Bu küçük bilgeden hiçbir şeyi saklayamazsınız, sakladığınızı anladığı anda bunun acısını sizden çıkaracaktır. Okul hayatında arkadaşlarıyla kendi gizliliğine verdiği önemden dolayı problemler yaşayacaktır. Başarılı bir asker ya da genetik bilimde çok başarılı bir doktor olabilirler.

3 Kasım-12 Kasım 2013 tarihleri arasında doğanlar

Akrep’in özelliklerini, Neptün’den aldığı etkilerle daha merhametli ve sanatsal yetenekleri gelişmiş duyarlı bir yapı verir. Bilinmeyene olan derin bir ilgi ve merak vardır. Son derece uysal, uykusu düzenli, aç kaldığında huysuzlanmasının dışında sakin bir bebektir. Ailesine büyük bir aşkla bağlıdır. Edebi yönü oldukça gelişmiştir, yaratıcı düşüncelerini kitaplaştıran önemli bir yazar, uzay mühendisi ya da başarılı bir denizci olabilir. Yeni fikir ve keşifleri ile çok önemli başarılar gerçekleştirecektir.


Yay

2013 anne-bebek burç uyumları

Yay burcu anne

Çocuklarını kendine has uygulamalarla yetiştirir. Çocuklarına arkadaş gibi davranır. Çok küçük yaşlardan itibaren çocuğu ile güçlü bağlar kurar. İlerleyen zaman içinde sorunlar yaşansa da çocuğunun en iyi arkadaşı olmayı daima başarır.

Yay burcu çocuğu oldukça enerjik bir doğaya sahiptir. Enerjisini dengelemeyi, küçük yaşlardan itibaren kazandırmak için onu mutlaka ilgi duyacağı bir spor aktivitesine yönlendirmelisiniz.

23 Kasım-30 Kasım 2013 tarihleri arasında doğanlar

İyimserlikleri ile insan ilişkilerini değiştirebilecek, birlik ve beraberlik mesajını toplumlara iletebilecek bebeklerdir. Çok şanslıdırlar, isteklerini zorlanmadan şansları yardımıyla elde ederler. İştahlı, kuvvetli bir bünyeye sahip ve iradesi kuvvetli yapıdadırlar. Ailesinden beklediği ilgiyi göremediği anda sevimlilikleri ile tüm dikkatleri üzerlerine toplamayı başarırlar. Konuşma kabiliyetleri ve haksızlığa karşı diplomatik tavırlarıyla politikada önemli yerlere gelebilirler. Dürüst karakterleri sayesinde artık kabul gören yanlışları düzeltebilecek yapılanmalar gerçekleştirebilirler. Anne-baba bu çocuğun merakından dolayı tedbirli olmalı ve onu sürekli gözlemleyerek olası aksiliklerin önüne geçmeye çalışmalı.

1 Aralık-10 Aralık 2013 tarihleri arasında doğanlar

Yay’ın özellikleri Koç ile birleşmeye başlar. Enerjik, kıpır kıpır, araştıran, dokunan, öğrenmeye meraklı, soracak soruları hiç bitmeyen, çabuk konuşan, spordan hoşlanan bir yapı ortaya çıkar. Sahip olduğu enerjiyi harcayacak bir aktivitenin içinde olmazsa eğitim hayatında problemler yaşanabilir. Çok cesurdurlar, risk gereken işlerde değerlendirmeleri, tahminleri oldukça kuvvetlidir. Yabancı dil öğrenme kabiliyetleri çok kuvvetlidir. Çevirmenlik, büyük elçilik ve akademisyenlikte çok başarılı olabilirler. Bu cesaretli çocuğu, anne-babası karşılaşabileceği zararlara karşı uyarmalı ve fanatik düşüncelerin zihninde şekillenmemesi için elinden geleni yapmalıdır.

11 Aralık-21 Aralık 2013 tarihleri arasında doğanlar

Güneş gibi dünyanın karanlıklarını aydınlatmak için görevlidirler. Baskı altında tutulmaktan, çok fazla öpülüp sevilmekten sıkılırlar. Aşk ilişkilerinde oldukça talihlidirler. Hedefleri çok yüksektir, yıldızlar gibi yaklaştıkça uzaklaşan ve bu onları daha da araştırmaya sevk eden büyük bir güçtür. Dini inançları son derece kuvvetli olan bu çocuk, din görevlisi olabileceği gibi ön yargıları yıkan farklı yaklaşımlarıyla medya sektöründe önemli bir lider olabilir. Anne-babayla iletişimi her zaman kuvvetli olacak bu çocuğun, yaşından büyük sözler sarf etmesi hoş görü ile karşılanmalı. Sürekli olarak anne-baba desteğini hissettirecek tavırlar sergilemelisiniz.


Oğlak

2013 anne-bebek burç uyumları

Oğlak burcu anne

Duygularını göstermekten çekinen Oğlak kadını, çocukları söz konusu olduğunda sevgisini cömertçe sergilemekten kaçınmaz. Çocuğunun her ihtiyacını büyük bir sabırla gerçekleştirir ve çok adildir. Çocukları için yapamayacağı hiçbir şey yoktur.

Oğlak çocukları genellikle duygularını ifade etmekte zorlanırlar. Onlarla iletişime yaşam boyunca çok önem vermeil, duygularını bastırmadan ifade etmeleri için çaba göstermelisiniz.

22 Aralık-31 Aralık 2013 tarihleri arasında doğanlar

Son derece disiplinli, otoriter, çok çalışkan ve sabırlı bir yapıdadırlar. Aklı başında, olgun tavırları sizi oldukça şaşırtacaktır. Derin duygulara sahiptir, sezgileri yaşam rotasını belirlemede ona rehberlik edecek kadar kuvvetlidir. Sahip olduğu olgunluk, okul hayatında arkadaşları ile uyum sağlaması konusunda sorunlar yaratabilir. Hayatı ciddiyetle değerlendirmesi ve yüksek sorumluluk duygusu onu er ya da geç belirlediği hedefe ulaştırır. Aşk hayatında geçici heveslerin peşinde olmaz ve büyük bir mutluluk deneyimleyecektir. Bankacılık ve bilişim teknolojisinde başarılı projelerin liderliğini üstlenebilirler.

1 Ocak-10 Ocak 2013 tarihleri arasında doğanlar

Venüs’ün sevgisiyle daha neşeli, cana yakın ve sevgiye değer veren yapıda olurlar. Uslu, isteklerini sessiz gözyaşlarıyla belli eden ve renkli oyuncaklardan hoşlanan keyifli bebeklerdir. Anne babasına karşı son derece saygılı, söz dinleyen, onların fikirlerine önem ve değer veren bir karakterdedir. Küçük yaşlarından itibaren statüye ve maddiyata önem vermeye başlar ve bu konuda oldukça şanslıdır. Ailesinden aldığı manevi destekle meslek yaşamında güvenle ilerler. Başarılı bir doktor ve öğretmen olabileceği gibi ticari hayatta da başarı sağlayabilir.

11 Ocak-20 Ocak 2013 tarihleri arasında doğanlar

Merkür’den aldıkları etkilerle etkileyici bir zekaya sahiptirler. Büyümüşte küçülmüş tabiri onun için söylenmiştir diyebiliriz. Kendinden emin tepkileri anne-babasını şaşırtacaktır. Çocukça şımarıklıklar sergilemez. Ailesine kendinin önemli bir karakter olduğunu fazlasıyla hissettirecektir. İnatçı yapısı istemediği bir şeyi yapmasına imkan tanımayacaktır. Anne-baba bu konuda oldukça hassas davranmalı ve onun sevdiği, keyif aldığı konularla isteklerini yaptırmaya çalışmalıdır. Zeki, pratik ve detaylara önem veren bu çocuk dikkat gerektiren işlerde çok başarılı olabilir.


Kova

2013 anne-bebek burç uyumları

Kova burcu anne

Bu burcun kadını çok moderndir. Çağı yakalayıp çocuğunun da onun ilgi alanlarına yönelmesini ister. Zaman zaman çocuklarının üzerinde baskıcı tutumlar sergilemesi de olasıdır. Kendi isteklerini çocuğunun üzerinde kullanma eğilimi, ilerleyen yaşlarda çocukla iletişimde problemlere sebep olabilir.

Kova burcu çocuğu çok yönlüdür. Ona 7 yaşına kadar özgürlük tanımalı ilgi duyduğu alanlarda onu desteklemelisiniz. Sıkılıp uzaklaştığında da ısrarcı davranmamalı, yeteneklerini ortaya koyması için şans vermelisiniz. Deneme yanılma yöntemi ile kendini keşfetmesine yardımcı olmalısınız.

21 Ocak-30 Ocak 2013 tarihleri arasında doğanlar

Değişimlerin efendisi Uranüs’ün etkisi altındadırlar. Toplumları değiştirecek mücadeleci bir ruha sahip olurlar. Doğaya, insan ilişkilerine önem veren dahi bebekler. Tatlı yaramazlıkları olan, çok yönlü teknolojik eşyalarla ilgili, sevimli, cana yakın karakterlerdir. Onun ne yapacağını tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Bir gün çok keyifli ve uyumluyken ertesi gün son derece huzursuz tavırlar sergileyebilir. Okul hayatlarında anne ya da öğretmenlerin yönlendirmesinden çok kendi tarzlarıyla çalışmayı seveceklerdir. Müdahale edildiği takdirde tepki verir ve o parlak zekasına rağmen başarısız olabilir. Bilgisayar ve elektronik mühendisi olabilir. Sürekli olarak kendini geliştirip araştırma yapabileceği işlerde başarısız olması imkansızdır.

31 Ocak-8 Şubat 2013 tarihleri arasında doğanlarda

Uranüs’e, iletişimin patronu Merkür de katılır. Zeka, zeka, zeka… Çok yönlü, uykusunda bile dinlenemeyen büyük bir enerji. Bu bebek çok kısa sürede konuşur ve hareketli yapısıyla görenleri hayrete düşürür. Geleneksel aile hayatı ona sıkıcı gelecektir. Bağımsızlığına son derece düşkündür. Okul hayatında dışarıdan aşırı müdahalelere maruz kalmadığı sürece sorumluluklarını başarıyla yerine getirecektir. Basın yayın, reklamcılık ve televizyon alanlarında oldukça başarılı olabilir.

9 Şubat-18 Şubat 2013 tarihleri arasında doğanlar

Terazi’nin uyum ve dengeli yapısından etkilenirler. Sessiz, sevecen, beden dilini oldukça iyi kullanan, paylaşımcı bebeklerdir. İnsancıl yanları çok gelişmiştir. Sevdiklerine büyük bir tutkuyla bağlıdırlar. Şımartılmaktan hoşlanırlar. Anne-babası bu konuda sınırları iyi belirleyebilmeli. Karşınızda son derece zeki ve nerede, nasıl davranması gerektiğini bilen bir çocuk var. Özgürlüğü sonuna kadar verip, bir anda sınırlamalar getirmeye kalkarsanız size karşı tepkisi oldukça şiddetli olacaktır. Başarılı bir araştırmacı, oyuncu ve moda dünyasına yön veren bir tasarımcı olabilir.


Balık

2013 anne-bebek burç uyumları

Balık burcu anne

Balık kadını için yuvası, çocukları kutsaldır ve bu değerleri için büyük fedakarlıklar yapmaktan kaçınmaz. Çocuklarını çok sever ve şımartır. Her istediklerini vermeye çalışır. O fazla sevgi yüzünden çocuklarını terbiye konusunda ilerleyen zamanla zorlanır.

Balık burcu çocuğuna baskıcı tavırlar sergilemekten, yaptıklarını görmezden gelmekten ve onu başka bir kalıbın içine sokmaktan kaçınmalısınız. Ne fazla otoriter ne de fazla özgür… İkisinin arasındaki dengeyi sağlıklı bir şekilde kurmayı başarmalısınız.

19 Şubat-29 Şubat tarihleri arasında doğanlar

Neptün’ün tüm özelliklerini taşırlar. Hayal dünyaları çok geniştir. Çok hassas, alıngan ve sezgisel yapıdadırlar. Ruh halleri ve davranışları oldukça değişkendir. Sakin ve sessiz bir doğaları vardır. Uyku problemi çekmezler fakat uyudukları yerde gürültü olmamalıdır. Masal ve hikayeler dinlemekten keyif alırlar. Son derece dürüst, yaratıcı gücü yüksek, yetenekli çocuklardır. Psikoloji ve psikiyatri alanlarında önemli birer uzman olabilirler. Anne-babayla ilişkileri çok güçlüdür. Ebeveynlerin sevgisini istismar edebilirler. Anne-baba hayır kelimesini doğru bir ifadeyle ona karşı kullanmayı bilmelidir.

1 Mart-10 Mart 2013 tarihleri arasında doğanlar

Ay’ın enerjisini yoğun olarak yaşarlar. Kendi halinde, keyifli bir bebektir. Ailelerine düşkün, iyi niyetli, insan ilişkilerinde başarılı yapıda çocuklardır. Hayal ile gerçeği karıştırabilirler. Doğru kararları alabilmeleri için ailenin desteği ve kişisel gelişimine katkıda bulunması şarttır. Güzel yüzleri, masum bakışları ile çevrelerinin ilgi odağı olmayı başarırlar. Kardeşi varsa ona güçlü duygularla bağlıdır. Başarılı bir müzisyen, edebiyatçı ve iletişim sektöründe önemli bir görevde yer alabilirler.

11 Mart-20 Mart 2013 tarihleri arasında doğanlar

Plüton’un özelliklerini yansıtırlar. Sevgi dolu ve sabırsız bir bebektir. Onunla iletişimde dengeyi sağlamak oldukça güçtür. Duygularını çok net ifade gösterirler. Açık fikirleri ile kendini oldukça güzel ifade eder. Duygularını kelimelere dökmekte bir ustadır. Anne-babasının ilgisinin tam anlamıyla farkına varmasıyla birlikte, onların zayıf yönlerini de keşfeder ve deyim yerindeyse onları parmağının ucunda oynatır. İlerleyen zamanla birlikte olgunlaşır ve ailesinin maddi-manevi yanında olur. Mistik konulara olan ilgisi, onu bu alandaki mesleklere yönlendirebilir. Astroloji ve şifacılıkta önemli bir noktaya ulaşabilir. 

False