Uzun saç ekimi tekniği: Long Hair FUE

"Long hair FUE saç ekimi tekniği saçların tıraşlanması sorununu ortadan kaldırıyor" diyen Op. Dr. Güncel Öztürk, tekniğin detaylarını paylaştı.

Haberin Devamı

Saç ekimi teknikleri arasında uzun saç ekimi tekniği olan long hair FUE günümüzde giderek daha fazla ön plana çıkıyor. Long hair FUE tekniği, saç ekimi uzmanları tarafından uygulanması gereken tecrübe, bilgi ve beceri gerektirir. Uzun saç ekimi tekniğinde en sağlıklı saç köklerini seçilmesi, greftlere zarar vermeden çıkarılması ve çıkış yönüne göre doğru bir şekilde yerleştirilmesi çok önemlidir. Uzun saç FUE tekniği ile saçın tıraşlanmasına gerek olmaz ve hastalara minimal invaziv işlemlerle saç sağlıklarını geri kazanma fırsatını veriyor.

UZUN SAÇLARLA KIZARTILAR GİZLENİR

Saç ekim işlemi sırasında kafa dersinde az da olsa kızarıklık oluşabilir. Long hair FUE tekniğinde saçların tıraşlanmasına gerek kalmadığı için kızarıklıklar uzun saçların arasında görünmez. Saç kökleri teker teker alınıp, teker teker ekildiği için kızarıklık oluşma oranı da çok düşük olur. Long hair FUE tekniğinde seans başına ekilen greft sayısı ortalama 500 ile 1.000 adet saç kökü arasındadır. Saç köklerine zarar vermeden alınıp ekilmesi çok daha fazla özen ve emek gerektirdiği için operasyonda biraz daha fazla zaman alır.

Haberin Devamı

KADINLAR İÇİN EN UYGUN YÖNTEM

Saçların tıraşlanması ya da kısaltılması gerekmediğinden kadınlar için de saç ekimini daha kolay hale getiriyor. Long hair FUE tekniğinden önce saçların yaklaşık 2 - 3 mm uzunluğunda kesilmesi gerekiyordu. Bu zorunluluk özellikle kadınlarda ve birçok erkekte endişeye neden olabiliyor, hatta yalnızca bu sebepten dolayı saç ektirmekten bile vazgeçebiliyorlardı. Long Hair FUE tekniğinin sunduğu bu imkan sayesinde artık kadınlar da saçın tıraş edilmesine ya da kısaltılmasına gerek kalmadan saç ekim işlemi yapılabiliyor.
Saç ekiminin sonuçları hemen görülebilir

Yüksek saç yoğunluğu performansı, işe ve sosyal yaşantının hiç kesintiye uğramaması, saç ekim sonuçlarının hemen görülebilir olmasıdır. Saç ekimi yaptırmak isteyenler haklı olarak operasyon geçirdikleri hiç belli olmasın ister. Tıraşlı ve kızarık bir kafa derisi ile gezinmek hastalar için oldukça rahatsızlık verici bir durum olabilir. Long hair FUE tekniği ile hem operasyon hem de iyileşme süreci hastalar için oldukça cazip bir hale gelmiş durumdadır.

Yazarın Tüm Yazıları