Anne olan kadınlarda meme estetiği

Emzirme sonrası göğüslerinizi eski formuna kavuşturmak ister misiniz?

Haberin Devamı

Hamilelik, doğum ve anne olmak kadınların geçirdikleri en mucizevi süreçlerdir. Bebek sahibi olduktan sonra emzirme süreci de tamamlanınca göğüslerde istenmeyen şekil bozuklukları ortaya çıkabilir. Özellikle birden fazla doğum yapan kadınlarda bu durum çok daha belirgin olabiliyor. İstenmeyen bu şekil bozuklukları estetik cerrahide ameliyatlı ve ameliyatsız teknikler ile çözümlenebilir.

GÖĞÜSLER ESKİ FORMUNA KAVUŞTURULABİLİR

Anne olan kadınlarda meme estetiği

Hamilelik, doğum ve emzirme dönemlerinde kadınların göğüsleri büyür, özellikle emzirme döneminde göğüsler sütle dolduğu için daha da hacim kazanır. Annenin bebeğini emzirme süreci tamamlanınca göğüsler tekrar küçülür. Ancak bu süreçte göğüsler hacim kaybına uğrayarak sarkabilir. Bu tarz estetik sorunlarında meme dikleştirme ve meme büyütme estetiğinden faydalanılır.

Haberin Devamı

Anne olan kadınlarda meme estetiği

Doğum sonrası göğüslerdeki şekil bozuklarında meme kaldırma ve meme dolgunlaştırma estetiği yapılabilir. Cerrahi teknikler ile hem meme dokusundaki sarkmalar hem de meme implantı ile göğüslerdeki hacim kaybı giderilebilir. Bunun için doğal meme dokusuna en yakın silikon implantlar kullanılır. Kişinin vücut yapısına ve tercihine göre damla ya da yuvarlak silikon implant tipi kullanılabilir. Ortalama 1,5 saat süren operasyonun ardından dikiş izleri göğüslerin doğal kıvrımlarına gizlenir. Birkaç günlük bir dinlenmenin ardından normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

AMELİYATSIZ MEME ESTETİĞİ DE MÜMKÜN!

Anne olan kadınlarda meme estetiği

Eğer doğumdan sonra göğüslerde sarkma olmadıysa nano yağ enjeksiyonu tekniği ile kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ hücreleri göğüslere enjekte edilebilir. Ayrıca hyalüronik asit dolgu malzemesinden de faydalanarak dolgu işlemi ile göğüslere hacim kazandırılabilir. Ancak dolgu enjeksiyonu teknikleri geçici bir işlem olduğu için yılda bir ya da iki kez tekrarlanması gerekir.

Haberin Devamı

Eğer siz de emzirme dönemini tamamlamış bir anneyseniz göğüslerinizi eski formuna kavuşturmak için alanında uzman bir estetik cerraha başvurabilirsiniz. Günümüzde bu sorunlardan kurtulmanın hem cerrahi hem de cerrahi olmayan tekniklerle kişiye özel çözümleri var. Kendinize en uygun tekniği seçerek doğum öncesi fiziğinize kavuşmanız mümkün!

             

Yazarın Tüm Yazıları