GeriGökçen Erdoğan İnsanı şaşkına çeviren doğum kontrol yöntemleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnsanı şaşkına çeviren doğum kontrol yöntemleri

İnsanı şaşkına çeviren doğum kontrol yöntemleri

Cinsel ilişki öncesinde vajinasına limon sıkan bile var!

Kadın doğum uzmanları Türiye’de kadınların kullandığı, şaşkınlık yaratan ve kısırlığa neden olan doğum kontrol yöntemlerini açıkladı.

Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökçen Erdoğan, Türkiye’de kadınların kullandığı çağdışı doğum kontrol yöntemlerinin kısırlığa bile neden olabildiğini belirterek, Hürriyet’e şunları söyledi:

“Cinsel organına kabuklu ceviz sokan var”

“Bilimsel doğum kontrol yöntemleri bellidir ve tüm dünyada kabul görür. Ancak ülkemizde kaynanasından, annesinden duyduğu yöntemleri uygulayan, üstelik cahil diyemeyeceğimiz insanlar var. Düşünün hamile kalmamak için cinsel organına birden fazla kabuklu ceviz sokan var.”

“Cinsel ilişki öncesinde vajinasına ve penisine limon sıkan çok sayıda kişi mevcut”

“Bir kulak çöpüne pamuk dolayıp, üzerine mum damlatıp cinsel organında bekleten, üstelik hemşirelik mezunu insanlar var. Doğum kontrol hapını fitil gibi kullanandan, cinsel ilişki öncesinde vajinasına ve penisine limon sıkan çok sayıda kişi var ve bu en çok tercih edilen yöntem. Bazı insanlar ilişki sonrasında vajinasının içine su tutuyor. Bu kesinlikle çok yanlış bir yöntem.”

Tek çare bilim

“Bu yöntemler ne yazık ki hamile kalmayı engellemediği gibi kısırlığa ya da çözümü olmayan kadın rahatsızlıklarına neden oluyor. Oysa bilimsel yöntemleri kullanmak çok daha basit ve sağlıklı. Vatandaşlar büyük sıkıntılarla karşılaşmadan önce mutlaka kadın doğum uzmanlarına danışmalılar.”

Hürriyet 

False