1 yaş doğum günü parti fikirleri

Bebeğinizin ilk doğum günü için nasıl bir parti yapacağınıza bir türlü karar veremiyor musunuz?

Haberin Devamı

1 yaş doğum günü parti fikirleri

Bebeğinizin ilk doğum günü için nasıl bir parti yapacağınıza bir türlü karar veremiyor musunuz? Pastası,mekanı,ikramları derken kafanız iyice karıştıysa önerilemize kulak verin.


ZAMANLAMA: 

1 yaş doğum günü parti fikirleri

1 yaş partilerinde, partinin zamanlaması önem taşır. Öğle uykuları uyuyan bebeğinizin, uyku sonrasına veya öncesine göre parti saatinizi planlamalısınız. Aksi takdirde tüm parti boyunca bebeğiniz huzursuz olabilir ve hem sizi hem de misafirlerinizi de huzursuzlandırabilir.

Partinin başlama ve bitiş saatlerini de çok uzun tutmamalısınız. Bebeğiniz çabuk yorulacağından, parti saatlerinizi çok kısa -2 saat gibi- olarak planlamanız gerekir.

Haberin Devamı

AKTİVİTE VE ETKİNLİK: 

1 yaş doğum günü parti fikirleri

Çocuğunuz yaşı ilerledikçe zaten sizden çeşitli etkinlikler talep edecektir. Bu yüzden ilk yaş partisinde palyaço vs. gibi bulunması gerekmiyor. Hem çok fazla çocuk davetli olmayacağından boşuna masraf yapmış olursunuz hem de bu tarz aktiviteler çocuğunuzun korkmasına sebep olabilir.


MEKAN: 

1 yaş doğum günü parti fikirleri

1 yaş partiniz için yine bebeğinizin farklı bir mekanı yadırgayabileceğini düşünerek çok fazla davetliniz yok ise evde kutlama yapmanızda fayda var. Farklı ve yeni bir mekan, çocuğunuzun huzurunu kaçırabilir. Bebeğinizle birlikte sıklıkla gittiğiniz bir mekanı da partinizi kutlamak için tercih edebilirsiniz.

Bebeğiniz henüz ilk adımlarını atamıyor ve emekliyor ise parti boyunca emekleyebileceği temiz bir ortamın olması da önemlidir.


PARTİ TEMASI: 

1 yaş doğum günü parti fikirleri

Bundan sonrası partinizin temasını seçmeye kalıyor. Tüm süslemeler, davetiyeler, parti tabakları, bardakları için 1 yaş temalı ürünleri seçebilirsiniz. Kız çocukları için kelebekli, prensesli veya üzerinde sevimli hayvanların bulunduğu temalar, erkek çocukları için ise üzerinde itfaiye veya tamirci arabalarının veya deniz altı temasının olduğu ürünleri tercih edebilirsiniz. Tüm bu ürünleri dışarıdan temin edebileceğiniz gibi dilerseniz evinizde de bu ürünleri hazırlayabilir, servis takımlarınızı ikramlarda kullanabilirisiniz.

Haberin Devamı

Parti mekanına bebeğinizin mama sandalyesini getirip onu da dilerseniz tüllerle süsleyebilir ya da mama sandalyesi süslemesinde kullanabileceğiniz hazır malzemeleri de satın alabilirsiniz.


DAVETİYE: 

                    1 yaş doğum günü parti fikirleri1 yaş doğum günü parti fikirleri 

Parti davetiyelerinizi hazır ürünlerden seçebileceğiniz gibi üzerinde bebeğinizin fotoğrafının bulunduğu hediyelik olarak saklanabilecek çerçeveleri veya sizin tarafınızdan hazırlanmış davetiyeleri de misafirlerinize parti öncesi dağıtabilirsiniz. Unutmayın, bunların hepsi bu güzel günün anısına tüm sevdiklerinizce saklanabilecek ürünler olacaktır.


PASTA: 

 1 yaş doğum günü parti fikirleri 

1 yaş doğum günü partileri ile ilgili bir diğer önemli konu da doğum günü pastasını davetli sayısına göre ayarlayabilmek. Çünkü genellikle şekilli pastalar çok büyük ebatlarda hazırlanır. Örneğin 30 kişilik bir davet için kimi zaman 15-20 kişilik pastalar da yeterli olabilir. Yine 1 rakamlı pasta, ilk yaş partileri için en çok tercih edilendir.

Haberin Devamı

FOTOĞRAF VE VİDEO: 

1 yaş doğum günü parti fikirleri

Fotoğraflarınızın çekimi veya video kaydı için bir yakınınızdan yardım isteyebileceğiniz gibi profesyonel bir fotoğrafçıdan da destek alabilirsiniz. Unutmayın, çocuğunuzun elbette tüm doğum günü partileri sizin için ve onun için özel olacak ama ilk yaş partisi bunların içinde en özel olanıdır. Bu sebepten bebeğinizin en güzel pozlarını ve partinin en özel anlarını yakalayacak birini seçmenizde fayda vardır.

Yazarın Tüm Yazıları