GeriCafer Abbasoğlu Selülitlerinizden kurtulmak için 20 dakika
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Selülitlerinizden kurtulmak için 20 dakika

Selülitlerinizden kurtulmak için 20 dakika
Abone Olgoogle-news

Kabusunuz haline gelen bu görüntüyle kısa sürede vedalaşmak mümkün. Nasıl mı?

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kadınların kâbusu haline gelen selülitten sadece 20 dakikada kurtulmak mümkün. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Cafer Abbasoğlu, bu sorunla başa çıkmanın en bilinçli ve zahmetsiz tedavi yönteminin ‘sklerosellüloterapi’ olduğu söyledi ve yöntemin detaylarını aktardı.

Sklerosellüloterapi yöntemi ile çirkin selülit görüntüsünün ortadan kalkacağını belirten Abbasoğlu, tedavinin sadece 20 dakika sürdüğünü belirtti.

Tedavinin içeriği

Tedavinin içeriği hakkında bilgi veren Abbasoğlu, “Tedavide öncelikle cilt yapısına göre seçilen sklerozan ile cilde göre tanımlanan hipertonik solüsyonlar karıştırılır. Daha sonra 20 dakika gibi kısa bir sürede bu karışımdan elde edilen köpük şeklindeki ilaçlar ince kılcal damar içine verilerek damarların büzüşme yapıp kapanmasını sağlar” dedi.

Birçok yöntem arasında en çok tercih edileni

Özellikle üst baldırda ve kalça çevresinde damar içinden cilt altına ve damar çeperinden çevreye dağılan bir karışımı olduğuna değinen Abbasoğlu, bu ilaçla selülit kümelerinin etkilendiğini selülit görüntüsünü büyük ölçüde yok ettiğini vurguladı. Bu tedavinin uzman hekimler tarafından tek seanslık işlem halinde yapıldığına dikkat çeken Abbasoğlu, komplikasyonsuz olması, uzun süreli diyet ve uygulamalara gerek duyulmaması gibi özellikleriyle son yıllarda selülit tedavileri arasından en çok tercih edilen tedavi olduğunu ifade etti.

Başlıca selülit oluşma nedenleri

Selülitin oluşma nedenlerini de açıklayan Dr. Abbasoğlu, yanlış beslenme, hormonal ve kalıtsal sebepler, kronik kabızlık, doğum kontrol hapı kullanımı, alkol tüketimi gibi problemlerin selülitin başlıca sebepleri olduğunu söyledi. Selülitin her yaş grubunda çıkabileceğini özellikle vurgulayan Abbasoğlu, bol su içmek, düzenli spor yapmak, alkol ve sigara kullanmamak ve düzenli beslenerek (tuz, şeker ve kafeinden uzak durulmalı bol protein tüketilmeli) selülit oluşumunun engellenebileceğini belirtti.

False