Aygül Aydın
Aygül Aydın
Aygül Aydın

Yılın ilk Yeniay'ının burçlara etkileri

Emek, doğanın yanıt vereceği tek duadır.

Haberin Devamı

17 Ocak sabah 05.17’de yılın ilk Yeniay'ı Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Yeni yıl kararlarınızı harekete geçirecek bir zaman dilimine giriş yapıyoruz. Bu yeni bir başlangıç yapmak, yeni bir sayfa açmak veya yeni bir proje başlatmak için mükemmel bir zamandır.

İnisiyatif almak ve değerlerimize sahip çıkmak zorunda kaldığımız noktaları gözden geçirmek durumunda kalabiliriz. Tıpkı evimiz ve yuvamız, ailemize nasıl sahip çıkıyorsak bu şekilde yönümüzü oluşturmamız gerekecek. Yeniay Venüs, Satürn ve Merkür gibi güçlü gezegenler ile olduğu için keza zaten sahip olduğu bazı özelliklerden dolayı ekstra ekstra güçlü bir yeniay ile karşı karşıyayız. Yankıları fazlasıyla sürecek.

İlerlemek için yeni ve yaratıcı yollar aradığınızda eski alışkanlıklarınızı, davranışlarınızı ve inançlarınızı da sorgulamaya başlarsınız.
OĞLAK yeniayı sizden, İmparatorluklarınızı inşa ederken dürüst olmak, doğal kaynakları korumak ve çevre dostu süreçleri benimsemek için sıkıştıracak. Ne istediğinizi biliyor olabilirsiniz, ancak bu görevleri düzgün bir şekilde yerine getirmek sizi biraz mücadeleye yöneltebilir.
Büyük girişimleriniz atmosferin hemen içine girmezse hayal kırıklığına uğramayın. Kaygılı bir şekilde ilerlemek veya takıntılı olmak yerine, hedeflerinize ekstra emek harcayın; hatta hedeflerinize ulaşmak için yeni yollar keşfedin. Finansal ve ekonomik tüm şartlarınızı düzene sokacağınızda bir dönem içerisindesiniz. Tüm plan ve bütçe çalışmalarınızı uzun vadede yapmalısınız.

Haberin Devamı

Yeniay haritasında Mars kavuşum Jüpiter etkileşimi enerji, inisiyatif ve cesaret verdiği için yeni ayın başlangıçlar için harika olduğunu gösteriyor. Kariyerden ilişkilere, özellikle fiziksel herhangi bir konuda hayatın her alanında başarılı olmak için kendinize güven verecektir. Zaten yolunda giden ilişkileriniz için romantizm verirken hali hazırda zorlayıcı giden ilişkiler için ise ateşe körükle yaklaşmakta diyebiliriz.
Direktifliğiniz ve cesaretiniz, ister aşk hayatınızda olsun isterse iş hayatınızda size pozitif yönde önemli başarılar kazandırabilir. Bu yüzden bu yönde hareket etmenizde fayda var.

Haberin Devamı

Jüpiter ve Plüton arasındaki 60 derecelik koruyucu açı ise, son derece şanslı ve son derece güçlüdür. Olumlu değişim ile başarıyı getirirken olumsuz Uranüs enerjisinin çoğunu kontrol altına alır. Kendinizi değişime zorlamak zorunda kalmazsınız. Bu açı size beklenmedik değişikliğe tepki göstermemeye hazırlar.

Bu, yaşamınızdaki artan güç ve nüfuz, manevi ve kişisel büyüme, zenginlik ve mesleki ilerleme ile ilişkili doğal bir gelişmedir. İyi haberi vermek gerekirse bu büyük başarı açısı Nisan ve Eylül 2018'de tekrarlanacaktır.
Unutmayın: hayat dağınıktır ve hepimiz zaman zaman kaçınılmaz olarak hata yapacağız. Fakat arızalarımız olmadan nasıl büyümek mümkün olsun? Başarısız olmaktan asla korkmayın. Eğer başarısız olursan, aksilikten ne öğreneceğini kendine sormayı dene, böylece devam edebilirsiniz.

Haberin Devamı

Gelelim günün Tavsiyesine;

Zaman en iyi yazardır, her zaman mükemmel sonu yazar.

Farkındalığımız yükseldikçe, durumları ve ilişkileri yaşarken, kendimizi ve yaşanılanları gözlemlemeye başlarız. Ve eğer yaşadıklarımıza yüksek idrakle bakabilmeyi başarırsak, o ilişki ya da durumu ne için yaşadığımızı kavrarız. Düğmelerimize en fazla basan insanlar, en iyi öğretmenlerimizdir. O ilişkide kurban olmadığımızı anlar, ilişkinin bize neyi öğretmeye çalıştığını kavrarsak, dersimizi alır ve yolumuza devam ederiz. Eğer bunu yapamazsak, o ilişkide ya da durum içinde tutsak olur, ya daha ağır durumlar yaşar ya da daha travmatik durumları (o dersi alıncaya, eksik yönümüzü tamamlayıncaya, kendimizi düzeltinceye kadar) tekrar tekrar yaşamaya devam ederiz.
Özet olarak, en büyük düşmanımız en iyi dostumuzdur aslında. Çünkü bizde en büyük değişime neden olur genellikle. Ve her karşılaşma kutsaldır. Karşımızdaki insanın tanrısallığını kabul edip o şekilde yaklaşırsak, nefreti, öfkeyi, suçluluk duygusunu, o insana karşı sorumlu olduğumuz ve o ilişkiye mahkûm olduğumuz duygusunu ve kini söküp atarız varlığımızdan.

Haberin Devamı

SAĞLAM DURUN!

Siz nasıl isterseniz öyle bir gelecek için çalışırsınız. Kişilerin ve olayların sizi yıkmasına müsaade etmeyin! Zorlukların arkasına sığınmayın, göğsünüzü gere gere mücadele verin.

Yılın ilk Yeniayının burçlara etkileri

YENİAY'IN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ

17 Ocak'ta gerçekleşecek yeniay sizi artık yeniden doğmuş gibi dünyayla başa çıkmaya hazır hissettiğin kişisel gücünü tekrar kazandıracak. Başkalarının sizi fark etmesini ve söyleyeceğiniz şeylerin dinlemesini sağlayan çekici ve bazen ön gören bir görüntü içinde oluyorsun. İşte bu ay sergilediğiniz bu yönü kariyerinize doğru yönlendirin. Girişimsel bir projenizi bu oğlak yeniayından sonra sunmak veya bir terfi istemek için iyi bir zaman. 17 Ocak tarihleri sonrası sizler için yıldızlı günler diyebiliriz. Bu alanda neler deneyimleyeceksiniz gözlemleyin. Çünkü bu alanda yaşananlar bu yıl için önemli konular haline dönüşecek. Aileniz veya aile büyükleriniz ile ilgili konular önem kazanacak.

Haberin Devamı

BOĞA

İçinizde bu yeniay ile birlikte çıkacak bir duygusal enerji mevcut. Bunu hak etmeyen biri üzerinde asla denemeyin. Sonra üzülen siz olursunuz.
Kariyeriniz ile ilgili teklifler veya finansal koşullarınızdaki iyileşmeler yüzünüzü güldürecek nitelikte. Bu alanda kendinizi sağlama aldığınız yatırımlar yapmak isteyeceksiniz. Sonuçlanmamış işlerinize cevap bulmak ve yatırımsal konularda kesinlik kazanmak adına gayet başarılı bir dönem. Eşiniz ile ilgili veya evliliğiniz ile ilgili hukuksal bir süreç içinde olabilirsiniz. Daha farkındalıklı ve ne istediğini bilen bir kararlılıkta olmanız size olumlu sonuçlar getirecektir.

İKİZLER

Artık yaşamı güvenilir bir noktaya getirmekte kararlısınız.17 Ocak'ta oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri daha kararlı ve hedeflerinize taşıyan bir güçte olacak. En azından içinizde dünyayı değiştirecek gücü hissetmeye başlayacaksınız. Önemli bir finansal karar, borç, alacak, kredi ya da önemli bir ortaklık söz konusu olabilir.
Kendinize borçlu olduğunuz duyguların hesabını sorup boş yere karamsarlığa sürüklenmeyin. Kendinizle artık barış imzalayın. Geçen yılları unutun ve kendinize temiz bir sayfa açın. Özgürlüğünüze ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunu kazanmak hiç te zor değil. Yurtdışı veya eğitimsel konulara yönelin. Sanat, astroloji veya oyunculuk adına dersler almak sizi rahatlatacaktır.

YENGEÇ

Evliliğiniz ve ilişkilerinizde bambaşka bir boyut kazanacaksınız. İşte bu alanda harekete geçmeniz gereken bazı noktalar var. Üzerinizde bir takım baskı hissi oluşabilir. İlişkiniz, evliliğiniz ya da uzun zamandır yalnız olma dürtünüz yani bunlardan hangi durumu hayatınızda yaşıyorsanız bu anlamda kendinizi temiz bir sorguya çekeceksiniz. Bu alandaki tavrınız büyük bitişleri veya yepyeni ilişkileri başlatabilir. Bu sizin o anki şartlarınız, iradeniz ve aklınızla ilişkili konularda vuku bulacaktır . Bu alanda sadece dikkat etmeniz gereken tek unsur dürüst olmanız ve bir hatayı tekrar yapıyor olmamanızdır. Bu ay sizin için gayet sürükleyici ve sevgi duygularını çok yoğun olarak hissettiğiniz bir ay olacak.

ASLAN

İş ortamınızı düzenlemeniz, eksik kalan bazı işlerinizi tamamlamanız geleceğiniz adına rahatlatıcı olacaktır. Çalışma arkadaşlarınız ya da ortaklarınızla bir takım problemleri rayına koyabilirsiniz. Geçmiş meselelerle vakit kaybetmeden bu yeniayla gerçekleşebilir. Ayrıca arka planda yürüttüğünüz işleri dürüstlük içinde yönetmeniz sizler adına daha doğru sonuçlar doğuracaktır. İş ortamınızda ise bazı değişimlere karşı daha öngörülü yaklaşmanız gerekiyor. Evliliğiniz veya ilişkiniz üzerine artık bir karar verme noktasındasınız. Daha cesur ve dinamik bir şekilde harekete geçmenin tam vaktidir.

BAŞAK

17 Ocak'ta gerçekleşecek Oğlak burcundaki yeniay ile birlikte artık isteseniz de istemeseniz de başka bir değişimin içerisinde olacaksınız. Öncelikle kariyeriniz ile ilgili önemli bir teklif alabilirsiniz. Ya da sizi geleceğe yönelten bir eğitimin başlangıcını yapabilirsiniz. Bu dönemde başlattığınız şeyler uzun vadede oldukça değer kazandıracak. Devlet ile ilgili bazı yapılandırmanız gereken işleriniz var ise bu noktada olumlu gelişmeler yakalayabileceğiniz öngörülebilir. Geçmiş aşk ve ilişkilerinize karşı duruşunuz net olmalı. Gerçekçi olmayan hiçbir şey sizinle olmamalı.

TERAZİ

Parasal ve finansal konularınızda artık bir iyileşme hali söz konusu olacaktır. Yer değiştirme, şehir değiştirme ya da eviniz ile ilgili alım satım işleriyle ilgili bir müddet uğraşmanız gerekebilir. Yeniay ile birlikte kendiniz ve hedeflerinizle ilgili güzel haberler alabilir ya da güzel girişimlerde bulunabilirsiniz. Kişisel enerjinizi gerekli olmayan şeylere doğru yöneltmeyin. Odaklanmanız gereken konulardan uzaklaşmadan bilinçli bir şekilde hareket edin. Aile bireylerinin size karşı olan koruyucu davranışları, üzerinizde bir baskı yaratıyormuş hissine sebebiyet verebilir. Ancak bunu daha farklı bir biçimde düşünmeniz, sizin hayatla daha iyi uyum içinde olmanızı sağlayacaktır.

AKREP

İlişkinizde egolarınızdan sıyrılıp biraz daha sakin olmayı öğrenmelisiniz. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığınız aldanışlar sizin suçunuz değildi. Yorgunluklarınız sizi aslında bu yıla hazırlayan bir kazanımdı. Artık kime ne kadar güven duyacağınızı veya kime iki kere güveneceğinizi daha iyi biliyorsunuz.
17 Ocak Oğlak yeniayı ile birlikte bu alandaki hızlı geçişlere karşı daha dikkatli olmalısınız. Yakın çevre ve ilişkilerinizde önemli bazı dedikodulara şahitlik edebilirsiniz. Kısa seyahatleriniz ya da kısa iş projeleriniz bu ay içerisinde size rahatlama getirecektir. Bu yeniay size, ciddi analiz yapma ve düşünme adına güzel fırsatlar ta sunacaktır.

YAY

Acı genellikle daha büyük bir beklentiye uyum sağlama süreci sırasında ortaya çıkar. İşte siz bu süreci tamamen 2015-2017 yılı içinde tamamladınız. Artık organizmanız bu beklentiyi karşılamaya müsait bir şekilde gelişti. Dikkatinizi acı üzerine değil büyüme sürecine odaklarsanız bir daha aynı hatayı yapmazsınız. Bu transitler sizi iyileştirme sürecine sokuyor. Yeniay ile birlikte kendinizi ve vizyonunuzu genişletmeye açık projelere başlangıç yapacaksınız. Bir iş projeniz kabul edilebilir. Kredi başvurunuzdan olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Taşınma gibi konular gündeminizde olabilir. Eskiler dönerse senin değildir. Aldanma!

OĞLAK

17 Ocak ta sizin burcunuzda gerçekleşecek yeniay ile oldukça önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Belki hiç görmediğiniz bir dostunuzla karşılaşabilirsiniz. Geçmişte yarım kalmış bir hikâyeyi belki de projeyi tamamlamak zorunda kalabilirsiniz. İlişkilerinizde bu zamana kadar gösteremediğiniz cesareti artık gösterebilirsiniz. Hayatınızı bir an önce yoluna koymak isteyeceksiniz. Sizler disiplinli çalışmayı seven, istikrarlı ve üretken kişilersiniz. Aynı özelliklerin karşı taraf ta da olmasını isteyecek böyle bir beklenti içine gireceksiniz. İlişkileriniz üzerinde sözler verdiğiniz ya da bir takım kararlar aldığınız bir dönem olması öngörülebilir. Aslında bu dönemle ilgili en önemli şey size partnerinizi kendi yansımalarınızı izlediğiniz bir obje yerine, sizden ayrı bir kişilik olarak daha objektif görme yeteneğini veriyor olmasıdır. İlişkinizin kalıcı mı yoksa geçici mi olacağını size söyleyen ilk işaretlerini görmeniz mümkün.

KOVA

Aynı zamanda eski yükümlülükler ve içsel kısıtlamalara bağlı olmadığınızı fark ederek içinizde büyük bir özgürlük ve rahatlamanın var oluşunun mutluluğunu yaşayacaksınız. Bu duygular belki bugüne kadar hizmet verdiğiniz işiniz, çalışma arkadaşlarınız belki de patronunuzla ilgili olabilir. Bu yeniay sizlere kendi ihtiyaç, yetenek ve yaratıcı potansiyellerinizi daha iyi anlamanıza yardım edecektir. Belki de geçmişte yarım bıraktığınız işlerinize ve projelerinize geri dönüş yapacaksınız. Yaşantınızı baştan aşağıya yapılandıran ve bakış açınızı iyileştiren güzel bir yeniay fırsatı olacak. Bunu pozitif yönde değerlendirirseniz başarılı olmama gibi bir şansınız asla olmayacaktır. İlişkiler adına ise yeni başlangıçlar kalp ritminizi arttıracaktır.

BALIK

17 Ocak'ta oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay etkisi ile bir şeyler yapılandırmak adına girişimde bulunmak dürtüsel olarak sizi sürekli uyaracaktır. Üretmek ve paylaşmak size kendinizi oldukça iyi hissettirecektir. Bu dönemi yaratıcı enerjinizi kullanarak geçirirseniz geleceğe yönelik önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Belki bu zaman dilimi içinde size maddi imkânlar sunan bir ortakla da karşılaşabilirsiniz. Eğitim alanında yeni bir şeyler yapmak sizi pozitif anlamda motive edebilir. Herhangi bir şeyin eğitimini almak sizin de farkında olmadan gelecekte işinize yarayacak manevi bir yatırımın müjdecisi haline gelebilir. Yaşadığınız bu iç sıkıntısı yaratıcılığınızı ortaya koyamamanızdan kaynaklı!