Aygül Aydın
Aygül Aydın
Aygül Aydın

Mars, Koç burcunda! Peki, burçlara etkileri nasıl olacak?

Sonunda Mars kendi evine kavuştu. Bu dönemde başlangıçlar kolaydır yani her şeyi başlatabilecek gücümüz vardır. Ama önemli olan sürdürebilmek değil midir?

Haberin Devamı

Sonunda Mars kendi evine kavuştu. Ev sahibi Koç burcu kiracılardan kurtuldu. Mars gezegeninize yani kendi evine geldi yerleşti. Kira ödeme stresi, birinin ona çık deme durumu şimdilik yok, eve çivi çakma durumları vs. hiçbiri yok : ) Mekânında tüm marifetlerini ortaya koyabilecek. Cesur, atılımcı, rekabetçi, savaşçı ve başlatıcı özelliklerini ortaya koyarak hükmedici ve sert davranışlarda bizi bizden edebilir. Bir Koç olarak bu işin en sevdiğim yanı inandığınız şeyler için sonuna kadar savaşmaktan çekinmemeniz olmasıdır :)

Koç ve yükselen burcu Koç olanlar, haritasında herhangi bir gezegeni ve Venüs’ü Koç’ta olanlar, Yükseleni Akrep ya da kendi burcu Akrep olanlar, önemli bazı etkileri birinci dereceden alacaklar. Bunun yanında Yay ve Aslan etkisine sahip haritalarda da enerjinin artacağını hayatın da hızlanacağını söyleyebiliriz. 11 Mart 2017 tarihine kadar bu etkiler devam edecek.

Haberin Devamı

Mars, Koç burcunda Peki, burçlara etkileri nasıl olacak

20 ŞUBAT 2015 İLE 31 MART 2015 TARİHLERİNDE NELER YAPIYORDUK?

Bu tarihler arasında Mars Koç’ta seyrini sürdürdü. Biraz da bu tarihleri kontrol etmekte ve düşünmekte fayda var.
Mars Koç; öncelikle Mars nasıl hayatta kaldığımızı ve nasıl mücadele ettiğimizi gösterir. Olaylar karşısında nasıl bir savunma mekanizması geliştiriyoruz? Kendimizi nasıl ortaya koyup inisiyatif alıyoruz, tutkularımız ve isteklerimiz için neler yapabiliyoruz? Erkeklerin kadınlara olan davranış şekilleri, yaklaşım tarzları ilişkilerde aldıkları rol ve kadınların erkeklere bakış açısı nelerdir?
Bizler hareket ederken ve mücadele ederken kendimizi bir Koç burcu gibi ortaya koyacağız. Yani hareketlerimiz direkt ve kendiliğinden olacaktır. Mücadeleden kaçmayacağız. Tabiri caizse pilavdan dönenin kaşığı kırılsın derecesinde gözümüz kara olacaktır. Hemen harekete geçmek için sabırsızca tavırlar sergileyeceğiz. Davranışlarımız daha dışadönük ve sosyal olacaktır. Renkli ve canlı bir dönem olduğu gibi aynı zamanda hareketli bir zaman dilimidir.

Haberin Devamı

Mars, Koç burcunda Peki, burçlara etkileri nasıl olacak

TÜM AŞKLAR NEFRET İLE BAŞLAR

İlişkilerde rekabet ve cesaret göz dolduracak. Bu dönemde başlangıçlar kolaydır yani her şeyi başlatabilecek gücümüz vardır. Ama önemli olan sürdürebilmek değil midir? Bir Koç’un o işi bitirebilecek gücü o işe başlama anındaki hevesinde gizlidir. Başlatmak istedikleriniz ve hevesleriniz arasındaki dengeyi iyi yoklamanız gerekmekte. Hedeflerimize ulaşmak için kıvılcım yanar ama onun ateşe nasıl döneceğini de hesaplıyor olmamız lazım. Aceleci isteklerimiz, bizi yoğun tartışmalara sürükleyip, tahammül edemeyeceğimiz duruma getirebilecek. Yani gökyüzünün savaşçı gezegeni mars burada çok rahat durmayacak ve yapacağını yapacak. Ayrıca bu dönemde kazalara ve sakarlıklara dikkat etmemiz gerekir. Unutkanlıklar başa birazcık bela olabilir. Lütfen trafikte kontrollerinizi yapın! Kazalar bu dönemde hep dikkatsizlikten ve hızdan çıkabilir.

Haberin Devamı

Yani aslında hareketlerimiz fazlasıyla dürtüsel olacaktır. Söylemek istediklerimizi içimizde tutmayacağız birden söyleyivereceğiz, tepkilerimiz biraz daha gergin olacaktır. İsteklerimizi ve duygularımızı yerine getirirken düşüncesizce hareket edebiliriz. Bu geçiş ilişkilerde sorunları artıracaktır. Kavgaların ve bencilliklerin arttığı bu dönemde ayrıca gizli saklı olan şeylerinde saklanamayacağı ve bir şekilde ortaya çıkacağı bir dönem olacaktır. Özellikle erkekler bu dönemde baştan falso verecekler. Cinsel dürtülerin yoğun olduğu, düşüncesizce yapılan her şeyin başa bela olabileceği bir zaman dilimi. Ve Mars bir anda yıllarca emek verdiğiniz o ilişkiyi yakar geçer. Evet, her şey bir anlıktır Mars Koç’ta gelir yakar ve geçer… Farkındalık ve gelişim ne kadar fazlaysa hepimiz bu dönemi daha yumuşak atlatacağız.

Haberin Devamı

Bu dönemde erkekler özgürlük duygusunun kısıtlanmasına asla müsaade etmezler. Eğer bu şekilde bir yaşam tarzı dayatmışsanız buna isyan yakındır. Davranış şekillerimiz biraz daha yumuşak ve meydan okumaya müsaade vermeyecek bir şekilde olmalı. Özgür bırakmayı tercih etmiyorsanız da bırakmış gibi yapmanız gerekir. Aniden ortada bir şey yokken erkekler tarafından genellikle ayrılma teklifleri gelebilir. Kadınların ise, birden çok kişi tarafından beğenildiği ve çekici bulunduğunu bilmek isteyebileceği zaafların ortaya çıkabileceği bir süreç. İlişkilerinizde bugüne kadar çözemediğiniz bir problem var ise sorunu çözmeye doğru bir efor harcayın. Macera yaşayarak bu dönemlerde sorunlarınızı daha da büyütüp, kendinizi haklıyken haksıza duruma düşürmeyin.

Haberin Devamı

Mars, Koç burcunda Peki, burçlara etkileri nasıl olacak

BURÇLARA ETKİSİ NELER OLACAK?

KOÇ BURCU: Her türlü konuda mücadele ve gayretiniz oldukça artacak. Cesaret ve rekabet sizden sorulacak. Şartlarınıza göre evliliğinizi ya da ilişkinizi aniden bitirme kararı alabilirsiniz ya da hızlı bir ilişki yaşayabilirsiniz. Maceracı ilişkilerden kaçının. Eforunuzu spora yönlendirin.

BOĞA BURCU: Duygusal anlamda endişe ve kaygılarınızı arttırabilir veya size karşı yapılan haksızlıklarla mücadele etmek durumunda bırakabilir. Sürekli kendinizi savunuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sanki insanlar sizi aldatıyor veya yanıltıyor gibi gelebilir. İçsel gücünüzü yazmaya, bulmaca çözmeye ve zihin oyunları oynayarak geçirmenizi tavsiye edebiliriz.

İKİZLER BURCU: Geleceğe yönelik projeleriniz ve hedefleriniz ile ilgili önemli farkındalıklar yakalayabileceksiniz. Mutlu olmak için fırsatlar arayacaksınız ve daha fazla sosyalleşmek isteyeceksiniz. Fakat bunu hızlı ve acele bir şekilde yapmak istemeniz arkadaşlarınızı, dostluklarınızı zedeleyebilir. Bu enerjiye daha iyi hakim olmanız gerekli. Organizasyonlarınız ve arkadaş gruplarınızda daha seçici ve nezaketli olmanızı tavsiye ederiz.

YENGEÇ BURCU: Kariyeriniz ile ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mesleki anlamda hırslanarak, stratejik davranmadığınız sürece gelişen sorunlarla meşgul olabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak, eskide kalmış bazı projelerinizi aktifleştirmek, kariyerinize her zamankinden daha tutkulu yaklaşmak söz konusu olabilir. Yol gösterici kişileri dinlemenizi ve nasihatlerini değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz.

ASLAN BURCU: Eğitim, kişisel gelişim, seyahat etmek tutkusu gibi konular yaşantınızda efor harcamanıza neden olabilir. Bu biraz eğitim alanınınız da ya da inançlarla ilgili konularda muhalefet etme ya da sizi savunma durumunda da bırakabilir. İnsanlara kendi fikrinizi ısrarcı bir şekilde kabul ettirmeye çalışmamanızı tavsiye ederiz.

BAŞAK BURCU: Alacak-verecek dengenizin biraz şaşması söz konusu olabilir. Belki de bu dengeyi artık yoluna sokmak için gereğinden fazla yorulabilirsiniz. Kıyıda köşede devlet ile ilgili kalmış vergiler, hukuksal konular vs. söz konusu olabilir. İstediğiniz şeye mutlaka sahip olma enerjisini de size yükler. Bu size başarı getirebilirken bunu kontrol edememe geriye dönülmesi mümkün olmayan kayıplarda verebilir.

TERAZİ BURCU: İlişki veya evlilikleriniz ile ilgili önemli sınavlar verebilirsiniz. Bu Mars Koç geçişi “Biz” bilinci oturmamış evlilikleri yerinden sallayabilecek. Lütfen bu rüzgâra kapılmayın! Partnerinizle güç gösterilerine girmeyin. Partnerinize saldırgan davranışlar sergilemek ve yersiz kıskançlıklar sizleri oldukça yıpratabilir. Kendi anlayışınıza uygun davranılmasını beklemek yerine partnerinize de söz hakkı tanımanız ve hoşgörüyü elinizden bırakmamanızı tavsiye edebiliriz.

AKREP BURCU: Mars size günlük ve rutin işlerinizde farkındalık kazandırtacak. Hizmet içgüdüsüyle tetikleneceksiniz. Ancak çalışkanlığınız ya da çalışkanlığınızın mükemmele ulaşma tutkusu sizi yorabilir. Sağlık sorunlarına, anlık kazalara, hırsızlıklara dikkat etmelisiniz. İş arkadaşlarınızla anlaşmazlıklara neden olabilir. İşlerin çok üzerinize geldiğini ve çalışma ortamınızda biraz zorlandığınızı da düşünebilirsiniz. Asla dedikodulara girmeyin ve karma oluşturmayın.

YAY BURCU: Mars size yaratıcılık katacak. Aşk ve çocuklarla ilgili konularda, kendi çabanızı ortaya koyduğunuz sürece kazanacaksınız. İddialı bir âşık, kıskanç bir sevgili olabilirsiniz. Hobilerinizi gerçekleştirmek ya da kendinize zaman ayırmak adına gayret gösterebileceğiniz bir dönem. Bazı planlarınızı gerçekleştirirken kendi şansınızı kendinizin yarattığına inanarak hareket ederseniz isteklerinize kavuşabilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Gelişen bazı olaylardan dolayı taşınma, ev değişikliği, yer değişikliği söz konusu olabilir. İçsel cesaretinizi de arttırabileceğiniz bir dönem. Marsın bu geçişini çok çalışarak ve kendinize hedefler koyarak devam ettirirseniz gelişen süreçte çok başarılı yatırımlar yapmanız söz konusu. Ailenizi yük olarak görmek yerine oluşan durumları çözüp önünüze bakmanızı tavsiye edebiliriz.

KOVA BURCU: Güneşinde aynı zamanda Kova burcunda olması ve Mars, Koç burcuna geçiş yaparken sizin burcunuzda bir yeniay gelişmesi sizi cesur ve kendinizi kolay ifade edebileceğiniz bir dönem içerisine alacak. Yakın çevrenizde yerli yersiz münakaşalara müsaade etmeyin ve ilişkilerinizde iletişiminizi zorlamayın.

BALIK BURCU: Marsın size parasal konularda kazanç nasıl sağlanır duygusunu vermesine izin verin. Bu dönemde göremediğiniz kazanç kapılarını keşfedin. Parasal harcamalarınızı oldukça azaltın. Sadece ödemeniz gerekenlere açık olun. Mars burada size kazanma enerjisini verirken kaybetme vurgusunu da tetikler. Sahip olduklarınızı koruyarak risk almadan yola devam etmenizi tavsiye edebiliriz. 

HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!