Tufan Türenç

 • Yalçın BAYER

  İstanbul ne zaman başkent olacak Cumhurbaşkanım? - tufan türenç
  İstanbul ne zaman başkent olacak Cumhurbaşkanım?14.01.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Erdoğan, tartışmalı Ak Saray’ında yeni bir uygulama başlattı.
 • 26.Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu - tufan türenç
  26.Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu13.12.2014
  GündemAYDIN Doğan Vakfı (ADV) tarafından nitelikli medya çalışanı yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 26.Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı.33 üniversitenin İletişim Fakültelerinden Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında 1351 öğrencinin 1057 çalışma ile katıldığı yarışmada, Seçici Kurullar tarafından 19 üniversitenin 113 öğrencisi 64 proje ile ödüllere değer görüldü.
 • VIP kulak - tufan türenç
  VIP kulak03.12.2014
  Gündem2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi.Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş.Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.
 • Doğan HIZLAN

  Türkiye’de klasik müzik dergileri - tufan türenç
  Türkiye’de klasik müzik dergileri09.09.2014
  YazarlarTÜRKİYE’DE yayımlanan günlük gazeteler, haftalık dergiler, televizyon programları, Türkiye’den ve dünyadan klasik müzikle ilgili haberlere yer vermediğinden, bu müziği dinleyenlerin Türkiye’de çıkan klasik müzik dergilerini okuma zorunluluğu vardır.
 • İşte Süleyman Seba'nın vasiyeti - tufan türenç
  İşte Süleyman Seba'nın vasiyeti14.08.2014
  FutbolMilliyet gazetesi yazarı Mustafa Anıklı, hayatını kaybeden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vasiyetini yazdı.
 • Yalçın BAYER

  Sahici bir patron - tufan türenç
  Sahici bir patron15.06.2014
  YazarlarAYDIN Doğan satın almadan önce Hürriyet’e girmiştim.
 • Mahir Çerçi son yolculuğuna uğurlandı - tufan türenç
  Mahir Çerçi son yolculuğuna uğurlandı10.06.2014
  GündemTedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, Sürekli Basın Kartı Sahibi 69 yaşındaki Mahir Çerçi için Levent’teki Afet Yolal Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.Ailesi ile çok sayıda meslektaşının katıldığı törenin ardından Çerçi’nin naaşı, toprağa verilmek üzere Antalya'nın Manavgat ilçesine götürüldü.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Temerrüde düşmeden ödenen bir borç - tufan türenç
  Temerrüde düşmeden ödenen bir borç23.05.2014
  YazarlarAYDIN Doğan, Hürriyet’e geldiği ilk gün hepimiz şaşkındık.
 • Cumhuriyet gazetesi 90 yaşında - tufan türenç
  Cumhuriyet gazetesi 90 yaşında07.05.2014
  GündemCumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç: "Cumhuriyetin ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum."
 • İnternet düzenlemesine Twitter'dan tepkiler - tufan türenç
  İnternet düzenlemesine Twitter'dan tepkiler11.02.2014
  TeknolojiMahkeme kararı olmadan internetteki içeriğe doğrudan müdahale imkanı sağlayan yeni internet yasası tartışmaları Twitter ortamında da sürüyor.
 • Yalçın BAYER

  3.havalimanı Türkiye için kaçınılmaz mıdır - tufan türenç
  3.havalimanı Türkiye için kaçınılmaz mıdır04.02.2014
  Yazarlarİnsan kendi coğrafyasını yaşanmaz hale getiremez.
 • Vahap MUNYAR

  Kapitalist gibi kazan sosyalist gibi paylaş - tufan türenç
  Kapitalist gibi kazan sosyalist gibi paylaş20.01.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Ekim 2013’deki Kosova seyahatinden bir gün önce Enka’nın kurucusu Şarık Tara’nın evindeyiz.
 • Balbay koğuş arkadaşlarını ziyaret edecek - tufan türenç
  Balbay koğuş arkadaşlarını ziyaret edecek19.12.2013
  GündemCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay özgürlüğüne kavuştuktan sonra ilk kez, Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyeleri ile birlikte yarın Silivri’de olacak.
 • Tufan TÜRENÇ

  Ah bu kraldan fazla kralcılar - tufan türenç
  Ah bu kraldan fazla kralcılar07.12.2013
  YazarlarFethiyesporlu futbolcular Fenerbahçe maçına göğüslerinde “YÜCE ATATÜRK” yazan forma ile çıktılar.
 • Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu - tufan türenç
  Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu03.12.2013
  Kültür SanatTÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri’ne bu yıl değer görülen gazeteci, sanatçı, edebiyat, spor ve bilim insanları belli oldu.
 • Tufan TÜRENÇ - KÜLTÜR SANAT

  O genç şimdi Pavarotti'nin tahtında oturuyor - tufan türenç
  O genç şimdi Pavarotti'nin tahtında oturuyor02.12.2013
  YazarlarTarih 1986… 22 yaşındaki bir opera tutkunu genç yıllarca idol olarak seçtiği ünlü tenor Pavarotti’nin imza gününün yapıldığı mağazanın önünde biriken kalabalığı yararak içeri girmeyi başardı.
 • Seçkin ve Toros toprağa verildi - tufan türenç
  Seçkin ve Toros toprağa verildi06.09.2013
  Gündemİki gazeteci son yolculuğuna uğurlandı.İstanbul'da yaşayan gazeteci Nalan Seçkin ve yine İstanbul Beşiktaş'taki evinde hayatını kaybeden Sinan Toros bugün son yolculuğuna uğurlandı.
 • Sivri'yi andık - tufan türenç
  Sivri'yi andık03.08.2013
  EgeİZMİR Gazeteciler Cemiyeti’nin 1984’den 1998’e kadar başkanlığını yapan ve 2007 yılında yaşamını yitiren Onursal Başkan İsmail Sivri Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki heykeli önünde anıldı.
 • Sedat ERGİN

  BM'den Balyoz Davası görüşü (2): Duruşma salonuna mikrofon yerleştirmenin bedeli - tufan türenç
  BM'den Balyoz Davası görüşü (2): Duruşma salonuna mikrofon yerleştirmenin bedeli02.08.2013
  YazarlarBİRLEŞMİŞ Milletler İnsan Hakları Konseyi’nin alt organı olan Keyfi Tutukluluk Çalışma Grubu’nun (Working Group on Arbitrary Detention) Balyoz davasının 250 tutuklu sanığının toplu şikâyetini incelerken üzerinde hassasiyetle durduğu başlıklardan biri, Silivri’deki mahkeme salonuna asılmış olan mikrofonlar.
 • Bir ömür muhabir Metin Toker - tufan türenç
  Bir ömür muhabir Metin Toker21.07.2013
  GündemTürk basınının duayenlerinden Metin Toker’in aramızdan ayrılışının üzerinden 11 yıl geçti.Onu özlemle anan milletvekili kızı Gülsün Bilgehan Toker, babasının kendi deyimiyle ‘Adam gibi gazeteci’ olduğunu, tarafsız kalabildiğini ve muhabir olarak öldüğünü anlattı.
 • Opera ödülleri sahiplerini buluyor - tufan türenç
  Opera ödülleri sahiplerini buluyor20.06.2013
  AnkaraSemiha Berksoy Opera Vakfı, 2012-2013 Sezonu Opera Ödülleri belirlendi.
 • Geleceğin sağlıkçıları yetişecek - tufan türenç
  Geleceğin sağlıkçıları yetişecek25.04.2013
  GündemAYDIN Doğan Vakfı’nın yapımını ve donanımını üstlendiği Bağcılar’daki Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da katıldığı törenle açıldı.
 • Yıllar sonra Cağaloğlu buluşması - tufan türenç
  Yıllar sonra Cağaloğlu buluşması28.03.2013
  Gündem‘Eski Milliyetçiler’ olarak adlandırılan Milliyet’in eski çalışanları, gazetelerinin Cağaloğlu’ndaki “Efsane” merkezinde buluştular.
 • Süreç yorumu: Dönülmez - tufan türenç
  Süreç yorumu: Dönülmez23.03.2013
  GündemBaşta Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu olmak üzere Hürriyet Dünyası’nın üst düzey yönetici ve muhabirleri Öcalan’ın mesajının okunduğu Nevruz sonrası Diyarbakır’da nabız tuttu.
 • Bundan sonra ne olacak? - tufan türenç
  Bundan sonra ne olacak?23.03.2013
  GündemHürriyet Dünyası Nevruz’un ertesi günü Diyarbakır’daydı.Kentin önde gelen yöneticileri, kanaat önderleri ve siyasetçileri ile bir araya gelen Hürriyet ekibi, Abdullah Öcalan’ın mektubunun hemen ertesinde bölgenin nabzını tuttu.Hürriyet Gazetesi Web Koordinatörü Bülent Mumay köşe yazarları ile konuştu.Hürriyet yazarları yeni dönemi yorumladı.
 • Hürriyet yayın toplantısı Diyarbakır'da yapıldı - tufan türenç
  Hürriyet yayın toplantısı Diyarbakır'da yapıldı22.03.2013
  GündemHürriyet, dünkü Nevruz'un ardından bugünkü yayın toplantısını Diyarbakır'da gerçekleştirdi.BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Böyle bir umutlu süreçte Hürriyet’in yayın toplantısını burada yapması müthiş sevindirici" dedi.
 • Öcalan ne demek istedi? - tufan türenç
  Öcalan ne demek istedi?21.03.2013
  GündemHürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tufan Türenç, Hurriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin ve Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Hürriyet TV'ye yorumladı.
 • Ergenekon davasında 2271 sayfalık mütalaa - tufan türenç
  Ergenekon davasında 2271 sayfalık mütalaa18.03.2013
  GündemErgenekon Davası'nda sona geliniyor.Savcılar bugünkü duruşmada 2271 sayfadan oluşan mütalaalarını mahkemeye sundu.Mütaalada ''Ergenekon örgütünün sabit olduğu tespit edilmiştir'' denildi.Savcı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ için ağırlaştırılmış müebbet hapis, "örgüt yöneticiliğinden" ise beraat istedi.CHP'li vekiller Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal hakkında da darbeye teşebbüs suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.Savcının istediği cezanın verilmesi halinde Nazlıcan babası Tuncay Özkan'ın, Yağmur da babası Mustafa Balbay'ın bir daha eve döndüğünü göremeyecek.Mahkeme İlker Başbuğ'un da aralarında bulunduğu 67 tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.Ergenekon Davası 8 Nisan'a ertelendi.
 • Çetin Emeç'siz 23 yıl - tufan türenç
  Çetin Emeç'siz 23 yıl08.03.2013
  Gündem7 Mart 1990’da silahlı saldırıda öldürülen Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Yazarı Çetin Emeç ve Şoförü Sinan Ercan mezarları başında ailesi ve meslektaşlarının katıldığı törenle anıldı.
 • Beşar Kadumi'nin peşini bırakmıyorlar - tufan türenç
  Beşar Kadumi'nin peşini bırakmıyorlar06.03.2013
  PlanetSuriye'de yaklaşık 200 gündür kayıp olan gazeteci Beşar Fehmi Kadumi için ailesi ve meslektaşları İstanbul’daki Suriye Başkonsolosluğu önünde gösteri düzenledi.
 • 34.Yıl anması - tufan türenç
  34.Yıl anması02.02.2013
  GündemSuikast sonucu 34 yıl önce öldürülen Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
 • Ahmet HAKAN

  Ünlüler Twitter’ı nasıl kullanıyor? - tufan türenç
  Ünlüler Twitter’ı nasıl kullanıyor?01.01.2013
  Yazarlar“Nediyor.com” adlı bir internet sitesi var.
 • Taraf'ta istifa depremi - tufan türenç
  Taraf'ta istifa depremi15.12.2012
  Gündem6 yıl önce yayın hayatına başlayan, özellikle Balyoz ve Ergenekon konularındaki haberleriyle dikkat çeken Taraf Gazetesi'nde istifa depremi yaşandı.Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, yardımcısı Yasemin Çongar ve yazar Murat Belge istifa etti.Gazetenin sahibi, istifalar nedeniyle Taraf'ın kapatılacağı iddialarını yalanladı.Altan'ın yerine geleceği iddia edilen Yıldıray Oğur Twitter'dan açıklama yaptı.Gelişmeler üzerine Taraf Ankara Büro’dan rest geldi: Altan yoksa biz de yokuz.
 • 29 Ekim'e Başkent'te yasak, İstanbul'da bayrak gerginliği - tufan türenç
  29 Ekim'e Başkent'te yasak, İstanbul'da bayrak gerginliği24.10.2012
  GündemAnkara Valiliği Başkent'teki 29 Ekim yürüyüşünün yasal olmadığı gerekçesiyle engelleneceğini duyurdu.İstanbul'da ise kutlamaların yapıldığı Bağdat Caddesi'nde Kadıköy ile Büyükşehir arasında kriz yaşanıyor.Bu arada Ankara Valiliğinin 29 Ekim yasağını siyasiler de değerlendirdi.AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu'na göre yasaklama yok, metro çalışmaları ve trafikte sıkıntı yaşanmaması için alınan önlemler var.CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise yasağa rest çekti ve "CHP olarak Ankara’da Valiliğin yasak koyduğu yürüyüş dahil olmak üzere Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacağız, yürüyüşlere, mitinglere, şölenlere katılacağız" dedi.
 • Tufan Türenç yazıyor - tufan türenç
  Tufan Türenç yazıyor23.10.2012
  Gündem
 • Tufan Türenç'ten Fazıl Say açıklaması - tufan türenç
  Tufan Türenç'ten Fazıl Say açıklaması18.10.2012
  Gündem
 • Fatih ÇEKİRGE

  Hürriyet Dünyası’nda titreyen seslerin gecesi - tufan türenç
  Hürriyet Dünyası’nda titreyen seslerin gecesi14.09.2012
  YazarlarSAHNEDE onu görünce hatırladım.
 • Tabela rötuşu - tufan türenç
  Tabela rötuşu12.09.2012
  GündemKilis’teki konteyner kentte yaşayan 3 bin Suriyeli çocuk ve genç, Suriyeli ve Türk öğretmenlerin gönülden çabasıyla eğitimlerini sürdürecek.
 • Sedat ERGİN

  Orgeneral Yalman ne demek istedi? - tufan türenç
  Orgeneral Yalman ne demek istedi?06.09.2012
  YazarlarESKİ Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman’ın Balyoz Davası’nın sanıklarından eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek’in kendisini konu alan bir ifadesi üzerine Hürriyet’ten Tufan Türenç’e yaptığı açıklama, iki yıldır kapanmamış olan bir tartışmaya yeni bir boyut kattı.
 • Üniversitelerde Atatürk ilkeleri dersi kaldırılıyor - tufan türenç
  Üniversitelerde Atatürk ilkeleri dersi kaldırılıyor31.08.2012
  GündemYÖK, üniversitelerde İnkılâp Tarihi dersi okutulması uygulamasının kaldırılması üzerine çalışma yapıyor.
 • Bilgi çağını böyle yakalayamayız - tufan türenç
  Bilgi çağını böyle yakalayamayız31.08.2012
  GündemHürriyet yazarı Tufan Türenç, YÖK'ün üniversitelerden İnkılâp Tarihi dersini kaldırma çalışmalırını hurriyet.com.tr için yorumladı.
 • Atatürk İlkeleri dersi hep vardı - tufan türenç
  Atatürk İlkeleri dersi hep vardı31.08.2012
  GündemYÖK, üniversitelerde İnkılâp Tarihi dersi okutulması uygulamasının kaldırılması üzerine çalışma yapıyor.Bu çalışma, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitülerinin müdürlerini ayağa kaldırdı.Prof.Dr.Şakir Batmaz, "Atatürk İlkeleri dersi hep vardı.12 Eylül 1980’den sonra devrim sözcüğü inkılâp olarak değiştirildi." dedi.
 • Çukurca'da 6 arkadaşı şehit olan yaralı asker otobüsle geldi - tufan türenç
  Çukurca'da 6 arkadaşı şehit olan yaralı asker otobüsle geldi09.08.2012
  GündemHakkari’de teröristler tarafından eş zamanlı düzenlenen, 6 asker ile 2 köy korucusunun Şehit olduğu saldırıda yaralanan İnegöllü Jandarma Komando Onbaşı Erhan Yakut evine otobüsle döndü.Oğlunu şehir girişinde karşılayan baba Cengiz Yakut, yaralı oğlunun otobüsle gönderilmesine tepki gösterdi.
 • Hilmi Özkök, tezkereyle ilgili bilinmeyenleri anlattı - tufan türenç
  Hilmi Özkök, tezkereyle ilgili bilinmeyenleri anlattı06.08.2012
  GündemErgenekon davasındaki ifadesiyle gündeme damgasını vuran eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, 1 Mart 2003 tezkeresiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı.Özkök, ilk kez ABD ile yapılan 'mutabakat muhtırası'nın içeriğini de açıkladı.
 • Nişantaşı girişimcisi yemeğe nasıl sızdı - tufan türenç
  Nişantaşı girişimcisi yemeğe nasıl sızdı08.07.2012
  PazarKokteyl fareleriyle sık sık karşılaşırım ama böylesine dar tutulan bir yemek davetine bile sızabilen Nişantaşı girişimcisine hayret ettim doğrusu
 • Tutuklu gazetecilere ziyaret - tufan türenç
  Tutuklu gazetecilere ziyaret29.06.2012
  GündemBasın Konseyi Başkanı Orhan Birgit başkanlığındaki bir heyet Diyarbakır’a gelerek D Tipi Cezaevi’nde bulunan gazetecileri temsilen 3 gazeteci ile görüştü.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Türkiye'nin en güçlü medya çetesi - tufan türenç
  Türkiye'nin en güçlü medya çetesi14.06.2012
  YazarlarTAM tarihi ile veriyorum.26 Kasım 1999.
 • En has gazete Hürriyet - tufan türenç
  En has gazete Hürriyet14.03.2012
  GündemKadir Has Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ‘Yılın En Has İsimleri’ önceki gün açıklandı.
 • En has gazete Hürriyet - tufan türenç
  En has gazete Hürriyet13.03.2012
  Magazin HattıKADİR Has Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ‘Yılın En Has İsimleri’ önceki gün açıklandı.
 • Sürpriz kutlama - tufan türenç
  Sürpriz kutlama12.03.2012
  Magazin HattıErkek giyiminin öncü markası Bisse Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli,önceki akşam eşi Asiye Kefeli'ye hoş bir sürpriz hazırladı.
içinde

Tufan Türenç


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz