Recep Tayyip Erdoğan


 • İlk başkanlıkta MGK rekorurecep tayyip erdoğan -

  İlk başkanlıkta MGK rekoru31.10.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.Kurulun, Çankaya Köşkü’ndeki Ekim ayı olağan toplantısı saat 14.25’te başladı, gece yarısı saat 00.50'de sona erdi.Böylece toplam 10 saat 25 dakika süren rekor MGK toplantısı Türkiye tarihine en uzun toplantı olarak geçti.
 • Erdoğan “IŞİD” demedi “DAESH” dedirecep tayyip erdoğan -

  Erdoğan “IŞİD” demedi “DAESH” dedi31.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Paris'e resmi ziyaretinde bir ilk yaşandı.Daha önceki tüm açıklamalarında Irak Şam İslam Devleti Terör Örgütü'nden Türkçe'de kullanılan kısaltılmış adıyla, yani "IŞİD" olarak bahseden Erdoğan, Paris'te örgüt için "DAESH" terimini kullandı.
 • Yurtdışında lisansüstü öğrenim başvuruları başladırecep tayyip erdoğan -

  Yurtdışında lisansüstü öğrenim başvuruları başladı31.10.2014

  Eğitim

  Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) işlemleri için başvurular bugünden itibaren 6 Kasım'a kadar alınacak.
 • Paris'teki radyoevinde yangın çıktırecep tayyip erdoğan -

  Paris'teki radyoevinde yangın çıktı31.10.2014

  DÜNYA

  Fransa'nın başkenti Paris'teki radyoevinde yangın çıktı.Bina boşaltılırken, radyo yayınlarına da ara verildi.Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ortaklaşa düzenlediği basın toplantısı sırasında haberi duyurdu.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te Hollande ile görüştürecep tayyip erdoğan -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te Hollande ile görüştü31.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir çalışma ziyareti gerçekleştirmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geldi.Erdoğan, Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Elysee Sarayı'nda görüştü.Görüşmenin ardından iki lider basın toplantısı düzenledi.
 • Bakan Avcı’dan, Birleşmiş Milletler’e eleştirirecep tayyip erdoğan -

  Bakan Avcı’dan, Birleşmiş Milletler’e eleştiri31.10.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Antalya Belek’te düzenlenen UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İkinci Büyük Buluşması’nda Birleşmiş Milletler’i (BM) eleştirdi.Bakan Avcı, UNESCO’nun BM’nin yüz akı olduğunu söyleyip, "Dünya beşten büyüktür" dedi.
 • Avrupa Cumhuriyeti kutladırecep tayyip erdoğan -

  Avrupa Cumhuriyeti kutladı31.10.2014

  Avrupa

  Türkiye Cumhuriyeti’nin 91.kuruluş yıldönümü, Avrupa’nın bir çok ülkesinde kutlandı.18 işçinin yer altında mahsur kaldığı Karaman’daki maden faciası nedeniyle kutlamalar hüzünlü geçerken, törenlerde yer alması planlanan konser ve eğlenceler programdan çıkarıldı.
 • Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktırecep tayyip erdoğan -

  Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktı31.10.2014

  Ege

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesinde (CBÜ), saat 09.00 - 17.00 arasında ’rektör adayı belirleme seçimi’ gerçekleştirildi.Mevcut Rektör Prof.Dr.Mehmet Pakdemirli, 204 oy alarak seçimde birinci oldu.
 • Sevinç ve hüzün bir aradarecep tayyip erdoğan -

  Sevinç ve hüzün bir arada31.10.2014

  Avrupa

  Hannover Belediye Sarayı’nda Başkonsolos Mehmet Günay tarafından verilen Cumhuriyet resepsiyonuna siyaset, iş, akademik çevrelerin yanısıra sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin aralarında olduğu 500 davetli katıldı.
 • 9 üniversitede rektörlük seçim heyecanırecep tayyip erdoğan -

  9 üniversitede rektörlük seçim heyecanı31.10.2014

  Eğitim

  Üniversiteler rektör adaylarını seçmek için sandık başına gitti.9 üniversite YÖK’e gönderilecek rektör adaylarını belirledi.YÖK Genel Kurulu’nda yapılacak değerlendirmenin ardından aday sayısı 3’e indirilecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni rektörleri atayacak.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'ya gittirecep tayyip erdoğan -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'ya gitti31.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere özel uçak “ANA” ile saat 08.30'da Fransa'nın başkenti Paris'e gitti.
 • İlk başkanlıkta MGK rekorurecep tayyip erdoğan -

  İlk başkanlıkta MGK rekoru30.10.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.Kurulun, Çankaya Köşkü’ndeki Ekim ayı olağan toplantısı saat 14.25’te başladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekirrecep tayyip erdoğan -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekir30.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenek'teki maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına ilişkin, "Bu olayın olduğu anda yemeğin aşağıda yenmesine yönelik baskılar, böyle bir sıkıntıyı doğurmuştur.Bu 8 saatten, 6 saate inmesi bu tür işveren anlayışını farklı ele almamız gerektiğini ortaya koyuyor.Bu 6 saat kendisinin orada çalışma olayıdır.Siz kalkıp buradaki yemekle ilgili olayını bu 6 saate yedirmeye kalkarsanız bunun hesabını devletin sorması gerekir.Çünkü siz bu hakkı ondan alamazsınız" dedi.
 • En çok oyu mevcut rektör aldırecep tayyip erdoğan -

  En çok oyu mevcut rektör aldı30.10.2014

  Eğitim

  Sakarya Üniversitesi’nde yapılan rektör adaylığı seçimlerinde mevcut Rektör Prof.Dr.Muzaffer Elmas, öğretim üyelerinden yüzde 80’ine yakınının oyunu aldı.
 • Maden şirketinden Cumhurbaşkanı'na yanıtrecep tayyip erdoğan -

  Maden şirketinden Cumhurbaşkanı'na yanıt30.10.2014

  GÜNDEM

  Ermenek'te 18 maden işçisinin mahsur kaldığı madeni işleten şirket, yaptığı ilk resmi açıklamada olayın nedenini "doğal afet" olarak açıkladı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "öğle yemeği içeride yensin baskısı var" açıklamasına da yanıt verdi.
 • Milli Güvenlik Kurulu toplandırecep tayyip erdoğan -

  Milli Güvenlik Kurulu toplandı30.10.2014

  GÜNDEM

  Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ağustos tarihinde Başbakan olarak son kez katıldığı toplantıya bu kez Cumhurbaşkanı olarak ilk kez başkanlık ediyor.
 • Üniversiteler yeni rektörünü seçiyorrecep tayyip erdoğan -

  Üniversiteler yeni rektörünü seçiyor30.10.2014

  Eğitim

  Kocaeli Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi'nde rektörlük yarışı başladı.Kocaeli Üniversitesi'nde 2 dönem rektörlük yapan Prof.Dr.Sezer Şener Komsuoğlu’nun görev süresi doldu.Balıkesir Üniverisetsi'nde ise daha önce iki kez aday olan Prof.Dr.Bedriye Tunçsiper tekrardan rektörlüğe aday.
 • Has Şekerler Madencilik'ten açıklama: Doğal bir afetrecep tayyip erdoğan -

  Has Şekerler Madencilik'ten açıklama: Doğal bir afet30.10.2014

  GÜNDEM

  KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Pamuklu Köyü yakınlarındaki Has Şekerler Madencilik Limited Şirketi’ne ait linyit özel şirkete ait kömür ocağında salı günü meydana gelen su baskınıyla yerin 350 metre altında mahsur kalan 18 işçiyi kurtarma çalışmalarından henüz sonuç alınamadı.'Ahtapot' adı verilen su tahliye aracının devreye girmesiyle galerideki su seviyesi düşmeye başladı.Bölgede bu sabah saat 06.00’da başlayan yağmur aralıklarla devam ediyor.Bu arada maden şirketinden de açıklama geldi.Açıklamada ''Gerekli tüm tedbirler alınmış ve bu zamana kadar gerekli denetimlerin tamamı yapılmıştır.Ocak hukukun emrettiği şekilde işletilmiştir.Kazanın oluş nedeninin şu anda tespit edilmesi imkansız olmakla birlikte, içeriden kurtulan kardeşlerimizin bize verdiği bilgeye göre doğal bir afetten bahsedilmektedir'' denildi.
 • Birer birer kapanıyorlarrecep tayyip erdoğan -

  Birer birer kapanıyorlar30.10.2014

  EKONOMİ

  Temmuz ayında yürürlüğe giren yeni kira yasasına göre 10 yılı doldurmuş bir kiracının kontratı ev sahibi tarafından karşılıksız olarak feshedilebilecek.Bu durumun etkilediği çevrelerden biri ise İstanbul’daki azınlıkların işlettiği dükkanlar.Beşiktaş’taki kaymakçı Pando ve Rum gazetesi Apoyevmatini de tahliye edildi.Yahudi Avramoğlu ailesinin 80 yıldır işlettiği Kelebek Korse de yakın zamanda tahliye edilecek.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Kaçak sarayın bize gösterdiği şeyrecep tayyip erdoğan -

  Kaçak sarayın bize gösterdiği şey29.10.2014

  YAZARLAR

  DÜN itibariyle bir gelenek de son buldu, artık Çankaya denildiğinde aklımıza Cumhurbaşkanlığı makamı gelmeyecek.
 • Razi CANİKLİGİL

  Sandıklı oylama Türkiye’yi BM’de hüsrana uğrattırecep tayyip erdoğan -

  Sandıklı oylama Türkiye’yi BM’de hüsrana uğrattı29.10.2014

  YAZARLAR

  Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi’ne seçilememesinden çok, İspanya karşısında üçüncü turda 193 üyeden sadece 60 oy alabilmesi dış politikamız açısından hayalkırıklığı yarattı.
 • Başkent'te ilk tören Anıtkabir'derecep tayyip erdoğan -

  Başkent'te ilk tören Anıtkabir'de29.10.2014

  GÜNDEM

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor.Başkent'teki ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.Cumhrubaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı yazıda halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olmasına dikkat çekti.
 • Erdoğan'dan önemli açıklamalarrecep tayyip erdoğan -

  Erdoğan'dan önemli açıklamalar29.10.2014

  GÜNDEM

  Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez Cumhurbaşkanı olarak katıldığı Ankara Hipodrom'daki (Atatürk Kültür Merkezi) 29 Ekim kutlamalarında konuştu.Erdoğan, böylece merhum Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül'ün konuşmama geleneğini değiştirmiş oldu.
 • 29 Ekim resepsiyonu iptalrecep tayyip erdoğan -

  29 Ekim resepsiyonu iptal29.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman'daki maden faciası nedeniyle bu akşam yeni Cumhurbaşkanlığı binasında yapılacak 29 Ekim resepsiyonunun iptal edildiğini açıkladı.Erdoğan, bugün Karaman'a giderek olay yerinde incelemelerde bulunacak.
 • Celal Bayar'da 10 adaylı seçimrecep tayyip erdoğan -

  Celal Bayar'da 10 adaylı seçim29.10.2014

  Ege

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) 30 Ekim Perşembe günü rektörlük seçimi yapılacak.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenek'ten ayrıldırecep tayyip erdoğan -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenek'ten ayrıldı29.10.2014

  Son Dakika

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman'ın Ermenek ilçesinde işçilerin mahsur kaldığı kömür ocağındaki incelemelerinin ardından helikopterle saat 20.05'te Ankara'ya hareket etti.
 • Erdoğan ve Davutoğlu için madende geniş güvenlik önlemirecep tayyip erdoğan -

  Erdoğan ve Davutoğlu için madende geniş güvenlik önlemi29.10.2014

  GÜNDEM

  Ankara'daki 29 Ekim resepsiyonu iptal edildi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, maden faciasının yaşandığı Karaman'a gidiyor.Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın gelişi öncesinde madenin önünde polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.
 • Ahmet HAKAN

  AKP, Cumhuriyet’in hem yenilgisi hem başarısıdırrecep tayyip erdoğan -

  AKP, Cumhuriyet’in hem yenilgisi hem başarısıdır28.10.2014

  YAZARLAR

  Emre Kongar'dan Cumhuriyet'in 91'inci yıldönümünde önemli saptamalar.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Yabancı parmağı’ bahanesine sığınmakrecep tayyip erdoğan -

  ‘Yabancı parmağı’ bahanesine sığınmak28.10.2014

  YAZARLAR

  ÖNCE Cumhurbaşkanı (yoksa “Cumbaşbakan” mı deseydim?) Recep Tayyip Erdoğan “Sınırlarımızda başka bir oyun oynanıyor” dedi.
 • Varsayalım taş attırecep tayyip erdoğan -

  Varsayalım taş attı28.10.2014

  GÜNDEM

  Gezi eylemlerine 16 Haziran 2013’te yapılan müdahalede sırasında polisin gaz fişeği ile başından ağır yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın anne ve babası, oğulları için “Terör örgütünün maşası” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Erdoğan'dan Süleyman Şah mesajırecep tayyip erdoğan -

  Erdoğan'dan Süleyman Şah mesajı28.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda nöbet tutan askerler için yayımladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında, "Vatan toprağımıza, ay yıldızlı bayrağımıza, Mehmetçiğimize ve Süleyman Şah'ın aziz hatırasına yönelik her türlü saldırı karşısında, Türkiye Cumhuriyeti, bütün gücüyle yanınızda olmaya devam edecektir" ifadesini kullandı.
 • Yakıt tüketimini yüzde 50 düşürdürecep tayyip erdoğan -

  Yakıt tüketimini yüzde 50 düşürdü28.10.2014

  EKONOMİ

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir mühendisin geliştirdiği güneş enerjisiyle yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlayan otomobil projesini inceledi, otomobilin sürücü koltuğuna geçti.Işık, "Arkadaşlarımız çok iyi bir çalışma yapmışlar.Testlerin yapılması gerekiyor, onları TÜBİTAK ile buluşturacağız.İddia edilen değerler çıkarsa, Türkiye için çok önemli bir kazanım olacak" dedi.
 • Yeni HSYK ilk toplantısını yapıyorrecep tayyip erdoğan -

  Yeni HSYK ilk toplantısını yapıyor28.10.2014

  GÜNDEM

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimlerinin milletin gözü önünde yapıldığını belirterek, "Tamamı yasal, meşru ve doğru atamalardır.Sayın Kılıçdaroğlu, buradaki demokratik meşruiyetin yüksekliğine ve çoğulculuğa baktığı zaman eleştirisinin haksız olduğunu kendisi de görecektir" dedi.
 • ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 'özür'den sonra Türkiye'ye geliyorrecep tayyip erdoğan -

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 'özür'den sonra Türkiye'ye geliyor28.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerinin ardından üç hafta önce Erdoğan’dan özür dileyen ABD Başkan Yardımcısı Biden, üç hafta sonra Türkiye’ye geliyor.Biden’ın Erdoğan’la da bir araya gelmesi planlanıyor.
 • Kanat ATKAYA

  Geleceği olan vekil portresirecep tayyip erdoğan -

  Geleceği olan vekil portresi27.10.2014

  YAZARLAR

  İSTANBUL milletvekili Metin Külünk, AKP’nin “ses getiren” isimlerinden.
 • Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldırecep tayyip erdoğan -

  Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldı27.10.2014

  GÜNDEM

  BOLU Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili olarak hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldı.
 • Peşmerge nasıl geçecek? İşte teknik ayrıntılarrecep tayyip erdoğan -

  Peşmerge nasıl geçecek? İşte teknik ayrıntılar27.10.2014

  DÜNYA

  Peşmerge'nin Kobani'de IŞİD'le mücadele için Türkiye üzerinden bölgeye gitmesi için karar alındı.Ancak alınan kararın, uygulamaya konulmaması, tartışma konusu oldu.PYD Lideri Salih Müslim de, Kobani'ye gelecek olan Peşmergenin birkaç gündür hazır olduğunu vurguladı, neden hala geçişin gerçekleşmediğini ise bilmediğini söyledi.
 • Gaziye hakaret iddiasına büyük tepkirecep tayyip erdoğan -

  Gaziye hakaret iddiasına büyük tepki27.10.2014

  GÜNDEM

  Ankara'da bir belediye otobüsü şoförünün, Şırnak Gazisi'ne hakaret ettiği iddiası, Türkiye'deki tüm gazileri harekete geçirdi.
 • HSYK Üyesi seçilen Özkaya'dan sendikaya vedarecep tayyip erdoğan -

  HSYK Üyesi seçilen Özkaya'dan sendikaya veda27.10.2014

  GÜNDEM

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyeliğine seçilen Muharrem Özkaya, genel başkanlığını yürüttüğü Öz Büro İş Sendikasının yönetimi ve çalışanlarıyla vedalaştı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Milli iradeye ‘Hadi git işine’ dediler!recep tayyip erdoğan -

  Milli iradeye ‘Hadi git işine’ dediler!26.10.2014

  YAZARLAR

  DÖRT bakan ile ilgili yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürütecek komisyonun üç kişilik bir grubu, İstanbul’da, Reza Zarrab, onun adamı Abdullah Habbani ve Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’i “tanık olarak” ifade vermeye çağırdı.
 • O dosyalar kapanır filan diye düşünmeyinrecep tayyip erdoğan -

  O dosyalar kapanır filan diye düşünmeyin26.10.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'nın Keçiborlu İlçesi'nde sohbet ettiği bir vatandaşın, "Kasalar, ayakkabı kutuları, dosyalar hepsi gitti" sözüne karşı, "O dosyalar kapanır falan diye düşünmeyin.Onların hiçbirisi kapanmaz" dedi.
 • Arkas set vermedirecep tayyip erdoğan -

  Arkas set vermedi26.10.2014

  Voleybol

  Voleybol Erkekler 1.Ligi'nde Erzurum'da oynanan maçta Arkas Spor, Palandöken Belediyespor'u 3-0 yendi.
 • Erdoğan HSYK üyelerini seçtirecep tayyip erdoğan -

  Erdoğan HSYK üyelerini seçti26.10.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, HSYK üyelerini seçti.Erdoğan HSYK asıl üyeliklerine, Rasim Aytin, Muharrem Özkaya, Hayriye Şirin Ünsel, Aysel Demirel’i seçti.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan HSYK üyelerini seçtirecep tayyip erdoğan -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan HSYK üyelerini seçti25.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) asıl üyeliklerine, avukatlar Rasim Aytin, Muharrem Özkaya, Hayriye Şirin Ünsel ve Aysel Demirel'i seçti.
 • İzzet ÇAPA

  Burçlara göre cinsel yaşamrecep tayyip erdoğan -

  Burçlara göre cinsel yaşam25.10.2014

  YAZARLAR

  Sanat müziğimizin en sevilen şarkılarından birinin “Yıldızlara baktırdım, fallarda çıkmıyorsun” diye başladığını düşünürsek, astrolojiye olan merakımızı tartışmaya pek gerek kalmaz herhalde.
 • Yalçın BAYER

  ‘Beyaz Ev’ ile ‘Ak Saray’arasında ne fark vardırrecep tayyip erdoğan -

  ‘Beyaz Ev’ ile ‘Ak Saray’arasında ne fark vardır25.10.2014

  YAZARLAR

  1981 yılında yemin ederek ABD Başkanlığı görevine başlamasından yaklaşık bir ay sonra dönemin Başkanı Ronald Reagan ve eşi Nancy Reagan, Beyaz Saray’da akşam yemeğini yedikten sonra hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaşırlar.
 • PKK saldırdı: Üç asker şehitrecep tayyip erdoğan -

  PKK saldırdı: Üç asker şehit25.10.2014

  GÜNDEM

  Maskeli kişiler Hakkâri Yüksekova’nın en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi’nde sivil kıyafetli askerlere arkadan ateş açtı.Silahlı saldırıya uğrayan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya) ve jandarma erler Yunus Yılmaz (Bingöl) ile Ramazan Köse (Artvin) şehit oldu.Hain pusunun ardından Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın açıklamalarındaki fark dikkat çekti.Genelkurmay Başkanlığı, 'Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından' açıklarken, İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'yüzü maskeli 2 kişi' olduklarını söyledi.
 • "Bu alçaklar yaptıklarının hesabını verecektir"recep tayyip erdoğan -

  "Bu alçaklar yaptıklarının hesabını verecektir"25.10.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova'da 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "3 askerimiz alçakça ve hunharca şehit edildi.Failleri tespit etmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz" diye konuştu.
 • Peşmerge'nin Kobani'ye ne zaman geçeceği belli oldu iddiasırecep tayyip erdoğan -

  Peşmerge'nin Kobani'ye ne zaman geçeceği belli oldu iddiası25.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge güçlerinin Kobani'ye ne zaman gideceği belli oldu.150 kişilik ilk Peşmerge birliği yarın Kobani'ye geçeceği iddia edildi.Ancak daha sonra bu iddia yalanlandı.
 • Cengiz ÇANDAR

  “Kobani niçin kurtarılmalıdır?”recep tayyip erdoğan -

  “Kobani niçin kurtarılmalıdır?”24.10.2014

  YAZARLAR

  Şunun şurasında bir ay önce, bırakın dünyayı, sınırının üzerinde oturduğu Türkiye’de bile nüfusun önemli bir kısmı Kobani’nin adını bilmezdi.
içinde

Recep Tayyip Erdoğan


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz