Ödemiş

 • Aydın şehidine ağlıyor - ödemiş
  Aydın şehidine ağlıyor29.01.2015
  EgeAYDIN’da yakalamaya çalıştığı 2 yıldır aranan katil zanlısının, av tüfekli saldırısında göğsünden vurularak şehit düşen Astsubay Üstçavuş 35 yaşındaki Emrah Ünalan için İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi.Şehidin eşi ve annesi gözyaşlarına boğuldu.Tören sonrası şehidin cenazesi araca konulmak üzere omuzlara alındığında şehit eşi Gül Ünalan’ın, "Beni bırakamazsın, ne olur gitme" feryadı yürekleri dağladı.
 • Bakan Avcı: Eğitim yazboz tahtası - ödemiş
  Bakan Avcı: Eğitim yazboz tahtası29.01.2015
  GündemMİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Antalya’da Türkiye Özel Okullar Birliği’nin eğitim sempozyumunda yaptığı konuşmada, gerek yaş, gerek meslek, gerekse bilgiler itibariyle eğitim dünyasının tam bir yazboz tahtası olduğunu söyledi.Avcı eleştirilere karşı da, kovboy filmlerinden bir örnek verdi.
 • Kocaoğlu uzlaşı zemini arıyor - ödemiş
  Kocaoğlu uzlaşı zemini arıyor20.01.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi, sınırlarına dahil olan 9 yeni ilçeye toplu ulaşım hizmeti götürebilmek için hazırlanan taslak projeyi, taşıma kooperatifleri yöneticilerinin görüşüne sunuldu.Toplantıya katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Belediyenin gücüyle sizlerle rekabet etmek, sizin ekmeğinizle oynamak bizim işimiz değil.Şoför esnafı ve aileleriyle birlikte 10 bin kişinin aşı sırtımızda, ona göre karar verip hareket edeceğiz.Tahribatla yapılacak işin memlekete faydası yok.Bu işi uzlaşıyla çözüme kavuşturacağız" dedi.
 • Ödemişli çiftçileri don vurdu - ödemiş
  Ödemişli çiftçileri don vurdu19.01.2015
  EgeİZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde, don nedeniyle hasadı bekleyen patates tarlada kalarak çürüdü.Üreticiler, mahsullerinin yüzde 70'inin zarar gördüğünü belirterek, yetkililerden destek istedi.
 • İtfaiyeden 3 ilçeye bölge birimi - ödemiş
  İtfaiyeden 3 ilçeye bölge birimi18.01.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlanan ilçelerdeki vatandaşları "itfaiye uygunluk" belgesi için il merkezine gelmekten kurtarmak için Tire, Aliağa ve Urla'da 3 yeni bölge birimi kurdu.
 • Bahtsız gemi - ödemiş
  Bahtsız gemi17.01.2015
  EkonomiPetrol deyince hemen petrodolarları hayal ederiz.Ancak bir tanker var ki, üzerindeki petrol her geçen gün para kaybettiriyor.1 milyon varil Kürt petrolünü taşıyan United Kalavryta, ABD’nin Teksas eyaleti açıklarında bir yıldır giriş izni bekliyor.Üzerindeki petrolün değeri ise tam 58 milyon dolar eridi.
 • "Eve giderim Ankara'ya gitmem" - ödemiş
  "Eve giderim Ankara'ya gitmem"15.01.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olmayacağını İzmirlilerin kendisini üç kez üst üste belediye başkanı seçtiğini bu nedenle görev süresini tamamlayacağını söyledi.Kocaoğlu, "Eve giderim ama Ankara'ya gitmem" dedi.
 • CHP Ödemiş'in ilk kadın başkanı koltuğa oturdu - ödemiş
  CHP Ödemiş'in ilk kadın başkanı koltuğa oturdu14.01.2015
  EgeCHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) toplantısında; milletvekili aday adayı olmak için istifa eden CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Birlik'in yerine atanan Nazan Dönmez, devir teslim töreni sonrası göreve başladı.
 • Meclis'te gergin anlar - ödemiş
  Meclis'te gergin anlar14.01.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sekiz belediye şirketinin sermaye artışı için belediyeden aktarılması gündeme gelen 205 milyon TL’lik kaynağın görev zararı olduğunu söyledi.Bu paranın büyük çoğunluğunun işçilerin toplu sözleşmeden kaynaklanan farkları olduğunu belirten Kocaoğlu, İZFAŞ’ın zarar ettiğini ancak düzenlediği fuarlarla İzmir hizmet ve turizm sektörüne 1 milyar TL iş imkanı sağladığını söyledi.
 • Aldığı ödül ölümüne sebep oldu - ödemiş
  Aldığı ödül ölümüne sebep oldu14.01.2015
  AvrupaEkim ayında 'Miss Duran' güzellik yarışmasında birinci seçilen Catherine Cando Cornejo, ödül olarak aldığı estetik ameliyatı sırasında hayatını kaybetti.
 • 888 hakim ve savcının görev yeri değişti - ödemiş
  888 hakim ve savcının görev yeri değişti14.01.2015
  GündemHSYK'nın kararnamesi ile 784 adli ve 104 idari hakim ve savcı olmak üzere toplam 888 hakim ve savcının görev yerinde değişiklikler yapıldı.
 • Kılıçdaroğlu: Yaptıkları yol kar yağınca 47 saat kapandı - ödemiş
  Kılıçdaroğlu: Yaptıkları yol kar yağınca 47 saat kapandı12.01.2015
  GündemKemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada "Duble yolları yaptılar, yollar kapanmasın diye.Bir kar yağdı.İzmir-İstanbul yolu 24 saat değil tam 47 saat ulaşıma kapandı.Sibirya mı burası" dedi.Daha önce yumruklu ve ayakkabılı saldırıya uğrayan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na grup toplantısında kalabalık bir koruma polisi güvenlik önlemi alarak etten duvar ördü.
 • Ödemiş'te olumsuz hava şartları için kriz masası - ödemiş
  Ödemiş'te olumsuz hava şartları için kriz masası09.01.2015
  EgeİZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan yollar ile soğuk havanın etkilediği yerleşim yerlerinde yaşanan olumsuz durumlarda vatandaşların mağdur olmaması amacıyla kriz masası oluşturuldu.
 • Ödemiş'te ilk kez kadın bakan - ödemiş
  Ödemiş'te ilk kez kadın bakan09.01.2015
  EgeCHP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) toplantısında; milletvekili aday adayı olmak için istifa eden CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Birlik’in yerine atanan Nazan Dönmez, müjdeyi yine milletvekilliği için istifa eden İzmir eski İl Başkanı Ali Engin’den aldı.
 • Reşat KUTUCULAR

  Teröre uygun iklim - ödemiş
  Teröre uygun iklim09.01.2015
  Yazarlar
 • Soğuk da özçekim de rekor kırdı - ödemiş
  Soğuk da özçekim de rekor kırdı08.01.2015
  EgeİZMİR’de, son yılların en soğuk gecesinde sıcaklık sıfırın altında 7 dereceye kadar düştü.Kent merkezinde süs havuzları ile seralar dondu.
 • İzmir son 50 yılın en soğuk kışını yaşayacak - ödemiş
  İzmir son 50 yılın en soğuk kışını yaşayacak05.01.2015
  GündemMeteoroloji 2.Bölge Müdürü Murat Şahin, İzmir'in de son yıllarda görülmüş en soğuk hava kütlelerinden birinin etkisi altına girdiğini, hava sıcaklığının kentte son olarak 18 Ocak 1964 yılında kaydedilen eksi 4-8 derecelerine düşeceğini açıkladı.
 • En değerli taş Soma’dan - ödemiş
  En değerli taş Soma’dan03.01.2015
  EkonomiSAYIŞTAY, 301 maden işçisinin öldüğü madeni işleten Soma A.Ş.’nin devlete kömür diye çoğu zaman taş gönderdiğini, devletin de bunları satın aldığını ortaya koydu.
 • Büyükşehir'den 1 milyar 215 milyonluk yatırım - ödemiş
  Büyükşehir'den 1 milyar 215 milyonluk yatırım02.01.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin, 2014’te kente 1 milyar 215 milyon liralık yatırım harcaması yaptığı, son 11 yıllık yatırımın ise 7 milyar 222 milyon liraya ulaştığı açıklandı.
 • Günlük borçlanma 12.82 TL’ye çıktı - ödemiş
  Günlük borçlanma 12.82 TL’ye çıktı01.01.2015
  AvrupaTÜRKİYE’de her altı ayda bir belirlenen asgari ücret miktarları açıklandı.
 • Sneijder için seferberlik - ödemiş
  Sneijder için seferberlik30.12.2014
  Futbolİdmana çıkmayan Hollandalı’nın derbiye yetişmesi için alarma geçildi.
 • Yap- kirala- devret modeliyle okul - ödemiş
  Yap- kirala- devret modeliyle okul29.12.2014
  EğitimBursa’da, 2012 yılında çıkarılan yasa kapsamında hayata geçirilecek yap- kirala -devret modeline uygun okul inşa edilecek.Okulun bitirilmesi için 18 aylık süre taahhüt edilirken, anlaşma kapsamında okulun tüm ihtiyaçları yüklenici firma tarafından sağlanacak.İnşaat bitiminden itibaren devlet tarafından iş adamına aylık 100 bin lira kira ödenecek ve 8 yıl sonunda okul ve arsası Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek.
 • Ömür'e yeni yıl hediyesi - ödemiş
  Ömür'e yeni yıl hediyesi28.12.2014
  EgeİZMİR’in Ödemiş İlçesi’nde, çift omurilikli olarak dünyaya gelen ve 13 yıl önce ameliyatla iki omuriliği birleştirilen, ancak tam olarak sağlığına kavuşması için doktorların bir ameliyat daha olması gerektiğini belirttiği lise öğrencisi 15 yaşındaki Ömür Aldemir için açılan bağış hesabında 35 bin lira toplandı.
 • Fen lisesine tahsis edildi, imam hatip yapıldı - ödemiş
  Fen lisesine tahsis edildi, imam hatip yapıldı27.12.2014
  EgeCHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Ödemiş Fen Lisesi'nin kaderine terkedildiğini söyleyip yetkilileri göreve çağırdı.
 • Bayındır'ın çiçeği Karşıyaka'da açıyor - ödemiş
  Bayındır'ın çiçeği Karşıyaka'da açıyor25.12.2014
  EgeKarşıyaka Belediyesi, Bayındır ve Ödemiş’teki kooperatiflerden 270 bin adet çiçek satın aldı.Belediyenin kendi üretimleriyle birlikte toplam 300 bin çiçek, Karşıyaka’nın parkları, cadde, sokak ve refüjlerini süsleyecek.
 • Uğur GÜRSES

  ‘Sıradan yolsuzlukta’ şeffaflık - ödemiş
  ‘Sıradan yolsuzlukta’ şeffaflık25.12.2014
  YazarlarBayramlarda, yılbaşında, felaketlerde gazetelere verilen ilanlar herkes gibi benim de dikkatimi çeker.
 • Ak Partili Doğan'dan Kocaoğluna sert eleştiri - ödemiş
  Ak Partili Doğan'dan Kocaoğluna sert eleştiri24.12.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu Ödemiş ilçesine haksızlık yapmakla suçladı.Doğan, "İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrımcılık yapıyor.Ödemiş Belediyesi'ne çöp toplama dışında bir yetki vermeyen büyükşehir belediyesi, sadece dev LED ekranlar koyuyor.Yolların hali ortada" dedi.
 • Gazda 1 lira hesabı - ödemiş
  Gazda 1 lira hesabı24.12.2014
  AnkaraPTT’nin, her doğalgaz işlemi için aldığı 1 liralık bedelin iptali ve alınan ücretlerin iadesiyle ilgili Sincan Tüketici Hakem Heyeti karar aldı.PTT’nin karara itiraz ettiğini ancak Ankara Batı 3.Tüketici Mahkemesi’nin itirazı reddettiğini belirten Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, “Tüketici PTT’den gaz alırken 1 TL hizmet bedeli ödememeli.İsterse konuyu icraya kadar götürmeli” dedi.
 • Büyükşehir'den 3 bin 600 KM'lik ova yolu - ödemiş
  Büyükşehir'den 3 bin 600 KM'lik ova yolu24.12.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi, tarlalara daha kolay ulaşım sağlanması ve ürün kalitesini artırmak için başladığı ova yolu asfaltlamalarında, İzmir-Londra arasındaki mesafeden daha fazla yol kat etti.Büyükşehir Belediyesi, 3 bin 600 kilometrelik çalışma için 340 milyon TL harcadı.
 • TOBB Başkanı: "Helal olsun, gurur duyduk seninle" - ödemiş
  TOBB Başkanı: "Helal olsun, gurur duyduk seninle"23.12.2014
  EkonomiTÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç’e "Helal olsun, gurur duyduk seninle.Kürsüye yürürken seni görünce" dedi.
 • Mahkeme PTT için 1 TL iade kararı verdi - ödemiş
  Mahkeme PTT için 1 TL iade kararı verdi22.12.2014
  EkonomiBaşkent Doğalgaz A.Ş adına, bayilerinde tüketicilere doğalgaz satışı yapan PTT’nin tüketicilerden almış olduğu 1 TL işlem ücretinin tüketiciye iade edilmesi konusunda, Sincan Tüketici Hakem Heyeti'nin vermiş olduğu kararın iptali için PTT’nin açmış olduğu dava, Ankara Batı 3.Tüketici Mahkemesi tarafından reddedildi.Buna göre, tüketici, doğalgaz alımı yaparken PTT şubesine ödemiş olduğu 1 TL’yi geri almış oldu.
 • İzmir'de yeni yıl ışıltısı - ödemiş
  İzmir'de yeni yıl ışıltısı18.12.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi yeni yıla sayılı günler kala İzmir’de başta Kordon ve Konak olmak üzere kentin dört bir yanını ışıklarla süsledi.Kısa sürede yapılan çalışmayla meydanları ışıl ışıl gören İzmirliler, bol bol fotoğraf çektirdi.
 • Kâtibe, 50 liralık APS parası için 'rüşvet' davası - ödemiş
  Kâtibe, 50 liralık APS parası için 'rüşvet' davası18.12.2014
  Ekonomiİstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, katipe APS ile tebligat masrafı veren avukata da katibe de 4 yıldan 12 yıla varan sürelerde hapis istemi ile dava açtı.Mahkeme, avukat hakkında soruşturma yürütülmesi için bakanlıktan izin alınmadığına karar vererek dosyayı ayırdı, katip için ise yargılama süreci başladı.
 • İşte bel büken dosyalar - ödemiş
  İşte bel büken dosyalar17.12.2014
  AnkaraBaşkan Akyüz’ün ‘kalbimize saplanan hançer’ benzetmesi yaptığı FIFA’da davaların dökümünü, Ankara Hürriyet açıklıyor.
 • Ödemiş'te kuyular açılacak - ödemiş
  Ödemiş'te kuyular açılacak17.12.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yaz aylarında su sıkıntısı çeken Ödemiş ilçesinin su sıkıntısını yeni kuyular açarak çözecek.
 • İzmir'de yılbaşı için 2 milyon led ışık - ödemiş
  İzmir'de yılbaşı için 2 milyon led ışık15.12.2014
  EgeANTALYA'da turizmci işadamı Fettah Tamince'nin, "Tamam Hıristiyan değiliz, değiliz de biz turizm şehriyiz" sözleriyle gündeme gelen yılbaşı süslemeleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon led ampul, 1000 renkli projektörün yanı sıra, 30 bin metre led hortum ve 1000 metre led perde kullanacak.İzmir'de, 15 Aralık'tan itibaren ışık şelaleleri akacak.
 • İzmir'e 2 milyon led ampul - ödemiş
  İzmir'e 2 milyon led ampul12.12.2014
  EkonomiANTALYA’da turizmci işadamı Fettah Tamince’nin, "Tamam Hıristiyan değiliz, değiliz de biz turizm şehriyiz" sözleriyle gündeme gelen yılbaşı süslemeleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon led ampul, 1000 renkli projektörün yanı sıra, 30 bin metre led hortum ve 1000 metre led perde kullanacak.İzmir’de, 15 Aralık’tan itibaren ışık şelaleleri akacak.
 • CIA işkence için 81 milyon dolar uzmanlık ücreti ödemiş - ödemiş
  CIA işkence için 81 milyon dolar uzmanlık ücreti ödemiş11.12.2014
  PlanetABD Senatosu'nun yayımladığı 'Tutuklama ve Sorgulama Yöntemleri' raporunun ifşa ettiği CIA işkencelerinin yankıları sürerken, kurulan işkence mekanizmasının yeni ayrıntıları da ortaya çıkıyor.CIA’in El Kaide mensuplarına yapılacak etkili işkence programlarını hazırlayan kişilere bu “uzmanlıkları” için toplam 81 milyon dolar (yaklaşık 182 milyon TL) ödediği anlaşılıyor.
 • 2011 bedellilerinden Meclise şikayet: 12 bin liramızı iade edin - ödemiş
  2011 bedellilerinden Meclise şikayet: 12 bin liramızı iade edin10.12.2014
  GündemHÜKÜMETİN yeni bedelli düzenlemesini yasalaştırmasının ardından 2011 yılında çıkarılan bedelli uygulamasından yararlananlardan Meclise şikayetler gelmeye başladı.
 • "Altın madenine hayır" eylemi - ödemiş
  "Altın madenine hayır" eylemi08.12.2014
  Ege- İZMİR’in Ödemiş İlçesi’nde, bir firmanın altın aramak için izin istemesi, doğa yürüyüşü ile protesto edildi.
 • Eski Bakan Zafer Çağlayan'a 2,5 milyon liralık soru - ödemiş
  Eski Bakan Zafer Çağlayan'a 2,5 milyon liralık soru08.12.2014
  EkonomiReza Zarrab'ın iş yaptığı Abdullah Happani'nin 30 Ekim 2012'de Çağlayan'ın kardeşine gönderdiği 2 milyon 465 bin lira 2 gün sonra Zafer Çağlayan'ın hesabına aktarılmış.
 • Yatağan eylemi sona erdi, sözleşme imzalandı - ödemiş
  Yatağan eylemi sona erdi, sözleşme imzalandı07.12.2014
  EgeTES- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını açıkladı.
 • Yatağan'da işçiler eylemi sonlandırdı - ödemiş
  Yatağan'da işçiler eylemi sonlandırdı05.12.2014
  EkonomiTES- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını açıkladı.Özelleştirmeyi engellemediklerini belirten Erçelik; mevcut kazanımların korunduğunu, herhangi bir enerji ve maden işçisinin işten çıkarılması halinde tekrar meydana ineceklerini söyledi.Birliktelik çağrısı yapan Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin de işçilerin taleplerinin kabul ettirildiğini belirtti.
 • Erken rezervasyon ipuçları - ödemiş
  Erken rezervasyon ipuçları04.12.2014
  SeyahatYaz tatili için geri sayım başladı.Tatil Stil markası, herkesin heyecanla beklediği sezon için 3 önemli ipucu paylaştı.
 • Eski hastane binası diş hastanesi olacak - ödemiş
  Eski hastane binası diş hastanesi olacak03.12.2014
  EgeİZMİR'in Ödemiş İlçesi'ndeki yapımı devam eden 250 yataklı yeni devlet hastanesinin hizmete girmesinin ardından mevcut hastane binasındaki bloklardan birinin diş hastanesine dönüştürülmesi için Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alındı.
 • İzmir'de su sıkıntısı 246 kuyu ile giderildi - ödemiş
  İzmir'de su sıkıntısı 246 kuyu ile giderildi01.12.2014
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi, su sıkıntısı çeken yerleşimler için 2006 yılından bu yana 246 adet kuyu açarak 15 milyon liranın üzerinde yatırım yaptı.
 • Kanat ATKAYA

  Dokunmayın vekilime onun başı kel mi? - ödemiş
  Dokunmayın vekilime onun başı kel mi?01.12.2014
  YazarlarMALUMUNUZDUR.
 • Balbay, "Seçimlerden sonra Zeybek oynayacağım" - ödemiş
  Balbay, "Seçimlerden sonra Zeybek oynayacağım"30.11.2014
  EgeCHP İzmir Milletvekilli Mustafa Balbay Ödemiş'te partililerle bir araya geldi.Katıldığı düğünde zeybek oynaması için sahneye davet edilen Balbay, "Ben şimdi Zeybek oynamak istemiyorum.Ben seçimlerden sonra Zeybek oynayacağım" dedi.
 • Tire yolunda traktörle minibüs çarpıştı - ödemiş
  Tire yolunda traktörle minibüs çarpıştı30.11.2014
  EgeİZMİR'in Tire İlçesi'nde traktör ile minibüs çarpıştı, iki kişi yaralandı.
 • Ayçe DİKMEN

  Her yıl bir stadyum dolusu insan organ beklerken ölüyor - ödemiş
  Her yıl bir stadyum dolusu insan organ beklerken ölüyor24.11.2014
  Yazarlar
içinde

Ödemiş


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz