MENÜ
Arşiv
Kategorilere Göre
Yazarlara Göre

Vedat OKYAR Milli Yazıları - Milli Haberleri

Milli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50 Milli haberi bulunmuştur.

Milli Haberleri

Zor geceydi

Zor geceydi

BU ülkenin ciddi takımlarından biri de Gençlerbirliği. Gençlerbirliği’yle top oynamak zor. Çünkü basketteki taktik fauller gibi, tehlikeyi hissettiklerinde hemen faul yapıyorlar.

15.10.2006Vedat OKYAR
Freni kim yapacak

Freni kim yapacak

Tigana, takımın üstüyle, başıyla çok oynuyor. Her hafta bir veya iki tane sürpriz oyuncu yaratıyor. Zannedersin, rakipler rahat etsin istiyor. Böyle gider mi? Bence gitmez. Elbet fren yapılır diye düşünüyorum.

6.10.2006Vedat OKYAR
Aman sakın ha

Aman sakın ha!

SAKIN ola dün akşamki Beşiktaş’ın kaybını hatıra gönüle bağlıyacak bir adam çıkmasın. Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynadı. Hatta rakibinden daha da iyi oynadı. Ama futbol bu. Tuhaf oyun diyoruz ya. Tuhaf başladı, tuhaf devam etti, tuhaf da bitti.

7.5.2006Vedat OKYAR
Bu ne biçim Beşiktaş

Bu ne biçim Beşiktaş

BU ne biçim Beşiktaş, anlamış değilim. Senelerdir bu işin içindeyim. Beşiktaş’ın kendi sahasında bu kadar çok puan kaybettiği bir sezon görmedim. "Sterse giriyoruz. Seyirci baskısı var" diyen futbolcuya, "Beşiktaş’ta oynamayın. Gidin başka bir yerde oynayın" diyorum.

23.4.2006Vedat OKYAR
Akıllı adam

Akıllı adam

YUKARIDA asılı olan başlık, Tigana için. Tigana, akıllı adam. Sakatların ve cezalıların olmadığı bir Beşiktaş takımında, iyi pas yaparak, topu kendinde tutarak, öbür kaleye gidemezdi.

4.12.2005Vedat OKYAR
Beceremedik

Beceremedik

İKİ ayaklı baraj maçının ilk ayağını İstanbul’a avantajlı olarak dönmek adına beceremedik. Hele hele ilk yarı hiçbir şey oynamadık.

12.11.2005Vedat OKYAR
Hiçbir şey anlamadım

Hiçbir şey anlamadım

KOCA bir 90 dakika seyrettim. Şu maçtan bir şey anladıysam Kuran çarpsın. Bir anlayan varsa parmak kaldırsın, bu inanan ne dediyse inanacağım. Böyle Beşiktaş olmaz. Bir ilk yarı hatırlıyorum, rakibin aut attığını görmedim. Demek ki, koca bir 45 dakika sokağa atıldı.

16.10.2005Vedat OKYAR
Parçalı bulutlu

Parçalı bulutlu

BEŞİKTAŞ üç tane lig maçını üst üste kaybetti. Arada Malmö maçı geçildi. Dün akşamki oyun, Beşiktaş için önemliydi. İnönü’deki stres Rıza’nın ağızına bakarak, ‘Bir maça bağlı’ dediğine göre inşallah o da atlatılmıştır.

2.10.2005Vedat OKYAR
Parçalı bulutlu

Parçalı bulutlu

BEŞİKTAŞ üç tane lig maçını üst üste kaybetti. Arada Malmö maçı geçildi. Dün akşamki oyun, Beşiktaş için önemliydi. İnönü’deki stres Rıza’nın ağızına bakarak, ‘Bir maça bağlı’ dediğine göre inşallah o da atlatılmıştır.

2.10.2005Vedat OKYAR
Kiracı değil ev sahibi

Kiracı değil ev sahibi

Beşiktaş çıkmaz sokakta değil. Çıkış hemen öndeki 3 maçı kazanmaktan geçiyor. ‘Rıza gitsin mi, kalsın mı?’ kampanyası başlatıldı. Yahu, Rıza kiracı değil ki. Ev sahibi, kiraya verilecek zamanı kendi belirler.

23.9.2005Vedat OKYAR
Kiracı değil ev sahibi

Kiracı değil ev sahibi

Beşiktaş çıkmaz sokakta değil. Çıkış hemen öndeki 3 maçı kazanmaktan geçiyor. ‘Rıza gitsin mi, kalsın mı?kampanyası başlatıldı. Yahu, Rıza kiracı değil ki. Ev sahibi, kiraya verilecek zamanı kendi belirler.

22.9.2005Vedat OKYAR
Hasar büyük

Hasar büyük

BAZI oyunlar vardır, ne anlatılabilir gibidir, ne de anlaşılabilir... Ben dün akşamki oyunu anlamadım. Beşiktaş bir ilk yarı oynadı, o 45 dakikayı sokağa attı. Girilen bir pozisyon var, yenilen bir gol ve üç tane de rakibe verilen pozisyon... Böyle maçlarda böyle oynuyorsan hayra alamet değildir. Öyle de oldu.

10.9.2005Vedat OKYAR
Hoşgeldiniz

Hoşgeldiniz

DENİZLİ’DE, ‘Çamlık’ diye bir yer var.. 3 sene önce sevgili Korkut Göze ile birlikte yemek yiyiyoruz.

2.9.2005Vedat OKYAR
Çıkmaz sokak

Çıkmaz sokak

BU sezonun en önemli maçında ve kazanmaya mecbur olduğumuz bir oyunu, kazanmayı beceremedik. Çıkmaz sokağa girdik. Rakibin istediğini yaptık. Kendi istediğimizi değil.

4.6.2005Vedat OKYAR
İşlerini gördüler

İşlerini gördüler

BEŞİKTAŞ, Rıza geldiğinden bu yana işini gören bir takım oldu. Haa çok mu iyi oynuyor, onu ben söylemeyeyim de, parçalı bulutlu diyeyim.

21.5.2005Vedat OKYAR
Hoşgeldin Ahmet

Hoşgeldin Ahmet

DÜN akşamki oyuna bakıyorum, bir de geçtiğimiz hafta Diyarbakır’ı hatırlıyorum. İki Beşiktaş arasında gece-gündüz farkı var. Futbolda bir haftada bir takım bu kadar değişemez. Demek ki Rıza’dan zılgıtı yediler.

8.4.2005Vedat OKYAR
Yapma Erman

Yapma Erman

Bantta penaltı demişsin, yazında, ‘Bu olmayan penaltıyla Sakarya ya düşerse ne olacak’ yazıyorsun. Bu ne çelişki. Carew’in tükürüğünü -ki tükürük değil hınkırmak-, 5 kere ileri-geri yapmışsın. Yok be Erman, ikisi çok ayrı şeyler.

4.3.2005Vedat OKYAR
Ayıbı kapadılar

Ayıbı kapadılar

BEŞİKTAŞ ligde kaybettiği puanlarla ayıp ediyor diyorduk. Çünkü onlar kayıp değil, ayıptı. Ben de dün maç öncesi kendi kafamca, bu maç afedersin maçı.

30.10.2004Vedat OKYAR
İnşallah yanışlmam

İnşallah yanışlmam

BEN dün akşamki oyunu, köşebaşı maçı olarak görüyordum. Kazanabilseydik, köşeyi dönecektik. Kazanamadık ama kaybetmedik de. Şimdi bizi birkaç köşe daha bekliyor.

13.10.2004Vedat OKYAR
Danimarka niyetine

Danimarka niyetine

KISA boylu bir turnuva oynuyoruz. Hesabımızı ve kitabımızı çok iyi yapmak zorundayız. Ben dün akşamki rakibi, rakip olarak görmüyorum. İki takım arasında gece gündüz farkı var.

9.10.2004Vedat OKYAR
İşimiz zor

İşimiz zor

BU takım hepimizin takımı. Kötü bir şeyi dile getireyim istemem. Ama dün akşamki oyunu seyredip, iyi şeyler de söylemek mümkün değil.

4.9.2004Vedat OKYAR
Del Bosquenin kılavuzu yok

Del Bosque'nin kılavuzu yok

1-Yanlış yerde yanlış adam oynatıyor. Futbolcunun kıyafeti vardır. Çizgili pijama giyen adama smokin giydiremezsin.

2-Bu takımın geçmiş sezondan çekirdek bir kadrosu vardı. Alınacak oyuncu sayısı 3 veya 4’ü geçmemeliydi.

3.9.2004Vedat OKYAR
Keçiboynuzu

Keçiboynuzu

ÇOCUKLUĞUMDA keçiboynuzu yerdim. Bir kilo alırdım, bir gram da keyif. Dün akşamki oyun aynen öyle.

6.2.2004Vedat OKYAR
Saha buzlu muydu

Saha buzlu muydu?

İlk önce ben şunu söyleyeyim. Herkesin bildiğini ben de biliyorum. Bizim takımımız, rakipten daha iyi bir futbol takımı. Oraya kadar tamam da, tamam olmayana gelelim.

20.11.2003Vedat OKYAR
Kazanamazdık

Kazanamazdık

DÜN akşam öyle bir maç yaptık ki, kazanamazsak kaybetmeyelim maçı değildi. Yarım sıfır bile kazanmak bizi Portekiz'e direk götürecekti. Şimdi baraj maçını geçebilirsek baraj aktarmalı Portikez'e gideceğiz.

11.10.2003Vedat OKYAR
Collina santrfor değil

Collina santrfor değil!

BUGÜN, hepimizin takımı, futbol tarihimizin önemli bir gününde sahne alacak. Kazanırsak, Avrupa Şampiyonası'na transit geçiş yapacağız.

10.10.2003Vedat OKYAR
İyidir iyi

İyidir iyi

İLK önce hemen şunu söyleyeyim, Beşiktaş özel bir takım. Klasiğine aldığı futbolu, rakibine, ama öyle, ama böyle kabul ettiriyor. Beşiktaş'ın top oynama telaşı yok. Maçın hangi dakikasında olursa olsun arkaya da düşse öne de geçse ezberlediğini oynuyor.

12.9.2003Vedat OKYAR
Teşekkürler Namoğlu

Teşekkürler Namoğlu

NAMOĞLU soyadı beni ayağa kaldırır. Büyüğünden başlayayım, en küçüğüne teşekkürlerim var.

13.6.2003Vedat OKYAR
Anlamlı ödüller...

Anlamlı ödüller...

ÜÇ-beş sene oldu, ödül almaktan vazgeçtim. Ödül verecek üniversitelere, okullara, cemiyetlere, basın kuruluşlarına kendimce keyifli itirazım var.

23.5.2003Vedat OKYAR
Öfke, korku ve maske

Öfke, korku ve maske

MİLLİ Takımımız kötü bir çarşamba akşamı yaşadı. Hepimize de yaşattı.

2.5.2003Vedat OKYAR
Kocaman adam...

Kocaman adam...

ELİM bir trafik kazasında kardeşimi kaybettim. Canımdan can düşürdüm.

29.3.2003Vedat OKYAR
Beşiktaş’ın sırrı

Beşiktaş’ın sırrı

İsmail Er dİyor ki: ‘‘İhsan Kalkavan'dan sonra aranan taze kan bulundu. Yıldırım Demirören, Kıvanç Oktay, futbolcunun her şeyiyle ilgileniyor. Takım içinde sorunsuz birlik ve beraberlik yarattılar. Tabii bu, Luce-Sinan-Feyyaz ortak yapımı içinde.’’

14.2.2003Vedat OKYAR
Böyle olmaz

Böyle olmaz

BEN, karşılığı puan olmayan maçlara pek itibar etmiyorum. Adına hazırlık maçı deniyor ama, hiçbir zaman için de prova maçı değil.

13.2.2003Vedat OKYAR
Skor da iyi Fenerbahçe de

Skor da iyi Fenerbahçe de

HAZIRLIK maçları için ‘‘skora bakılmaz’’ derler. Ben aynı kafada değilim. Hazırlık niye yapılıyor?

12.1.2003Vedat OKYAR
Alkışlıyorum onları

Alkışlıyorum onları

BUNDAN böyle her cumartesi bana verilen bu köşede alkışlanacak insanları yazacağım. Misafirlerim tabii ki sporla sıkı fıkı insanlardan olacak.

4.1.2003Vedat OKYAR
Lucayı 5 yıl bırakmayın

Luca'yı 5 yıl bırakmayın

İlk yarı itibariyle işleri tıkırında gitti. Lucescu, Feyyaz, Sinan uyum içindeler. Yönetim, takım, taraftar balansı tuttu. Hep de böyle gitsin istiyorum.

28.12.2002Vedat OKYAR
İyi takımız

İyi takımız

KARŞILIĞI puan olmayan maçlara pek kulak asmıyorum. Ama bu bir milli maç. Ciddiye alıp, öyle oynamak lazım. Bizim çoçukların oynadığı gibi. Bir ilk yarı seyrettim, hakikatten çok iyi takım olduğumuza bir daha kanaat getirdim.

21.11.2002Vedat OKYAR
Şaka maçı yok

Şaka maçı yok

İLK önce hemen şunu söylemek isterim; Bu grupta rakibimiz İngiltere. Diğer takımlar, bizim rakibimiz değil.

12.10.2002Vedat OKYAR
Bu nasıl iş

Bu nasıl iş?

KURAN çarpsın, bu Beşiktaş'ın işlerine aklım ermiyor.

19.9.2002Vedat OKYAR
Bundan iyisi can sağlığı

Bundan iyisi can sağlığı

DÜN akşamki oyuna bakıp, kendimce bir matematik ortaya süreceğim. Belki kolay, hatta basit. Ama öyle.

7.9.2002Vedat OKYAR
İlhan çok özel

İlhan çok özel

iLK önce hemen şunu söyleyeyim, İlhan futbol kalabalığının içindeki bir çoçuk değil. İlhan özel bir adam. Bana özel değil. Herkese özel.

4.7.2002Vedat OKYAR
Başlıksız

Başlıksız

ŞAKAYLA karışık değil, sahiden dünya üçüncüsü olduk. Kolay bir rakiple oynamadık. Adamlar buraya, İtalya gibi, İspanya gibi dünya devlerini devirerek geldiler. Ve burada gördüğüm takımların arasında 90 dakika tempo kaybetmeden oynayan tek takım.

29.6.2002Vedat OKYAR
Hedef yarı final

Hedef yarı final

17.6.2002Vedat OKYAR
İşte öyle bir teknik ekip

İşte öyle bir teknik ekip

KALECİLİĞİNE hiçbir şey demiyorum. Hayatım boyunca bir tek penaltı kaçırdım. Onu da Şenol kurtardı. Resmi maçlarda 41 penaltı kullandım, tek kaçırdığım penaltıda karşımda Şenol Güneş vardı. Kaçırdım diye de hırsım yok. Bu da başka bir şey.

10.6.2002Vedat OKYAR
Futbolculara güveniyorum

Futbolculara güveniyorum

BURALARA taşınırken gruptan çıkmanın sıkıntılarını yaşadık. Herhangi bir Türk insanına ‘Bir grup yap, kura çekilmesin, rakiplerini seç’ desen, eşleşme aynen olurdu. Biz elimizle çektiğimizi, ayağımızla pek iyi oynayamadık.

4.6.2002Vedat OKYAR
Şenol müsaade ederse, bu takım çıkar

Şenol müsaade ederse, bu takım çıkar

ŞENOL Güneş, Milli Takım'ın başına geldiğinde bir yazı yazmıştım. Hiç de aklımdan çıkmadı.

3.6.2002Vedat OKYAR
İki ayrı devre

İki ayrı devre

ŞENOL, Dünya Kupası'nda eşleştiğimiz 3 takımın futbollarına yakın takımlarla hazırlık maçları oynattı. Dün akşamın da manası bu. Brezilya futboluna yakın bir ülke diye son hazırlığı Şili ile yaptı. Ama gözden kaçmasın, Şili Brezilya'nın yüzde 25'i değil.

17.4.2002Vedat OKYAR
Tek ayak zordur

Tek ayak zordur

TEK ayaklı oyunların zorluğunu çok yakından biliyorum. Çünkü telafisi yok. Ne saat yeter, ne zaman. Kaybettin mi, yandı gülüm keten helva.

6.3.2002Vedat OKYAR
İşte bu olmadı

İşte bu olmadı

Beşiktaş, dün oynadığıyla bir hafta içine 4 kayıp puan sıkıştırdı. İşte bu olmadı.

2.2.2002Vedat OKYAR
İki ayrı Beşiktaş

İki ayrı Beşiktaş

İki ayrı devre, iki de ayrı Beşiktaş seyrettim. İlk yarıdaki Beşiktaş'ı, oynadığı topu, tek tek oyuncularını, hep beraber ne düşündüklerini de anlamış değilim.

25.11.2001Vedat OKYAR