MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER643Doğan HIZLAN141Nuran ÇAKMAKÇI124Mehmet Y. YILMAZ110Özdemir İNCE100Oktay EKŞİ97Emin ÇÖLAŞAN78İsmet BERKAN68Fatih ALTAYLI56Gila BENMAYOR53Yalçın DOĞAN50Vahap MUNYAR44Ayşegül DOMANİÇ YELÇE41Ayşe ARAL40Yurtsan ATAKAN38 Mehmet Ali BİRAND38Ertuğrul ÖZKÖK37Tufan TÜRENÇ33Fatih ÇEKİRGE32Ahmet HAKAN31Sedat ERGİN30Şükrü KIZILOT26Erkan ÇELEBİ25Şükrü KÜÇÜKŞAHİN25Yılmaz ÖZDİL23Enis BERBEROĞLU20Kanat ATKAYA20Deniz SİPAHİ20Cüneyt ÜLSEVER19Cengiz SEMERCİOĞLU19Ayşe ARMAN17Güzin Abla17Ayçe DİKMEN17Ferai TINÇ16Osman MÜFTÜOĞLU16Soner YALÇIN15Taha AKYOL14Erdal İPEKEŞEN13Deniz Gürel13Melis ALPHAN13Ercan KUMCU12Bekir COŞKUN11Ayşen GÜR11Uğur CEBECİ11Nilüfer KAS11Esra KAYA11Nora ROMİ10Memet ESER10Erdal SAĞLAM9İsmet SOLAK9Murat BARDAKÇI9Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU9Yaşar SÖKMENSÜER9Aydın CANDABAK9Muharrem SARIKAYA8Mümtaz SOYSAL8Kubilay KESKİN8Özgür BOLAT8Abdulkadir SELVİ8Ali Atıf BİR7Yonca TOKBAŞ7Selçuk ŞİRİN7Murat Yetkin7Necdet DOĞAN7 Oya BERBEROĞLU6Togay BAYATLI6Pako'nun Sayfası6Fatih Tekeci6Gülse BİRSEL6İlter TÜRKMEN5Pakize SUDA5Nurten ERK TOSUNER5Banu TUNA5Nedim BUBİK5Cengiz ÇANDAR5Pınar REYHAN5Yonca TOKBAŞ - Kelebek5Ertan ACAR5Banu ŞEN5Aylin Anne5Ebru ÇAPA4Erdal KAPLANSEREN4Gülçin TELCİ4Tolga TANIŞ4Gökhan KİMSESİZCAN4Kamil Aydoğan4Naci Cem Öncel4Fikret BİLA4Dursun GÜNDOĞDU3Kurthan FİŞEK3Ömür GEDİK3Sevil ATASOY3Noyan Doğan3Levent SEĞMEN3Eyüp CAN3Sibel Arna3Seçim AYDIN3Adnan KAYA3Özkan SÜMER3Faruk BİLDİRİCİ3

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29.751 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

Tokatta geleneksel çocuk oyunları şenliği düzenlendi

Tokat'ta geleneksel çocuk oyunları şenliği düzenlendi

Tokat'ta geleneksel çocuk oyunları şenliği düzenlendi

25.5.2017Tokat
MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili: Özel yetenekli öğrenciler iyi yetiştirilmeli

MEB Müsteşar Yardımcısı Bilgili: Özel yetenekli öğrenciler iyi yetiştirilmeli

Bu yıl ilk kez Antalya’da düzenlenen ‘Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Festivali’ne Türkiye’nin 80 ilinden birçok öğrenci, öğretmen ve veli katıldı. Öğrenciler yaptıkları projeleri sergiledi. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, özel yetenekli öğrencilerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Özel yetenek ne kadar erken keşfedilirse o kadar iyi geliştirilir ve yönlendirilir” dedi.

25.5.2017Eğitim
“2019’da ikili eğitime son vereceğiz”

“2019’da ikili eğitime son vereceğiz”

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 2019'da Türkiye'nin tamamında ikili eğitime son verileceğini ve tam gün eğitime geçileceğini belirtti. Tekin, "Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak" dedi.

25.5.2017Eğitim
E-okul takdir-teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır Yılsonu başarı puanı nasıl hesaplanır

E-okul takdir-teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? Yılsonu başarı puanı nasıl hesaplanır?

E-okul takdir-teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrenci tarafından yaz aylarının gelmesiyle birlikte merak edilen konular arasında yer aldı. Okulların kapanmasına artık çok az bir zaman kala öğrenciler rahat bir tatil geçirmenin planlarını yapıyorlar. Alttan ders bırakmak istemeyen öğrenciler yıl sonu başarı puanının nasıl hesaplandığını da bir yandan araştırıyor. Takdir mi teşekkür mü alacağını merak eden öğrenciler ise e-okul'un takdir-teşekkür hesaplama robotundan kolayca sonuç alabiliyor. Peki, E-okul takdir-teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? Yılsonu başarı puanı nasıl hesaplanır?

24.5.2017Gündem
Belediyelere de sıçradı: ByLock şoku

Belediyelere de sıçradı: ByLock şoku

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, FETÖ’nün yerel yönetimlerdeki yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldı. Örgütün kriptolu haberleşme ağı ‘ByLock’ kullandıkları belirlenen, belediyelerde görevli 79 şüpheliyle ilgili gözaltı kararı çıkartıldı.

24.5.2017Gündem
Okullar, öğrenme etkisine göre renklenecek

Okullar, öğrenme etkisine göre renklenecek

MEB ile bir boya firması uzman psikolog eşliğinde hazırlanan okul renkleri koleksiyonu, renklerin öğrenme üzerindeki etkilerini belirleyecek.

24.5.2017Eğitim
Sanat öğrencilerinden bilim fuarı

Sanat öğrencilerinden bilim fuarı

Sanat öğrencilerinden bilim fuarı

24.5.2017Osmaniye
Muratpaşaya yeni salon geliyor

Muratpaşa'ya yeni salon geliyor

Muratpaşa'ya yeni salon geliyor

24.5.2017Antalya

Son dakika haberi... AK Parti ilçe başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı M.K. FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

24.5.2017Gündem
Ankaradaki belediyelere ByLock operasyonu

Ankara'daki belediyelere 'ByLock' operasyonu

Ankara'daki belediyelere 'ByLock' operasyonu

24.5.2017Ankara
Son dakika... Ankara Büyükşehir Belediyesi ve 2 bakanlığın personeline FETÖ operasyonu

Son dakika... Ankara Büyükşehir Belediyesi ve 2 bakanlığın personeline FETÖ operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında "ByLock" kullandığı tespit edilen 60'ı Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19'u ilçe belediyelerinde çalışan 79 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 39'u gözaltına alındı. Savcılık tarafından ayrıca 30'u Kalkınma Bakanlığı, 30'u Milli Eğitim Bakanlığı eski personeli olmak üzere 60 kişi için de gözaltı kararı verildiği öğrenildi. Şüphelilerden bir kısmının daha önce kurumlarından ihraç edildikleri belirtiliyor.

24.5.2017Gündem
İl içi atama başvurusu için son iki gün MEBBİS il içi atama 2017

İl içi atama başvurusu için son iki gün! MEBBİS il içi atama 2017

İl içi atama başvurusu öğretmenler tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Hizmet puanları ve kontenjanlar dahilinde istedikleri okula gitmek için araştırmalarına başlayan öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yayımlanan il içi yer değiştirme kontenjanlarına göre il içi atama başvurusunda bulunabilecek. Peki, öğretmenlerin merakla araştırdığı il içi atama başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

24.5.2017Eğitim
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak TEOG puan hesaplama

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG puan hesaplama!

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, mazeret sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler için araştırma konusu oldu. Liseye geçiş yapmak isteyen öğrencilerin merakla beklediği TEOG sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılacak. Peki, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla araştırdığı konu ve puan hesaplama işlemi hakkında detaylı bilgiler

23.5.2017Eğitim
81 ilden 81 öğretmen Sivasta buluştu

81 ilden 81 öğretmen Sivas'ta buluştu

81 ilden 81 öğretmen Sivas'ta buluştu

23.5.2017Sivas
12 yıllık “bitişik eğik el yazısı” kalktı

12 yıllık “bitişik eğik el yazısı” kalktı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 12 yıldır okullarda zorunlu olan bitişik eğik el yazısı ile okuma-yazma modelini kaldırdı. Yeni dönem dik yazıyla başlayacak, eğik yazıyla devam edecek.

23.5.2017Gündem
Okullar ne zaman kapanacak 2017 Yaz tatili ne zaman başlıyor

Okullar ne zaman kapanacak? 2017 Yaz tatili ne zaman başlıyor?

Okullar ne zaman kapanıyor sorusu, sınavların tamamlandığı ve performans notlarının verilmeye başlandığı şu günlerde, öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Okullar ne zaman kapanıyor, yaz tatili ne zaman bitecek sorusu ile konunun detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasını sorguluyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili hakkında detaylı bilgiler

23.5.2017Eğitim
“Büyük ekonomilerin öncüsü olmak için endüstri 4.0 şart”

“Büyük ekonomilerin öncüsü olmak için endüstri 4.0 şart”

Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde gerçekleştirdiği Zeka Küpü projesi kapsamında destek verdiği Bilim ve Sanat Merkezleri’ne (BİLSEM) devam eden 1200 özel yetenekli öğrenci, Antalya’da bir araya geldi. BİLSEM bünyesindeki teknoloji laboratuvarlarında yıl boyunca geleceğe meydan okuyacak projeler üreten çocuklar, burada icatlarını sergiledi. Çocuklar, 4 gün sürecek BİLSEM Festivali’nde yarışmalar, atölye çalışmaları ve söyleşilere katılmanın yanı sıra yazılım, kodlama ve maker atölyeleriyle de fikirlerini hayalden gerçeğe dönüştürme becerileri elde edecek.

23.5.2017Ekonomi
Boyu kadar kanunu çalarken herkesi şaşırtıyor

Boyu kadar kanunu çalarken herkesi şaşırtıyor

Özel yetenekli çocukların gittiği BİLSEM’de kanun eğitimi alan 9 yaşındaki Eren Tekin, merkezin en küçük kanuni öğrencisi. Üstelik kanunla çok daha öncesinde, 6 yaşında tanışıyor. Daha okuma-yazma öğrenmeden tellerin başına oturuyor. Gittiği yerlerde neredeyse boyu kadar olan kanunuyla sahneye çıktığında önce şaşkınlıkla karşılanıyor Tekin. Daha sonra tebrik ve alkışlarla uğurlanıyor.

23.5.2017Eğitim
Ehliyet sınav soruları ve cevapları açıklandı mı | 20 Mayıs sonuçları ne zaman açıklanacak

Ehliyet sınav soruları ve cevapları açıklandı mı? | 20 Mayıs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınavlarının bu yılki 2. sınavı 20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanan Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı'nda (MTSAS) ilk yardım, trafik ve çevre, araç tekniği, trafik adabı alanlarından soru yöneltildi. Sürücü adaylarının gözü kulağı şimdi soru ve cevaplarda! Peki, Ehliyet sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23.5.2017Eğitim
Çiftlikköy’de istihdam seferberliği

Çiftlikköy’de istihdam seferberliği

Çiftlikköy’de istihdam seferberliği

23.5.2017Yalova
Herkesin merak ettiği Etiyopyalı çocuk müsteşarın çıktı

Herkesin merak ettiği Etiyopyalı çocuk müsteşarın çıktı

Antalya'da Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali açılışında protokolün en ön sırasında oturan ve herkesin kim olduğunu merak ettiği Etiyopyalı 3 yaşındaki Adem’in, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili tarafından evlat edinildiği ortaya çıktı. Ahmet Emre Bilgili daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na benzerliğiyle haber olmuştu.

22.5.2017Gündem
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İyi giden şeylerin arkasında eğitim var

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İyi giden şeylerin arkasında eğitim var

Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali’nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önümüzdeki yıldan itibaren 1'den 12'nci sınıfa kadar kodlama eğitimi verileceğini hatırlatarak, "Şundan emin olunuz Türkiye'nin bugünü her alanda dünden daha iyidir. Eksikliklerimiz var, inşallah o eksikliklerimizi de tamamlarsak elbirliği içerisinde, inşallah Türkiye'nin yarınını da bugünden daha iyi yapacağız" dedi.

22.5.2017Eğitim
Herkesin merak ettiği Etiyopyalı çocuk müsteşarın evlatlığı

Herkesin merak ettiği Etiyopyalı çocuk müsteşarın evlatlığı

Herkesin merak ettiği Etiyopyalı çocuk müsteşarın evlatlığı

22.5.2017Antalya
Okul terki, devamsızlık ve güvenliğin önemi

Okul terki, devamsızlık ve güvenliğin önemi

Okul iklimini ve öğrencilerin eğitim süreçlerini olumlu etkileyen faktörlerin başında mutlu ve güvenli bir okul ortamının varlığı geliyor. Öğrenci ve öğretmenlerin kendilerini eğitime odaklayabilmeleri için öncelikle kaygı ve korkunun olmadığı, özgür ve güvenli bir okul ikliminin sağlanması lazım.

22.5.2017Eğitim
Eğitim temel insan hakkıdır sonuna kadar savunun

Eğitim temel insan hakkıdır sonuna kadar savunun

Türkiye’nin farklı illerinden 36 kız öğrenci Aydın Doğan Vakfı’nın (ADV) ‘Başarı Bizi İstanbul’a Götürüyor’ projesi kapsamında 16 Mayıs’ta İstanbul’a gelip hayallerini süsleyen üniversiteleri ve kurumları ziyaret etti. Doğan Holding’de düzenlenen törende öğrencilere seslenen ADV Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, “Eğitim temel bir insan hakkıdır, sonuna kadar savunun” diye konuştu.

20.5.2017Gündem
Yaz tatili ne zaman Okullar ne zaman kapanacak

Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

Yaz tatilinin ne zaman başlayacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Havaların iyice ısınmasıyla birlikte artık güzel bir tatil yapmak isteyen öğrenciler, hem bütün bir yılın stresini atmak hem de sınavlardan biraz uzaklaşmak istiyorlar. Peki, Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

20.5.2017Eğitim
Nazlıaka: Eğitimde 2019 hedefi zor

Nazlıaka: Eğitimde 2019 hedefi zor

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 2016-2017 öğretim yılında Başkent’teki eğitim durumuyla ilgili Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bir dilekçe verdi.

20.5.2017Ankara
Ehliyet Sınavı saat kaçta yapılacak İşte giriş belgesi sorgulama ekranı

Ehliyet Sınavı saat kaçta yapılacak? İşte giriş belgesi sorgulama ekranı

Ehliyet sınavı bugün yapılacak. Sınava girecek adaylar Ehliyet sınavının saat kaçta yapılacağını merak ediyor. MEB tarafından yapılan sınavları yılda 5 kez düzenleniyor. Peki Ehliyet sınavı saat kaçta başlayacak? İşte sınav öncesi gerekli bilgiler ve sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

20.5.2017Gündem
Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu yapıldı

Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 8'inci sınıflar için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ikinci dönem mazeret sınavlarının ilk gün oturumu tamamlandı.

20.5.2017Eğitim
MEB 81 ilde mesleki eğitim hamlesi başlatıyor

MEB 81 ilde mesleki eğitim hamlesi başlatıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), çıraklık eğitiminin örgün eğitim kapsamına alınması ve mesleki eğitimde reform niteliğindeki değişikliklerin kamuoyuna tanıtılması amacıyla 81 ilde tanıtım faaliyetleri başlatılacak.

20.5.2017Eğitim

Aydın Doğan Vakfı başarılı kız öğrencileri ödüllendirdi

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından  'Baba Beni Okula Gönder' seferberliği kapsamında yaptırılan kız öğrenci yurtlarında kalan en başarılı 36 kız öğrenci, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

20.5.2017Gündem
Madalya avcısı Zeynep

Madalya avcısı Zeynep

Madalya avcısı Zeynep

20.5.2017İzmir
Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu başladı

Mazeret sınavlarının ilk gün oturumu başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 8. sınıflar için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ikinci dönem mazeret sınavlarının ilk gün oturumu başladı.

20.5.2017Eğitim
TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak

TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağı ve biteceği yüz binlerce öğrenci ve veli tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. TEOG 2. Dönem mazeret sınavları 20-21 mayıs tarihlerinde yapılacak ve binlerce öğrenci güzel bir sonuç alabilmek için ter dökecek. Çocuklarını okula götürecek olan veliler ise TEOG sınavının yarın saat kaçta başlayacağını araştırıyor. Peki, TEOG 2. Dönem mazeret sınavları yarın saat kaçta başlayacak?

19.5.2017Eğitim
Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak Ehliyet almak için gerekli şartlar neler

Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Ehliyet almak için gerekli şartlar neler?

Ehliyet sınavının yarın saat kaçta yapılacağı binlerce sürücü adayı tarafından merak edilen konulardan birisi haline geldi. Ehliyetlerini almak ve artık araba kullanmak isteyen birçok vatandaş yarın ehliyet sınavında ter dökecek. Öte yandan vatandaşlar ehliyet almak için gerekli şartların neler olduğunu da merak ediyorlar. Peki, Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Ehliyet almak için gerekli şartlar neler?

19.5.2017Gündem
TTSO’da iş sağlığı ve güvenliği ele alındı

TTSO’da iş sağlığı ve güvenliği ele alındı

TTSO’da iş sağlığı ve güvenliği ele alındı

19.5.2017Trabzon
Fen ve Teknolojileri Liseleri Antalyada bilim insanları yetiştirecek

Fen ve Teknolojileri Liseleri Antalya'da bilim insanları yetiştirecek

Fen ve Teknolojileri Liseleri Antalya'da bilim insanları yetiştirecek

19.5.2017Antalya
Katliama inat, yeni hayat: Devletin çocukları

Katliama inat, yeni hayat: Devletin çocukları

Türkiye’nin en korkunç olaylarından biriydi Bilge köyü katliamı... Bir nişan evine yapılan saldırıda 7’si çocuk, 44 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın üzerinden 8 yıl geçti. Köyde 70 mağdur çocuk kaldı. Ailelerini kaybeden çocuklardan Tuğba, İpek, Ezgi ve Mahsun Çelebi’yle Mardin’de bir araya geldik. Hem geçen 8 yılı, hem de devletin onlara sağladığı yeni hayatlarını konuştuk.

18.5.2017Gündem
Velilere 3-5 derslik kurs uyarısı

Velilere '3-5 derslik' kurs uyarısı

29 Temmuz’dan itibaren etüt merkezleri kapatılacak. Özel öğretim kursları ise 1 Ağustos’tan sonra tek dersten faaliyet gösterecek. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu velileri uyararak, “Üç, beş ders vereceğiz diyenlere itibar etmeyin” dedi.

18.5.2017Eğitim
El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

18.5.2017İzmir
2017-2018 eğitim-öğretim yılında okullar ne zaman açılacak

2017-2018 eğitim-öğretim yılında okullar ne zaman açılacak?

2017/2018 yılında okullar ne zaman açılacak sorusu Milli Eğitim Bakanlığı 2017/2018 eğitim öğretim takvimi ile yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvime göre 2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü son bulacak. Peki, 2017/2018 döneminde okullar ne zaman açılacak? İşte, detaylar

18.5.2017Eğitim
İlkokul öğrencileri mangala turnuvasında yarıştı

İlkokul öğrencileri mangala turnuvasında yarıştı

‘Okullararası Mangala Turnuvası’, Kasımpaşa Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Turnuvada 69 okuldan 132 öğrenci yarıştı.

18.5.2017Eğitim
‘Dik temel harflerle okuma yazma’ kamuoyuna tanıtılacak

‘Dik temel harflerle okuma yazma’ kamuoyuna tanıtılacak

MEB tarafından, gelecek eğitim ve öğretim yılından itibaren uygulanması planlanan ‘dik temel harflerle ses esaslı okuma yazma öğretimi yöntemi’, 23 Mayıs Salı günü Ankara'da düzenlenecek toplantıyla tanıtılacak.

18.5.2017Eğitim
Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi

Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi

Güncellenen öğretim programları için ‘eğitici eğitimi’ çalışması Aydın’da gerçekleştirildi. İllerde yapılacak olan eğitimlerin izleme-değerlendirmesi ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla program koordinatörü öğretmenlerin giriş yapabileceği bir web sitesi hazırlanması da planlanıyor.

18.5.2017Eğitim
Betam: 15-19 yaş arasındaki 850 bin genç ne işgücünde ne eğitimde

Betam: 15-19 yaş arasındaki 850 bin genç ne işgücünde ne eğitimde

Betam: 15-19 yaş arasındaki 850 bin genç ne işgücünde ne eğitimde

18.5.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Osmanlı ve Cumhuriyet tarihine yeni satırlar

Osmanlı ve Cumhuriyet tarihine yeni satırlar

ATLAS Tarih dergisinin eski Yazı İşleri Müdürü Behice Tezçakar Özdemir’in kaleme aldığı ‘İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Siemens Tarihi- Devlet Arşivlerinden Belgelerle’ adlı çalışma Koç Müzesi’nde sergilenen Berlin 65 Vagonu’nda verilen bir davette tanıtıldı.

24.5.2017Yalçın BAYER
İbn Haldun ve İslam

İbn Haldun ve İslam

İBN HALDUN adıyla İstanbul’da yeni bir üniversitenin açılmasına sevindim.

23.5.2017Taha AKYOL
Şanlı tarih

Şanlı tarih

MİLLİ Eğitim Bakanlığı yeni müfredat üzerinde çalışıyor; içeriğini bilmiyoruz.

22.5.2017Taha AKYOL
Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar mübarek Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde sizleri biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Gıda, burs, kıyafet ve diğer taleplere maksimum ilgi gösterirseniz mutlu olurum.

21.5.2017Ayşe ARAL
19 Mayıs

19 Mayıs

 Bir ülke liderinin halkına bırakabileceği en ileri görüşlü değer ne olabilirdi?

18.5.2017Yonca TOKBAŞ - Kelebek