MENÜ
Arşiv

Mayıs

Mayıs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mayıs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 140.419 Mayıs haberi bulunmuştur.

Mayıs Haberleri

Sömestr tatili (15 tatil) 30 gün mü olacak Okullar ne zaman kapanacak

Sömestr tatili (15 tatil) 30 gün mü olacak? Okullar ne zaman kapanacak?

Sömestr tatili'nin (15 tatil) ne zaman başlayacağı binlerce öğrenci arasından araştırılmaya devam ediyor. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ara tatiline artık çok az bir zaman kala öğrenciler, 15 tatil konusunda araştırmalarını yoğunlaştırdılar. Yoğun sınav temposunun bitmesi ve soğuk havalarında artmasıyla bir an önce tatile çıkmak isteyen öğrenciler MEB'den yapılacak açıklamayı bekliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan iş takviminde okulların ne zaman kapanacağı bilgisine yer verildi. Peki, Sömestr tatili 30 gün mü olacak? 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte detaylar.

16.1.2017Eğitim
Cunda Köprüsünde geri sayım

Cunda Köprüsü'nde geri sayım

Cunda Köprüsü'nde geri sayım

16.1.2017Balıkesir
Ali Fuat Yılmazer: Ergenekon operasyonları düzmece ise sorumlusu...

Ali Fuat Yılmazer: Ergenekon operasyonları düzmece ise sorumlusu...

Ali Fuat Yılmazer: Ergenekon operasyonları düzmece ise sorumlusu...

16.1.2017İstanbul
Şampiyonlar Yaşar Doğu için Samsun’da buluştu

Şampiyonlar Yaşar Doğu için Samsun’da buluştu

Şampiyonlar Yaşar Doğu için Samsun’da buluştu

16.1.2017Samsun
Öldürülen radyocu toprağa verildi

Öldürülen radyocu toprağa verildi

Öldürülen radyocu toprağa verildi

16.1.2017Denizli
Büyükşehirden örnek projeye destek

Büyükşehir'den örnek projeye destek

Büyükşehir'den örnek projeye destek

16.1.2017Antalya
Bombalı saldırı davasında hakim Ne iş yaparsın diye sorunca....

Bombalı saldırı davasında hakim 'Ne iş yaparsın?' diye sorunca....

Sancaktepe'de bomba yüklü araçla gerçekleştirilen ve 6'sı asker 9 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin davada mahkeme heyeti başkanı sanıkların ne iş yaptığını sordu. İnşaatçı olduğunu söyleyen tutuklu sanığa bir izleyici, "İnsanların canına kıyıyor ne yapacak" diyerek tepki gösterdi. Mahkeme 3 tutuklu sanıktan 1'ini tahliye etti.

16.1.2017Gündem
Sancaktepedeki terör saldırısı davası

Sancaktepe'deki terör saldırısı davası

Sancaktepe'deki terör saldırısı davası

16.1.2017İstanbul
İzinsiz gösteri davasında 24 sanığa yakalama kararı

İzinsiz gösteri davasında 24 sanığa yakalama kararı

İzinsiz gösteri davasında 24 sanığa yakalama kararı

16.1.2017İzmir
İlk uygulama o ilde başlıyor

İlk uygulama o ilde başlıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü Danışmanlık ve Eğitim Dairesi Başkanı Mustafa Kemal Akgül, "Model Fabrika Projesi"nin etüt çalışmasının tamamlandığını, uygulamanın ilkbaharda Ankara'da başlayacağını, Bursa, Gaziantep ve İzmir gibi şehirlerde de yaygınlaştırılacağını söyledi.

16.1.2017Ekonomi
Bank of China Türkiyede faaliyet izni aldı

Bank of China Türkiye'de faaliyet izni aldı

Çin merkezli dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China, 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası sermayeyle Türkiye'de faaliyet izni aldı.

16.1.2017Ekonomi
Tanzanya’da ‘Büyük Göç’ün izini sürdük

Tanzanya’da ‘Büyük Göç’ün izini sürdük

Dünyanın en etkileyici, en vahşi doğal yaşam alanlarından birini keşfetmeye ne dersiniz? Hürriyet’in iki yazarı, Saffet Emre Tonguç ve Ayşe Arman, Tanzanya’da safariye çıktı. Yeryüzünün en büyük hayvan göçüne tanıklık etti. Masailerin evlerine konuk olup ‘shuka’ adı verilen giysilere büründü.

16.1.2017Seyahat
Bıçaklı kavgada radyocu öldürüldü

Bıçaklı kavgada radyocu öldürüldü

Denizli'de alkollü iki grup arasında küfürleşme nedeniyle çıkan bıçaklı kavgada radyo programcısı 35 yaşındaki Burhan Çetinkanat yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı.

16.1.2017Gündem
Her şeye rağmen GELİYORLAR...

Her şeye rağmen GELİYORLAR...

2017’de Türkiye’de 70’e yakın yeni model yollara çıkacak.

15.1.2017Ekonomi
Elektronik dönüşüme hediyeli yarışma

Elektronik dönüşüme hediyeli yarışma

Yenimahalle Belediyesi, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi ve sürdürülebilir çevre bilincini kamuoyunda yaymak amacıyla yeni bir proje başlatıyor.

15.1.2017Ankara
Kuran kursunda çocuk döven dayakçı hoca için karar çıktı

Kuran kursunda çocuk döven 'dayakçı hoca' için karar çıktı

Sakarya'nın Erenler İlçesi’nde, Kuran kursunda küçük yaştaki çocuğu terlikle döverken görüntüleri sosyal medyada yayınlanması üzerine gözaltına alınan 55 yaşındaki Şükrü Yılmaz ifadesinde, "Ders yapmadığı için dövdüm, hata ettim" dedi. Mağdur A.P'nin (13) ise emniyetteki ifadesinde, Ş.Y'nin değişik tarihlerde derslerini veremediği için terlik ve bazen tokatla vücudunun çeşitli yerlerine vurmak suretiyle 10-15 kez kendisini dövdüğünü, bu dayak olayını sınıftaki 8-10 öğrencinin de gördüğünü ve onların da dayak yediğini söylediği öğrenildi. Şükrü Yılmaz, ’çocuğa eziyet etmek’ suçundan sevk edildiği nöbetçi mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

15.1.2017Gündem
Dronelar hayatın her alanında

Drone'lar hayatın her alanında!

Türkiye'de kayıtlı insansız hava araçlarının sayısı geçen yıl sonunda 8 bin 349'a, bu araçları kullananların sayısı ise 11 bin 839'a ulaştı. Güvenlik, arama-kurtarma gibi alanlarda drone'lardan etkin biçimde yararlanmaya başlayan Türkiye, aynı zamanda, "emlakçı", "garson", "kurbanlık kovalayan" drone'larla da tanıştı.

15.1.2017Gündem
386 yıl alan müteahhitle ilgili dikkat çeken ifadeler

386 yıl alan müteahhitle ilgili dikkat çeken ifadeler

Erzurum’da maket üzerinden sattığı daireleri teslim etmediği için dolandırıcılık suçundan 386 yıl 11 ay hapis ve 6 milyon 372 lira adli para cezasına mahkum edilen Karadayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı hakkında 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararı hazırladı. 55 sayfalık gerekçeli kararda, "Büyük reklam panoları asılarak ve maket üzerinden müşterilere adi yazılı sözleşmelerle ’160 metrekare bahçe kat’ adıyla yapılması düşünülen dairelerin peşin fiyatıyla 45 bin TL civarında, bazı hallerde 40- 41 bin TL üzerinden satıldığı, genellikle toplumun ihtiyaç sahibi olan kitlesine hitap ederek satış bedellerini düşük göstererek sanığın menfaat temin etmiş olması sebebiyle, kasta dayalı kusurunun ağır olduğu düşünülmüş ve cezada alt sınırdan uzaklaşılmıştır" denildi.

15.1.2017Ekonomi
Akıncı: Kıbrıs çok açık ve net şekilde Türkiyenin güvencesinin devamını istiyor

Akıncı: Kıbrıs çok açık ve net şekilde Türkiye'nin güvencesinin devamını istiyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs'ta devam eden müzakerelere ilişkin, "Kıbrıs Türk halkı çok açık ve net şekilde Türkiye'nin güvencesinin devamını istiyor" dedi.

14.1.2017Dünya
Türkiye, İslam coğrafyasının kalanına bakıp durduğu yerin kıymetini bilmek mecburiyetinde

Türkiye, İslam coğrafyasının kalanına bakıp durduğu yerin kıymetini bilmek mecburiyetinde

Televizyondaki tartışma programlarında sık sık iç ve dış politika yorumlarını izlediğimiz Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, aslen bir Afgan prensi. Afgan Kralı Amanullah Han’ın 1920’lerin sonunda Afganistan’dan sürgün edilmesiyle, ailesi Türkiye’ye yerleşmiş. Doç. Dr. Han’ın hüzünlü aile öyküsü, bir zamanlar Atatürk Türkiye’siyle paralel şekilde modernleşme çabasına giren Afganistan’ın bu noktaya nasıl geldiğinin de şifrelerini saklıyor. 

14.1.2017Gündem
Obama’nın bilançosu

Obama’nın bilançosu

Sekiz yıl önce ‘Yapabiliriz’ diye seçildi. Her yerde resminin üzerinde ‘Umut’ yazan afişlerle. Peki ne kadarını yapabildi? Barack Obama, bu hafta başkanlığı Donald Trump’a devretmeye hazırlanırken geride ne bırakıyor?

14.1.2017Dünya
Manisa son dakikada yıkıldı

Manisa son dakikada yıkıldı!

TFF 1. Lig'de 17. hafta maçında Manisaspor, sahasında Boluspor ile 2-2 berabere kaldı.

14.1.2017Futbol
Yatırımcının 2017 yol haritası

Yatırımcının 2017 yol haritası

İntegral Menkul Değerler A.Ş.’nin her sene hazırladığı Strateji Raporu, Türkiye ve küresel piyasaların yıl boyunca takip edeceği önemli makroekonomik gelişmelerine ve bunların piyasa yansımalarına ışık tutuyor. Yıl içinde küresel ekonomide toparlanma ılımlı seyrini sürdürürken, 2017’nin Türk varlıkları için fırsat yılı olması bekleniyor.

14.1.2017Ekonomi
Kuran Kursunda dayak olayında yeni gelişme

Kuran Kursu'nda dayak olayında yeni gelişme

Sakarya’nın Erenler İlçesi’nde, Kuran Kursu’nda görevli hocanın küçük bir çocuğu terlikle döverken çekilen görüntüler sosyal medyada yayıldı. Sakarya Müftü Vekili Nejdet Arman konuyla ilgili idari soruşturma başlatıldığını söyledi. Öte yandan akşam saatlerinde yapılan açıklamada dayakçı hocanın gözaltına alındığı bildirildi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı olayın kendilerine bildirilmemesi sebebiyle müftülük yetkilileri hakkında da soruşturma başlatıldığını söyledi. Olayla ilgili Diyanet İşleri Başkanı Görmez de bir açıklama yaptı. Görmez, "Aradan uzun bir süre geçtikten sonra basına yansıyan bu içler acısı görüntülerden dolayı öncelikle gözümüzün nuru çocuklarımızdan özür diliyoruz" dedi, şahsın derhal görevden el çektirildiğini söyledi.

14.1.2017Gündem
Başakşehir, Rotmanı Kayseriye kiraladı

Başakşehir, Rotman'ı Kayseri'ye kiraladı

Medipol Başakşehir, Sloven orta saha oyuncusu Rajko Rotman'ı sezon sonuna kadar Kayserispor'a kiraladı.

14.1.2017Futbol
Başbakan Yıldırım İstanbulda konuştu

Başbakan Yıldırım İstanbul'da konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, 2. Abdülhamid Han'ı anma programında konuştu: "Bugün Cumhuriyet neslinin kullandığı bütün eserlerin altında o ulu hakan Abdülhamit'in imzası var."

14.1.2017Gündem
Yıllardır neredeydiniz

Yıllardır neredeydiniz?

Almanya’da şu günlerde en çok konuşulan ve tartışılan konu ‘iç güvenlik’.

14.1.2017Dünya
Bank of China 300 milyon dolarlık ödenmiş sermayeyi Türkiyeye getirdi

Bank of China 300 milyon dolarlık ödenmiş sermayeyi Türkiye'ye getirdi

BDDK, Bank of China Turkey AŞ'nin gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye'ye getirdiğini ve faaliyet izni için kısa süre içerisinde başvuru yapmasının beklendiğini duyurdu.

14.1.2017Ekonomi
Cannes Lions delege kayıtları başladı

Cannes Lions delege kayıtları başladı

Yarının yaratıcı starlarının gelişmesine yardımcı olmak için 30 yaş altına indirimli fiyatlar

13.1.2017Keyif
Dirt Showdown bugünlük bedava oldu

Dirt Showdown bugünlük bedava oldu!

Oyun devi Codemasters'ın yarış oyunu olan Dirt Showdown'un PC sürümü, kısa bir süreliğine ücretsiz olarak dağıtılmaya başladı. Ücretsiz kod sınırlı olduğu için acele etmenizde fayda var.

13.1.2017Teknoloji
17 bin 862 dosya için gözaltı talimatı bekleniyor

17 bin 862 dosya için gözaltı talimatı bekleniyor

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sosyal medyada terör yanlısı paylaşımlarda bulunduğu belirlenen 3 bin 861 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden bin 734'ü tutuklanırken, bin 317 kişi adli kontrol şartıyla, 810 kişi ise ifadeleri alındıktan sonra emniyetten serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcılıklarında gözaltı talimatı bekleyen 17 bin 862 dosyanın bulunduğu, 47 bin 24 sosyal paylaşım hesabının da kullanıcısının tespiti için çalışmalar sürüyor. Dabbe filminin yönetmeni Hasan Karacadağ'ın ise twitter'da 'Can Batuta' adlı hesabı kullandığı iddia ediliyor. Karacadağ aranıyor.

13.1.2017Gündem
Manisaspora zorlu rakip Boluspor

Manisaspor'a zorlu rakip Boluspor

Manisaspor'a zorlu rakip Boluspor

13.1.2017Manisa
Futbolda cumartesi programı

Futbolda cumartesi programı

Futbolda cumartesi programı

13.1.2017İstanbul
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması başlıyor

'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' yarışması başlıyor

'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' yarışması başlıyor

13.1.2017Adıyaman
Ispartaya ekonomi kampüsü

 Isparta'ya ekonomi kampüsü

 Isparta'ya ekonomi kampüsü

13.1.2017Isparta
TSM konserine yoğun ilgi

 TSM konserine yoğun ilgi

 TSM konserine yoğun ilgi

13.1.2017Burdur
Yeni başlayanlar için Dubai

Yeni başlayanlar için Dubai

Memlekette kar boran varken Dubai Çölü'nde safari yapıp bedevi gibi dolaştım. Dünyanın en büyük gökdeleninin ve AVM’sinin olduğu Dubai'de lüksün, mimarinin ve alışverişin içinde kayboldum. Basra Körfezi’nde denize girip doyasıya yüzdüm... Tüm bunlar Dubai'de oldu. İşte içinize tam da şu sıralar içinizi ısıtacak bir öneri Dubai...

13.1.2017Seyahat
Karda evden çalışmak mesai sayılıyor

Karda evden çalışmak mesai sayılıyor

Yoğun kar ulaşımı zorlaştırınca evden çalışmak zorunda kalanlar, bunu mail, mesaj ya da telefon görüşmesi ile ispatlayarak mesaiden saydırabilir. 4857 sayılı kanuna eklenen ‘uzaktan çalışma’ ifadesi buna imkân sağlıyor.

13.1.2017Ekonomi
Süper Ligin ikinci yarısı ne zaman başlıyor

Süper Lig'in ikinci yarısı ne zaman başlıyor?

Süper Lig maçları devre arası nedeniyle oynanmıyor.. Takımların kamp sürecinde olduğu bu dönemde transfer çalışmaları da aralıksız devam etti. Peki Süper Lig ikinci yarı sezonu ne zaman başlayacak. İşte Süper Lig'de ikinci yarının başlayacağı tarih

13.1.2017Spor
Trabzondaki uçak kazası 14 yıl sonra istifa getirdi

Trabzon'daki uçak kazası 14 yıl sonra istifa getirdi

Eski İspanya Savunma Bakanı Federico Trillo, 2003'de Trabzon'da düşen, 62 İspanyol askeri ve 13 mürettebatın öldüğü uçak kazasıyla ilgili yayımlanan bir rapordan dolayı İspanya'nın Londra Büyükelçiliği görevinden istifa etti.

12.1.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Güncellenmiş İzmir, istanbul

Güncellenmiş İzmir, istanbul

 Bilen bilir. İzmir'de sürekli olarak kentin gelişmesini yeterli görmeyen, durup durup İzmir-İstanbul kıyaslaması yapan insanlar vardır.

15.1.2017İzmir
OKS’yi hatırlayan var mı

OKS’yi hatırlayan var mı?

GEÇEN hafta arada kaynadı gitti.

15.1.2017Haber Yazıları
Siyasette mühendis kafası

Siyasette mühendis kafası

BAŞBAKAN Binali Yıldırım bir mühendis. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde okumuş. Kendisini bir ‘gemici’ olarak tarif ediyor.

13.1.2017Haber Yazıları
Turizm ve gastronomi sektörü bizlerle var olacak...

Turizm ve gastronomi sektörü bizlerle var olacak...

Zor bir dönemden geçiyoruz. İçimiz sıkkın, korkuyoruz, üzülüyoruz ama bu ülke bizim. Evlere kapanmak yerine eskisinden daha çok gezmeli, dolaşmalı, sosyal hayatın içinde olmalıyız. Oteller, restoranlar, kültür sanat merkezleri, sinemalar bizlerle yaşayabilir...

13.1.2017Kelebek Yazıları
Yazlıkta Rus yöneticiniz varsa

Yazlıkta Rus yöneticiniz varsa

Yazlığı olan Ankaralılar... Bu haftaki ‘Şehir Hukuku’ köşemiz, sizi de yakından ilgilendiriyor olabilir.

13.1.2017Ankara
Vatandaşlıktan çıkarmak sürgüne göndermek üstüne

Vatandaşlıktan çıkarmak sürgüne göndermek üstüne

Osmanlı yönetimi, Namık Kemal’i sürgüne göndermişti.

12.1.2017Haber Yazıları
Kim 1 milyon dolar verir

Kim 1 milyon dolar verir?

TC Vatandaşlık Kanunu uygulama yönetmeliği değiştirildi.

12.1.2017Haber Yazıları
Taksicinin sahte 200 TL oyunu

Taksicinin sahte 200 TL oyunu

Bu 200 TL’yi okurumuz N.S. gönderdi. Öncelikle şunu söyleyeyim... Para sahte. En önemlisi de... Parayı okura veren bir taksici.

12.1.2017Ankara
Rus uçağıyla ilgili 29 Ekim sırrı

Rus uçağıyla ilgili 29 Ekim sırrı

ESKİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM’deki 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun sorularına yanıt verirken, Rus uçağının düşürülmesinin ardından neden “Emri ben verdim” dediğini açıkladı.

12.1.2017Haber Yazıları
Bu kadro çoookkk iş yapar

Bu kadro çoookkk iş yapar

HAYIRLI OLSUN

12.1.2017İzmir