MENÜ
Arşiv

2015 Ergenekon Haberleri

Ergenekon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergenekon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 576 Ergenekon haberi bulunmuştur.

Ergenekon Haberleri

Turgutlu Belediyesi 2015’te Çocukları Sevindirdi

Turgutlu Belediyesi 2015’te Çocukları Sevindirdi

URGUTLU BELEDİYESİ, ÇOCUKLARIN DAHA İYİ FİZİKÎ ŞARTLARDA ZAMAN GEÇİREBİLMELERİ AMACIYLA 2015 YILI İÇERİSİNDE İLÇENİN MUHTELİF NOKTALARINA 54 YENİ OYUN GURUBU KURARAK, ŞEHRE HAREKET KAZANDIRDI. İLÇE MERKEZİNİN YANI SIRA YENİ MAHALLELERE DE YANSIYAN ÇALIŞMA EN ÇOCUK ÇOCUKLARI MUTLU ETTİ.

30.12.2015Manisa
Yol Çalışmaları 2 Mahallede Sürdürülüyor

Yol Çalışmaları 2 Mahallede Sürdürülüyor

TURGUTLU BELEDİYESİ, YOL YAPIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARINI İLÇENİN 2 FARKLI MAHALLESİNDE SÜRDÜRÜYOR.

29.12.2015Manisa
Sona yaklaşılan Çarşı davasında süreç nasıl gelişti

Sona yaklaşılan Çarşı davasında süreç nasıl gelişti

Kamuoyunda 'Çarşı davası' olarak bilinen, Gezi olaylarında 'hükümeti devirmeye teşebbüs' ettikleri iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle suçlanan 35 sanığın yargılandığı davada bugün karar duruşması görülüyor. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada savcılık tüm sanıkların beraat etmeleri yönünde görüş bildirmişti.

29.12.2015Gündem
Tarsusta Off Road nefes kesti

Tarsus'ta Off Road nefes kesti

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılını etkinlikleri kapsamında ilçede Off Road yarışmaları yapıldı.

28.12.2015Çukurova
Silahları geri verildi

Silahları geri verildi

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon ana davasından dosyaları ayrılan sanıklardan Bedrettin Dalan’ın emanetteki silahlarının iadesine, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı’nın da yurtdışı yasağının kaldırılmasına karar verdi.

25.12.2015Gündem
Uşak’ta Çevreci Miniklerden Belediye Ziyareti

Uşak’ta Çevreci Miniklerden Belediye Ziyareti

Uşak'ta çevreci miniklerin duyarlı davranışları takdir topluyor

25.12.2015Uşak
Turgutlu’ya Üçüncü Çocuk Kültür Ve Sanat Merkezi

Turgutlu’ya Üçüncü Çocuk Kültür Ve Sanat Merkezi

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 17 İLÇENİN TAMAMINA YAYDIĞI ÇOCUK KÜLTÜR VE SANAT MERKEZLERİ, BİR BİR TAMAMLANMAYA DEVAM EDİYOR.

20.12.2015Manisa
Başkan Can’ın Projeleri Heyecanlandırdı

Başkan Can’ın Projeleri Heyecanlandırdı

TARSUS BELEDİYE BAŞKANI ŞEVKET CAN.

17.12.2015Mersin
Rekor tazminatın gerekçesi

Rekor tazminatın gerekçesi

BALYOZ davasında 3 yıl 7 ay 4 gün cezaevinde kalan emekli Korgeneral, eski MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’a verilen 1 milyon 300 bin liralık tazminatın gerekçesi açıklandı. Mahkeme, haksız tutuklanma nedeniyle Alan’ın, “Milleti temsil yetkisinin engellendiğini” kaydetti. Milletvekilli seçildikten sonra Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın tahliye edilmesine rağmen Alan’ın tahliye edilmemesi “hukuki eşitsizlik” olarak nitelendirildi.

16.12.2015Gündem
Ergenekon Parkı Ve Yaşam Boyu Spor Merkezi Açıldı

Ergenekon Parkı Ve Yaşam Boyu Spor Merkezi Açıldı

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi projelerini tek tek halkın hizmetine sunmaya devam ediyor. Ergenekon Mahallesi’ne yaptırılan Ergenekon Parkı ve Yaşam Boyu Spor Merkezi törenle hizmete açıldı.

16.12.2015Mersin
Biçer Sokak Parkeyle Buluşuyor

Biçer Sokak Parkeyle Buluşuyor

TURGUTLU BELEDİYESİ TARAFINDAN ERGENEKON MAHALLESİ BİÇER SOKAK’TA PARKE TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI.

16.12.2015Manisa
Telekulağa 2. tazminat

Telekulağa 2. tazminat

Denizli’de Ergenekon soruşturması kapsamında defalarca evrak üzerinden uzatılan kararlarla telefonu dinlenen, takip araçlarıyla izlenen ve sonunda hakkında takipsizlik verilen üniversite öğrencisi Osman Seçkin Can’a 5 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmedildi. Can’a verilen bu tazminat, haksız dinleme ve takip davalarında bilinen ikinci hüküm oldu.

15.12.2015Gündem
Hukuk öğrencisine ’telekulak’ tazminatı

Hukuk öğrencisine ’telekulak’ tazminatı

İZMİR’deki Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olan ve Denizli’de oturan 25 yaşındaki Osman Seçkin Can, ’Ergenekon’ adıyla bilinen soruşturma kapsamında 15 ay boyunca 12 kez uzatılarak telefonlarının dinlenmesi ve 54 dört kez uzatılarak 14 ay boyunca teknik araçlarla takip edilmesini mahkemeye taşıdı. Hak ihlali yapıldığı gerekçesiyle 20 bin liralık tazminat davası açan Can’a mahkeme, 5 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. Avukat adayı gencin avukatlığını babası Rüstem Can ve ikiz kardeşi Mehmet Barış Can yaptı.

15.12.2015Ege
Şengül Hablemitoğlu: Konuşmak istiyorum ama güvenmem gerek

Şengül Hablemitoğlu: 'Konuşmak istiyorum ama güvenmem gerek'

18 Aralık 2002 tarihinde evinin önünde suikaste uğrayan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu, CNNTürk 'Tarafsız Bölge' programında Ahmet Hakan'a dosyanın yeniden açılmasını değerlendirdi.

14.12.2015Gündem
Edda Sönmez, yaşadığı şiddeti Cengiz Semercioğluna anlattı

Edda Sönmez, yaşadığı şiddeti Cengiz Semercioğlu'na anlattı

Edda Sönmez mesleği gereği ünlülerle röportaj yapan, 34 yaşında, sarı basın kartı sahibi 7 yıllık bir gazeteci... Kendisinin de ifade ettiği gibi dekolte giymeyi seven genç bir kadın... Dekolte giydiği ve ünlülerle çektirdiği fotoğraflar yüzünden oyuncu Saruhan Hünel’le 6 aylık ilişkisinde 5 kez ağır şiddet gördüğünü, defalarca tartaklandığını söyleyerek mahkemeye başvurdu. Yaşadıklarıyla ilgili ilk kez konuşan Edda Sönmez, “Pascal fotoğrafı bardağın taştığı nokta. Sokakta dayak yedim, evde yerden kalkamayacak kadar tekmelendim. İki gözümü yumruk atarak morarttı. Sonra da ‘bak panda gibi oldun, panda yaptım seni diye dalga geçti benimle” dedi.. Ve 6 aylık yaşadıklarına inat yine dekolte bir kıyafetle objektifimize poz verdi...

11.12.2015Magazin
İstihbarat Dairesi Başkanı Dinçe ağır suçlama: Dinki cinayetini biliyordu, önlemedi

İstihbarat Dairesi Başkanı Dinç'e ağır suçlama: Dink'i cinayetini biliyordu, önlemedi

Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 26 kamu görevlisi hakkında hazırlanan iddianamede, mevcut Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Engin Dinç hakkında ağır suçlamalar yöneltildi.

11.12.2015Gündem
Eleştiriye ceza farklı sesleri susturur

Eleştiriye ceza farklı sesleri susturur

Ergenekon sanığı yazar Ergün Poyraz, ‘Musa’nın Gül’ü’ kitabı nedeniyle 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 15 bin lira tazminat ödemeye mahkûm edilmesinin ardından Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurmuştu.

10.12.2015Gündem
‘C-5 bürosu, örgütün mızrak başı’

‘C-5 bürosu, örgütün mızrak başı’

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 26 şüphelinin yer aldığı iddianamede, İstihbarat Daire Başkanlığı C-2 şubesi içerisinde kurulan C-5 şubesinin gizli bir yapılanma olduğu belirtildi.

10.12.2015Gündem
MİT TIRları soruşturmasında tutuklanan subaylardan itiraz

MİT TIR'ları soruşturmasında tutuklanan subaylardan itiraz

Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında, 30 Kasım'da tutuklanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu avukatları aracılığıyla haklarındaki tutukluluk kararlarının kaldırılması için itirazda bulundular.

7.12.2015Gündem
10 ilçede elektrik kesintisi

10 ilçede elektrik kesintisi

Ankara'da tesis çalışması nedeniyle 8 Aralık Salı günü muhtelif ilçe ve mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak. EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den yapılan açıklamaya göre elektrik kesintisi yapılacak yerler ve saatler şöyle:

6.12.2015Ankara
10 şirket 600 yönetici ihraç etti

10 şirket 600 yönetici ihraç etti

Günümüzde pek çok çalışanın, özellikle yeni mezunların derdi kapağı yurtdışına atmak. Belki de bunun en güzel yollarından biri kariyer hayatına uluslararası bir şirkette başlamak. Bazı şirketler yurtdışına yönetici ihraç eden fabrikalar gibi. İK uzmanları Türklerin özellikle kriz tecrübeleri, sonuç odaklı ve hızlı olmaları sebebiyle tercih edildiklerini söylüyorlar.

5.12.2015IK
Milyonlarca liralık tazminatları devlet ödeyecek peki hakim ve savcılara ne olacak

Milyonlarca liralık tazminatları devlet ödeyecek peki hakim ve savcılara ne olacak?

Hakimler verdikleri yanlış bir karar nedeniyle mağdurun kazandığı tazminatı cebinden mi ödemeli? Yıllardır tartışılan bu soru yeniden gündemde…

4.12.2015Gündem
Adaletin peşinde bir ömür

Adaletin peşinde bir ömür

Aysel Çelikel, bugün 82 yaşında. Toplumun neredeyse bütün yaralarına dokunarak büyüdü. Türkiye’nin birçok ilkine adını yazdırdı. Şimdi hayatı, Berat Günçıkan’ın kaleminden ‘Adalet Yoksa Gelecek de Yok’ adıyla kitap oldu.

4.12.2015Keyif
Duygularıyla oynandı

Duygularıyla oynandı

Balyoz davasında 3 yıl 4 ay 7 gün tutuklu kalan emekli Korgeneral Ayhan Taş’a 1 milyon 250 bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmeden mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Balyoz davasıyla Taş’ın küçük düşürüldüğü, duygularıyla oynandığı, ahlaki değerlerinin hiçe sayıldığı vurgulandı.

3.12.2015Gündem
Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar Hizmet Turunda

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar Hizmet Turunda

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, İNŞAATI DEVAM EDEN YATIRIMLARI DENETLEDİ.

2.12.2015Ankara
Tarsus Belediye Meclisi 2015 Yılının Son Toplantısını Yaptı

Tarsus Belediye Meclisi 2015 Yılının Son Toplantısını Yaptı

Mersin’in Tarsus ilçe Belediye Meclisi 2015 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi.

1.12.2015Mersin
Dünyada iz bırakan güçlü kadınlar

Dünyada iz bırakan güçlü kadınlar

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık, aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanıyor. Biz de bu vesileyle düşünceleri için mücadele eden, diğer kadınlara örnek olmuş, sanat ve fikir dünyasında kendini kanıtlamış mükemmel kadınları hatırlamak istedik.

1.12.2015Keyif
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde, 3 Aralık'ta elektrik kesintisi uygulanacak

30.11.2015Gündem
İstanbulun 9 ilçesinde elektrik kesintisi

İstanbul'un 9 ilçesinde elektrik kesintisi

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A. Ş. (BEDAŞ) Perşembe günü İstanbul'un 9 ilçesinin bazı bölgelerinde belirli süre ile elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu.

30.11.2015Ekonomi
Savcı Fikret Seçen de yurtdışına çıktı

Savcı Fikret Seçen de yurtdışına çıktı

24 Kasım tarihinde HSYK tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırılan ve 26 Kasım tarihinde hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulan eski İstanbul Başsavcıvekili ve Çorum Savcısı Fikret Seçen'in, açığa alındığı 24 Kasım günü Atatürk Havalimanı'ndan Hollanda'ya çıkış yaptığı öğrenildi.

30.11.2015Gündem
Türk Halk Kültürünün Önemli Bir Öğesi: Sinsin

Türk Halk Kültürünün Önemli Bir Öğesi: Sinsin

ARÜ'DE SİNSİN GELENEĞİ

30.11.2015Ardahan
Başkan Başsoy Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Başsoy Çalışmaları Yerinde İnceledi

BELEDİYE ÇALIŞMALARI

29.11.2015Erzincan
Ezgi Başaran: Can Dündar’ın tutuklandığı bir ülkede Kürt sorunu da çözülemez

Ezgi Başaran: Can Dündar’ın tutuklandığı bir ülkede Kürt sorunu da çözülemez

Terörden mültecilere, Gezi’den hak mücadelelerine son beş yılda neleri konuşmadık ki? Bütün bu konuların en önde geleni ‘Çözüm Süreci’ydi şüphesiz. Radikal Yayın Yönetmeni Ezgi Başaran’ın henüz çıkan ‘Barış Bir Varmış Bir Yokmuş - Kürt Sorununun Çözüm Süreci’ isimli kitabı işte bu beş yılın özenli bir dökümü. Başaran, sürecin aktörleriyle (ve dışarıdaki benzer barış süreçlerinin mimarlarıyla) yaptığı röportajları, önemli yol ayrımlarında yazdığı makaleleri bir araya getirmiş. Okuduğunuzda, hem nereden nereye geldiğimizi göreceksiniz hem de nasıl daha uzağa gidemediğimizi... Başaran’la son beş yılı konuştuk.

28.11.2015Keyif
İstanbulda bu pazar 11 ilçede 12 saate varan elektrik kesintisi

İstanbul'da bu pazar 11 ilçede 12 saate varan elektrik kesintisi

İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki 11 ilçede 29 Kasım Pazar günü 12 saate varan süre ile elektrik kesintisi uygulanacak.

27.11.2015Gündem
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

Avrupa yakasındaki bazı ilçelerde 29 Kasım Pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.

27.11.2015Gündem
Şentepe Teleferiği’nde mandalina bombası

Şentepe Teleferiği’nde mandalina bombası

Şentepe’de teleferik hattı altında bulunan Bilir Apartmanı sakinleri, kabinlerden aşağı şişe ve bazı cisimler atıldığını ve binanın havalandırma camlarının, kabinden aşağı bırakılan mandalina dolu bir poşet ile kırıldığı iddiasında bulundu. Teleferiğe binen Ankara Hürriyet muhabirleri, güvenlik önlemi bulunmayan kabin kapılarının hafif zorlama ile aralandığını gördü.

26.11.2015Ankara
Boğaziçi’nde Hero İnsan Kaynakları Zirvesi

Boğaziçi’nde Hero İnsan Kaynakları Zirvesi

Boğaziçi Üniversite’sinde yapılacak Hero İnsan Kaynakları Zirvesi 28 Kasım’da başlıyor. İki gün sürecek etkinliğe dünyanın önde gelen şirketleri katılacak. Yetkililer, öğrencilerle buluşacak.

26.11.2015Eğitim
Meram’da Asfalt Ve Altyapı Çalışmaları

Meram’da Asfalt Ve Altyapı Çalışmaları

MERAM BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, MAHALLELERDEKİ ALT YAPI VE ASFALT ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

26.11.2015Konya
Can: Biz Herkese Aynı Mesafedeyiz

Can: "Biz Herkese Aynı Mesafedeyiz"

BELEDİYE MECLİS SALONUNDA MÜTEAHHİTLER, MİMARLAR, MÜHENDİSLER VE ASANSÖR FİRMA TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI YAPAN TARSUS BELEDİYE BAŞKANI ŞEVKET CAN, HERKESİN KANUN VE KURALLARA UYMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ.

25.11.2015Mersin

Yazar Sonuçları

En büyük kâbusum

En büyük kâbusum

GÜNLERDİR uykularımı kaçıran bir kâbus var...

22.12.2015Ertuğrul ÖZKÖK
Erdem’i 2 Can’ı 4 soruyla casus ilan ettiler

Erdem’i 2 Can’ı 4 soruyla casus ilan ettiler

Nedim Şener’i yakından tanıma fırsatı buldum. Son derece samimi, sahici bir adam.

22.12.2015Ayşe ARMAN
Panda yaptım seni

Panda yaptım seni

Edda Sönmez mesleği gereği ünlülerle röportaj yapan, 34 yaşında, sarı basın kartı sahibi 7 yıllık bir gazeteci... Kendisinin de ifade ettiği gibi dekolte giymeyi seven genç bir kadın... Dekolte giydiği ve ünlülerle çektirdiği fotoğraflar yüzünden oyuncu Saruhan Hünel’le 6 aylık ilişkisinde 5 kez ağır şiddet gördüğünü, defalarca tartaklandığını söyleyerek mahkemeye başvurdu. Yaşadıklarıyla ilgili ilk kez konuşan Edda Sönmez, “Pascal fotoğrafı bardağın taştığı nokta. Sokakta dayak yedim, evde yerden kalkamayacak kadar tekmelendim. İki gözümü yumruk atarak morarttı. Sonra da ‘bak panda gibi oldun, panda yaptım seni diye dalga geçti benimle” dedi.. Ve 6 aylık yaşadıklarına inat yine dekolte bir kıyafetle objektifimize poz verdi...

11.12.2015Cengiz SEMERCİOĞLU
Siyasi sorumlular da hesap vermeli

Siyasi sorumlular da hesap vermeli

HRANT Dink’in öldürülmesinde ihmalleri ve sorumlulukları oldukları iddia edilen kamu görevlileri ile ilgili iddianame Başsavcılık tarafından mahkemeye gönderildi.

10.12.2015Mehmet Y. YILMAZ
Dışarıda küstüysek içeride barışalım

Dışarıda küstüysek içeride barışalım

KENDİM karamsar olmak istemiyorum...

8.12.2015Ertuğrul ÖZKÖK
Balyoz’un arkasında Amerika mı var

Balyoz’un arkasında Amerika mı var?

“Dünya tarihi, dünyanın mahkemesidir” der tarihçiler. Bu durumda adil bir yargılamanın yolu da tarihi doğru yansıtmaktan geçer.

5.12.2015Tolga TANIŞ
O yılların hesabını kim verecek

O yılların hesabını kim verecek?

EZELİ sorunumuz, yargı kararlarındaki keyfilikler, yargılamayı başlı başına bir cezalandırmaya dönüştüren uzun tutukluluklar...

3.12.2015Akif BEKİ