MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN237Yalçın BAYER103Emin ÇÖLAŞAN79Oktay EKŞİ72Özdemir İNCE70Gila BENMAYOR58Yalçın DOĞAN55Ertuğrul ÖZKÖK46Mehmet Ali BİRAND46Vahap MUNYAR43Uğur CEBECİ39Tufan TÜRENÇ37Cengiz SEMERCİOĞLU37Şükrü KIZILOT36Yılmaz ÖZDİL36Doğan HIZLAN34Nurten ERK TOSUNER33Erkan ÇELEBİ30Mehmet Uğur YÜKSEL30Ferai TINÇ29Güzin Abla27 Zeynep GÖĞÜŞ27Fatih ALTAYLI24Ayşe ARMAN23Kanat ATKAYA23Gürül Öğüt23Enis BERBEROĞLU21Altan Tanrıkulu21Dr. Gündüz TEZMEN20Ayçe DİKMEN19Mehmet Y. YILMAZ18İlter TÜRKMEN17Kubilay KESKİN16Sevil ATASOY16Ayşe ÖZEK KARASU16Serdar TURGUT15Tuğrul ŞAVKAY15Rauf TAMER14Bekir COŞKUN13Ali Atıf BİR13Onur BAŞTÜRK13Gökhan KİMSESİZCAN13Uğur VARDAN13Murat BARDAKÇI12Deniz BAYRAMOĞLU12Engin KRATZER12Sedat ERGİN12Taha AKYOL12Kenan BAŞARAN12Akif BEKİ12Ercan KUMCU11Yurtsan ATAKAN11Ahmet HAKAN11Cengiz ÇANDAR11Adnan KAYA11Mümtaz SOYSAL10Mehmet YAŞİN10Fatih ÇEKİRGE10Mete Tamer OMUR10Uğur MELEKE10Erdal SAĞLAM9Doğan Hakyemez9Ömür GEDİK9Deniz SİPAHİ9Soner YALÇIN9Ege CANSEN9Doğan ULUÇ8Arman Kırım8Muammer ELVEREN8Korkut GÖZE7Erman TOROĞLU7Pako'nun Sayfası7Can BARTU6İlker YASİN6Banu TUNA6Mesude ERŞAN6Tolga TANIŞ6Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ6İlhan SÖYLER6Emre ÖZPEYNİRCİ6Cüneyt ÜLSEVER5Kurthan FİŞEK5Tolga AKYILDIZ5Yener SÜSOY5Figen BATUR5Nora ROMİ5Temuçin Tüzecan5Melis ALPHAN5Şenay DÜDEK5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Ünal Özüak5Selim Türsen5Savaş ÖZBEY5İzzet ÇAPA5Verda ÖZER5Uğur GÜRSES5Murat Yetkin5Ercan SAATÇİ4Mehmet Nuri YILMAZ4Sahrap SOYSAL4

Belçika

Belçika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Belçika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.908 Belçika haberi bulunmuştur.

Belçika, resmî adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa'da bulunan bir devlettir. Avrupa Birliği'ne üye ve birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır. 30,528 km²'lik bir alanı kaplayan ülkenin nüfusu yaklaşık 10,8 milyon kişidir.

Cermen ve Latin dünyası arasında bir sınır oluşturan Belçika'da Felemenkler tarafından Felemenkçe, Valonlar tarafından Fransızca ve küçük bir Alman grup tarafından Almanca konuşulur. Belçika federal bir devlet yapısına sahip olup Felemenkçe'nin resmî dil olduğu Flaman Bölgesi, Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi ve her iki dilin de resmî dil sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi'nden oluşur. Son olarak, tamamı Valon Bölgesi'nin sınırları içinde kalan ve Almanya'ya komşu Almanca konuşan küçük bir topluluk, Valon bölgesine bağlı olmakla birlikte bazı alanlarda özerkliğe sahiptir ve yaşadıkları bölgede Almanca resmi dildir. Belçika'nın dilsel çeşitliliği ve bununla ilgili politik ve kültürel anlaşmazlığı, Belçika tarihine ve yönetim sistemine yansımıştır.

'Belçika' adı, Kelt ve Cermen karışımı bir halk olan Belgae'lerin yaşadığı, Roma eyaleti Gaul'ün en kuzeyindeki Gallia Belgica'dan kaynaklanır. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg tarihsel olarak Benelüks'ten daha büyük bir alanı kaplayan Alçak Ülkeler diye anılır. Orta Çağ'ın bitiminden 17. yüzyılın başlarına kadar ticari ve kültürel açıdan bir refah merkezi olan ülke 16. yüzyıldan 1830'daki Belçika Devrimi'ne kadar Avrupa güçleri tarafından birçok muharebeye sahne olarak Avrupa'nın savaş alanı olarak tanımlanmıştır ve bu unvanı I. Dünya Savaşı ile II. Dünya Savaşı ile de güçlenmiştir.

Bağımsızlığın üzerine ülke hevesle Endüstri Devrimi'ne katılmış ve 20. yüzyıl boyunca Afrika'da birçok koloni kurmuştur. Belçika'da 20. yüzyılın ikinci yarısına ise bir yandan Felemenkler ve Frankofonlar arasındaki çatışma diğer yandan Flaman ve Valon Bölgeleri arasındaki eşit olmayan ekonomik gelişme damgasını vurmuştur. Bu hala devam eden çatışmalar ülkede üniter devlet yapısından federal devlete doğru bir dizi reformun yapılmasına neden olmuştur.

 

Belçika Haberleri

Yurtdışı Genç Liderler Programı’na başvurular başladı

Yurtdışı Genç Liderler Programı’na başvurular başladı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından (YTB) düzenlenen Yurtdışı Genç Liderler Programı’nın 2017 başvuruları başladı. Program, ‘yaşadıkları ülkelerde etkin görevler üstlenecek ve rol model olacak bireylerin yetişmesini’ hedefliyor.

30.3.2017Dünya
Belçika’da şoksuz hayvan kesimi yasaklanıyor

Belçika’da şoksuz hayvan kesimi yasaklanıyor

Belçika’nın Flaman kesiminde 2019’dan itibaren şoksuz kurban kesimi yasaklandı.

30.3.2017Dünya
Üç günde 69 bin oy kullanıldı

Üç günde 69 bin oy kullanıldı

Türkiye’de, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için oy verme işleminin başladığı altı Avrupa ülkesi ile gümrük kapılarında, üç günde toplam 69 bin 79 seçmen sandığa gitti.

30.3.2017Dünya
Yurt dışında üç günde 69 bin seçmen oy kullandı

Yurt dışında üç günde 69 bin seçmen oy kullandı

Türkiye'de, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için oy verme işleminin başladığı altı Avrupa ülkesi ile gümrük kapılarında, üç günde toplam 69 bin 79 seçmen sandığa gitti.

30.3.2017Gündem
Sevgililer Gününde içinizi ısıtacak 8 tatil adresi

Sevgililer Günü'nde içinizi ısıtacak 8 tatil adresi

Sevgililer Günü için hala bir planınız yok mu? İşte en özel anılarınızı biriktirip, aşkınızı tazelemenin tam zamanı! Farklı, romantik ve unutulmaz bir program ile geçirebileceğiniz bu özel gün için sevgilinizle ilk uçağa atlayıp romantik bir şehre gidebilirsiniz.

30.3.2017Seyahat
Avrupa’da 230 TL’nin altında en romantik konaklama

Avrupa’da 230 TL’nin altında en romantik konaklama

Sevdiğinizle sokaklarını keşfe çıkabileceğiniz, sonbahar renklerinin en çok yakıştığı Avrupa şehirlerinde romantik bir tatil için en uygun konaklama seçeneklerini sizin için hazırladık...

30.3.2017Seyahat
Fenerbahçede gizli harekat Malinovsky

Fenerbahçe'de gizli harekat Malinovsky!

Gelecek yılın kadro planlamasına devam eden Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım genç oyunculara yöneldi. Sarı lacivertlilerin hedefinde Ukraynalı orta saha Ruslan Malinovsky var.

29.3.2017Spor Arena
Ve İngiltere dönüşü olmayan yola girdi Brexit süreci resmen başladı...

Ve İngiltere dönüşü olmayan yola girdi! 'Brexit' süreci resmen başladı...

İngiltere, Lizbon Anlaşması'nın 50'nci maddesini işleme koyarak, 44 yıllık üyeliğin ardından Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini resmen başlattı. "İngiltere için tarihi an" manşetini atan İngiliz basını, Başbakan May tarafından imzalanan mektubun AB Konseyi Başkanı'na verilmesiyle Brexit sürecinde artık "dönüşü olmayan bir yola girildiğini" belirtti. Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, ülkesinin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılık (Brexit) sürecinin resmen başlamasına ilişkin, "Bu, geri dönüşü olmayan tarihi bir an" dedi.

29.3.2017Dünya
Godiva üç ürünü ile 8 bini aşkın perakende noktasının raflarında

Godiva üç ürünü ile 8 bini aşkın perakende noktasının raflarında

Godiva üç ürünü ile 8 bini aşkın perakende noktasının raflarında

29.3.2017İstanbul
Avrupa’nın en romantik kentlerinde hesaplı konaklama

Avrupa’nın en romantik kentlerinde hesaplı konaklama

Sevgililer Günü’nü nasıl geçirmek isterdiniz? Venedik kanallarında gondolda romantik müzikler eşliğinde mi yoksa Brugge’ün çikolata kokulu sokaklarında mutluluk sarhoşu olarak mı? Eyfel Kulesi’nin tepesinde minik bir buseyle başlayan bir gece mi yoksa Prag’da sıcacık şöminenin karşısında bolca sohbet ederek mi? İşte Avrupa’nın en romantik kentlerinde Sevgililer Günü önerilerimiz...

29.3.2017Seyahat
‘Ben Dersim katliamını lanetledim’

‘Ben Dersim katliamını lanetledim’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Samsun’da katıldığı toplu açılış töreninde, İstanbul’da ‘hayır’ çadırını ziyaretinde yaşadıklarını anlatarak, “‘Niçin hayır diyorsunuz’ dedim. Dediler ki ‘Biz çağdaş bir Türkiye istiyoruz’ ‘Ya şu anda çağdaş bir Türkiye yok mu, neyiniz eksik’ dedim. Bakıyorsun mezhepçilik hemen arkadan geldi” dedi.

28.3.2017Gündem
2.5 TL’ye rafa girdi

2.5 TL’ye rafa girdi

Dünyada lüks çikolata segmentinde önemli bir pazara sahip olan Yıldız Holding bünyesindeki Godiva, market raflarına girdi. 3 farklı kategoride 9 çeşit ürünü satışa sunan Godiva, fiyatı da 2.5 liraya kadar çekti.

28.3.2017Ekonomi
Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle hayır çıkması için büyük çaba gösteriyor

Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle 'hayır' çıkması için büyük çaba gösteriyor

Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle 'hayır' çıkması için büyük çaba gösteriyor

28.3.2017Yozgat
Godiva en sevilen üç ürünü ile raflarda

Godiva en sevilen üç ürünü ile raflarda

Yıldız Holding’in atıştırmalık ürünlerini 2016 yılında tek çatı altında toplayan pladis, ilk dünya lansmanını Godiva için İstanbul’da yaptı. pladis, dünyanın en önemli premium çikolata markalarından biri olan Godiva’nın mağazalarında en çok tercih edilen Bitter, Karamelli ve Sütlü Fındıklı üç ürününü marketlere taşıyarak daha geniş kitlelerle buluşturdu. Godiva’nın yeni serisi Türkiye’de 8 bin’i aşkın perakende noktasında raflara girdi.

28.3.2017Ekonomi
60 cente ihraç edilen domates Moskovada 3 dolar

60 cent'e ihraç edilen domates Moskova'da 3 dolar

60 cent'e ihraç edilen domates Moskova'da 3 dolar

28.3.2017Antalya
90 gemi Adadan dünyaya mermer taşıdı

"90 gemi Ada'dan dünyaya mermer taşıdı"

Balıkesir'in Marmara ilçesinden (Ada) geçen yıl 42 bin metreküp blok, 360 bin ton kırılmış mermer ihracatı yapıldı.

28.3.2017Ekonomi
CHPli Salıcı: Ak Partide gizli hayırcılar var

CHP'li Salıcı: Ak Parti'de 'gizli hayır'cılar var

CHP'li Salıcı: Ak Parti'de 'gizli hayır'cılar var

28.3.2017Adıyaman
İsrailden Türkiye uyarısı: Hemen terk edin

İsrail'den 'Türkiye' uyarısı: Hemen terk edin

İsrail, vatandaşlarına aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelerle ilgili seyahat uyarısında bulundu.

28.3.2017Dünya
Dünyaca ünlü darbuka üstadı Mısırlı Ahmet: Kremlin Sarayı’ndaki muhteşem atmosferde tek Türk olarak çaldım

Dünyaca ünlü darbuka üstadı Mısırlı Ahmet: Kremlin Sarayı’ndaki muhteşem atmosferde tek Türk olarak çaldım

Dünyaca ünlü darbuka üstadı Mısırlı Ahmet: Kremlin Sarayı’ndaki muhteşem atmosferde tek Türk olarak çaldım

28.3.2017İstanbul
Büyükelçi: Mümkünse hafta sonuna bırakmayın

Büyükelçi: Mümkünse hafta sonuna bırakmayın

Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referandum için ilk oylar Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Fransa’da ve gümrük kapılarındaki sandıklara atıldı. Yurt dışındaki seçmenler sandıklara akın etti.

28.3.2017Dünya
Büyükelçi: Mümkünse hafta sonuna bırakmayın

Büyükelçi: Mümkünse hafta sonuna bırakmayın

Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referandum için ilk oylar Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Fransa’da ve gümrük kapılarındaki sandıklara atıldı. Yurt dışındaki seçmenler sandıklara akın etti.

28.3.2017Dünya
Biz yıllarca bekledik... Gürcistan bugünden itibaren Avrupaya vizesiz girecek

Biz yıllarca bekledik... Gürcistan bugünden itibaren Avrupa'ya vizesiz girecek

Gürcistan'ın AB ile vize serbestisi bugünden itibaren resmi olarak yürürlüğe girdi. Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ile beraberindeki heyet, Abhazya'dan göç eden öğrenciler, sanat ve kültür temsilcileri ile yerel basın mensupları, Tiflis'ten Schengen Bölgesi'ne vizesiz giden ilk vatandaşlar arasında yer aldı.

28.3.2017Dünya
Yurt dışı oylarında ilk gün tarihi rakam

Yurt dışı oylarında ilk gün tarihi rakam

Yurt dışındaki temsilciliklerde ve gümrük kapılarında oy verme işlemi başladı. Gurbetçi vatandaşlar ilk gün sandıklara akın etti.

28.3.2017Gündem
İsrailden Türkiye uyarısı

İsrail'den 'Türkiye' uyarısı

İsrail, vatandaşlarına aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelerle ilgili seyahat uyarısında bulundu.

28.3.2017Dünya
Oy kuyruğu

Oy kuyruğu

Yurtdışında çok sayıda ülke ile 31 gümrük kapısında ilk referandum oyları verildi.

27.3.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükçekmecede toplu açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükçekmece'de toplu açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükçekmece'de toplu açılış töreninde konuştu

27.3.2017İstanbul
Kimsenin düşmanı değiliz

'Kimsenin düşmanı değiliz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya’ya tepkisini sürdürerek, “Camilerimizin duvarına gamalı haç işaretlerini koyan siz değil misiniz? Faşistsiniz faşist. Nazi uygulamalarından da istediğiniz kadar rahatsız olun. Eğer gamalı haçın hesabını sormuyorsanız, bu lekeyi üzerinizden atamazsınız. Biz kimsenin düşmanı değiliz” dedi. Erdoğan, dün İstanbul’daki toplu açılış törenlerinde özetle şunları söyledi:

26.3.2017Gündem
Manavgatta Dağ Bisikleti Maratonu

Manavgat'ta Dağ Bisikleti Maratonu

Manavgat'ta Dağ Bisikleti Maratonu

26.3.2017Antalya
Müzik yolculuğu başlıyor

Müzik yolculuğu başlıyor

Sevda Cenap And Müzik Vakfı tarafından bu yıl 34.’sü düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 4 Nisan’da başlıyor. Nisan ayı boyunca devam edecek olan festivalde, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından müzik grupları, Ankaralılarla buluşacak.

26.3.2017Ankara
Erdoğan: NATO’da beraber olduğumuz ülke bana silah vermeyecek terör örgütüne verecek. Var mı böyle bir şey (1)

Erdoğan: NATO’da beraber olduğumuz ülke bana silah vermeyecek terör örgütüne verecek. Var mı böyle bir şey? (1)

Erdoğan: NATO’da beraber olduğumuz ülke bana silah vermeyecek terör örgütüne verecek. Var mı böyle bir şey? (1)

26.3.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşistsiniz faşist

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faşistsiniz faşist

İstanbul Gaziosmanpaşa'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bunlara faşist dediğimizde beyler rahatsız oluyor. Nazi dediğimizde rahatsız oluyor. Camilerimize gamalı haç işareti koyan siz değil misiniz? Faşistsiniz faşist. Nazi uygulamalarından da istediğiniz kadar rahatsız olun. Bizim camilerimize gamalı haçları çiziyorsanız, bunun hesabını sormuyorsanız, bu lekeyi üstünüzden atamazsınız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsviçre'de terör yandaşları tarafından açılan pankarta da sert tepki gösterdi.

26.3.2017Gündem
1,5 TON MESSİ KOKAİNİ YAKALANDI

1,5 TON 'MESSİ KOKAİNİ' YAKALANDI!

Peru'da Belçika'ya gönderilmek üzere Messi ambalajı ile paketlenen 1,5 ton civarında uyuşturucu yakalandı.

26.3.2017Spor Arena
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik AB mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik AB mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Az önce dar kapsamlı görüşmede bir şey söyledim, 'Siz (İngiltere) Brexit ile ilgili bir karar aldınız yani 16 Nisan'dan sonra farklı şeyler olabilir' diye. Çünkü boşu boşuna buralara gelinmedi. İşte bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz, ileri derecedeki aşırı terör örgütleri, parlamento dikkat edin, orada benim resmimi koyuyor, yanında da şakağıma silah dayıyor. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi? Ve bu ülke İsviçre. Bunun tabii benzerlerini Almanya'da gördük, Hollanda'da gördük, Belçika'da gördük, görmeye devam ediyoruz. Şimdi benzeri bir Brexit için biz de şu anda 16 Nisan'da bir referandum yapıyoruz, arkasından müzakereler için de bir referandum yapma yoluna gidebiliriz ve milletimiz ne karar verirse o karara da uyarız, uymak zorundayız." dedi.

25.3.2017Gündem
Hangi ülkede ne kadar vatandaşımız oy kullanacak

Hangi ülkede ne kadar vatandaşımız oy kullanacak?

Türkiye’de 16 nisan tarihinde anayasa değişikliği için referandum oylaması için yurt dışında en çok seçmen 2.3 milyonla Avrupa kıtasında bulunuyor. Referandum’a yaklaşık 700-800 bin seçmenin katılacağı tahmin ediliyor.

25.3.2017Gündem
Sosyalist Parti Beringen teşkilatına Türk başkan

Sosyalist Parti Beringen teşkilatına Türk başkan

Belçika’daki Flaman Sosyalist Parti’de (Sp.a) teşkilat başkanlığına ilk kez bir Türkiye kökenli seçildi.

25.3.2017Dünya
Türk iş adamından referandum kampanyası

Türk iş adamından referandum kampanyası

Türk bakanların Avrupa’daki toplantılarına yasak konulmasına kızan Türk iş adamı Mehmet Gargılı, şirketine ait bütün araçlarını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ‘evet’ posterleriyle donattı.

25.3.2017Dünya
Avrupa’da buruk kutlama

Avrupa’da buruk kutlama

Avrupa Birliği’nin (AB) temelleri bundan tam 60 yıl önce 25 Mart 1957 tarihinde atıldı.İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 1951 yılında Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un oluşturduğu Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu, işte bu tarihte Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) adını aldı.

25.3.2017Dünya
Refrandum 5 ülkede 31 gümrükte başlıyor

Refrandum 5 ülkede 31 gümrükte başlıyor

Türkiye’de 16 Nisan'da yapılacak referandum için yurt dışında ilk oylar pazartesi günü sandıklara atılacak. Yurt dışındaki seçmenler pazartesi günü 31 gümrük kapısında ve Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika ve İsviçre’de saat 09.00’dan başlayarak oy verebilecek.

25.3.2017Dünya
Türkiye ile saat farkı 1’e düştü

Türkiye ile saat farkı 1’e düştü

Avrupa ülkeleri yaz saati uygulamasına geçti. Dün gece saatler 02.00’den 03.00’e alındı.

25.3.2017Dünya
Hayır diyene saygı duyarız

'Hayır diyene saygı duyarız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemi getiren yeni Anayasa referandumuyla ilgili, “Biz ‘hayır’ diyene, ‘evet’ diyene saygı duyduğumuz gibi saygı duyarız. Kimler ‘hayır’ diyor bu önemli” diye konuştu. Erdoğan, Denizli’de düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

24.3.2017Gündem

Anayasa referandumu için yurt dışında sandıklar hazır

Türkiye’de 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için yurt dışındaki temsilciliklerde sandıklar kuruldu. 

24.3.2017Gündem
Erdoğan: Siz Diktatör dediğiniz sürece Tayyip Erdoğan da size Faşist diyecek, Nazi diyecek

Erdoğan: Siz 'Diktatör' dediğiniz sürece Tayyip Erdoğan da size 'Faşist' diyecek, 'Nazi' diyecek

Erdoğan: Siz 'Diktatör' dediğiniz sürece Tayyip Erdoğan da size 'Faşist' diyecek, 'Nazi' diyecek

24.3.2017Denizli
Erdoğan: Almanyada İsviçrede Belçikada demokrasi mi var

Erdoğan: Almanya'da İsviçre'de Belçika'da demokrasi mi var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Almanya'sında, İsviçre'sinde, Belçika'sında demokrasi mi var, özgürlük, inanç özgürlüğü adına bir şey yok. Hani sizde basın özgürlüğü vardı? Daily Sabah Gazetesi'nin, Avrupa Parlamentosu'nda yasaklanmasının hesabını vereceksiniz. Size rahat olmayacak" dedi.

24.3.2017Gündem
İlk imzanın atıldığı Roma’da dev kutlama

İlk imzanın atıldığı Roma’da dev kutlama

Avrupa Birliği, yarın 60’ıncı yaş gününü kutlayacak. Mülteci krizi, Brexit, popülizm, milliyetçilik ve Avrupa yorgunluğu dalgasının estiği bir dönemde AB liderleri Roma’da bir araya gelip, gelecekte nasıl bir yön izleyecekleri yönünde önemli mesajlar verecek.

24.3.2017Dünya
Son dakika: Belçikada saldırı girişimi Kimliği belli oldu

Son dakika: Belçika'da saldırı girişimi! Kimliği belli oldu

Belçika’nın Antwerp kentinde, mağazaların olduğu bir caddede otomobille insanları ezmeye çalışan saldırgan, polis tarafından engellendi. Saldırganın kimliği de belli oldu. Polis sözcüsünün ifadesine göre şüpheli, 8 Mayıs 1977 doğumlu Muhammet R., Fransız vatandaşı ve Fransa’da yaşıyor.

23.3.2017Dünya
Bakan Eroğlu: Aydını, doğa turizminin merkezi yapacağız

Bakan Eroğlu: Aydın'ı, doğa turizminin merkezi yapacağız

Bakan Eroğlu: Aydın'ı, doğa turizminin merkezi yapacağız

23.3.2017Aydın
Canikli: İngiliz halkının acılarını paylaşıyoruz

Canikli: İngiliz halkının acılarını paylaşıyoruz

Canikli: İngiliz halkının acılarını paylaşıyoruz

23.3.2017Giresun

Yazar Sonuçları

Resimde ışığın belirleyiciliği

Resimde ışığın belirleyiciliği

İZMİR’deki Arkas Sanat Merkezi’nde resim ve ışık ilişkisini irdeleyeceğiniz bir sergiyi gezmelisiniz.

27.3.2017Doğan HIZLAN
Hiç boş yok

Hiç boş yok

Aralarında görev dağılımı yapmış gibiler...

24.3.2017Rauf TAMER
Avrupa Birliği nereye gidiyor

Avrupa Birliği nereye gidiyor

RİVAYET o ki, 60 yıl önce Avrupa Birliği’nin temelini atan Roma Anlaşması imzalandığında, belgenin bir kapak sayfası bir de imza sayfası hazırmış. Diğer sayfaların büyük bir bölümü boşmuş. Taslak metin temizlik görevlileri tarafından yanlışlıkla çöpe atıldığından ve çeşitli talihsizlikler yüzünden anlaşma metninin nihai hali imza törenine yetiştirilememiş.

23.3.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ