Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN226Yalçın BAYER97Oktay EKŞİ72Emin ÇÖLAŞAN64Özdemir İNCE62Yalçın DOĞAN52Gila BENMAYOR48Mehmet Ali BİRAND46Ertuğrul ÖZKÖK43Vahap MUNYAR42Şükrü KIZILOT36Uğur CEBECİ35Yılmaz ÖZDİL35Cengiz SEMERCİOĞLU34Nurten ERK TOSUNER33Doğan HIZLAN28Erkan ÇELEBİ25Fatih ALTAYLI24Zeynep GÖĞÜŞ24Ferai TINÇ23Gürül Öğüt23Güzin Abla23Altan Tanrıkulu21Enis BERBEROĞLU21Mehmet Uğur YÜKSEL21Ayşe ARMAN20Tufan TÜRENÇ19Kanat ATKAYA18Dr. Gündüz TEZMEN17İlter TÜRKMEN17Kubilay KESKİN16Mehmet Y. YILMAZ16Sevil ATASOY16 Ayçe DİKMEN15Ayşe ÖZEK KARASU15Serdar TURGUT14Ali Atıf BİR12Engin KRATZER12Gökhan KİMSESİZCAN12Murat BARDAKÇI12Onur BAŞTÜRK12Sedat ERGİN12Adnan KAYA11Bekir COŞKUN11Ercan KUMCU11Yurtsan ATAKAN11Cengiz ÇANDAR10Mümtaz SOYSAL10Ahmet HAKAN9Akif BEKİ9Deniz SİPAHİ9Doğan Hakyemez9Ege CANSEN9Erdal SAĞLAM9Fatih ÇEKİRGE9Soner YALÇIN9Taha AKYOL9Tuğrul ŞAVKAY9Arman Kırım8Doğan ULUÇ8Mehmet YAŞİN8Erman TOROĞLU7Korkut GÖZE7Mete Tamer OMUR7Pako'nun Sayfası7Ömür GEDİK7Banu TUNA6Can BARTU6Emre Özpeynirci6Kenan BAŞARAN6Mesude ERŞAN6İlhan SÖYLER6İlker YASİN6Cüneyt ÜLSEVER5Figen BATUR5Kurthan FİŞEK5Nora ROMİ5Savaş ÖZBEY5Temuçin Tüzecan5Tolga AKYILDIZ5Uğur VARDAN5Yener SÜSOY5Ünal Özüak5İzzet ÇAPA5Şenay DÜDEK5Ayşe ARAL4Banu ŞEN4Deniz BAYRAMOĞLU4 Ercan SAATÇİ4Hakan ÜNSAL4Koray Durkal4Melis ALPHAN4Rauf TAMER4Sahrap SOYSAL4Selim Türsen4Serhan ASKER4Tolga TANIŞ4Yaşar AKSOY4Yorgo KIRBAKİ4İsmet BERKAN4

Belçika

Belçika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Belçika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.567 Belçika haberi bulunmuştur.

Belçika, resmî adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa'da bulunan bir devlettir. Avrupa Birliği'ne üye ve birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır. 30,528 km²'lik bir alanı kaplayan ülkenin nüfusu yaklaşık 10,8 milyon kişidir.

Cermen ve Latin dünyası arasında bir sınır oluşturan Belçika'da Felemenkler tarafından Felemenkçe, Valonlar tarafından Fransızca ve küçük bir Alman grup tarafından Almanca konuşulur. Belçika federal bir devlet yapısına sahip olup Felemenkçe'nin resmî dil olduğu Flaman Bölgesi, Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi ve her iki dilin de resmî dil sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi'nden oluşur. Son olarak, tamamı Valon Bölgesi'nin sınırları içinde kalan ve Almanya'ya komşu Almanca konuşan küçük bir topluluk, Valon bölgesine bağlı olmakla birlikte bazı alanlarda özerkliğe sahiptir ve yaşadıkları bölgede Almanca resmi dildir. Belçika'nın dilsel çeşitliliği ve bununla ilgili politik ve kültürel anlaşmazlığı, Belçika tarihine ve yönetim sistemine yansımıştır.

'Belçika' adı, Kelt ve Cermen karışımı bir halk olan Belgae'lerin yaşadığı, Roma eyaleti Gaul'ün en kuzeyindeki Gallia Belgica'dan kaynaklanır. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg tarihsel olarak Benelüks'ten daha büyük bir alanı kaplayan Alçak Ülkeler diye anılır. Orta Çağ'ın bitiminden 17. yüzyılın başlarına kadar ticari ve kültürel açıdan bir refah merkezi olan ülke 16. yüzyıldan 1830'daki Belçika Devrimi'ne kadar Avrupa güçleri tarafından birçok muharebeye sahne olarak Avrupa'nın savaş alanı olarak tanımlanmıştır ve bu unvanı I. Dünya Savaşı ile II. Dünya Savaşı ile de güçlenmiştir.

Bağımsızlığın üzerine ülke hevesle Endüstri Devrimi'ne katılmış ve 20. yüzyıl boyunca Afrika'da birçok koloni kurmuştur. Belçika'da 20. yüzyılın ikinci yarısına ise bir yandan Felemenkler ve Frankofonlar arasındaki çatışma diğer yandan Flaman ve Valon Bölgeleri arasındaki eşit olmayan ekonomik gelişme damgasını vurmuştur. Bu hala devam eden çatışmalar ülkede üniter devlet yapısından federal devlete doğru bir dizi reformun yapılmasına neden olmuştur.

 

Belçika Haberleri

Rikki Roath kimdir?

Rikki Roath kimdir?

Kanal D’nin uzun soluklu eğlence programı Beyaz Show sezon finali yapıyor. Beyaz Show’un bu akşam ki bölümünde Amerikalı gezgin Rikki Roath konuk olacak. Peki, Rikki Roath kimdir? Rikki Roath, neden ve ne zaman dünyayı gezmeye başlamıştır? Rikki Roath’ın hayatı hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz.

27.5.2016Gündem
Şampiyonlar Ligi'nin en golcüsü Ronaldo

Şampiyonlar Ligi'nin en golcüsü Ronaldo

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarın 2015-2016 sezonu şampiyonunun belirleneceği Real Madrid-Atletico Madrid final maçı öncesi, turnuva tarihinin en çok gol atan oyuncusu Cristiano Ronaldo oldu.

27.5.2016Futbol
Belçika'da terör operasyonu: 4 gözaltı

Belçika'da terör operasyonu: 4 gözaltı

Belçika'da saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen 4 IŞİD mensubu gözaltına alındı.

26.5.2016Dünya
Belçika'da IŞİD operasyonu...Saldırı hazırlığındaydılar!

Belçika'da IŞİD operasyonu...Saldırı hazırlığındaydılar!

Belçika'da saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen dört IŞİD mensubu gözaltına alındı.

25.5.2016Dünya
Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Başbakan yardımcılarının görev dağılımı belli olduğunu bildirdi. Buna göre, "Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek'in görevleri; Hazine Müsteşarlığı, TC. Merkez Bankası, TC. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un görevi, hükümet sözcülüğü, Kamu diplomasisi ile ilgili işleri yürütülmesi ve Danıştay ile ilgili ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurumu Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, Radyo Televizyon Üst Kurulu" ndan sorumlu olacak.

25.5.2016Gündem
Fehriye Erdal'a yargı yolu açıldı

Fehriye Erdal'a yargı yolu açıldı

İş adamı Özdemir Sabancı suikastı faillerinden, terör örgütü DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanmasına karar verildi.

25.5.2016Gündem
Başkent isimleri yurt odalarına verildi

Başkent isimleri yurt odalarına verildi

Aydın’ın Söke ilçesindeki Özel Osman Kalıpçı Kız Yurdu ile ilçede okuyan üniversite öğrencilerine hizmet veren 28 yaşındaki Nilsen Kalıpçı Hepduman, daire ve odalara dünya ülkeleri ve metropol kentlerden isimler verdi. ‘Paris’, ‘Londra’ ve ‘New York’ isimli odalarda kalan öğrenciler, "Söke’de okuyoruz Avrupa’da kalıyoruz" dedi. 

25.5.2016Eğitim
Bundesliga futbolcuları seçti

Bundesliga futbolcuları seçti

Bundesliga futbolcuları sezonun en iyi futbolcusunu, kalecisini ve sürpriz yapan takımını seçti. Aynı futbolcular geride kalan sezonda hayal kırıklığı yaratanları da belirledi. Bundesliga futbolcularının Avrupa Futbol Şampiyonasın'daki favori takımı Almanya.

24.5.2016Spor
Alkol testinden kurtulmak için antifriz içti, hastaneye kaldırıldı

Alkol testinden kurtulmak için antifriz içti, hastaneye kaldırıldı

Belçika'nın Anvers kentinde Cumartesi gecesi eğlence dönüşü polis çevirmesine yakalanan bir sürücü, alkol kontrolü öncesi bir şişe antifriz içince hastaneye kaldırıldı.

22.5.2016Dünya
EgyptAir uçağının enkazından ilk fotoğraflar

EgyptAir uçağının enkazından ilk fotoğraflar

Mısır ordusu, önceki gün Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'de düşen yolcu uçağına ait enkaz parçalarının fotoğraflarını yayımladı.

21.5.2016Dünya
Futbolcuyu 'hırsız' diye uçaktan indirttiler

Futbolcuyu 'hırsız' diye uçaktan indirttiler

Gaziantepspor’dan ayrılmak isteyen Erdem Şen kulüple fesih sözleşmesi imzaladı. TFF sitesinden sözleşmesinin feshedilmediğini öğrenen Erdem kulübe giderek karşılıklı imzaladıkları evrakı aldı. Oyuncusunun hırsızlık yaptığını iddia eden yönetim suç duyurusunda bulundu.

21.5.2016Futbol
Futbolcuyu 'Hırsız' diye uçaktan indirttiler

Futbolcuyu 'Hırsız' diye uçaktan indirttiler

Gün geçmiyor ki Türk futbolunda yeni bir ilginçlik yaşanmasın... Akıllara durgunluk veren olay Gaziantep’te yaşandı. Gaziantepspor’dan 410 bin TL alacağı olan ve buna karşılık bonservisini almak üzere anlaşan Erdem Şen TFF’nin internet sitesinden sözleşmesinin feshedilmediğini öğrenince kulüp binasına gitti. Erdem sözleşmesini alıp binadan ayrıldı.

20.5.2016Futbol
Vize muafiyetinde ‘askı’ya yeşil ışık

Vize muafiyetinde ‘askı’ya yeşil ışık

AB içişleri bakanları, vize muafiyetine askı mekanizmasının kolaylaştırılmasını öngören Alman-Fransız girişimine destek verdi. Almanya İçişleri Bakanı, mekanizmanın Türkiye’yi hedef almadığını savundu.

20.5.2016Dünya
Hırvatistan EURO 2016'dan umutlu

Hırvatistan EURO 2016'dan umutlu

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) Türkiye'nin rakiplerinden Hırvatistan'ın teknik direktörü Ante Cacic, gruptan çıkarak üst turlarda yer alabileceklerine inandığını söyledi.

20.5.2016Futbol
Paris saldırıları zanlısı ‘susma hakkını’ kullandı

Paris saldırıları zanlısı ‘susma hakkını’ kullandı

Fransa'nın başkenti Paris’i kana bulayan terör saldırılarının hayatta olan tek zanlısı Salah Abdüsselam, çıkarıldığı mahkemede "susma hakkını" kullandı.

20.5.2016Dünya
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

Spor Toto Süper Lig'de sezonu 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe'yi, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde zorlu bir yol bekliyor. Sarı-lacivertliler, Şampiyonlar Ligi gruplarına adım atabilmek için 2 eleme oynayacak.

20.5.2016Spor
Yeraltındaki güzellikler: Küre Dağları Mağaraları

Yeraltındaki güzellikler:
Küre Dağları Mağaraları

Kastamonu’dan Bartın’a uzanan Küre Dağları’nın gür ormanlarla kaplı geçit vermez arazisi irili ufaklı pek çok mağarayı saklıyor. Her yıl dünyanın farklı bir köşesinde düzenlenen Uluslararası Mağara Fotoğrafçıları Buluşması 2015’te Kastamonu Pınarbaşı’nda gerçekleştirildi. Topmeydanı, Mantar, Ejder ve Mencilis’in de aralarında bulunduğu 9 mağaranın büyüleyici güzelliklerine derin yolculuklar yapıldı.

20.5.2016Seyahat
Kaybolan Mısır uçağının enkazı bulundu mu?

Kaybolan Mısır uçağının enkazı bulundu mu?

Mısır Havacılık Bakanlığı Paris-Kahire seferini yaparken kaybolan yolcu uçağının enkazının bulunduğunu doğruladı. Ancak açıklamadan kısa bir süre sonra Yunanistan'dan bu iddiaların doğru olmadığına ilişkin açıklamalar geldi.Uçak, Mısır hava sahasına girdikten kısa süre sonra radardan kaybolmuştu. Sabah saatlerinden beri irtibat kurulamayan Mısır Havayolları'na ait uçakta 66 kişi bulunuyordu. AFP'ye konuşan Yunan havacılık yetkilileri, uçağın Mısır hava sahasındayken Kerpe Adası açıklarında düştüğünü belirtti.

19.5.2016Dünya
Avrupa'nın en romantik başkentleri / Avrupa turu 2016

Avrupa'nın en romantik başkentleri / Avrupa turu 2016

Yaza doğru romantizm dolu erken bir tatil düşlüyorsanız, en güzel Avrupa turu tavsiyelerini paylaşıyoruz. Avrupa'nın romantizm başkentleri için önerilerimiz sizin için geliyor

17.5.2016Seyahat
Erdem Şen gözaltına alındı

Erdem Şen gözaltına alındı

Gaziantepspor’da sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Erdem Şen havaalanında Belçika’ya giderken kulübün şikayeti üzerine gözaltına alındığı öğrenildi.

17.5.2016Futbol
Genital sakatlanma göçle küresel sorun

Genital sakatlanma göçle küresel sorun

Genital sakatlanma yani halk arasında bilinen adıyla kadın sünneti uzmanlara göre göçle küresel sorun haline geldi. Dünya Sağlık Örgütü, batı ülkelerinin haberdar olmadığı ve uygulamadığı "kadın sünnetine" karşı hazırlıksız olduğunu açıkladı. DSÖ Üreme Sağlığı Bölümü koordinatörlerinden Lale Say: "Genital sakatlanma Türkiye'de uygulanmıyor, 5-10 yıl öncesine kadar adını bile duymamıştık ama mülteci popülasyonu nedeniyle Türkiye'de de önem kazanan bir halk sağlığı sorunu olmaya başladı. Türkiye'de çalışan bir hekim, ebe ya da hemşire belki de bunun genital sakatlanma olduğunun farkında bile değil ve bu duruma hazırlıksız."

17.5.2016Sağlık
Belçika'da şampiyon Club Brugge oldu

Belçika'da şampiyon Club Brugge oldu

Club Brugge, Belçika Ligi Şampiyonluk Grubu maçında Anderlecht'i 4-0 yenerek, bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

15.5.2016Spor
Eurovision birincisi Jamala (Cemile) ve Ukrayna oldu

Eurovision birincisi Jamala (Cemile) ve Ukrayna oldu

Bu yıl İsveç'in başkenti Stockholm'de 61.'si düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nın kazananı belli oldu. Eurovision Şarkı Yarışması'nı, "1944" adlı şarkısıyla Ukrayna'yı temsil eden Kırımlı Tatar sanatçı Jamala (Cemile) kazandı. Jamala'nın, büyükannesi ile Kırım Tatarlarının yaşadığı trajediyi anlatan, Türkçe nakaratında "Yaşlığıma toyalmadım, Men bu yerde yaşalmadım" sözlerinin yer aldığı "1944" adlı şarkısı, 534 puanla birinci seçildi.

15.5.2016Dünya
TEOG mazeret sınavına bacağı alçıda geldi

TEOG mazeret sınavına bacağı alçıda geldi

Sonuçları liseye girişte kullanılacak olan ve nisan ayında düzenlenen TEOG ortak sınavlarına katılamayanlar için yapılan mazeret sınavlarının ilk günkü oturumları tamamlandı. Sınava bacağı alçıda gelen öğrenci de vardı, yetiştirme yurdunda ders çalışarak hazırlanan da vardı.

14.5.2016Eğitim
AB Bakanı Bozkır'dan 'vize' açıklaması

AB Bakanı Bozkır'dan 'vize' açıklaması

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Brüksel'de AB Komisyonu yetkilileriyle yaptığı görüşmelerin ardından vize anlaşması konusunda ortaya çıkan durumdan çok fazla umutlu olmadığını söyledi.

13.5.2016Dünya
Belçika’nın EURO 2016 klibi olay yarattı

Belçika’nın EURO 2016 klibi olay yarattı

Belçika’nın EURO 2016 klibi olay yarattı

13.5.2016Dünya
Denayer Belçika kadrosunda

Denayer Belçika kadrosunda

Denayer Belçika kadrosunda

12.5.2016Spor
Fransız ve Belçikalı savcılar, İzmir’e gelip 3 IŞİD'liyi sorguladı

Fransız ve Belçikalı savcılar, İzmir’e gelip 3 IŞİD'liyi sorguladı

Antalya’da geçen yıl Kasım ayında, Paris’deki bombalı saldırıya karışmaktan yakalanan ve IŞİD üyesi olmaktan 10’ar yıl 9’ar hapis cezalarına çarptırılan Fas asıllı Belçika vatandaşı 27 yaşındaki Ahmed D. ile kendisine yardım eden Suriye uyruklu 30 yaşındaki Ahmed T. ve 24 yaşındaki Muhammed V.’nin, İzmir’de geniş güvenlik önlemleri altında, Fransız ve Belçikalı hakim ve savcılar tarafından ifadeleri alındı.

12.5.2016Gündem
Böhmermann'ı destekleyen Belçikalı siyasetçi protesto edildi

Böhmermann'ı destekleyen Belçikalı siyasetçi protesto edildi

Alman komedyen Böhmermann'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret şiirine Avrupa Parlamentosu Liberaller Grubu Başkanı Verhofstadt ve bir radyo programcısının destek vermesi Belçika'da protesto edildi.

12.5.2016Dünya
Belçika Milli Takımı için olay klip!

Belçika Milli Takımı için olay klip!

Belçika Milli Takımı için hazırlanan Euro 2016 klibi sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Ünlü şarkıcıların da rol aldığı klipteki cüretkar sahneler büyük tepki toplarken, görüntülerde turnuvaya katılamayan Hollanda'ya da göndermede bulunulduğu iddia edildi.

11.5.2016Futbol
Son dakika... Fehriye Erdal kararı 25 Mayıs'ta

Son dakika... Fehriye Erdal kararı 25 Mayıs'ta

Terörist Fehriye Erdal'ın Belçika'da yargılanmasıyla ilgili karar, 25 Mayıs'ta açıklanacak.

11.5.2016Gündem
Belçika'da Fehriye Erdal kararı bekleniyor

Belçika'da Fehriye Erdal kararı bekleniyor

İşadamı Özdemir Sabancı suikasti faillerinden Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanıp yargılanmayacağı bugün kesinlik kazanacak.

11.5.2016Gündem
Belçika cezaevlerinde isyan

Belçika cezaevlerinde isyan

Belçika'da gardiyanların sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla başlattığı grev sürerken, cezaevlerindeki mahkumlar da daha insancıl koşullar için isyan başlattı.

9.5.2016Dünya
Uyku düzeni ülkeden ülkeye değişiyor

Uyku düzeni ülkeden ülkeye değişiyor

Uyku düzeni ülkeden ülkeye değişiyor. Hollandalılar, Singapurlular ve Japonlardan bir saat fazla uyuyor.

9.5.2016Sağlık
Uyku düzeni ülkeden ülkeye değişiyor

Uyku düzeni ülkeden ülkeye değişiyor

Uyku düzeni dünyanın farklı bölgelerinde ve erkekler ile kadınlar arasında farklılık gösteriyor.

9.5.2016Dünya
Antalya turizminde yüzde 30 düşüş; Rusya pazarında ise kayıp yüzde 90

Antalya turizminde yüzde 30 düşüş; Rusya pazarında ise kayıp yüzde 90

ANTALYA’ya yılın 4 aylık döneminde bir önceki yıla göre yüzde 30 düşüşle havayoluyla 843 bin 517 turist geldi. Ocak- Nisan döneminde Rusya pazarındaki kayıp ise yüzde 90’a ulaştı.

8.5.2016Ekonomi
Her eve bira çeşmesi

Her eve bira çeşmesi

Belçikalı bira firması fabrikasının 3 kilometre etrafına bira boru hattı döşüyor. Bölge halkı abone olursa musluktan istediği zaman bira içebilecek.

7.5.2016Ekonomi
Vize öncesinde ‘terör’ pazarlığı

Vize öncesinde ‘terör’ pazarlığı

Başmüzakereci ve AB Bakanı Volkan Bozkır, AB Komisyonu’nun Türkiye için vize muafiyeti tavsiye etmesinden önce 3 Mayıs gecesi, Ankara ile Brüksel arasında yoğun bir telefon trafiği yaşandığını söyledi. Bozkır, telefon diplomasisinde öne çıkan konunun ise AB Komisyonu’nun eksik olarak gördüğü Terörle Mücadele Kanunu’ndaki “terör tanımı” nedeniyle iki taraf arasındaki görüş farklılığı olduğunu vurguladı. Bozkır, 11 ülkeye uyguladıkları vizeyi kaldıracaklarını belirterek "10 ülkeye vize uyguluyorduk, artık bu uygulanmayacak. Kıbrıs Rum Kesimi’ne zaten kağıt üzerinde sadece ‘Kıbrıs’ yazısı ile vize veriyorduk. Bu tanıma anlamına gelmiyor" dedi.

5.5.2016Dünya
Kubat baba oldu

Kubat baba oldu

Ünlü türkücü Kubat, 2014 yılında Eylem Eraydın ile Belçika'da nikah masasına oturmuştu.

5.5.2016Paparazzi
Türkiye’de her 10 gençten 4’ü eğitimini tamamlamıyor

Türkiye’de her 10 gençten 4’ü eğitimini tamamlamıyor

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) verilerine göre, Türkiye’de 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 38.3’ü eğitimlerini yarıda bırakıyor.

5.5.2016Eğitim
Financial Times: Vize serbestisi anlaşması tehlikede

Financial Times: Vize serbestisi anlaşması tehlikede

İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'nin 'terörle ve organize suçla mücadele' yasalarını değiştirmemesinin ve bu alanda AB standartlarına uymamasının, vize muafiyeti anlaşmasını tehlikeye attığını yazdı.

4.5.2016Dünya
Belçika Fehriye Erdal hakkında 11 mayısta kritik kararını verecek

Belçika Fehriye Erdal hakkında 11 mayısta kritik kararını verecek

Terör örgütü DHKP-C üyesi ve iş adamı Özdemir Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan Belçika'da yargılanıp yargılanmayacağına 11 Mayıs'ta yapılacak duruşmada karar verilecek. Olumlu karar çıkarsa, terörist Erdal, Belçika'da terör amaçlı cinayet suçlamasıyla ilk kez gıyabında yargılanmaya başlanacak.

3.5.2016Dünya
O Ses Çocuklar 7.bölüm tanıtımı yayınlandı!

O Ses Çocuklar 7.bölüm tanıtımı yayınlandı!

O Ses Çocuklar yeni bölüm fragmanı yayınlandı. TV 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye programının çocuklar formatı olan O Ses Çocuklar'ın 7. bölümü nasıl geçti? O Ses Çocuklar yarışmacıları jüriyle komik anlar yaşadı.

3.5.2016Kelebek
Almanya Schengen sınırlarındaki kontrollerin uzatılmasını istiyor

Almanya Schengen sınırlarındaki kontrollerin uzatılmasını istiyor

Almanya, Schengen ülkelerindeki sınırlarda 12 Mayıs'ta sona erecek kontrollerin devam ettirilmesini istiyor.

2.5.2016Dünya
Didim turizmine taze kan

Didim turizmine taze kan

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde hizmet vermeye başlayan iki yeni otelle birlikte ilçedeki yatak kapasitesi 2 bin 565 arttı.

2.5.2016Ege
CHP Duisburg şubesi açıldı

CHP Duisburg şubesi açıldı

Almanya’nın Duisburg kentinde CHP Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Birliği Duisburg Şubesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Koçalar, CHP PM Üyesi Emre Çam ve partililerin katılımıyla açıldı.

2.5.2016Avrupa
'Çernobil'deki nükleer felaketin Türkiye'de de yaşanmasına izin vermeyeceğiz'

'Çernobil'deki nükleer felaketin Türkiye'de de yaşanmasına izin vermeyeceğiz'

“Çernobil ve Fukuşima’dan sonra” Avrupa Eylem Haftası etkinlikleri kapsamında Almanya ve Ukrayna'dan gelen heyetlerin Türkiye'deki nükleer santral tehidi altındaki bölgeleri ziyareti devam ediyor. Nükleersiz.org’un kurucularından Dr. Angelika Claussen ve Dr. Alper Öktem’in daveti ile Türkiye'ye gelen Ukrayna'dan tahliye memuru Yuriy Schumchenko, 24 Nisan'da Sinop'ta gerçekleştirdiği konuşmanın ardından 30 Nisan Cumartesi günü de Mersin'de nükleer tehlikesine karşı konuşma yapacak.

29.4.2016Sağlık
Antalya’da Rus pazarı yüzde 79 daraldı

Antalya’da Rus pazarı yüzde 79 daraldı

Antalya’ya yılın ilk 3 aylık döneminde gelen turist sayısı yüzde 21 azaldı. Aynı dönemde Rus pazarındaki daralma ise yüzde 79 oldu. Antalya’nın 3 ayda artı verdiği tek pazar ise İsrail oldu.

29.4.2016Ekonomi
Yoğun bir günü planlamanın püf noktaları

Yoğun bir günü planlamanın püf noktaları

Zaman değerli bir varlıktır, özellikle küçük ölçekli bir işe sahipsen milyon tane şey yapman gerekiyormuş gibi hissedersin. Zaman yönetimi uzmanı ve "Onun bunu nasıl yaptığını biliyorum: Başarılı kadınlar zamanlarını nasıl ayarlar" adlı kitabın yazarı Laura Vanderkam Business İnsider'a yaptığı açıklamada.

29.4.2016Kobi
Şefler enginar pişirecek

Şefler enginar pişirecek

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Reseau Delice Dünya Gurme Şehirler Birliği tarafından bu yıl 29 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek Uluslararası Urla Enginar Festivali'ne katılan şefler, şifa kaynağı enginarı hem geleneksel hem de yeni tariflerle pişirecek.

28.4.2016Ege