MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN237Yalçın BAYER105Emin ÇÖLAŞAN79Oktay EKŞİ72Özdemir İNCE70Gila BENMAYOR58Yalçın DOĞAN55Ertuğrul ÖZKÖK46Mehmet Ali BİRAND46Vahap MUNYAR45Uğur CEBECİ39Tufan TÜRENÇ37Cengiz SEMERCİOĞLU37Şükrü KIZILOT36Yılmaz ÖZDİL36Doğan HIZLAN34Nurten ERK TOSUNER33Mehmet Uğur YÜKSEL32Erkan ÇELEBİ30Ferai TINÇ29Güzin Abla27Zeynep GÖĞÜŞ27Fatih ALTAYLI24Ayşe ARMAN23Kanat ATKAYA23Gürül Öğüt23Enis BERBEROĞLU21Altan Tanrıkulu21 Dr. Gündüz TEZMEN20Ayçe DİKMEN19Mehmet Y. YILMAZ18İlter TÜRKMEN17Kubilay KESKİN16Sevil ATASOY16Ayşe ÖZEK KARASU16Serdar TURGUT15Tuğrul ŞAVKAY15Rauf TAMER14Uğur VARDAN14Bekir COŞKUN13Ali Atıf BİR13Onur BAŞTÜRK13Gökhan KİMSESİZCAN13Murat BARDAKÇI12Deniz BAYRAMOĞLU12Engin KRATZER12Sedat ERGİN12Taha AKYOL12Kenan BAŞARAN12Akif BEKİ12Uğur MELEKE12Ercan KUMCU11Yurtsan ATAKAN11Ahmet HAKAN11Cengiz ÇANDAR11Adnan KAYA11Mete Tamer OMUR11Mümtaz SOYSAL10Mehmet YAŞİN10Fatih ÇEKİRGE10Erdal SAĞLAM9Doğan Hakyemez9Ömür GEDİK9Deniz SİPAHİ9Soner YALÇIN9Ege CANSEN9Doğan ULUÇ8Arman Kırım8Muammer ELVEREN8Korkut GÖZE7Erman TOROĞLU7Pako'nun Sayfası7Can BARTU6İlker YASİN6Banu TUNA6Mesude ERŞAN6Tolga TANIŞ6Ayşegül DOMANİÇ YELÇE6Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ6İlhan SÖYLER6Emre ÖZPEYNİRCİ6Cüneyt ÜLSEVER5Kurthan FİŞEK5Tolga AKYILDIZ5Yener SÜSOY5Figen BATUR5Nora ROMİ5Temuçin Tüzecan5Melis ALPHAN5Şenay DÜDEK5Ünal Özüak5Aynur TARTAN5Selim Türsen5Savaş ÖZBEY5İzzet ÇAPA5Verda ÖZER5Uğur GÜRSES5Murat Yetkin5Ercan SAATÇİ4Mehmet Nuri YILMAZ4

Belçika

Belçika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Belçika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33.114 Belçika haberi bulunmuştur.

Belçika, resmî adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa'da bulunan bir devlettir. Avrupa Birliği'ne üye ve birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır. 30,528 km²'lik bir alanı kaplayan ülkenin nüfusu yaklaşık 10,8 milyon kişidir.

Cermen ve Latin dünyası arasında bir sınır oluşturan Belçika'da Felemenkler tarafından Felemenkçe, Valonlar tarafından Fransızca ve küçük bir Alman grup tarafından Almanca konuşulur. Belçika federal bir devlet yapısına sahip olup Felemenkçe'nin resmî dil olduğu Flaman Bölgesi, Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi ve her iki dilin de resmî dil sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi'nden oluşur. Son olarak, tamamı Valon Bölgesi'nin sınırları içinde kalan ve Almanya'ya komşu Almanca konuşan küçük bir topluluk, Valon bölgesine bağlı olmakla birlikte bazı alanlarda özerkliğe sahiptir ve yaşadıkları bölgede Almanca resmi dildir. Belçika'nın dilsel çeşitliliği ve bununla ilgili politik ve kültürel anlaşmazlığı, Belçika tarihine ve yönetim sistemine yansımıştır.

'Belçika' adı, Kelt ve Cermen karışımı bir halk olan Belgae'lerin yaşadığı, Roma eyaleti Gaul'ün en kuzeyindeki Gallia Belgica'dan kaynaklanır. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg tarihsel olarak Benelüks'ten daha büyük bir alanı kaplayan Alçak Ülkeler diye anılır. Orta Çağ'ın bitiminden 17. yüzyılın başlarına kadar ticari ve kültürel açıdan bir refah merkezi olan ülke 16. yüzyıldan 1830'daki Belçika Devrimi'ne kadar Avrupa güçleri tarafından birçok muharebeye sahne olarak Avrupa'nın savaş alanı olarak tanımlanmıştır ve bu unvanı I. Dünya Savaşı ile II. Dünya Savaşı ile de güçlenmiştir.

Bağımsızlığın üzerine ülke hevesle Endüstri Devrimi'ne katılmış ve 20. yüzyıl boyunca Afrika'da birçok koloni kurmuştur. Belçika'da 20. yüzyılın ikinci yarısına ise bir yandan Felemenkler ve Frankofonlar arasındaki çatışma diğer yandan Flaman ve Valon Bölgeleri arasındaki eşit olmayan ekonomik gelişme damgasını vurmuştur. Bu hala devam eden çatışmalar ülkede üniter devlet yapısından federal devlete doğru bir dizi reformun yapılmasına neden olmuştur.

 

Belçika Haberleri

Avrupa’nın en romantik kentlerinde hesaplı konaklama

Avrupa’nın en romantik kentlerinde hesaplı konaklama

Sevgililer Günü’nü nasıl geçirmek isterdiniz? Venedik kanallarında gondolda romantik müzikler eşliğinde mi yoksa Brugge’ün çikolata kokulu sokaklarında mutluluk sarhoşu olarak mı? Eyfel Kulesi’nin tepesinde minik bir buseyle başlayan bir gece mi yoksa Prag’da sıcacık şöminenin karşısında bolca sohbet ederek mi? İşte Avrupa’nın en romantik kentlerinde Sevgililer Günü önerilerimiz...

23.5.2017Seyahat
Domotex Turkeyde bakana halı sürprizi

Domotex Turkey'de bakana halı sürprizi

Domotex Turkey'de bakana halı sürprizi

22.5.2017Gaziantep
Bakan Zühal Demir lider eşlerine eşlik etmeyecek

Bakan Zühal Demir lider eşlerine eşlik etmeyecek

Terör örgütü PKK’nın etkinliğine katılmakla suçlanan Belçika Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir’in, iddiasının aksine NATO Zirvesi sırasında liderlerin eşlerine refakat etmeyeceği bildirildi.

22.5.2017Dünya
Ürdün: İncirlikten taşınma için yardıma hazırız

Ürdün: İncirlik'ten taşınma için yardıma hazırız

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Ürdün'ün İncirlik Üssü'nde konuşlu Alman askerlerinin Ürdün'e taşınması konusunda her türlü yardıma hazır olduğunu ilettiğini söyledi.

21.5.2017Dünya
Hedef 10 milyon turist

Hedef 10 milyon turist

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, "Öncelikli hedefimiz iç pazarda seyahat eden insanların, özellikle otellerde ve tesislerde konaklayan sayısını 10 milyona ulaştırmak” dedi.

20.5.2017Ekonomi
Harikalar diyarı Hollanda kasabaları

Harikalar diyarı Hollanda kasabaları

Amsterdam’a en fazla bir saat uzaklıkta olan bu kasabalar şehir hayatının tamamen dışında birer huzur merkezi. Klasik Amsterdam seyahati yapmak yerine bu geziyi hayal kasabalarıyla unutulmaz hale getirebilir, yemyeşil kırlar üzerindeki kuzulara selam vererek alternatif bir rota çizebilirsiniz. İşte size Amsterdam kasabalar rotası…

20.5.2017Seyahat
Son dakika... Trumptan ilk ziyaret Kral Selman kapıda karşıladı

Son dakika... Trump'tan ilk ziyaret! Kral Selman kapıda karşıladı

ABD Başkanı Donald Trump ilk yurtdışı turuna başladı. İlk olarak Suudi Arabistan’a giden Trump, bu ülkede İran ve Suriye hariç Müslüman ülkelerden lider ve temsilcilere seslenecek. Beyaz Saray kaynaklarına göre Trump, Ortadoğu için “NATO benzeri” bir teşkilat düşünüyor. Riyad'a ulaşan Trump'ı Kral Selman havalimanında karşıladı. First Lady Melania Trump'ın uçağan binmeden önce giydiği ve Riyad'a indiği sırada giydiği kıyafet dikkat çekti.

19.5.2017Dünya
Erdoğan, Brükselde Juncker ve Tusk ile görüşecek

Erdoğan, Brüksel'de Juncker ve Tusk ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftaya perşembe Avrupa Komisyonu Başkanı Jean- Claude Juncker ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile Belçika'nın başkenti Brüksel'de görüşecek.

19.5.2017Dünya
Belçikada şampiyon belli oldu

Belçika'da şampiyon belli oldu!

Belçika Birinci Futbol Ligi ekiplerinden Anderlecht, 2016-2017 sezonunun tamamlanmasına bir maç kala şampiyonluğunu ilan etti.

19.5.2017Futbol
Erdoğan: 54 yıldır bu ülkeyi affedersiniz kapısında sürüm sürüm süründüren bir AB var(GENİŞ HABER)

Erdoğan: 54 yıldır bu ülkeyi affedersiniz kapısında sürüm sürüm süründüren bir AB var(GENİŞ HABER)

Erdoğan: 54 yıldır bu ülkeyi affedersiniz kapısında sürüm sürüm süründüren bir AB var(GENİŞ HABER)

18.5.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar: Yapamıyorsak dükkanı kapatıp gidelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar: Yapamıyorsak dükkanı kapatıp gidelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 yıl aradan sonra TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katıldı. Erdoğan "Demokraside ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlığını yapıyoruz" dedi. Erdoğan AB ile ilgili de mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda toplantısında yerli otomobil çağrısında da bulundu. 'ÇOK ÜZÜCÜ' Erdoğan, "Bundan sonra bizim dünya çapında bilinen, tanınan, değer üreten markalara ihtiyacımız var. Siyasi irade olarak biz bu konuda iş adamlarımızın arkasında olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Buna rağmen mesela yerli otomobil konusunda arzu ettiğimiz neticeye ulaşamamış olmaktan üzüntü duyuyorum. Burada sektörün içinde olan birçok girişimcimiz var. Kendi pazarımızın, ihracat potansiyelimizin ve bu alandaki birikimimizin büyüklüğü ortada iken böyle bir adım atılmaması çok düşündürücüdür. TÜSİAD üyelerinden bu konuda cesaretli bir atılım bekliyorum ve bunu TÜSİAD üyeleri yapar. Eğer şu salondan bir babayiğit çıkartamıyorsak dükkanı kapatıp gitmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

18.5.2017Ekonomi
Evraksız göçmen aileler için yürüdüler

Evraksız göçmen aileler için yürüdüler

Belçika’da oturum izni olmayan göçmen aileler, çocuklarının haklarının ihlal edilmesine karşı eylem yaptı. Brüksel’de bir metro durağı önünde toplanan yaklaşık 100 kişi, Göçmen Ofisi’ne doğru yürüdü.

18.5.2017Dünya
THY Euroleauge 4lü final heyecanı yarın başlıyor

THY Euroleauge 4'lü final heyecanı yarın başlıyor

THY Euroleauge 4'lü final heyecanı yarın başlıyor

18.5.2017İstanbul
1 Eylül 2019’dan itibaren şoksuz kesim yasaklanacak

1 Eylül 2019’dan itibaren şoksuz kesim yasaklanacak

Belçika’daki Valonya Meclisi Çevre Komisyonu tarafından önerilen ve hayvanların şoklanmadan kesilmesini yasaklayan tasarı, Genel Kurul’da oy çokluğuyla kabul edildi. Tasarı 1 Eylül 2019’dan itibaren uygulanacak.

18.5.2017Dünya
Bu yaz kaçırılmaması gereken 13 festival

Bu yaz kaçırılmaması gereken 13 festival

Yavaş yavaş yaz geliyor. Bu yazı festival tadında geçirmek istiyorsanız bu haberimiz tam size göre. Farklı bütçelere ve zevklere göre derlenmiş 13 yaz festivalini sizler için derledik. İşte bu yazı festival tadında geçirebileceğiniz 13 yaz festivali...

18.5.2017Seyahat
Uzaylıların varlığıyla ilgili ilginç iddia

Uzaylıların varlığıyla ilgili ilginç iddia!

Uzaylıların varlığıyla ortaya atılan görüşler ve fotoğraflar her zaman tartışma konusu olmuştur. Uzaylılarla ilgili bu bilinmezlik hep de ilgi çekmiştir. Bu yorumlara geçenlerde bir yenisi eklendi.

18.5.2017Seyahat
Erciyes yüksek irtifa spor kamp merkezi oluyor

Erciyes yüksek irtifa spor kamp merkezi oluyor

Erciyes yüksek irtifa spor kamp merkezi oluyor

17.5.2017Kayseri
Mahkeme Sabancı Suikasti davasında kararını açıkladı

Mahkeme Sabancı Suikasti davasında kararını açıkladı

Mahkeme Sabancı Suikasti davasında kararını açıkladı

17.5.2017İstanbul
Kepez Santrale 5 milyon hibe

Kepez Santral'e 5 milyon hibe

Kepez Santral'e 5 milyon hibe

17.5.2017Antalya
TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR

TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR

U-17 Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası yarı final maçında İngiltere'ye 2-1 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

17.5.2017Spor Arena
TÜBİTAK ile CERN güçlerini birleştirdi

TÜBİTAK ile CERN güçlerini birleştirdi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) arasında, "Çerçeve İşbirliği Anlaşması" imzalandı. Anlaşmayla, iki kurum arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve Türk araştırma camiasının CERN imkanlarından daha fazla faydalanması amaçlanıyor.

17.5.2017Eğitim
‘Tez Araştırma Bursu’ için başvurular başladı

‘Tez Araştırma Bursu’ için başvurular başladı

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik Tez Araştırma Bursları’na başvurular başladı. Yurtdışında yüksek lisans ve doktoraya kayıtlı adayların yararlanabileceği burs programına başvurular 15 Haziran’a kadar sürecek.

17.5.2017Dünya
U17 Milli Futbol Takımı turnuvaya veda etti

U17 Milli Futbol Takımı turnuvaya veda etti

U17 Milli Futbol Takımı turnuvaya veda etti

16.5.2017İstanbul
F.Bahçede kadroya giremiyor milli takıma çağrıldı

F.Bahçe'de kadroya giremiyor milli takıma çağrıldı!

Fenerbahçeli Roman Neustadter, Rusya Milli Takımı kadrosuna davet edildi.

16.5.2017Spor Arena
2 Türk üniversitesi zirvede

2 Türk üniversitesi zirvede

ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesindeki University Ranking By Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarınca yapılan ve dünya genelindeki üniversitelerin bilim alanları başarısını gösteren sıralamada, 2 Türk üniversitesi dünyanın ilk 100 üniversitesi arasına girme başarısını gösterdi. Listede, mimarlık alanında İTÜ dünya 97'ncisi ve ODTÜ de dünya 100'üncüsü olarak tüm alanlar içinde en iyi dereceyi elde eden Türk üniversiteleri oldu.

16.5.2017Eğitim
Gaziantepte, Halı Fuarı heyecanı

Gaziantep'te, 'Halı Fuarı' heyecanı

Gaziantep'te, 'Halı Fuarı' heyecanı

16.5.2017Gaziantep
Katolik Kilisesi ‘şoksuz kesim’e tepki gösterdi

Katolik Kilisesi ‘şoksuz kesim’e tepki gösterdi

Belçika’daki Valonya bölgesinin parlamentosunun dini usullere göre hayvan kesiminin yasaklanması yönündeki tasarısına ülkedeki Katolik Kilisesi başpapazı tepki gösterdi.

15.5.2017Dünya
Cazla veda

Cazla veda

Türkiye’den önümüzdeki günlerde ayrılacak olan Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Marc Trenteseau, elçilik bahçesinde düzenlenen caz gecesiyle Ankara’daki dostlarıyla vedalaştı. 

15.5.2017Ankara
MİLLİLER FİNAL İÇİN SAHAYA ÇIKIYOR

MİLLİLER FİNAL İÇİN SAHAYA ÇIKIYOR!

17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası yarı final mücadelesinde İngiltere ile yarın karşı karşıya gelecek.

15.5.2017Spor Arena
Avrupa’da 230 TL’nin altında en romantik konaklama

Avrupa’da 230 TL’nin altında en romantik konaklama

Sevdiğinizle sokaklarını keşfe çıkabileceğiniz, sonbahar renklerinin en çok yakıştığı Avrupa şehirlerinde romantik bir tatil için en uygun konaklama seçeneklerini sizin için hazırladık...

15.5.2017Seyahat
Kavuştular

Kavuştular

BELÇİKALI Pascale Dufour, 2 yıldır sürdürdüğü, Türk baba Ramazan Yıldırım’ın kaçırdığı 8.5 yaşındaki oğlu Damien Malik’i bulma mücadelesinde mutlu sona ulaştı.

14.5.2017Gündem
Avrupada en çok Hollanda israf ediyor

Avrupa'da en çok Hollanda israf ediyor

Dünyada yaklaşık 1 milyar insan yeterli beslenemezken, her yıl üretilen 4 milyar tonluk gıdanın yüzde 30-50’si israf ediliyor. Avrupa Komisyonu bu konuya çözüm bulmak için gelecek hafta gıda atıkları konusunu gündemine taşıyacak.

14.5.2017Dünya
Her ölüm yazgı olmasın

Her ölüm 'yazgı' olmasın

Keman eğitimi için kaçak yollardan Belçika’ya gitmeye çalışırken Ege Denizi’nde boğularak hayatını kaybeden müzisyen Barış Yazgı’nın ailesi, ölüm yolculuğunu aydınlatmak için Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine gitti. Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe vererek Barış’ın banka hesapları ile telefon hattının incelenmesini istedi.

13.5.2017Gündem
Erdoğan NATO’ya ‘çift şapkalı’ gidecek

Erdoğan NATO’ya ‘çift şapkalı’ gidecek

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, AK Parti Olağanüstü Kurultayı’nın ardından ilk ziyaretini NATO Zirvesi için Brüksel’e yapacak. Kritik zirvede terörle mücadele ve müttefiklerin savunma harcamalarının arttırılması ilk gündem maddesi olacak.

13.5.2017Gündem
İzmir turizminde toparlanma bekleniyor

İzmir turizminde toparlanma bekleniyor

İzmir turizminde toparlanma bekleniyor

13.5.2017İzmir
Trumpla görüşme: Virgül değil nokta olacak

Trump'la görüşme: Virgül değil nokta olacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la yapacağı ilk yüz yüze görüşme için “Bizim yapacağımız görüşme virgül mesabesinde değil nokta mesabesinde olacaktır. Biz terör örgütünü ABD’nin yanına yakıştıramıyoruz. Aynı şeyi Putin’e de söyledim, Rusya’ya da yakıştıramıyoruz” dedi. Çin ve ABD’yi kapsayan ziyaretleri öncesi Esenboğa Havalimanı’nda soruları yanıtlayan Erdoğan özetle şunları söyledi:

12.5.2017Gündem
Erdoğandan Brüksel Belediye Başkanına çok sert sözler

Erdoğan'dan Brüksel Belediye Başkanı'na çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kararım kesin. Brüksel'de bu ziyaret vesilesiyle Erdoğan'a destek yanlısı toplantı veya eylemlere izin verilmeyecek' diyen Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur'a sert yanıt verdi: "Belçika yetkililerinin yetiyorsa buyursun. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. Bununki zırvalama".

12.5.2017Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABDyi terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'yi terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'yi terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz

12.5.2017Ankara
Erdoğandan Brüksel Belediye Başkanına çok sert sözler

Erdoğan'dan Brüksel Belediye Başkanı'na çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kararım kesin. Brüksel'de bu ziyaret vesilesiyle Erdoğan'a destek yanlısı toplantı veya eylemlere izin verilmeyecek' diyen Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur'a sert yanıt verdi: "Belçika yetkililerinin yetiyorsa buyursun. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. Bununki zırvalama".

12.5.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Trump açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile yapacağı görüşmeye ilişkin 'Yapacağımız görüşme virgül mesabesinde değil, nokta mesabesinde olacaktır. Şu ana kadar yazılı, görsel medyada yer alan bütün ifadeleri çok da önemsemiyorum Asla biz terör örgütünü Amerika’nın yanına yakıştıramıyoruz. Aynı şeyi Putin’e de söylediğim için, Rusya’ya da yakıştıramıyoruz. Şu ana kadar gelen bütün bilgileri adeta, dedikodu mesabesinde görmek istiyorum. Bu ziyaretin de kırılma noktası olacağını düşünüyorum' dedi. Brüksel Belediye Başkanı'nın ‘Erdoğan yanlısı eylemlere izin vermeyeceğiz’ sözlerine de yanı veren Erdoğan şöyle konuştu: 'Ben NATO zirvesine gidiyorum. Ha gücü şuna yetiyorsa ‘Ben NATO zirvesine Erdoğan’ı sokmam’ diyorsa, Belçika yetkililerinin yetiyorsa buyursun. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. Bununki zırvalama.'

12.5.2017Gündem
Güney Amerikada onun için kamp kurdular

Güney Amerika'da onun için kamp kurdular!

Trabzonspor’un izleme-araştırma görevlilerinin yaklaşık 3-4 aydır Güney Amerika’da kamp kurduğu, sadece lig değil, milli maçları da takip ettiği ortaya çıktı. Bordo-Mavililer’in özellikle orta saha ve forvet transferi için bu bölgeden bir tercih yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Listede hem genç hem de deneyimli adaylar var.

12.5.2017Futbol
Nokia 3310un çıkış tarihi açıklandı

Nokia 3310'un çıkış tarihi açıklandı!

HMD Global'nin Mobil Dünya Kongresi 2017 etkinliğinde tanıttığı efsane telefon Nokia 3310'un 24 Mayıs tarihinde İngiltere'de satışa çıkacağı açıklandı.

12.5.2017Teknoloji
Bakan Avcı: Almanya, ABD, Fransa ne kadar güvenli ise Türkiye de o kadar güvenli

Bakan Avcı: Almanya, ABD, Fransa ne kadar güvenli ise Türkiye de o kadar güvenli

Bakan Avcı: Almanya, ABD, Fransa ne kadar güvenli ise Türkiye de o kadar güvenli

11.5.2017Rize
Sığınmacılara farklı jargon

Sığınmacılara 'farklı' jargon

Belçika'da sığınmacılara yönelik bir dil kursunda, "Babam bomba attı ve hapse düştü." ve "Hapiste sandviç yiyorum." gibi cümlelerle Fransızca öğretildiği ortaya çıktı.

11.5.2017Dünya
İkinci dünya turunu Teos Marina’da tamamladı

İkinci dünya turunu Teos Marina’da tamamladı

İkinci dünya turunu Teos Marina’da tamamladı

11.5.2017İzmir
Galatasaray Başkanı Dursun Özbekten ses getirecek açıklamalar

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten ses getirecek açıklamalar 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten ses getirecek açıklamalar 

11.5.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Anlatılan senin de hikâyendir...

Anlatılan senin de hikâyendir...

Ansiklopediler onun için ‘Filozof, sosyal bilimci, tarihçi ve devrimci’ sıfatlarını kullanıyor. ‘Genç Karl Marx’, işte bu kişiliğin hayatından kimi kesitleri aktarırken fikir yoldaşı Friedrich Engels’le dostluklarına, yazıp çizdiklerine, hayatlarındaki zorluklara, aile ilişkilerine ve insanlık tarihindeki önemlerine de vurgu yapıyor. Film, ‘Marksizm’in temellerine giriş niteliğinde...

20.5.2017Uğur VARDAN
Savaşa inat aşk

Savaşa inat aşk

Gemma Arterton ile Sam Claflin’i buluşturan romantik komedi “Aşkın Çekimi” haftanın en iyisi. 1. Dünya Savaşı sırasında geçen aşk filmi “Osmanlı Subayı”, yeni Saftirik Greg macerası “Bende Bu Şans Varken”, korku arayanlara “Kanlı Oyun” ve Marx ile Engels’in tanışmasını konu alan “Genç Karl Marx”, haftanın diğer seçenekleri.

19.5.2017Mehmet Uğur YÜKSEL
Farah’ın müzik kariyeri hayırlı olsun

Farah’ın müzik kariyeri hayırlı olsun

Emir Ersoy’un Küba tınılarıyla bezediği albümü “RocKuba” enteresan bir çalışma. Rock müziğin en iyi 11 işini içinde barındıran albümde ünlü oyuncular solist seçilmiş. Ama projenin en ilginç kısmı bu değil.

17.5.2017Sinem Vural
Kooperatifleşmeden ‘lider’ olunmuyor

Kooperatifleşmeden ‘lider’ olunmuyor

HAFTA sonu Mersin-Tarsus’ta ‘Meyve ve Hasat Günleri’ etkinliğini izledik. Turfanda bol bol şeftali, nektarin, kiraz ve üzüm (sera) yedik...

15.5.2017Yalçın BAYER