Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN226Yalçın BAYER97Oktay EKŞİ72Emin ÇÖLAŞAN64Özdemir İNCE62Yalçın DOĞAN52Gila BENMAYOR48Mehmet Ali BİRAND46Ertuğrul ÖZKÖK44Vahap MUNYAR42Şükrü KIZILOT36Uğur CEBECİ35Yılmaz ÖZDİL35Cengiz SEMERCİOĞLU34Nurten ERK TOSUNER33Doğan HIZLAN28Erkan ÇELEBİ25Fatih ALTAYLI24Zeynep GÖĞÜŞ24Ferai TINÇ23Gürül Öğüt23Güzin Abla23Altan Tanrıkulu21Enis BERBEROĞLU21Mehmet Uğur YÜKSEL21Ayşe ARMAN20Tufan TÜRENÇ19Kanat ATKAYA18Dr. Gündüz TEZMEN17Mehmet Y. YILMAZ17İlter TÜRKMEN17Kubilay KESKİN16Sevil ATASOY16Ayçe DİKMEN15Ayşe ÖZEK KARASU15Serdar TURGUT14Ali Atıf BİR12Engin KRATZER12Gökhan KİMSESİZCAN12Murat BARDAKÇI12Onur BAŞTÜRK12Sedat ERGİN12Adnan KAYA11Bekir COŞKUN11Ercan KUMCU11Yurtsan ATAKAN11Cengiz ÇANDAR10Mümtaz SOYSAL10Taha AKYOL10Ahmet HAKAN9Akif BEKİ9Deniz SİPAHİ9Doğan Hakyemez9Ege CANSEN9Erdal SAĞLAM9Fatih ÇEKİRGE9Soner YALÇIN9Tuğrul ŞAVKAY9Arman Kırım8Doğan ULUÇ8Mehmet YAŞİN8Erman TOROĞLU7Korkut GÖZE7Mete Tamer OMUR7Pako'nun Sayfası7Ömür GEDİK7Banu TUNA6Can BARTU6Emre Özpeynirci6Kenan BAŞARAN6Mesude ERŞAN6Uğur VARDAN6İlhan SÖYLER6İlker YASİN6Cüneyt ÜLSEVER5Figen BATUR5Kurthan FİŞEK5Nora ROMİ5Savaş ÖZBEY5Temuçin Tüzecan5Tolga AKYILDIZ5Yener SÜSOY5Ünal Özüak5İzzet ÇAPA5Şenay DÜDEK5Ayşe ARAL4Banu ŞEN4Deniz BAYRAMOĞLU4Ercan SAATÇİ4Hakan ÜNSAL4Koray Durkal4Melis ALPHAN4Rauf TAMER4Sahrap SOYSAL4Selim Türsen4Serhan ASKER4Tolga TANIŞ4Yaşar AKSOY4Yorgo KIRBAKİ4İsmet BERKAN4

Belçika

Belçika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Belçika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.740 Belçika haberi bulunmuştur.

Belçika, resmî adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa'da bulunan bir devlettir. Avrupa Birliği'ne üye ve birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır. 30,528 km²'lik bir alanı kaplayan ülkenin nüfusu yaklaşık 10,8 milyon kişidir.

Cermen ve Latin dünyası arasında bir sınır oluşturan Belçika'da Felemenkler tarafından Felemenkçe, Valonlar tarafından Fransızca ve küçük bir Alman grup tarafından Almanca konuşulur. Belçika federal bir devlet yapısına sahip olup Felemenkçe'nin resmî dil olduğu Flaman Bölgesi, Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi ve her iki dilin de resmî dil sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi'nden oluşur. Son olarak, tamamı Valon Bölgesi'nin sınırları içinde kalan ve Almanya'ya komşu Almanca konuşan küçük bir topluluk, Valon bölgesine bağlı olmakla birlikte bazı alanlarda özerkliğe sahiptir ve yaşadıkları bölgede Almanca resmi dildir. Belçika'nın dilsel çeşitliliği ve bununla ilgili politik ve kültürel anlaşmazlığı, Belçika tarihine ve yönetim sistemine yansımıştır.

'Belçika' adı, Kelt ve Cermen karışımı bir halk olan Belgae'lerin yaşadığı, Roma eyaleti Gaul'ün en kuzeyindeki Gallia Belgica'dan kaynaklanır. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg tarihsel olarak Benelüks'ten daha büyük bir alanı kaplayan Alçak Ülkeler diye anılır. Orta Çağ'ın bitiminden 17. yüzyılın başlarına kadar ticari ve kültürel açıdan bir refah merkezi olan ülke 16. yüzyıldan 1830'daki Belçika Devrimi'ne kadar Avrupa güçleri tarafından birçok muharebeye sahne olarak Avrupa'nın savaş alanı olarak tanımlanmıştır ve bu unvanı I. Dünya Savaşı ile II. Dünya Savaşı ile de güçlenmiştir.

Bağımsızlığın üzerine ülke hevesle Endüstri Devrimi'ne katılmış ve 20. yüzyıl boyunca Afrika'da birçok koloni kurmuştur. Belçika'da 20. yüzyılın ikinci yarısına ise bir yandan Felemenkler ve Frankofonlar arasındaki çatışma diğer yandan Flaman ve Valon Bölgeleri arasındaki eşit olmayan ekonomik gelişme damgasını vurmuştur. Bu hala devam eden çatışmalar ülkede üniter devlet yapısından federal devlete doğru bir dizi reformun yapılmasına neden olmuştur.

 

Belçika Haberleri

Enes Ünal Twente'de

Enes Ünal Twente'de

Hollanda 1. Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Twente, Türk futbolcu Enes Ünal'ı kiraladığını duyurdu.

23.7.2016Futbol
Erdoğan: Darbeciler Hulusi Akar'a 'Sizi Gülen'le görüştürelim' demiş

Erdoğan: Darbeciler Hulusi Akar'a 'Sizi Gülen'le görüştürelim' demiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan France 24 kanalına verdiği röportajda 'istihbarat zaafı' iddialarıyla ilgili konuştu. Erdoğan, "Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan görevinin başında" dedi. Erdoğan, "Darbe gecesi Hulusi Akar'ı rehin alanlardan biri ona "Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen'le görüştürelim, buluşturalım" demiş, bunu da ilk kez açıklıyorum" dedi.

23.7.2016Dünya
Sırbistan’da radara dikkat

Sırbistan’da radara dikkat

Sıla Yolu güzergahında Sırp polisleri kontrollerini giderek artırıyor. Ülke genelinde, sabit ve seyyar radarların yanı sıra otoyollarda sivil plakalı araçlar ile kameralı radar kontrolleri yapılıyor.

22.7.2016Avrupa
Belçika polisi, ‘FETÖ’ paylaşımı yüzünden bir Türkiye kökenlinin daha evini bastı

Belçika polisi, ‘FETÖ’ paylaşımı yüzünden bir Türkiye kökenlinin daha evini bastı

Belçika’da yaşayan Türkiye kökenliler, darbe girişimine tepki göstermeyi sürdürüyor.

22.7.2016Avrupa
Avrupa Ligi 2.ön eleme maç sonuçları

Avrupa Ligi 2.ön eleme maç sonuçları

UEFA Avrupa Ligi ikinci ön eleme turunda yapılan 32 karşılaşma sonucunda, bir üst tura çıkan takımlar belli oldu.

22.7.2016Spor
Sokakları çikolata kokulu Brüksel

Sokakları çikolata kokulu Brüksel

Burası bir şehir olmanın ötesinde aynı zamanda Avrupa’nın kalbi. Uzun zamandır eşim Dilek’le birlikte planladığım BENELUX - Paris turunun ilk ayağı olan Brüksel’e inmeden önce bürokrasiye boğulmuş bir şehirle karşılaşacağımı düşünüyordum ama Brüksel’in dünyaca ünlü Grand Place Meydanı’na adım attığımda şehre dair tüm fikirlerim baştan sona değişti. İşte Brüksel gezi rehberi

22.7.2016Seyahat
FIBA Şampiyonlar Ligi'nde rakipler belli oldu

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde rakipler belli oldu

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin kura çekiminde, Türk takımlarının rakipleri belli oldu.

21.7.2016Spor
Darbe girişimi anlarını anlatırken İbrahim Kalın'ın gözleri doldu

Darbe girişimi anlarını anlatırken İbrahim Kalın'ın gözleri doldu

Darbe girişiminin yaşandığı geceyi anlatan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bizim tahminimize göre darbe erkene alınıyor. Yaklaşık 5-6 saat önceye alınıyor. O sırada da tabi herkes imkanı ölçüsünde, elindeki imkanı seferber ederek harekete geçti" dedi. Kalın, "TSK'nın Savunma Bakanlığı'na bağlanması konuşulan konulardan biri" diye konuştu. İbrahim Kalın'ın, darbe girişimi sırasında yaşamını yitiren vatandaşlardan bahsederken güçlükle konuştuğu ve boğazının düğümlendiği görüldü.

21.7.2016Gündem
Android ve İOS için Pokemon GO indirme seçenekleri - Pokemon GO nasıl indirilir?

Android ve İOS için Pokemon GO indirme seçenekleri - Pokemon GO nasıl indirilir?

Milyonları peşinden koşturan oyun Pokemon GO ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor. Pokemon GO yayınlandığı ilk günden beri oyun piyasasını kasıp kavuruyor. Ülkemizde henüz resmi bir sürümü olmayan Pokemon GO farklı yollarla telefonlara indirilebiliyor. Oyun severler merakla Pokemon GO nasıl indirilir? ve Pokemon GO telefonlara nasıl yüklenir sorularının cevabını arıyorlar. Peki Pokemon GO nasıl indirilir? İşte oyunla alakalı bilgiler ve dikkat edilmesi gereken noktalar

21.7.2016Teknoloji
Kardeşi 35 kişiyi öldürdü, o Belçika adına yarışacak

Kardeşi 35 kişiyi öldürdü, o Belçika adına yarışacak

Najim Laachraoui, 22 Mart'ta Brüksel Havaalanı’nda ölüm saçtı. Kardeşi Mourad Laachraoui ise Rio Olimpiyatları’nda milli takım sporcusu olaraka Belçika adına yarışacak.

21.7.2016Avrupa
Darbe girişimi gecesi Türk vatandaşlarına megafon kullandıran polisler hakkında soruşturma açıldı

Darbe girişimi gecesi Türk vatandaşlarına megafon kullandıran polisler hakkında soruşturma açıldı

Belçika’da FETÖ’nün püskürtülen darbe girişimini protesto eden Türk vatandaşlarına, polis aracının megafonunu Kur’an-ı Kerim okunması için kullandıran polislerin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

21.7.2016Dünya
‘İfşa’ yüzünden Belçika polisi üç günde iki baskın düzenledi

‘İfşa’ yüzünden Belçika polisi üç günde iki baskın düzenledi

Darbe girişiminin ardından sosyal medya hesabından terör örgütü ile irtibatlı Belçika’daki kurum veya kişilerin isimlerini paylaşan Hasan Sarıgöz’ün evi, 3 günde 2 kez Belçika polisi tarafından basıldı.

20.7.2016Dünya
EUROPOL: PYD, PKK’nın Suriye uzantısı

EUROPOL: PYD, PKK’nın Suriye uzantısı

Avrupa Polis Teşkilatı (EUROPOL) yıllık raporunda, PYD’nin, AB’nin terör örgütü kabul ettiği PKK’nın Suriye’deki uzantısı olduğunu belirtti. EUROPOL, temmuz 2015’te ateşkesin bitmesinin ardından PKK’nın Avrupa’daki faaliyetlerinin de arttığını kaydetti.

20.7.2016Dünya
Belçika: Teknik direktör aranıyor

Belçika: Teknik direktör aranıyor

EURO 2016'yı hayal kırıklığıyla tamamlayan Belçika, teknik direktör Marc Wilmots'la yolları ayırdıktan sonra arayışlara başladı. Kırmızı-Şeytanlar ilginç bir yöntem uygulayarak resmi sitesinden teknik direktör arandığına dair ilan verdi, başvuru alımı başlattı.

19.7.2016Futbol
İzinciyi ‘darbe’ ile korkutmak istemişler

İzinciyi ‘darbe’ ile korkutmak istemişler

Tüm Türkiye’de devam eden darbecileri protesto gösterileri, dün akşam Aksaray’da da yapıldı. Protestoya, yaz izni dolayısıyla memleketi Aksaray’a giden izinci Murat Ekici de katıldı.

19.7.2016Avrupa
Beşiktaş Alexander Büttner ile anlaştı!

Beşiktaş Alexander Büttner ile anlaştı!

Sol bek bölgesine tecrübeli oyuncu arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Alexander Büttner transferini bitirdi. Büttner'in bu hafta içinde resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

18.7.2016Futbol
ABD ve AB'den 'Türkiye' açıklaması

ABD ve AB'den 'Türkiye' açıklaması

Türkiye'deki darbe girişiminin ardından ABD ve Avrupa Birliği'nden ortak açıklama geldi. Hem ABD hem de AB, Türkiye'yi "hukukun üstünlüğüne saygı göstermeye" davet etti. AB, Türkiye'deki 'idam cezası' tartışmalarına ilişkin de açıklama yaptı.

18.7.2016Dünya
AVRUPALI TÜRKLER DARBECİLERE KARŞI

AVRUPALI TÜRKLER DARBECİLERE KARŞI

Türkiye’de cuma gecesi yaşanan darbe girişimine, Avrupalı Türkler de anında tepki verdi. Yaşadıkları şehirlerde darbe gecesi sokağa çıkan her yaştan ve görüşten Avrupalı Türk, darbecileri protesto etti, hükümete desteklerini dile getirdi. Darbe girişimini protesto cumartesi günü de devam etti. Gösterilere binlerce kişi katıldı.

17.7.2016Avrupa
Euro Bölgesi’nde enflasyon arttı

Euro Bölgesi’nde enflasyon arttı

Euro Bölgesinde haziran ayında enflasyon, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0.1 artarken, AB’de haziran ayı enflasyonunda değişim yaşanmadı.

16.7.2016Avrupa
Avrupalı Türkler hep bir ağızdan haykırdı: Türkiye’de darbe istemiyoruz

Avrupalı Türkler hep bir ağızdan haykırdı: Türkiye’de darbe istemiyoruz

Türkiye’de bir grup askerin darbe girişimine karşı Almanya, Avusturya, Belçika ve İsveç’te binlerce Türkiye kökenli sokaklara çıktı.

16.7.2016Avrupa
Dünyadan tepki yağıyor

Dünyadan tepki yağıyor

Türkiye'yi ayağa kaldıran geceye uluslararası toplum ve dünya liderlerinden tepki yağdı. En sert tepkilerden biri Almanya Başbakanı Angela Merkel'den geldi. Merkel, "Tüm Alman hükümeti adına, Türk askeri birliklerin, ülkelerinin seçilmiş hükümetini ve seçilmiş Cumhurbaşkan'ını zor kullanarak devirme girişimlerini en sert bir şekilde kınıyorum" dedi.

16.7.2016Dünya
Belçika'da Wilmots'un görevine son verildi

Belçika'da Wilmots'un görevine son verildi

Belçika Futbol Federasyonu, 4 yıldır milli takımın başında bulunan teknik adamla yolların ayrıldığını duyurdu

15.7.2016Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Fransa’nın Nice şehrinde, milli gün kutlaması sırasında meydana gelen insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum" dedi. Erdoğan,"Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, Fransa’yı hedef alan bu son saldırıdan gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

15.7.2016Gündem
HDP'nin basın açıklamasına Türk bayraklı protesto

HDP'nin basın açıklamasına Türk bayraklı protesto

Adana'da bir grup, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Meral Danış Beştaş'ın da bulunduğu kalabalığın yaptığı basın açıklamasını Türk bayrağıyla protesto etti.

15.7.2016Gündem
Dünya liderlerinden saldırıya tepki yağdı

Dünya liderlerinden saldırıya tepki yağdı

Fransa'nın Nice kentinde 84 kişinin öldüğü en az 100 kişinin de yaralandığı saldırı sonrası dünya liderlerinden kınama mesajları geldi.

15.7.2016Dünya
Fifa'dan Türkiye'ye şok!

Fifa'dan Türkiye'ye şok!

FIFA tarafından her ay belirlenen dünya sıralaması açıklandı. Copa America ve EURO2016 turnuvalarının ardından açıklanan sıralamada ilk 5 içinde yer alan takımların yeri değişmezken Avrupa Şampiyonası'nda grup elemelerinde elenen Türkiye 1 sıra gerileyerek 19'uncu oldu.

14.7.2016Futbol
Ömer Çelik: Paris, Londra, Berlin ne kadar güvenliyse...

Ömer Çelik: Paris, Londra, Berlin ne kadar güvenliyse...

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, "Ankara, Türkiye bu terör tehdidine rağmen güvenli ülkelerdir. Dolayısıyla biz isterdik ki; Büyükelçilik normal faaliyetlerine devam etsin, ama netice itibariyle kendi takdirleridir" dedi.

13.7.2016Gündem
Eğitimde en pahalı ülke ABD, en ucuz Kazakistan

Eğitimde en pahalı ülke ABD, en ucuz Kazakistan

Yurt dışında eğitimin en pahalı adresi yıllık 38 bin dolar ile Amerika, en ucuzu ise 4 bin 500 dolarla Kazakistan oldu.

12.7.2016Eğitim
25 TL’ye Paris’te EURO 2016 maçlarını izleyebileceğiniz barlar

25 TL’ye Paris’te EURO 2016 maçlarını izleyebileceğiniz barlar

Futbolun milli bir tutku olduğu EURO 2016’da yarı final ve final heyecanı başlıyor. Siz de bu keyif veren mücadeleleri yerinde izleyip coşkuya ortak olmak istiyorsanız, turnuvanın başkentinde Euro 2016 final maçlarını izleyebileceğiniz en gözde barlar burada.

12.7.2016Seyahat
Ronaldo rekor kırdı, Griezmann gol kralı oldu

Ronaldo rekor kırdı, Griezmann gol kralı oldu

Fransa'da düzenlenen ve Portekiz'in şampiyonluğuyla sona eren 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016), hafızalarda kalacak birçok olay yaşandı.

11.7.2016Euro2016
Beşiktaş'ın yeni kaleci antrenörü eski kaleci oldu

Beşiktaş'ın yeni kaleci antrenörü eski kaleci oldu

Yönetim, çalışmasından memnun kalmadığı Sambade'nin yerine eski Beşiktaş kalecisi Marijan Mrmic'i göreve getirdi.

11.7.2016Avrupa
AKHİSAR GURBETÇİLERE EMANET

AKHİSAR GURBETÇİLERE EMANET

Spor Toto Süper Lig takımı Akhisar Belediyespor’un yeni sezon öncesi Fenerbahçe’den Serdar Kesimal ve Kayserispor’dan Ömer Bayram’ı renklerine bağlamasıyla yeşil siyahlı ekipteki ‘gurbetçi’ oyuncu sayısı 9’a çıktı.

10.7.2016Avrupa
'Belçikalıların ataları insan eti yiyordu'

'Belçikalıların ataları insan eti yiyordu'

Belçika topraklarında 40 bin yıl önce yaşayan Neandertallerin insan eti yediği belirlendi.

10.7.2016Dünya
Telles satıldı, işte yerine gelecek isim...

Telles satıldı, işte yerine gelecek isim...

Alex Telles’i 6.5 milyon Euro’ya Porto’ya satan Cimbom, Zulte Waregem forması giyen 24 yaşındaki Bryan Verboom’u listesine aldı. Belçikalı sol bek için kulübü 2 milyon Euro istiyor.

10.7.2016Futbol
EURO 2016'da dev finalin hakemi açıklandı!

EURO 2016'da dev finalin hakemi açıklandı!

Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) Portekiz ile Fransa arasında yapılacak final maçını, İngiliz hakem Mark Clattenburg yönetecek.    

8.7.2016Futbol
Victor Valdes, Middlesbrough'da

Victor Valdes, Middlesbrough'da

İngiltere Premier Lig ekibi, İspanyol kaleci ile 2 yıllığına anlaştı

8.7.2016Spor
Avrupa Ligi'nde eşleşmeler belli oldu

Avrupa Ligi'nde eşleşmeler belli oldu

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki iki numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu birinci ön eleme turu maçları tamamlandı.

8.7.2016Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Varşova'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ne zaman görüşeceği ile ilgili gelen bir soruya, "Dışişleri bakanlarımız karşılıklı olarak süreci takip ediyorlar. Fakat bu ay sonu, Ağustos gibi planlanması şu anda gündemde" dedi.

7.7.2016Gündem
Sivas'ta üretilen lensler 50 ülkeye ihraç ediliyor

Sivas'ta üretilen lensler 50 ülkeye ihraç ediliyor

Sivas'ta faaliyet gösteren Türkiye'nin ilk lens fabrikasında üretilen göz içi katarakt lensler, 50 ülkeye ihraç ediliyor.

7.7.2016Ekonomi
Milyar dolarlık çikolata

Milyar dolarlık çikolata "aşkı"

Türkiye, son 5 yılda 1 milyar 39 milyon dolarlık çikolata ihracatı gerçekleştirdi.

7.7.2016Ekonomi
Hakime göre olabilecek en kanlı saldırıyı düzenleyeceklerdi

Hakime göre olabilecek en kanlı saldırıyı düzenleyeceklerdi

Belçika’da ‘Verviers hücresi’ üyesi olmakla dört kişi, 16 yıla kadar hapisle cezalandırıldı. Brüksel’de görülen davada, 2015’teki polis operasyonu sırasında yaralanan Marouane El Bali ile Mohammed Arshad Mahmood Najmi ve Souhaib El Abdi’ye 16’şar yıl, Omar Damache’ye sekiz yıl hapis cezası verildi.

6.7.2016Avrupa
Portekiz ile Galler 4. randevuda!

Portekiz ile Galler 4. randevuda!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) yarı finalinde yarın karşılaşacak Portekiz ile Galler, resmi karşılaşmalardaki ilk randevularına çıkacak.

5.7.2016Futbol
Bitkisel diye aldığın kimyasal çıkabilir

Bitkisel diye aldığın kimyasal çıkabilir

Bitkisel ürün kullanımı son yılların belirgin eğilimlerinden biri. “Doğal olanın zararı yok” inancı, kimyasal ilaçlara güvensizlik ve direnç, çok yaygın bulunması, medya organları aracılığıyla satış ve tanıtım kampanyaları yapılması gibi pek çok neden, bitkisel “ilaç”lara yönlendiriyor.

5.7.2016Sağlık
Viyana’da 5 bin kişi terörü protesto etti

Viyana’da 5 bin kişi terörü protesto etti

Avusturya’nın başkenti Viyana’da toplanan yaklaşık 5 bin kişi, PKK ve IŞİD terörüne tepki için yürüdü.

4.7.2016Avrupa
Türkiye'nin turizm merkezlerinden Kuşadası'na bayram müjdesi

Türkiye'nin turizm merkezlerinden Kuşadası'na bayram müjdesi

TÜRKİYE'nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası'nda, doluluk oranı geçen yıla göre yüzde 30 düşerken, fiyatlarda yüzde 40'a varan indirim oldu. Kuşadası'ndaki turizmci ve esnaf, 9 günlük bayram tatiliyle nefes alacak.

3.7.2016Ege
Otomotivden 2008'den bu yana en yüksek aylık ihracat

Otomotivden 2008'den bu yana en yüksek aylık ihracat 

Haziran ayında yüzde 9 artışla 2,1 milyar dolar ihracat gerçekleştiren sektör, Temmuz 2008'den bu yana aylık bazda en yüksek ihracat rakamına ulaştı     

3.7.2016Ekonomi
Fransa'da 'soykırım' demeyene hapis cezası

Fransa'da 'soykırım' demeyene hapis cezası

Fransa'da son onayladığı yasa tasarısıyla soykırım, kölelik, savaş suçlarının inkarı durumunda suçu işleyene 1 yıl hapis ve 45 bin Euro para ceza cezası verilecek. Fransa Devlet Bakanı Ericka Bereigts bu yasayla "Ermeni Sokırımı'nı inkar eden cezalandırılabilecek" diye konuştu.

3.7.2016Dünya
YENİ HEDEF RONALDO, QUARESMA VE NANI’LI PORTEKİZ

YENİ HEDEF RONALDO, QUARESMA VE NANI’LI PORTEKİZ

Dünya Galler’i konuşuyor. Tarihinde ilk kez katıldıkları Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon adayı Belçika’yı eleyen Galler’in hocası Chris Coleman, elde ettikleri başarıyı tarif edemediğini söyledi.

2.7.2016Avrupa
Kenneth Omeruo Beşiktaş'ta

Kenneth Omeruo Beşiktaş'ta

Beşiktaş, Nijeryalı defans oyuncusu Kenneth Omeruo'nun kiralanması için kulübü Chelsea ile anlaşmaya vardı.

2.7.2016Spor

Yazar Sonuçları

Zavallı Obama

Zavallı Obama

ABD Başkanı Barack Obama, geçtiğimiz hafta Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyasına destek vermek için Charlotte kentine gitti, giderken de devlete ait Air Force 1 uçağını kullandı.

13.7.2016Haber Yazıları