MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER469Erdal SAĞLAM230Şükrü KIZILOT206Oktay EKŞİ110Yalçın DOĞAN105Vahap MUNYAR100Emin ÇÖLAŞAN99Mehmet Y. YILMAZ96Şükrü KÜÇÜKŞAHİN91Muharrem SARIKAYA84Ertuğrul ÖZKÖK63Sedat ERGİN62Fatih ALTAYLI57Enis BERBEROĞLU55Oya BERBEROĞLU47Taha AKYOL43Tufan TÜRENÇ41Abdulkadir SELVİ36Ahmet HAKAN34Özdemir İNCE33Fatih ÇEKİRGE33Cüneyt ÜLSEVER31Deniz BAYRAMOĞLU30Deniz SİPAHİ30İlter TÜRKMEN28İsmet BERKAN28Gila BENMAYOR27Mümtaz SOYSAL27Bekir COŞKUN25Murat Yetkin25Doğan HIZLAN24Ercan KUMCU22Rauf TAMER20Kanat ATKAYA18İsmet SOLAK16Mehmet Ali BİRAND16Ferai TINÇ14Cengiz ÇANDAR14Memet ESER14Cengiz SEMERCİOĞLU13Uğur GÜRSES13Oya ARMUTÇU12Noyan Doğan12Murat BARDAKÇI11Yener SÜSOY11Hayri ÇETİNKAYA11Erkan ÇELEBİ10Pakize SUDA10Yılmaz ÖZDİL10Ayşegül DOMANİÇ YELÇE10Ege CANSEN9Melis ALPHAN9Akif BEKİ9Ayşe ARMAN7Kurthan FİŞEK7Tuğrul ŞAVKAY7Zeynep GÖĞÜŞ7Nedim BUBİK7Soner YALÇIN7Emre ÖZPEYNİRCİ7Serdar TURGUT6Nurten ERK TOSUNER6Erdal İPEKEŞEN6Haluk KALAFAT6Mehmet Barlas6Hadi ULUENGİN5Ali Atıf BİR5Gülçin TELCİ5Nuran ÇAKMAKÇI5Banu ŞEN5Selim Türsen5Yurtsan ATAKAN4Erman TOROĞLU4Togay BAYATLI4Çiğdem TOKER4 Yonca TOKBAŞ4Tolga TANIŞ4Eyüp Can - Referans4Erdinç Çelikkan4Cemal TÜKEL4Adnan KAYA4Fatih Tekeci4Oral Çalışlar4Ayşen GÜR3Mehmet Nuri YILMAZ3Banu TUNA3Serdar ALYAMAÇ3Eyüp CAN3Yonca TOKBAŞ - Kelebek3Şenay DÜDEK3Sefer LEVENT3Rıza Özel3Gülse BİRSEL3Uğur CEBECİ2Güzin Abla2Abdülkadir Küşin2Armağan ÇAĞLAYAN2Yorgo KIRBAKİ2Uğur DÜNDAR2Zeynep ATİKKAN2

Bakanlar Kurulu

Bakanlar Kurulu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bakanlar Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.342 Bakanlar Kurulu haberi bulunmuştur.

BAKANLAR KURULU

Bakanlar kurulu veya kabine, demokratik devletlerde başbakanın ve tüm bakanların bir araya gelerek hükûmetin siyasi anlamda hareket tarzına karar verdikleri ve genel politikalarını belirledikleri kuruldur. Bakanlar kurulunun aldığı kararlar, başbakan için "yasal anlamda" tavsiye niteliğindedir. Başbakan bu kararlara çoğunlukla uyar fakat bakanlar kurulu ile aynı fikirde değilse farklı bir karar verebilir. Bakanlar Kurulu, çalışmalarını başbakanın veya gerekli gördüğü hallerde cumhurbaşkanının başkanlığında yürütür. 

Birçok ülkede bakanlar kurulu üyeleri milletvekilleri arasından seçilir. Başkanlık sistemi ile yönetilen ABD gibi bazı ülkelerde ise milletvekilleri bakanlar kurulu üyesi olamaz. O ülkelerde bir milletvekilinin bakanlar kurulu üyesi olması için öncelikle milletvekilliğinden istifa etmesi gerekir.

Her bakan kendi bakanlığını ilgilendiren konulardan ve bakanlık çalışanlarının yerine getirdikleri işlerden sorumludur. Bakanlar kurulu kararlarını oy birliğiyle alır.

Bakanlar kurulunda soru, gensoru, genel görüşme, meclis araştırması ve meclis soruşturması gibi siyasi denetleme yolları kullanılır.

1983 senesinin sonunda, seçimlerden sonra kurulan hükumette bazı bakanlıklar birleştirildi. Bunun neticesi olarak başbakan yardımcısı ve devlet bakanlıkları ile birlikte sayı yirmi bir oldu. 1991 Kasım ayında kurulan hükumette devlet bakanlarının sayısı arttırılarak Bakanlar Kurulunun üye sayısı başbakan, bir başbakan yardımcısı, 15 devlet bakanı ve 17 değişik isimde bakanlıklarla bakanlar kurulu sayısı 33'e çıkarılmıştır 

Bakanlar Kurulu Haberleri

1 Mayısta okullar tatil mi 1 Mayıs resmi tatil mi

1 Mayıs'ta okullar tatil mi? 1 Mayıs resmi tatil mi?

1 Mayıs tatil mi sorusu, milyonlarca vatandaşın merak ettiği konular arasında yer aldı. Emek ve Dayanışma Günü ya da eski adıyla İşçi Bayramı kapsamında tatil yapıp yapmayacaklarını merakla sorgulayan vatandaşlar, resmi bilgileri edinerek konuyla ilgili detayları öğrenmek istedi. 1 Mayıs tatil mi sorusunun bir diğer muhattabı ise öğrenciler oldu. Okulların tatil olup olmadığını merak eden öğrenciler, 1 Mayıs'ta okullar tatil mi sorusunu yöneltti

1.5.2017Gündem
HSYK’dan hakimin kitabına soruşturma

HSYK’dan hakimin kitabına soruşturma

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 9. Hukuk Dairesi Hakimi Kemal Şahin hakkında, geçen yıl kaleme aldığı “Peder Bey’in Yargısı” adlı kitabından ötürü Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma sürerken polis, Hakim Şahin’in bir internet sitesinde yayınlanan köşe yazılarını da incelemeye aldı.  

30.4.2017Gündem
Beyaz eşya ve mobilyada vergi indirimi süresi uzatıldı mı Resmi Gazetede duyuruldu

Beyaz eşya ve mobilyada vergi indirimi süresi uzatıldı mı? Resmi Gazete'de duyuruldu

Beyaz eşya ve elektrikli ev aletlerinde, mobilyalarda uygulanan vergi indiriminin süresi 30 Nisan itibari ile sona eriyordu. Vatandaşlar merakla Beyaz eşya ve mobilyada vergi indirimi uzatılacak mı sorusunun cevabını ararken, beklenen açıklama geldi. Peki vergi indirimi uzatıldı mı?

29.4.2017Ekonomi
Bakan Zeybekci: Kabine değişikliği sağlık işaretidir

Bakan Zeybekci: Kabine değişikliği sağlık işaretidir

Bakan Zeybekci: Kabine değişikliği sağlık işaretidir

29.4.2017Denizli
Beyaz eşya ve mobilya alacaklara güzel haber O süre uzatıldı

Beyaz eşya ve mobilya alacaklara güzel haber! O süre uzatıldı

Beyaz eşya ve elektrikli ev aletlerinde ÖTV'nin sıfır, mobilyalarda KDV'nin yüzde 8 olarak uygulanması 30 Eylül'e kadar devam edecek.

29.4.2017Ekonomi
Genç çiftçilere 30 Bin TL hibe verilecek.. İşte başvuru tarihleri

Genç çiftçilere 30 Bin TL hibe verilecek.. İşte başvuru tarihleri

Genç çiftçilere 2017 yılında 483 milyon TL hibe verilecek. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Resmi Gazete'nin bugünkü nüshasında yayımlanan "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ" ile ilgili olarak açıklamada bulundu: 'Bakanlar Kurulu Kararı gereği 2016-2018 yıllarını kapsayacak şekilde genç çiftçi projelerine 30 bin TL hibe verilmesini öngören Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programına 2017 yılında da devam edilecek.'

29.4.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı ABDye seslendi: İkircikli tavır terk edilmeli

Cumhurbaşkanı ABD'ye seslendi: İkircikli tavır terk edilmeli

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan dün Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi’ne katılarak konuşma yaptı. Ekonomik mesajların yanında siyasi mesajlar da veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyi sınır içinde ve dışında sürdürmekle kararlı olduklarını vurguladı.

28.4.2017Gündem
Erdoğan  Kuzey Suriyede bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var (geniş haber)

Erdoğan " Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var" (geniş haber)

Erdoğan " Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var" (geniş haber)

28.4.2017İstanbul
Spor ve Kültür Şenliği, Rivada düzenlendi

Spor ve Kültür Şenliği, Riva'da düzenlendi 

Spor ve Kültür Şenliği, Riva'da düzenlendi 

28.4.2017İstanbul
Erdoğan  Kuzey Suriyede bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var (2)

Erdoğan " Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var" (2)

Erdoğan " Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var" (2)

28.4.2017İstanbul
Erdoğan: Kuzey Suriyede bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var (1)

Erdoğan: Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var (1)

Erdoğan: Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var (1)

28.4.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye çok önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye çok önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Swissotel'de düzenlenen Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan, "Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var, 'Cahil cesur olur.' diyorlar ya o da o havalarda, kendine göre bakanlar kurulu oluşturuyor vesaire... Biz bunları karşılıksız bırakmayız ve Kuzey Suriye'de böyle bir devlet kuruluşuna da asla müsaade etmeyiz" dedi. Erdoğan'dan ABD'ye çok önemli mesajlar geldi. Cumhurbaşkanı, "Öncelikle ilişkilerimizi terör örgütleri değil, devletler olarak birbirimiz üzerinden yürütmemiz gerektiğine inanıyorum. Terör örgütleri kim ki? NATO üyesi mi? Hayır. NATO'da biz beraberiz. Öyleyse terör örgütlerinden biz niçin yardım istiyoruz ki? Biz varız. Biz bölgede her türlü desteği vermeye hazırız, her türlü koalisyonun içerisinde yer almaya hazırız. Ama bu terör örgütleriyle asla... Çünkü onlar bizim can düşmanlarımızdır" diye konuştu.

28.4.2017Gündem
Evi kentsel dönüşüme girecekler dikkat Çok önemli yeni düzenleme

Evi kentsel dönüşüme girecekler dikkat! Çok önemli yeni düzenleme!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 200 bini İstanbul’da olmak üzere Türkiye genelinde yılda 500 bin binanın dönüşümünün yapılması için yeni bir finansman modeli üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

27.4.2017Ekonomi
1 Mayıs resmi tatil olacak mı İşte, TBMMnin o kararı

1 Mayıs resmi tatil olacak mı? İşte, TBMM'nin o kararı

1 Mayıs tatil olacak mı sorusu, Emek ve Dayanışma Günü kapsamında o günün tatil olup olmayacağını merak ettirdi. Her yüz binlerce vatandaşın meydanlarda kutlama yaptığı Emek ve Dayanışma Günü, 1 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. Peki, milyonlarca kişinin merakla araştırdığı 1 Mayıs tatil olacak mı? İşte, konuyla ilgili TBMM tarafından alınan kararlar

27.4.2017Gündem
Baş başa 45 dakika

Baş başa 45 dakika

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabul etti.

26.4.2017Gündem
AK Partide kongre karmaşası

AK Parti'de kongre karmaşası

AK Parti’de olağanüstü kongre hazırlığı iddiaları, son iki gün hız kazandı. Daha önceki, olağan kongre sürecinin normal işleyeceğine ilişkin açıklamaların ardından Beştepe kaynaklarının olağanüstü kongre hazırlığı yapıldığı yolunda mesaj vermesi kafaları karıştırdı.

26.4.2017Gündem

Ekonomide önemli gelişme! Yeni paketin detayları belli oldu

Geçen hafta Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda ele alınan 81 maddelik üretim paketi planlı bölgelerde planlı sanayileşmeyi teşvik etmeyi hedefliyor. Sanayi Bakanı Faruk Özlü, paketle sanayi parsellerinin ucuzlayacağını ve OSB’lere emlak vergisi indiriminin planlandığını açıkladı.

26.4.2017Ekonomi
Kuru fasulyedeki gümrük vergisini sıfırlama kararına eleştiri

Kuru fasulyedeki gümrük vergisini sıfırlama kararına eleştiri

Kuru fasulyedeki gümrük vergisini sıfırlama kararına eleştiri

26.4.2017Mersin
İbadi saçmaladı Ankarayı uyarıyoruz

İbadi saçmaladı! 'Ankara'yı uyarıyoruz'

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Sincar’daki PKK hedeflerine yönelik hava saldırısının hiçbir gerekçesi olmadığını iddia ederek saçmaladı.

26.4.2017Dünya
Kan tazeleme demokrasi gereği

Kan tazeleme demokrasi gereği

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı partiye döndükten sonra Genel Başkanlığa taşıyacak genel kurulun nasıl yapılacağını, yetkili kurulların değerlendireceğini söyledi. Yıldırım kabinede değişiklik iddialarını ise “Zaman zaman Bakanlar Kurulu’nda kan tazelemesi yapmak, demokrasilerin gereğidir” sözleriyle yanıtladı.

25.4.2017Gündem
1 Mayıs resmi tatil olacak mı 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü olacak mı

1 Mayıs resmi tatil olacak mı? 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü olacak mı?

1 Mayıs İşçi Bayramı'nın tatil olup olmayacağı ve yürüyüş yapılıp yapılmayacağı binlerce vatandaş tarafından merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Bu yıl İşçi Bayramı’nın pazartesi gününe denk gelmesinin ardından vatandaşlar, 1 Mayıs’ın tatil olması durumunda 3 gün tatil yapmış olacak. Bu haberi alan vatandaşlar 1 Mayıs'ta resmi tatil olup olmayacağını sorguluyorlar. Peki, 1 Mayıs resmi tatil olacak mı? 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü olacak mı? İşte detaylar.

25.4.2017Gündem
Kuleli Askeri Lisesi için karar verildi

Kuleli Askeri Lisesi için karar verildi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye Varlık Fonu’na Savunma Sanayi Fonu’ndan aktarılması için karar çıkan 3 milyar liranın şimdiye kadar aktarılmadığını söyledi.  Referandum öncesinde tartışmalara sebep olan bu kaynakla ilgili Işık, “Böyle bir ihtiyaç doğmadı. Henüz de aktarılmadı” dedi.

25.4.2017Ekonomi
KYK personel alımı sonuçları açıklandı 2017 KYK memur alımı sonuç ekranı

KYK personel alımı sonuçları açıklandı! 2017 KYK memur alımı sonuç ekranı

KYK personel alımı sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığı ve YURTKUR internet siteleri üzerinden ilgili kişilerle paylaşıldı. Yurt genelinde toplam 1044 memur alımının yapılacağı YURTKUR'da sözlü mülakat evresine girildi. KYK memur alımı başvurusu 05 Nisan tarihinde başlamış ve 14 Nisan tarihinde sona ermişti. İşte, KYK sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları ve itiraz, atama işlemleri hakkında detaylı bilgiler

25.4.2017Gündem
Sıra uyumda

Sıra uyumda

YSK’nın referandumun kesin sonuçlarını açıklamasının ardından sıra yeni Anayasa’nın zorunlu kıldığı ‘uyum’ yasalarına gelecek. 144 maddenin değişimi zorunlu. Başbakan ifadesinin geçtiği teşkilat yasalarındaki binlerce hüküm ayıklanacak. Seçim sistemi ve siyasal örgütlenmede ‘revizyon’ da tartışma konusu.

24.4.2017Gündem
Uluborluda kentsel dönüşüm projesi

Uluborlu'da kentsel dönüşüm projesi

Uluborlu'da kentsel dönüşüm projesi

24.4.2017Isparta
Çanakkale Şehitler Abidesinde, gururlu ve hüzünlü tören

Çanakkale Şehitler Abidesi'nde, gururlu ve hüzünlü tören

Çanakkale Şehitler Abidesi'nde, gururlu ve hüzünlü tören

24.4.2017Çanakkale
Benim bakanlar bu kadar sıkıştırmıyor

Benim bakanlar bu kadar sıkıştırmıyor

Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koltuğunu 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Yağız Efe Keçe’ye bıraktı.

23.4.2017Gündem
Meclisin 97nci yıl dönümü oturumunda saygı duruşu tartışması (1)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (1)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (1)

23.4.2017Ankara
Çocuklar Çankaya Köşkünde

Çocuklar Çankaya Köşkü'nde

Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki öğrencileri Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı salondaki koltuklara, bakanları temsilen oturan çocuklarla tek tek sohbet eden Yıldırım'ın yerine Fevzi Özbey Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Yağız Efe Keçe geçti.

23.4.2017Gündem
Suudi Arabistanda flaş görevden almalar

Suudi Arabistan'da flaş görevden almalar

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından imzalanan, ülkenin Washington Büyükelçisi, İstihbarat Başkan Yardımcısı, Kara Kuvvetleri Komutanı ve bazı bakanların görevlerinden alınarak, yerlerine yeni atamaların yapıldığı 40'tan fazla kraliyet kararnamesi yayımladı.

22.4.2017Dünya
İşsizin fonu patrona

İşsizin fonu patrona

İŞSİZLERE maaş ödemesi için kurulan İşsizlik Sigortası Fonu’ndan, bu kez de aktif işgücü programlarına aktarılan kaynak artırıldı. Bu yıl işsizlik sigortası fonu hem istihdam teşviklerini, hem de aktif işgücü programlarını finanse edecek.

21.4.2017Ekonomi
ÖTV indirimi beyaz eşya ve mobilya alımlarını artırdı

ÖTV indirimi beyaz eşya ve mobilya alımlarını artırdı

ÖTV indirimi beyaz eşya ve mobilya alımlarını artırdı

21.4.2017İstanbul
Bakan Kılıç: Gözlemcilerin hangi terör örgütüne destek verdiklerini gördük

Bakan Kılıç: Gözlemcilerin hangi terör örgütüne destek verdiklerini gördük

Bakan Kılıç: Gözlemcilerin hangi terör örgütüne destek verdiklerini gördük

21.4.2017Samsun
ÖTV indirimi kartlı ödemelere yansıdı

ÖTV indirimi kartlı ödemelere yansıdı

Mobilya gruplarına ve beyaz eşyaya getirilen vergi indirimleri kartlı ödemelere de yansıdı. ÖTV indirimiyle beyaz eşya ödemelerinde yapılan kartlı ödemeler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26, mobilya ödemeleriyse yüzde 16 oranında artış gösterdi.

21.4.2017Ekonomi
Hükümetin İşsizlik Sigortası Fonundan kullanacağı kaynak artırıldı

Hükümetin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan kullanacağı kaynak artırıldı

Hükümetin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan kullanacağı kaynak artırıldı

21.4.2017İstanbul
İşsizlik fonu ile ilgili önemli gelişme

İşsizlik fonu ile ilgili önemli gelişme

İŞSİZLİK Sigortası Fonu'nun, istihdamı artırıcı koruyucu tedbirler almak için kullanabileceği bir önceki yıl prim gelirlerinin oranı 2017 ve 2018 yılları için yüzde 30'dan yüzde 50'ye çıkarıldı.

21.4.2017Ekonomi
Kabinede referandum analizi: Yüzde 38’den 51’e çıkarmak zaferdir

Kabinede referandum analizi: Yüzde 38’den 51’e çıkarmak zaferdir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, yüzde 51.4 oranındaki evetin analizi yapıldı. Erdoğan, “Referandum kararının çıktığı hafta anketlerde destek yüzde 36-38 civarındaydı. Kısa sürede yüzde 51.5 sonuç başarıdır, zaferdir” dedi.

20.4.2017Gündem
ÖTV indirimi ile beyaz eşya satışı 734 bine tırmandı

ÖTV indirimi ile beyaz eşya satışı 734 bine tırmandı

Ocak ayında 481 bin civarında seyreden beyaz eşya satışları, şubat başında Bakanlar Kurulu kararı ile beyaz eşya ve küçük ev aletlerinden alınan Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) sıfıra çekilmesinin ardından tırmanışa geçti. ÖTV indirimi ile beyaz eşya satışları şubatta 600 bine, martta 734 bine yükseldi.

20.4.2017Ekonomi
Vergi indirimlerinin etkisiyle beyaz eşya satışları yüzde 36 arttı

Vergi indirimlerinin etkisiyle beyaz eşya satışları yüzde 36 arttı

Vergi indirimlerinin etkisiyle beyaz eşya satışları yüzde 36 arttı

20.4.2017İstanbul
Kıdem tazminatında çok önemli gelişme Tarih belli oldu

Kıdem tazminatında çok önemli gelişme! Tarih belli oldu

Çalışma hayatı ile sosyal güvenlikte verilen sözler hayata geçiriliyor. Memur anneye yarım gün çalışmadan kıdeme kadar geniş bir alanda kısa vadede reformlar yapılacak.

20.4.2017Ekonomi
Enflasyona ezdirmeyin

Enflasyona ezdirmeyin!

157 bin kamu işçisinin gözü haftaya Türk-İş tarafından resmi teklifin sunulacağı, toplu sözleşme masasında. Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, 2017-2018 dönemini kapsayan toplu sözleşmeleri için hükümetle yapacakları pazarlıklarda öncelikli olarak işçilerin enflasyona ezdirilmemesini isteyeceklerini belirtti. Atalay, taleplerinin arasında 3 yıldır çözüm bekleyen taşeron işçilerin de bulunduğunu açıkladı.

19.4.2017Ekonomi
Avusturya yasaları sertleştiriyor

Avusturya yasaları sertleştiriyor

Avusturya, Türkiye'de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrasında çifte vatandaş konumundaki Türklere yönelik önlemleri sertleştirmeye hazırlanıyor.

19.4.2017Dünya
Avusturyadan çifte vatandaşlık kararı

Avusturya'dan 'çifte vatandaşlık' kararı

Avusturya, Türkiye’de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrasında çifte vatandaş konumundaki Türklere yönelik önlemleri sertleştirmeye hazırlanıyor.

19.4.2017Dünya
Vali Ata turistleri Hataya davet etti

Vali Ata turistleri Hatay'a davet etti

Vali Ata turistleri Hatay'a davet etti

19.4.2017Hatay
Son dakika: Başbakandan Kılıçdaroğluna yanıt geldi

Son dakika: Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi

Başbakan Binali Yıldırım, 'Tarihin 'mühürsüz seçim' olarak yazacağı bu seçimi tanımıyoruz, tanımayacağız" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Yıldırım, "Tamam kabul ediyoruz, iyi çalıştın, çok koşturdun. Ama milletin takdiri ortada. Bu gerçeği artık kabul et" dedi. Yıldırım, "Milletin kabul ettiğini sen kabul etmezsen ne yazar. Millete fatura çıkaracağına başarısızlığı kendinde ara. Şimdi anamuhalefet partisine düşen, yaptıkları itirazın sonucunu beklemektir. Bunun aksine yapılacak her hareket, hukukun dışına çıkmak olacaktır" diye konuştu.

19.4.2017Gündem
Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Kıdem tazminatıyla ilgili çalışmalar sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili olarak, 'Önümüzdeki haftadan itibaren belirlenen taslaklar üzerinden işvereniyle, çalışanıyla sendikalarıyla çalışacağız.' dedi

19.4.2017Ekonomi
Başbakanlıktan mevsimlik tarım işçileri genelgesi

Başbakanlıktan 'mevsimlik tarım işçileri' genelgesi

Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile mevsimlik tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla bulundukları illerden başka illere giden vatandaşların ve ailelerinin bu süreçte yaşadığı sorunların giderilmesine yönelik çalışma başlatıldı.

19.4.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Politikacıların mahrem arşivi

Politikacıların mahrem arşivi

FETÖ’nün emniyet imamı itirafçı olunca, yeni bir arşive ulaşıldı.

27.4.2017Mehmet Y. YILMAZ
Devlet Bahçeli ve yakın tarihteki kırılma noktaları

Devlet Bahçeli ve yakın tarihteki kırılma noktaları

ANAYASA referandumu MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin siyasal hayatında oynadığı role bir kez daha projektör tutulmasına vesile oldu.

27.4.2017Sedat ERGİN
Erdoğanın çizdiği yol haritası

Erdoğan'ın çizdiği yol haritası

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, referandum sonuçlarının ortaya çıkmasından sonra, “Cumhurbaşkanımızı, kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz” demişti.

26.4.2017Abdulkadir SELVİ