Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER442Erdal SAĞLAM201Şükrü KIZILOT198Oktay EKŞİ105Yalçın DOĞAN103Emin ÇÖLAŞAN95Vahap MUNYAR93Şükrü KÜÇÜKŞAHİN85Mehmet Y. YILMAZ84Muharrem SARIKAYA78Ertuğrul ÖZKÖK62Enis BERBEROĞLU55Fatih ALTAYLI55Sedat ERGİN53Oya BERBEROĞLU47Taha AKYOL36Özdemir İNCE33Ahmet HAKAN32Cüneyt ÜLSEVER31Deniz SİPAHİ29Fatih ÇEKİRGE28İlter TÜRKMEN28Gila BENMAYOR27Mümtaz SOYSAL27İsmet BERKAN26Doğan HIZLAN23Tufan TÜRENÇ23Bekir COŞKUN22Ercan KUMCU22Deniz BAYRAMOĞLU18Kanat ATKAYA18Rauf TAMER17Mehmet Ali BİRAND16İsmet SOLAK16Abdulkadir SELVİ14Ferai TINÇ14Memet ESER14Cengiz ÇANDAR13Oya ARMUTÇU12Cengiz SEMERCİOĞLU11Hayri ÇETİNKAYA11Murat BARDAKÇI11Yener SÜSOY11Erkan ÇELEBİ10Pakize SUDA10Yılmaz ÖZDİL10Ege CANSEN9Uğur GÜRSES9Ayşegül DOMANİÇ YELÇE8Ayşe ARMAN7Kurthan FİŞEK7Melis ALPHAN7Soner YALÇIN7Tuğrul ŞAVKAY7Zeynep GÖĞÜŞ7Akif BEKİ6Erdal İPEKEŞEN6Haluk KALAFAT6Mehmet Barlas6Noyan Doğan6Nurten ERK TOSUNER6Ali Atıf BİR5Banu ŞEN5Gülçin TELCİ5Hadi ULUENGİN5Nedim BUBİK5Nuran ÇAKMAKÇI5Selim Türsen5Serdar TURGUT5Cemal TÜKEL4Erdinç Çelikkan4Erman TOROĞLU4Eyüp Can - Referans4Togay BAYATLI4Yonca TOKBAŞ4Çiğdem TOKER4Ayşen GÜR3Banu TUNA3Eyüp CAN3Fatih Tekeci3Gülse BİRSEL3Mehmet Nuri YILMAZ3Rıza Özel3Serdar ALYAMAÇ3Tolga TANIŞ3Yonca TOKBAŞ - Kelebek3Yurtsan ATAKAN3Şenay DÜDEK3Abdülkadir Küşin2Armağan ÇAĞLAYAN2Aydın CANDABAK2Ayçe DİKMEN2Ayşe ARAL2Deniz Gürel2Emre KIZILKAYA2Emre Özpeynirci2Güzin Abla2Levent SEĞMEN2Nihat DEMİRKOL2Oral Çalışlar2

Bakanlar Kurulu

Bakanlar Kurulu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bakanlar Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.677 Bakanlar Kurulu haberi bulunmuştur.

Bakanlar kurulu veya kabine, demokratik devletlerde başbakanın ve tüm bakanların bir araya gelerek hükûmetin siyasi anlamda hareket tarzına karar verdikleri ve genel politikalarını belirledikleri kuruldur. Bakanlar kurulunun aldığı kararlar, başbakan için "yasal anlamda" tavsiye niteliğindedir. Başbakan bu kararlara çoğunlukla uyar fakat bakanlar kurulu ile aynı fikirde değilse farklı bir karar verebilir.

Birçok ülkede bakanlar kurulu üyeleri milletvekilleri arasından seçilir. Başkanlık sistemi ile yönetilen ABD gibi bazı ülkelerde ise milletvekilleri bakanlar kurulu üyesi olamaz. O ülkelerde bir milletvekilinin bakanlar kurulu üyesi olması için öncelikle milletvekilliğinden istifa etmesi gerekir.

Her bakan kendi bakanlığını ilgilendiren konulardan ve bakanlık çalışanlarının yerine getirdikleri işlerden sorumludur. Bakanlar kurulu kararlarını oy birliğiyle alır.

Bakanlar kurulunda soru, gensoru, genel görüşme, meclis araştırması ve meclis soruşturması gibi siyasi denetleme yolları kullanılır.

Bakanlar Kurulu Haberleri

Mektuplardaki Fransa tarihinin peşinde

Mektuplardaki Fransa tarihinin peşinde

‘Elegan Edebiyat’ terimini duydunuz mu? Duymadıysanız sizlere bu hafta Madame de Sevigne’i anlatayım da duyunuz. Olaylar Güney Fransa’daki tatlı bir kasabada geçiyor.

26.7.2016Seyahat
Bakanlar Kurulu Saray'da toplanıyor

Bakanlar Kurulu Saray'da toplanıyor

Darbe girişimi sonrasında bugün ilk olarak Liderler Zirvesi yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sürpriz bir toplantıya daha başkanlık edecek. 

25.7.2016Gündem
4 milyon 250 bin kişinin trafik borcu için önemli karar

4 milyon 250 bin kişinin trafik borcu için önemli karar

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamına trafik para cezalarının da dahil edileceğini belirterek, "Bu kapsamda yaklaşık 4 milyon 250 bin vatandaşımızın trafik cezası borcu ve yaklaşık 6 milyar liralık alacak var" dedi.

25.7.2016Ekonomi
OHAL Koordinasyon Kurulu Yönetmeliği'nde değişiklik

OHAL Koordinasyon Kurulu Yönetmeliği'nde değişiklik

Olağanüstü Hal (OHAL) Kurulu ve Bürolarının Kuruluşları, Görevleri ile Yükümlülükleri Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildi.

23.7.2016Gündem
OHAL'de ilk kararname

OHAL'de ilk kararname

Olağanüstü Hal uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından ilk kararname yayınlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle, 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı. Ayrıca gözaltı süresi de bir aya kadar uzatıldı. Kararnameye göre, görevden alınan memurlar bir daha kamuda istihdam edilmeyecek.

23.7.2016Gündem
Ankara-Berlin hattında Fethullah Gülen çatlağı

Ankara-Berlin hattında Fethullah Gülen çatlağı

Ankara, Fethullahçıların faaliyetlerine karşı Berlin nezdinde girişimlerde bulundu. Türkiye’nin dosyasını yetersiz bulan Alman tarafı, terör örgütü suçlaması konusunda daha somut kanıtların olması gerektiği kanaatinde. Firari savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Almanya'da bulunması ayrı bir sorun teşkil ediyor. Son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından Almanya'da Gülen hareketine ait kurumlara yönelik tehditlerin artması endişelere neden oldu. Aralarında bazı medya organları ve ticari kuruluşların da olduğu yerler polis koruması altında bulunuyor.

22.7.2016Gündem
Demokrasinin sadık askerleri

Demokrasinin sadık askerleri

Cuntacı askerlerin darbe girişiminin başarısız olmasının en önemli nedeni, yaptıkları planın istedikleri gibi yürümemesi oldu. Bunda da iki komutanın ve iki astsubayın rolü büyük. Ankara ve İstanbul’da sergiledikleri kahramanca tavırlarla darbenin seyrini değiştirdiler.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Çitfe standart

Çitfe standart

Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım 2015 tarihinde girişilen terör saldırısında 130 kişi yaşamını yitirdi.

22.7.2016Avrupa
Darbecilerin malına el konulacak... İşte kritik kararlar...

Darbecilerin malına el konulacak... İşte kritik kararlar...

Hükümetin, OHAL kararının ardından çıkaracağı kanun hükmündeki kararnamelerin konusu belli olmaya başladı. Darbecilerle ilgili soruşturma tamamlanana kadar mallarına tedbir konulacak. Örgütle direkt bağlantılı olanlar tazminatsız işten atılacak. Gözaltı süresi 7 gün olarak planlanıyor. Askeri okullar MEB’e devredilecek.

22.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Reuters'a flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Reuters'a flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reuters'a önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "İstihbaratta önemli boşluklar ve eksiklikler olduğu açıktır. Bunu saklamaya veya reddetmeye çalışmaya gerek yok. Bunu MİT Müsteşarı'na da söyledim." diye konuştu.

21.7.2016Gündem
Teminatı biziz

Teminatı biziz

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, OHAL ile ilgili “Temel hak ve özgürlüklerle ilgili en ufak bir kısıtlama olmayacağının teminatının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet olduğunu” söyledi.

21.7.2016Gündem
Bahçeli'den OHAL'e destek

Bahçeli'den OHAL'e destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, OHAL uygulamasıyla ilgili "Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin oldukça kırılgan ve hassas bugünkü ortamında devreye alınan olağanüstü hal kararını desteklemekte, hayırlı bulmaktadır" dedi.

21.7.2016Gündem

Zeybekci'den OHAL açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, tasarrufları artıracak teşviklerle yapısal reformların tam gaz devam edeceğini, OHAL kararından üretim, ihracat ve iş dünyasının olumsuz etkilenmeyeceğini söyledi.

21.7.2016Ekonomi
Son dakika haberi: OHAL ilan edildi, akıllara bu soru geldi

Son dakika haberi: OHAL ilan edildi, akıllara bu soru geldi

Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu’nu topladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıların ardından ülke genelinde 3 aylık OHAL ilan edildiğini duyurdu. Peki OHAL ile neler değişecek?

21.7.2016Gündem
Erdoğan: Cuma gününden beri ülkemi terk etmedim, hep buradayım

Erdoğan: Cuma gününden beri ülkemi terk etmedim, hep buradayım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam yapılan Bakanlar Kurulu toplantısına verilen arada, El Cezire’ye konuk oldu. El Cezire’nin darbe girişimiyle ilgili sorularına yanıt veren Erdoğan’a, Ortadoğu ve özellikle de Mısır’da bazı gazetelerde yer alan “Darbe gecesi Almanya’ya gitti” iddiası da hatırlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, o soruya şu cevabı verdi:

21.7.2016Avrupa
Dolar tarihi zirvesini yeniledi

Dolar tarihi zirvesini yeniledi

OHAL kararı ardından tarihi zirveyi gören dolar/TL bu sabah 3.0640 seviyesinde işlem görüyor.

21.7.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını 4 bin kişi izledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını 4 bin kişi izledi

MANİSA'da, demokrasi nöbetinin 6'ncı gününde yaklaşık 4 bin kişi, meydanda kurulan dev ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamasını canlı olarak izledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması bittikten sonra meydana dolduran vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla alkış tuttu.

21.7.2016Ege
Dolar kaç lira oldu? Dolar S&P ve Ohal sonrası yeni tarihi zirvelere tırmandı

Dolar kaç lira oldu? Dolar S&P ve Ohal sonrası yeni tarihi zirvelere tırmandı

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Standard And Poors'un (S&P) Türkiye'nin notunu indirmesi ve ardından üç ay süreyle olağanüstü hal (Ohal) ilan edilmesiyle, dolar yeni tarihi rekor düzeylere tırmandı. Sabah saatlerinde 3,05 seviyesine inen dolar yeniden hareketlendi ve 3,07'ye kadar tırmandı. Borsa İstanbul da yüzde 4 yakın düşüş var. Türkiye'nin beş yıllık CDS'leri de 10 baz puan artışla 5 ayın zirvesi 298 baz puana yükseldi. Euro ise 3,40 seviyesinden işlem görüyor.

21.7.2016Ekonomi
OHAL dün gece ilan edildi

OHAL dün gece ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklama 3 ay süreyle OHAL ilan edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada "Ülkemizde anayasamızın 120’inci maddesi uyarınca OHAL ilan edilmesini hükümete tavsiye etme kararı aldık. Bakanlar kurulumuzda bu tavsiye doğrultusunda Türkiye’de 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edilmesini kararlaştırdık" dedi. Erdoğan’ın açıkladığı 3 aylık OHAL kararı 02:00 sularında Resmi Gazete'de yayınlandı.

21.7.2016Gündem
Piyasaya notçu darbesi

Piyasaya notçu darbesi

OHAL açıklaması öncesinde S&P Türkiye’nin notunu kırınca dolar 3.0963 ile tarihi zirvesine çıktı. OHAL’in açıklanmasıyla dolar rekorunu yineledi. Analistler OHAL’in niteliğinin piyasa tepkisini belirleyeceğini söylerken Cumhurbaşkanı Erdoğan reformların süreceğini belirtti. Başbakan Yardımcısı Şimşek ise ‘sermaye kısıtlaması olmayacak’ açıklamasını yaptı. Analistler, kredi kuruluşlarının kararlarını aceleci buldu.

21.7.2016Ekonomi
CHP'den Olağanüstü Hal'e tepki

CHP'den Olağanüstü Hal'e tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kritik MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı “Türkiye’de 3 ay süreyle olağanüstü hal ilanı”na ilk tepki CHP ve HDP kanadından geldi.

21.7.2016Gündem
Mehmet Şimşek: Ekonomi geçen hafta nasılsa...

Mehmet Şimşek: Ekonomi geçen hafta nasılsa...

MGK ve Bakanlar Kurulu sonrası yapılan açıklama ile ilan edilen Olağanüstü Hal Uygulaması’nın (OHAL) ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sermaye kısıtı olmayacağını söyledi.

21.7.2016Ekonomi
Başbakan Binali Yıldırım ve Hükümet üyelerinden çarpıcı açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım ve Hükümet üyelerinden çarpıcı açıklamalar

Kritik önemdeki MGK ve ardından yapılan Bakanlar Kurulu toplantıları sonrasında alınan kararlarla ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu.

21.7.2016Gündem
Erdoğan: Sıkıyönetim ile karıştırmayın...

Erdoğan: Sıkıyönetim ile karıştırmayın...

4 saat 40 dakika süren MGK toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bakanlar Kurulu kararıyla 3 ay süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmesini uygun gördük.' dedi. Erdoğan, ayrıca, 'OHAL'i sıkıyönetimle karıştırmayın.' diye sözlerine ekledi.

21.7.2016Gündem
Türkiye 3 ay süre ile OHAL ilan edildi.. Peki OHAL nedir?

Türkiye 3 ay süre ile OHAL ilan edildi.. Peki OHAL nedir?

Türkiye'de 3 ay boyunca OHAL ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra MGK kararlarını açıkladı. Erdoğan, darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini bildirdiİçişleri Bakanı Ala da 'OHAL, vatandaşımızın hayatında hiçbir olumsuzluğa yol açmayacak. OHAL, terörle mücadelede devletin işleyişine hız kazandıracak. Hiç kimse endişe etmesin' dedi.

20.7.2016Gündem
Dünya Türkiye'deki OHAL kararını nasıl gördü?

Dünya Türkiye'deki OHAL kararını nasıl gördü?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3 aylık OHAL kararı uluslararası basında yankı uyandırdı.

20.7.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe girişimini eniştemden öğrendim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe girişimini eniştemden öğrendim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu toplantısına ara vererek El Cezire canlı yayınına katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı darbe girişimi ile ilgili ilk bilgiyi eniştesinden aldığını söyledi ve "Açık ki burada bir istihbarat zaafiyeti var. Doğru bir istihbarat olsaydı bu girişimin önüne geçilebilirdi' dedi. Erdoğan, "Bu darbe girişiminde başarılı olamadılar. Ben eminim ki önümüzdeki haftalar içerisinde kendi gelecekleri için bazı fikir ve planlarını yapacaklardır. Biz de devlet ve milletle el eleyiz. Biz halkla birlikte oldukça tanklar sonuç alamayacaktır, zaten de alamamıştır. İnsanlar buna karşı çıkmıştır." diye konuştu. Cumhurbaşkanı çok çarpıcı bir açıklama daha yaptı: Gülen’in terör örgütünün de üstünde bir başka üst akıl var. Darbe girişimine destek veren başka ülkeler de olabilir. Zamanı gelince onlar da ortaya çıkacak...

20.7.2016Gündem
Borsa günü düşüşle kapattı

Borsa günü düşüşle kapattı

Darbe girişiminin ardından artan politik tansiyon ve yoğun haber akışıyla BIST-100 yüzde 1.67 düştü.

20.7.2016Ekonomi
Kritik MGK sona erdi, açıklama Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yapılacak!

Kritik MGK sona erdi, açıklama Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen MGK toplantısı sona erdi. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına ilişkin basın açıklamasının, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yapılacağı bildirildi.

20.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı karar ne?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı karar ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul Kısıklı'daki konuşmasında “Çarşamba günü önemli bir karar açıklayacağız” dedi. Vatandaşlar bu kararın ne olduğunu merak etti. Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'nda 'önemli kararlar alınacağı' yönünde verdiği işaretin ayrıntıları da belli olmaya başladı.

20.7.2016Gündem
Son dakika haberi: Kayıp MAK ve SAT komandolarının planları ortaya çıktı!

Son dakika haberi: Kayıp MAK ve SAT komandolarının planları ortaya çıktı!

Darbe girişiminin ardından önemli son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Kısıklı'da kendisini bekleyen vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada, "Çarşamba günü MGK ve Bakanlar Kurulu toplanacak ve önemli bir kararı açıklayacağız. Bir süreci başlatacağız. " dedi. Bugün açıklanması beklenen güvenlik önlemlerinde Hava Kuvvetleri Muharebe Arama Kurtarma Timi (MAK) ile Sualtı Taarruz ve Savunma Timi (SAT) komandolarının suikast ihtimalinin etkili olduğu öne sürüldü. Timin elinde 250 kişilik suikast listesi olduğu iddia ediliyor.

20.7.2016Gündem
Dolar tarihi zirveye yaklaştı

Dolar tarihi zirveye yaklaştı

Dolar/TL, darbe girişimi sonrası volatilite, Moody's kararı ve kurumlarda yoğun görevden uzaklaştırmaların baskısı altında. Tarihi zirveye yaklaşan dolar bu sabah 3,04 seviyesinden işlem görüyor.

20.7.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı, darbe girişiminin ardından ilk kez Ankara’da

Cumhurbaşkanı, darbe girişiminin ardından ilk kez Ankara’da

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin ardından dün ilk kez İstanbul’dan Ankara’ya geldi.

19.7.2016Gündem
Özel yetkili darbe mahkemeleri önerildi

Özel yetkili darbe mahkemeleri önerildi

Bakanlar Kurulu, darbe girişiminin ardından ilk toplantısında önemli kararlar aldı. ‘Özel yetkili darbe mahkemeleri’ kurulmasının ele alındığı toplantıda darbecilerin 3 metrekarelik hücrelerde, diğer mahkûmların haklarına sahip olmadan cezalandırılması görüşü ağırlık kazandı.

19.7.2016Gündem

Kamuda deprem: 49 bin 337 kişi görevden alındı

Darbe girişiminin ardından bakanlıklar ve kamu kurumlarında on binlerce personel görevden alındı. Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, YÖK, Milli Eğitim Bakanlığı, MİT, Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nda toplam 28 bin 321 kişi görevden alındı. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim kurumlarında görev yapan 21 bin öğretmenin lisansını da iptal etti. Toplamda ise 49 bin 337 kişi görevden alınmış oldu.

19.7.2016Gündem
Ankara'da kritik MGK: Önemli karar ne?

Ankara'da kritik MGK: Önemli karar ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, yarın yapılacak Milli Güvenlik Kurulu'ndan (MGK) önemli bir kararı açıklayacaklarını söyledi. Gözler yarın yapılacak MGK ve Bakanlar Kurulu'nda...

19.7.2016Gündem
Başbakan Yıldırım: Yarın önemli kararlar alacağız

Başbakan Yıldırım: Yarın önemli kararlar alacağız

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım, "Yarın önemli kararlar alacağız. Artık kaybedecek zamanımız yok. Neyin nasıl yapılması gerektiğini biliyoruz. Bu olağanüstü şartlardan kurtulmanın yolunun ne olduğunu biliyoruz. Yarını bekleyelim. Çok güzel kararları vatandaşımızla paylaşacağız" dedi.

19.7.2016Gündem
'Çarşamba günü önemli bir kararı açıklayacağız'

'Çarşamba günü önemli bir kararı açıklayacağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı'da halka seslendi. Erdoğan konuşmasında, "Hükümetimiz şu anda önemli bir hazırlığın içinde ve çarşamba günü inşallah Milli Güvenlik Kurulumuzu toplayacağız. Milli Güvenlik Kurulundan sonra da bir Bakanlar Kurulu toplantısı yapacağız ve Milli Güvenlik Kurulu ardından Bakanlar Kurulu toplantısıyla da önemli bir kararı açıklayacağız" dedi..

19.7.2016Gündem
Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Binali Yıldırım darbe girişimiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım, saldırılarda 145’i sivil 208 kişinin şehit olduğunu açıkladı. Soruşturma hakkında da bilgi veren Yıldırım, 7543 kişinin de gözaltında olduğunu söyledi. Açıklamaları sırasında zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Yıldırım, Fethullah Gülen’in iadesiyle ilgili olarak ‘Küresel bir tehdit var. Ben ABD’li yöneticilere diyorum ki, bundan daha iyi delil olur mu’ dedi.

18.7.2016Gündem
Bakanlar Kurulu toplantısı başladı

Bakanlar Kurulu toplantısı başladı

Toplantıda 15 Temmuz darbe girişimi ve Fethullahçı Terör Örgütü’yle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların ele alınması bekleniyor.

18.7.2016Gündem
Bakanlar Kurulu toplanıyor

Bakanlar Kurulu toplanıyor

Darbe girişimi sonrası Bakanlar Kurulu toplanıyor.

17.7.2016Gündem
Netanyahu'dan Türkiye açıklaması

Netanyahu'dan Türkiye açıklaması

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, darbe girişiminin ardından İsrail ile Türkiye arasında daha önce imzalanan mutabakatın sürmesini beklediğini belirtti.

17.7.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TSK kanununa onay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TSK kanununa onay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.

13.7.2016Gündem
Sağlıkta lisans tamamlama tercih işlemleri başlıyor

Sağlıkta lisans tamamlama tercih işlemleri başlıyor

Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvuru ve tercih işlemleri 18 Temmuz'da başlayacak.

13.7.2016Eğitim
Tarifeli seferler başlıyor... Ruslar da 'charter' hesabı yaptı

Tarifeli seferler başlıyor... Ruslar da 'charter' hesabı yaptı

Rusya’nın "Ural Airlines" havayolu şirketi 7 Ağustos’tan itibaren Ekaterinburg’tan Antalya’ya her Pazar günü Airbus A320 uçağı ile tarifeli seferlere başlayacağını bildirdi. Öte yandan seferler başladığında 'charter' uçaklarla da Türkiye'ye her ay 80 bin Rus turistin gelebileceği belirtiliyor.

13.7.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Başbakan Yıldırım: Saat 23.00’te görüşebildim

Başbakan Yıldırım: Saat 23.00’te görüşebildim

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısını, “Olağanüstü hal ilan edeceğiz” diye açıyor, bakanlardan değerlendirmelerini istiyor.

21.7.2016Haber Yazıları
Parası, borcu olan ne yapsın?

Parası, borcu olan ne yapsın?

Önce bardağın dolu tarafına bakalım. Cuma gecesi büyük bir badire atlattık. Bir düşünün... Bu çağda Türkiye’de darbe yapabileceğini düşünen Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) başını çektiği kişiler eğer başarılı olsaydı bizi nasıl bir karanlık tablo bekliyordu?

20.7.2016Haber Yazıları
Şirketlerin bağımsız denetimi için 1 Ağustos kritik gün

Şirketlerin bağımsız denetimi için 1 Ağustos kritik gün

ÖNCEDEN şirket denetçisi olabilmek için eğitim ve mesleki yeterlilik şartı yoktu.

19.7.2016Haber Yazıları
Öldürürsen kendini öldürmüş olursun, çalarsan kendinden çalmış olursun

Öldürürsen kendini öldürmüş olursun, çalarsan kendinden çalmış olursun

DARBE kalkışmasında yaşanan vahşet, ölüm cezasını yeniden gündeme getirdi. Demokrasi nöbeti için sokağa çıkanların idam cezasını bir çare olarak talep etmeleri sonucu, konunun Meclis gündemine getirileceği anlaşılıyor.

19.7.2016Haber Yazıları
Suriyelilere vatandaşlık verilmesinin sakıncaları

Suriyelilere vatandaşlık verilmesinin sakıncaları

SURİYE’deki gelişmeler nedeniyle ülkemize sığınanlara vatandaşlık statüsü verilebileceği yolundaki açıklamalar tartışmalara ve tepkilere yol açtı.

14.7.2016Haber Yazıları