Arşiv
Yazarlara Göre
Ferai TINÇ111Yalçın BAYER110Cengiz ÇANDAR102Emin ÇÖLAŞAN84Mehmet Ali BİRAND81Hadi ULUENGİN70Yalçın DOĞAN67Cüneyt ÜLSEVER63Ertuğrul ÖZKÖK63Fatih ÇEKİRGE61Gila BENMAYOR59Enis BERBEROĞLU58İlter TÜRKMEN58Sedat ERGİN50Mehmet Y. YILMAZ48Doğan ULUÇ40Fatih ALTAYLI40Özdemir İNCE40Oktay EKŞİ38Yılmaz ÖZDİL35Taha AKYOL32Ahmet HAKAN31Bekir COŞKUN30Tolga TANIŞ28Doğan HIZLAN22Deniz BAYRAMOĞLU20Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ20Vahap MUNYAR19Uğur CEBECİ16Ayşe ARMAN15Kanat ATKAYA15Sevil ATASOY14Verda ÖZER14Cengiz SEMERCİOĞLU13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Ayşe ÖZEK KARASU12İsmet BERKAN12Ege CANSEN11Rahmi TURAN11Serdar TURGUT11Tufan TÜRENÇ11Murat BARDAKÇI10Pakize SUDA10Rıza Özel10Ayçe DİKMEN9Eyüp CAN9Mehmet Barlas9Rauf TAMER9Mesude ERŞAN8Nurten ERK TOSUNER8Soner YALÇIN8Muharrem SARIKAYA7İrem Köker7Banu TUNA6Melis ALPHAN6Tolga Tanış6Eyüp Can - Referans5Zeynep GÖĞÜŞ5Akif BEKİ4İzzet ÇAPA4Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Deniz SİPAHİ3Erdal SAĞLAM3Erkan ÇELEBİ3Mehmet Nuri YILMAZ3Mehmet YAŞİN3Oral Çalışlar3Selçuk ŞİRİN3Yaşar Nuri Öztürk3Yaşar SÖKMENSÜER3İsmet SOLAK3Aynur TARTAN2Ayşegül EKİNCİ2Elif Çongur2Emre KIZILKAYA2Ercan KUMCU2Erdal İPEKEŞEN2Faruk BİLDİRİCİ2Ferzane ZENAN2Hüseyin YAYMAN2Melda Narmanlı ÇİMEN2Muammer ELVEREN2Mustafa KUTLAY2Mümtaz SOYSAL2Nuray MERT2Pako'nun Sayfası2Sahrap SOYSAL2Selahattin DUMAN2 Selim Türsen2Yener SÜSOY2Yorgo KIRBAKİ2Zeynep ATİKKAN2Ahmet Arsan1Ahmet Ağaoğlu1Ali Atıf BİR1Armağan ÇAĞLAYAN1Arzu Çakır Morin1Ayşe ARAL1Burak KÜNTAY1Bülent BOĞ1

Afganistan

Afganistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Afganistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.000 Afganistan haberi bulunmuştur.

Afganistan, resmî adıyla Afganistan İslam Cumhuriyeti Orta Asya'da yer alan ve denize sınırı olmayan bir ülkedir. Orta Asya'da bulunur; ama etnik ve kültürel bağlarından dolayı bazı kaynaklar tarafından Orta Doğu'da kabul edilir. Doğu ve güneyde Pakistan, batıda İran, kuzeyde Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan, doğuda da ufak bir sınırla Çin ile çevrilidir.

Afganistan, farklı ülkerden gelen ulusları da barındırır. Ayrıca nüfusa oranları %5'i geçmeyen birçok etnik kökenli halk da (örneğin Beluciler, Türkmenler, Nuristaniler, Araplar vs.) bu ülkede yaşamaktadır.

Ticaretin merkez noktalarından birinde olan Afganistan, bu stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca Türkler, İranlılar, Yunanlar, Araplar, Moğollar, Britanyalılar ve Sovyetler gibi çeşitli ulusların istilasına uğramıştır.

 

Afganistan Haberleri

Afganistan'da intihar saldırısı: 10 ölü

Afganistan'da intihar saldırısı: 10 ölü

Kabil'de mahkeme çalışanlarını taşıyan minibüse intihar saldırısı düzenlendi. 10 kişi yaşamını kaybetti 4 kişi yaralandı.

25.5.2016Dünya
Taliban yeni liderini açıkladı: Molla Haybatullah Ahundzade

Taliban yeni liderini açıkladı: Molla Haybatullah Ahundzade

ABD'nin Pakistan'da insansız hava aracıyla düzenlediği saldırıda öldürülen Taliban lideri Molla Ahtar Mansur'un yerine Molla Haybatullah Ahundzade'nin geçtiği açıklandı.

25.5.2016Dünya
Avrupa NBA'i gibi bir ligde oynayacağız

Avrupa NBA'i gibi bir ligde oynayacağız

“Önümüzdeki sezondan itibaren Euroleague, NBA benzeri bir hal alacak. 16 takımlı bir lig olarak oynanacak olması çok iyi. Her takım her takıma karşı oynayabilecek. Avrupa basketbolu için bana göre önemli bir aşama... Gelecekte bu takımların sayısının artacağını da söyleyebilirim.” Bu sözler Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımının Baş Antrenörü Zeljko Obradovic'e ait.

24.5.2016Basketbol
ABD'den Taliban'a büyük darbe

ABD'den Taliban'a büyük darbe

Taliban lideri Molla Ahtar Mansur, ABD'nin düzenlediği insansız hava aracı saldırısında öldürüldü.

22.5.2016Dünya
Afganistan’da ABD konvoyuna intihar saldırısı

Afganistan’da ABD konvoyuna intihar saldırısı

Afganistan’da Kabil'in kuzeyinde Amerikan üssünden çıkan askeri konvoya intihar saldırısı düzenlendi.

21.5.2016Dünya
Hem evlerinden hem umutlarından oldular

Hem evlerinden hem umutlarından oldular

UNESCO’nun birçok ülkedeki mülteci kamplarından aldığı verilerle hazırladığı raporun sonuçları korkutucu: Mülteci çocukların okula devam edememe olasılığı, mülteci olmayan çocukların tam beş katı. Eğitim göremeyen çocukların büyük bölümünü de kızlar oluşturuyor.

21.5.2016Eğitim
Azerbaycan'a ait kargo uçağı düştü: 7 ölü

Azerbaycan'a ait kargo uçağı düştü: 7 ölü

Afganistan'da kaza yapan Azerbaycan'a ait An-12 tipi kargo uçağında 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

19.5.2016Dünya
Didim'e Arap turist ilgisi

Didim'e Arap turist ilgisi

Aydın'ın önde gelen turizm merkezlerinden Didim, İngilizlerden sonra Arap turistlerin de ilgisini çekmeye başladı.

18.5.2016Ekonomi
Ege’de kaçak botu battı, kayıplar var

Ege’de kaçak botu battı, kayıplar var

Ege Denizi’nde 20’ye yakın kaçağın içinde bulunduğu lastik bot, Yunanistan’ın İstanköy Adası’na (Kos) yarım mil (yaklaşık 800 metre) mesafe kala battı. Yunan Sahil Güvenlik ekipleri 14 kişiyi kurtarırken, suda kaybolan kaçaklar için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

17.5.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddini bil, haddini

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddini bil, haddini

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'da konuşan Kılıçdaroğlu'na yanıt vererek, "Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Ben halkımdan besleniyorum. Kandan beslenen birileri varsa 1960'da rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz" dedi.

15.5.2016Gündem
Türkiye, IMF'ye borcunu sıfırlayan 11 ülkeden biri

Türkiye, IMF'ye borcunu sıfırlayan 11 ülkeden biri

Türkiye, Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) aldığı borçları sıfırlama başarısını gösteren nadir ülkeler arasında yer alıyor.

15.5.2016Ekonomi
Yunanistan'a ulaşan kaçak göçmen sayısında büyük düşüş

Yunanistan'a ulaşan kaçak göçmen sayısında büyük düşüş

Avrupa Birliği sınır güvenliği kurumu Frontex, Yunanistan'a Nisan'da ulaşan göçmen sayısının, bir önceki aya göre yüzde 90 oranında azaldığını açıkladı.

13.5.2016Dünya
Çavuşoğlu'ndan konuşulacak IŞİD sözleri

Çavuşoğlu'ndan konuşulacak IŞİD sözleri 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Koalisyon içinde IŞİD’e karşı 65 ülkeyiz. Fakat IŞİD’i yok edecek stratejimiz bile yok. Bölük pörçük bazı stratejilerimiz var. Birçoğu da işlemedi. Arazideki başka radikal gruplardan medet umar hale geldik" dedi.

11.5.2016Gündem
İngiltere Başbakanı Cameron'ın yolsuzluk gafı

İngiltere Başbakanı Cameron'ın yolsuzluk gafı

İngiltere Başbakanı David Cameron’ın Kraliçe İkinci Elizabeth'le sohbet ederken Nijerya ve Afganistan’ı "müthiş derecede fazla yolsuzluk yapılan" ülkeler olarak niteleyen sözleri kameralara yansıdı. Cameron'ın bu sırada kameraların kayıtta olduğunu bilip bilmediği belli değil.

11.5.2016Dünya
Türk Dünyası Kültür ve Spor Şöleni Mustafakemalpaşa’da yapıldı

Türk Dünyası Kültür ve Spor Şöleni Mustafakemalpaşa’da yapıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Dünyası Kültür Basın ve spor Şöleni, Avrasya Kültür ve Spor İş Birliği Derneği’nin organizasyonu ve Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ana sponsorluğunda yapıldı.

10.5.2016Diğer
Kocaoğlu

Kocaoğlu "Vize muafiyeti abartılıyor"

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine turistik vizesiz seyahatin azımsanacak bir kazanım olmadığını, ancak bunun çok abartıldığını söyledi.

9.5.2016Ege
Afganistan'da trafik kazası: 73 ölü

Afganistan'da trafik kazası: 73 ölü

Afganistan'ın Gazni vilayetinde meydana gelen trafik kazasında 73 kişi öldü.

8.5.2016Dünya
Afganistan'da iki NATO askeri öldü

Afganistan'da iki NATO askeri öldü

Afganistan’ın güneyinde, güvenlik güçlerinin resmi üniformasını giyen kişilerce düzenlenen silahlı saldırıda, iki NATO askeri hayatını kaybetti.

7.5.2016Dünya
Göçmen oğlunun büyük zaferi

Göçmen oğlunun büyük zaferi

İngiltere, Londra’da belediye başkanı seçilen ilk Müslüman olan Pakistan asıllı Sadiq Khan’ın (45) başarı hikâyesini konuşuyor. Avrupa’nın terör kâbusu yaşadığı, İslamofobi’nin yükseldiği bir dönemde İşçi Partili Sadiq Khan, rakibine farkla belediye başkanı seçildi.

7.5.2016Dünya
Murtaza Ahmedi kaçtı!

Murtaza Ahmedi kaçtı!

Poşetten yaptığı Messi formasıyla kısa sürede sosyal medyada bir fenomene dönüşen Afganistanlı Murtaza Ahmedi, Pakistan’a kaçmak zorunda kaldı.

3.5.2016Futbol
ABD: Hastaneye saldırı 'savaş suçu sayılmaz'

ABD: Hastaneye saldırı 'savaş suçu sayılmaz'

ABD, Afganistan’da önceki yıl Sınır Tanımayan Doktorlar örgütüne ait hastanenin bombalandığı ve 42 kişinin hayatını kaybettiği saldırının savaş suçu sayılamayacağını, çünkü olayda kasıt olduğunu düşünmediklerini bildirdi.

29.4.2016Dünya
Sanal deneyimler TSSB’ye yol açabilir mi?

Sanal deneyimler TSSB’ye yol açabilir mi?

Sanal deneyimler TSSB’ye yol açabilir mi? TSSB nedir? Çevrimiçi dünyalar gerçekten insanı yıpratabilir mi? İşte cevabı..

29.4.2016Gündem
İşte laik ülkelerin listesi

İşte laik ülkelerin listesi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni Anayasa'ya ilişkin sözleri epey tartışma kopardı. Kahraman, "Laiklik bir kere yeni Anayasa'da olmamalıdır. Dünyada üç Anayasa'da laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye... Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar Anayasa meselesinden Anayasamızın kaçınmaması lazım” demişti. Ancak Kahraman’ın dediği gibi Anayasalarında “laiklik” ifadesi geçmese de gelişmiş ülkelerin hemen hepsi “seküler devlet” olarak tanımlanıyor.

26.4.2016Dünya
Cüppeli Ahmet’i mahcup edecek üç medrese

Cüppeli Ahmet’i mahcup edecek üç medrese

Cüppeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Senelerdir balelerle, danslarla, çoluk çocuğun baldır bacak çıplak vaziyette stadyumlarda dolaştırarak, bütün erkekleri onlara baktırarak, kimin oğlu, kimin kızı belli değil, sarmaş dolaş dans yaptırarak yetiştirdiniz” sözleri tepki çekti. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın “hastalıklı” diye nitelediği bu sözlerin yanı sıra ‘Cüppeli’nin "Bugüne kadar, medreseden bir tane terörist çıkmamıştır” ifadesi de eleştiriliyor. Somali’den Bangladeş’e bir dizi ülkede onlarca medrese, terör örgütlerinin odağı haline geldiği için son yıllarda endişe kaynağı… İşte üç örnek:

25.4.2016Dünya
Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Başbakan Merkel, Hannover Sanayi Fuarı'nın açılışını yapmak üzere kente gelen ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de yeniden şiddetlenen çatışmalardan endişe duyduğunu söyledi.

24.4.2016Dünya
Yabancılara konut satışında Iraklılar zirvede

Yabancılara konut satışında Iraklılar zirvede

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bu yılın mart ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre, satış sonucu el değiştiren konut sayısı, martta bir önceki aya göre yüzde 15,2 artarak 117 bin 205 oldu. Konut satışlarında İstanbul 21 bin 993 ile en yüksek paya (yüzde 18,8) sahip oldu. Yabancılara konut satışında ise martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,9 azalışla bin 595 olurken, satışların yaklaşık yarısı Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Afganistan vatandaşlarına yapıldı.

22.4.2016Ekonomi
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu

BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı" yolundaki eleştirilere karşılık, "AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" dedi.

21.4.2016Gündem
Afganistan'da çatışmalar şiddetlendi: 12 ölü

Afganistan'da çatışmalar şiddetlendi: 12 ölü

Geçtiğimiz gün başkent kabil'de yaşanan ve en az 30 kişinin öldüğü bombalı eylemden sonra Afganistan'da çatışmalar şiddetlendi. Gazne kentinde düzenlenen operasyonda 12 Taliban militanının öldürüldüğü, 7 militanın yaralandığı belirtildi.

20.4.2016Dünya
Davutoğlu, 'dünya çocukları' ile buluştu

Davutoğlu, 'dünya çocukları' ile buluştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 38. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılmak üzere 20 ülkeden gelen çocuklarla buluştu.

20.4.2016Eğitim
Afganistan'ın başkenti Kabil'de intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de çok büyük bir patlama yaşandı. Patlamanın, Devlet İstihbarat Merkezi'ne yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısı sonucu gerçekleştiği belirtiliyor. Afgan yetkililer, saldırıda en az 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 300'ü aşkın yaralı olduğunu açıkladı.

19.4.2016Dünya
9 mahkum Suudi Arabistan'a gönderildi

9 mahkum Suudi Arabistan'a gönderildi

ABD, Guantanamo'da tutuklu bulunan 9 Yemenli'yi Suudi Arabistan'a gönderdi.

17.4.2016Dünya
Cem-Papandreu Uluslararası Barış ödülü Tara ve Papaleksopulos'un

Cem-Papandreu Uluslararası Barış ödülü Tara ve Papaleksopulos'un

Eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem'in ailesi ve Yorgo Papandreu tarafından hayata geçirilen ve ilki gerçekleştirilen "Cem-Papandreu Uluslararası Barış Ödülü" Türk Yunan Forumu ile iş adamları Şarık Tara ve Theodore Papaleksopulos'a verildi.

16.4.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aidat tepkisi... Listeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aidat tepkisi... Listeyi açıkladı

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kapanış oturumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin teşkilata 2 milyon dolar bağışlayacağını açıkladı. Diğer ülkeler ise sessiz kaldı. Üç ülke, "ikili görüşmelerde bunu açıklamak istediklerini" belirtti. Toplantıda, sadece 20 ülkenin aidatlarının düzenli ödendiğini belirten Erdoğan "Diğer ülkelerin aidat ödemelerinde sıkıntısı var. Genel Sekreterliğe ödenmesi gereken rakam 160 milyon dolar. Bu rakamın ödenmemesi durumunda ne denli aktif olabilirsiniz? dedi

15.4.2016Gündem
İslam ailesi

İslam ailesi

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın dönem başkanlığı, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki 13. İslam Zirvesi ile 2019'a kadar Mısır'dan Türkiye'ye geçti.

15.4.2016Gündem
Yabancı akademisyenlerden YÖK'e rekor başvuru

Yabancı akademisyenlerden YÖK'e rekor başvuru

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK'ün ülkelerindeki savaş ve iç karışıklıklar nedeniyle Türkiye’ye göç eden yabancı akademisyenler için hayata geçirdiği Yabancı Akademisyen Bilgi Sistemi'ne (YABSİS) ilk iki günde başvurunun 5 bine ulaştığını bildirdi.    

14.4.2016Eğitim
Erdoğan: Teklifimiz kabul gördü

Erdoğan: Teklifimiz kabul gördü

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İİT üyesi ülkeler arasında teröre ve diğer suçlara karşı iş birliğini güçlendirecek ve kurumsallaştıracak bir yapı oluşturulması isabetli olacaktır. Bu anlayışla Türkiye olarak getirdiğimiz İstanbul merkezli bir İİT Polis İşbirliği ve Koordinasyon Merkezi kurulması önerisi kabul gördü" dedi.

14.4.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3. köprü 26 Ağustos'ta açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3. köprü 26 Ağustos'ta açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi’ne katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna Savarona’da verdiği yemekte, 3. köprünün 26 Ağustos’ta açılacağını, 3. köprü üzerinde yer alan yüksek hızlı tren hattı ile Pekin’e kadar bağlantı yolunun kurulacağını belirtti.

13.4.2016Gündem
Taliban: Bahar harekatını başlatıyoruz

Taliban: Bahar harekatını başlatıyoruz

Afganistan'da hükümetin müzakereleri ve barış görüşmelerini yeniden başlatma çabalarına karşın Taliban güçleri 'bahar harekatını' başlattıklarını söyledi.

12.4.2016Dünya
Türkmenistan, elektrik ihracatını arttıracak

Türkmenistan, elektrik ihracatını arttıracak

Orta Asya'nın doğalgaz zengini ülkesi Türkmenistan, doğalgaz ve petrol dışında yurtdışına elektrik ihracatını da arttırma yönünde önemli projelere imza atıyor. Ülkedeki mevcut 12 elektrik santralinin yanı sıra yeni santrallerin inşasına devam ediliyor.

12.4.2016Ekonomi
PKK Taliban yöntemini kullanıyor

PKK Taliban yöntemini kullanıyor

Güneydoğu’da birçok kentte sokak sokak bomba tuzağı kuran PKK’lı teröristler, bombaların üzerine ağaç ekiyor, kazdıkları tüneller sayesinde güvenlik güçlerine hedef şaşırtmaca saldırısı düzenleyip daha fazla kayıp verdirmeye çalışıyor

12.4.2016Gündem
Küçük yaştaki binlerce mülteci kayıp

Küçük yaştaki binlerce mülteci kayıp

Almanya'ya gelen sığınmacı çocuklarından yaklaşık 6 bini hala kayıp.

11.4.2016Dünya
Pakistan-Afganistan sınırında deprem

Pakistan-Afganistan sınırında deprem

Pakistan-Afganistan sınırında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

10.4.2016Dünya
Kabil'de roket saldırısı

 Kabil'de roket saldırısı

Afganistan’ın başkenti Kabil’e, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin sürpriz ziyaretinin ardından 2 roket fırlatıldı. 

9.4.2016Dünya
Kadına tehdit siyasi söylemle başlıyor

Kadına tehdit siyasi söylemle başlıyor

New York’ta düzenlenen ‘Dünya Kadınlar Konferası’nda Türkiye’deki kadın hakları sorunları konuşuldu. CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, kadına yönelik tehdit edici tutumun politik söylemle başlayıp tabana yayıldığını söyledi. Avukat İpek Bozkurt ise yasal açıdan görünürde her şeyin ‘iyi’ olduğunu ancak uygulamada sorunlar yaşandığını anlattı.

9.4.2016Dünya
Böke: Kadın karşıtı dil, AK Parti’nin İslami radikal görüşlerinden

Böke: Kadın karşıtı dil, AK Parti’nin İslami radikal görüşlerinden

ABD’deki kadın konferansında konuşan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, Türkiye’de kadına yönelik tehdit edici tutumun politik söylemle başlayıp tabana yayıldığını belirterek AK Parti’ye ağır eleştiriler getirdi ve “Bugünün son derece ayrıştırıcı, kadın karşıtı dilini belirleyen siyasi ideoloji bu hükümetin benimsediği İslami radikal görüşlerdir” dedi.

8.4.2016Dünya
Dikili bu sabah

Dikili bu sabah

İZMİR’den yasa dışı yollarla 20 Mart’tan sonra Yunan adalarına geçen sığınmacıların geri kabullerine 4 günlük aradan sonra tekrar başlandı. Midilli Adası’ndan ilk seferde Lesbos gemisine alınan 45 sığınmacı, Dikili’ye getirildi. Geminin denize açılması sırasında iadeye karşı çıkan aktivistlerin denize atlayıp geminin açılmasını engellemeye çalıştıkları belirtildi.

8.4.2016Ege
Vuslat Doğan Sabancı: Gerçek özgürlük, bireysel değil kolektif bir haktır

Vuslat Doğan Sabancı: Gerçek özgürlük, bireysel değil kolektif bir haktır

Dünyanın dört bir yanından 100’ün üzerinde kadın lider, New York’taki opera binasında “Dünya Kadınları Zirvesi” için bir araya gelirken toplantının ilk günü verilen gala yemeğinde onur konuğu olan ve bir konuşma yapan Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, medya ve kadınların özgürlüklere dair tartışmada oynadıkları role değindi. Vuslat Doğan Sabancı, “Gerçek özgürlük bireysel değil kolektif bir haktır” diyerek, ”Kadının bu alanda katkı sağlamaya dönük özel bir rolü var. Davranışlarımızdaki nezaket ve düşüncelerimizdeki sevgiyle sadece sizin ve benim değil herkesin kabulleneceği ve kendini özgür hissedeceği konuşmalara öncülük edebiliriz” ifadesini kullandı.

7.4.2016Dünya

Yazar Sonuçları

PKK ve füze

PKK ve füze

HAKKÂRİ kırsalında 13 Mayıs’ta bir Super Cobra taarruz helikopterimiz düşmüş, iki askerimiz şehit olmuştu.

17.5.2016Haber Yazıları
Her dönemin en karanlık ajanı

Her dönemin en karanlık ajanı

Size karanlıkların gerçek prensini anlatmaya nereden mi başlamalıyım? Tabii ki yıllarca Amerikan istihbaratı CIA’in istasyon şefliğini yaptığı İstanbul’dan… Nisanda hayatını kaybeden Duane R. Clarridge, aklınıza gelebilecek en ajan gibi ajandı. James Bond onun yanında yeniyetme kalırdı…

7.5.2016Pazar Yazıları
İki kadın, ortak kaygı, tek kader

İki kadın, ortak kaygı, tek kader

Kocaman bir salonda toplanıp Üçüncü Dünya’nın haklarına kavuşamamış zavallı kadınları için üzülen şık New Yorklular hikâyesi değildi. Donald Trump gibilerin temsil ettiği mizojini de başköşedeydi çünkü. Ve kadın düşmanı Amerikalıları, kendi ülkelerindeki cinsel ayrımcılığı da açıklıkla tartıştılar. Ancak sadede gelirsek... New Yorker’ın eski genel yayın yönetmeni Tina Brown’un (63) başlattığı ‘Dünyada Kadınlar Konferası’nın elbette en canalıcı, en sarsıcı öyküleri maalesef yine bizim buralardan çıktı. Karısını dövüp etrafta ‘kazak’ diye dolaşan erkeklerin...

9.4.2016Pazar Yazıları