Arşiv
Yazarlara Göre
Ferai TINÇ111Yalçın BAYER110Cengiz ÇANDAR102Emin ÇÖLAŞAN84Mehmet Ali BİRAND81Hadi ULUENGİN70Yalçın DOĞAN67Cüneyt ÜLSEVER63Ertuğrul ÖZKÖK63Fatih ÇEKİRGE61Gila BENMAYOR59Enis BERBEROĞLU58İlter TÜRKMEN58Sedat ERGİN50Mehmet Y. YILMAZ48Doğan ULUÇ40Fatih ALTAYLI40Özdemir İNCE40Oktay EKŞİ38Yılmaz ÖZDİL35Ahmet HAKAN32Taha AKYOL32Bekir COŞKUN30Tolga TANIŞ28Doğan HIZLAN23Deniz BAYRAMOĞLU20Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ20Vahap MUNYAR19Uğur CEBECİ16Ayşe ARMAN15Kanat ATKAYA15Verda ÖZER15Sevil ATASOY14Cengiz SEMERCİOĞLU13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Ayşe ÖZEK KARASU12İsmet BERKAN12Ege CANSEN11Rahmi TURAN11Serdar TURGUT11Tufan TÜRENÇ11Murat BARDAKÇI10Pakize SUDA10 Rıza Özel10Ayçe DİKMEN9Eyüp CAN9Mehmet Barlas9Rauf TAMER9Mesude ERŞAN8Nurten ERK TOSUNER8Soner YALÇIN8Muharrem SARIKAYA7İrem Köker7Banu TUNA6Melis ALPHAN6Tolga Tanış6Eyüp Can - Referans5Zeynep GÖĞÜŞ5Akif BEKİ4İzzet ÇAPA4Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Deniz SİPAHİ3Erdal SAĞLAM3Erkan ÇELEBİ3Faruk BİLDİRİCİ3Mehmet Nuri YILMAZ3Mehmet YAŞİN3Murat Yetkin3Oral Çalışlar3Selçuk ŞİRİN3Yaşar Nuri Öztürk3Yaşar SÖKMENSÜER3İsmet SOLAK3Aynur TARTAN2Ayşegül EKİNCİ2Elif Çongur2Emre KIZILKAYA2Ercan KUMCU2Erdal İPEKEŞEN2Ferzane ZENAN2Hüseyin YAYMAN2Melda Narmanlı ÇİMEN2Muammer ELVEREN2Mustafa KUTLAY2Mümtaz SOYSAL2Nuray MERT2Pako'nun Sayfası2Sahrap SOYSAL2Selahattin DUMAN2Selim Türsen2Yener SÜSOY2Yorgo KIRBAKİ2Zeynep ATİKKAN2Ahmet Arsan1Ahmet Ağaoğlu1Ali Atıf BİR1Armağan ÇAĞLAYAN1 Arzu Çakır Morin1Ayşe ARAL1Burak KÜNTAY1

Afganistan

Afganistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Afganistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.063 Afganistan haberi bulunmuştur.

Afganistan, resmî adıyla Afganistan İslam Cumhuriyeti Orta Asya'da yer alan ve denize sınırı olmayan bir ülkedir. Orta Asya'da bulunur; ama etnik ve kültürel bağlarından dolayı bazı kaynaklar tarafından Orta Doğu'da kabul edilir. Doğu ve güneyde Pakistan, batıda İran, kuzeyde Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan, doğuda da ufak bir sınırla Çin ile çevrilidir.

Afganistan, farklı ülkerden gelen ulusları da barındırır. Ayrıca nüfusa oranları %5'i geçmeyen birçok etnik kökenli halk da (örneğin Beluciler, Türkmenler, Nuristaniler, Araplar vs.) bu ülkede yaşamaktadır.

Ticaretin merkez noktalarından birinde olan Afganistan, bu stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca Türkler, İranlılar, Yunanlar, Araplar, Moğollar, Britanyalılar ve Sovyetler gibi çeşitli ulusların istilasına uğramıştır.

 

Afganistan Haberleri

İki komutan Kabil'den Dubai'ye kaçarken yakalandı

İki komutan Kabil'den Dubai'ye kaçarken yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentine kaçmaya çalışan Afganistan'daki Türk Görev Gücü Komutanı Tümgeneral Cahit Bakır ile Kabil Eğitim, Yardım ve Danışma Komutanı Tuğgeneral Şener Topuç yakalandı.

26.7.2016Gündem
IŞİD'den Afganistan'da korkunç cinayet

IŞİD'den Afganistan'da korkunç cinayet

Afganistan'da IŞİD'in terör estirdiği Nangarhar vilayetinde kan donduran bir olay yaşandı.

25.7.2016Dünya
ABD'de gece kulübünde silahlı saldırı

ABD'de gece kulübünde silahlı saldırı

ABD'nin Florida eyaletindeki bir gece kulübünde düzenlenen silahlı saldırıda 17 kişinin vurulduğu bildirildi. Saldırıda iki kişi yaşamını kaybetti.

25.7.2016Dünya
IŞİD’den Kâbil’de katliam

IŞİD’den Kâbil’de katliam

TERÖR örgütü IŞİD, bu kez Afganistan’ın başkenti Kâbil’de protesto eylemi düzenleyen Şii Hazara azınlığı hedef aldı. İki intihar saldırganının düzenlediği eylemde en az 80 kişi öldü, 200’den fazla kişi ise yaralandı.

23.7.2016Dünya
Kabil'de intihar saldırısı

Kabil'de intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de intihar saldırısı gerçekleşti. Saldırıda 61 kişinin öldüğü 200 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

23.7.2016Dünya
ABD'de tartışma yaratan 'Gülen' tweeti

ABD'de tartışma yaratan 'Gülen' tweeti

ABD'de Guantanamo askeri mahkemelerinin eski başsavcısı Morris Davis'in Türkiye ve Fethullah Gülen hakkında attığı bir tweet, Amerikan kamuoyunda tartışma yarattı.

19.7.2016Dünya
Son dakika haberi: Orgeneral Adem Huduti ve Orgeneral Erdal Öztürk gözaltında

Son dakika haberi: Orgeneral Adem Huduti ve Orgeneral Erdal Öztürk gözaltında

Paralel yapının darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun gözaltına alındı. Öte yandan, hakkında yakalama kararı çıkartılan 3. Kolordu Komutanı Orgenaral Erdal Öztürk Bursa’nın İnegöl ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı.

16.7.2016Gündem
Selahattin Demirtaş: Dün yaptığım bir yanlışı düzeltmek istiyorum

Selahattin Demirtaş: Dün yaptığım bir yanlışı düzeltmek istiyorum

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir'de partisi tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde yaptığı konuşmada Suriyelilere vatandaşlık tartışmasına değindi ve, "Dün yaptığım bir yanlışı da düzeltmek istiyorum: Partimizin resmi politikası olmayan bir durumu ben yanlış ifade ettim. Referanduma götürelim diyerek bu insanlara haksızlık yaptım. Referandum temel hak ve özgürlüklerde olmaz" dedi.

14.7.2016Gündem
Demirtaş'tan 'Suriyelilere vatandaşlık' açıklaması

Demirtaş'tan 'Suriyelilere vatandaşlık' açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Öncelikle Suriye'den gelen insanlara mülteci hakkını vermemiz lazım. Bundan sonra arzu eden, koşulları taşıyan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmelidir Suriyeli, Iraklı, Afganistan, Pakistan, Somalili, kim gelmişse ülkemize." dedi. "Dün parlamento grup toplantımızda yaptığım bir yanlışı da düzeltmek istiyorum." diyen Demirtaş, Partimizin resmi politikası olmayan bir durumu ben yanlış ifade ettim. Referanduma götürelim diyerek bu insanlara haksızlık yaptım. Referandum temel hak ve özgürlüklerde olmaz." diye konuştu.

13.7.2016Gündem
Ömer Çelik: Paris, Londra, Berlin ne kadar güvenliyse...

Ömer Çelik: Paris, Londra, Berlin ne kadar güvenliyse...

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, "Ankara, Türkiye bu terör tehdidine rağmen güvenli ülkelerdir. Dolayısıyla biz isterdik ki; Büyükelçilik normal faaliyetlerine devam etsin, ama netice itibariyle kendi takdirleridir" dedi.

13.7.2016Gündem
NATO ve Rusya anlaşamadı

NATO ve Rusya anlaşamadı

Büyükelçiler düzeyinde yapılan NATO-Rusya Konseyi'nde taraflar arasında yine fikir birliğine varılamadığı bildirildi.

13.7.2016Dünya
Almanya'dan çok önemli mülteci çağrısı

Almanya'dan çok önemli mülteci çağrısı

Almanya Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel borsada işlem gören en büyük 30 şirkete, küçük ve orta boy işletmeleri örnek alarak daha fazla mülteciyi işe almaları çağrısında bulundu.

12.7.2016Ekonomi
Aba güreş şampiyonası Stuttgart’ta yapıldı

Aba güreş şampiyonası Stuttgart’ta yapıldı

Uluslararası Almanya Aba Güneşi Turnuvası’nda Türkiye takım halinde şampiyon oldu. Ev sahibi Almanya’nın yanı sıra Türkiye, Macaristan, İran ve Afganistan’ın katıldığı turnuvada seyirciler kıran kırana güreşler seyretti.

12.7.2016Avrupa
Bin Ladin'in oğlundan tehdit

Bin Ladin'in oğlundan tehdit

ABD'nin 2011 yılında Pakistan'ın Abbottabad kentinde öldürdüğü El Kaide lideri Usame bin Ladin'in oğlu Hamza'ya ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayımlandı.

11.7.2016Dünya
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Bu makale, kendi ülkeleri dışında farklı ülkelere üniversite eğitimi almak için giden uluslararası öğrencilerin hareketliliğini konu alıyor. Tüm dünyada ne kadar öğrenci bu hareketliliğin bir parçası? Yurtdışına en çok öğrenci gönderen ve yurtdışından en çok öğrenci kabul eden ülkeler hangileri? Çok sayıda uluslararası öğrenci barındırmak bir ülkeye ne gibi katkı sağlar? Bunun gibi sorular üzerinden Türkiye’nin bu hareketlilikteki durumu ve uluslararası öğrenci hareketliliğini etkileyen etmenler inceleniyor.

11.7.2016Eğitim
Merak konusu klasiği

Merak konusu klasiği

TELEFONLA arayan Şükrü Kırol adlı okur dikkatimi çekti.

11.7.2016OkurTemsilcisi
NATO'dan Türkiye'yi yakından ilgilendiren 'AWACS' kararı

NATO'dan Türkiye'yi yakından ilgilendiren 'AWACS' kararı

Polonya'nın başkenti Varşova'daki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nden beklenen 'AWACS' kararı çıktı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, IŞİD ile mücadele kapsamında gönderilecek AWACS erken uyarı ve gözlem uçaklarının uluslararası ve Türkiye hava sahasında uçacağını ve böylelikle Suriye ve Irak'ın hava sahasını da izleyeceğini söyledi.

9.7.2016Dünya
ABD'li polisleri öldüren saldırgan eski asker çıktı

ABD'li polisleri öldüren saldırgan eski asker çıktı

ABD’de hafta içinde iki siyahın polis tarafından vurularak öldürülmesini izleyen protesto gösterileri kana bulandı. Teksas eyaletine bağlı Dallas’ta yürüyüş sırasında polislere ateş açıldı. 5 polis öldü, 7’si yaralandı. Polisle girdiği çatışmada bomba robotuyla öldürülen şüphelinin eski ordu mensubu olduğu, Afganistan’da görev yaptığı ortaya çıktı. Şüpheli Micah Johnson öldürülmeden önce “Beyazları öldürmek istiyorum, özellikle de beyaz polisleri” dedi. ABD’de 11 Eylül terör saldırısından sonra ilk defa bir olayda 5 güvenlik görevlisi öldürüldü.

8.7.2016Dünya
Saldırganın kimliği belli oldu

Saldırganın kimliği belli oldu

ABD'de 5 polisin öldüğü 7 polisin de yaralandığı saldırıda şüphelinin kimliğini açıkladı. ABD Ordusu, 25 yaşındaki şüphelinin Afganistan’da görev yapmış bir yedek asker olduğunu duyurdu.

8.7.2016Dünya
Türkiye ile yapılan anlaşma sonuç verdi

Türkiye ile yapılan anlaşma sonuç verdi

Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Türkiye ile yapılan anlaşmadan sonra Almanya’ya gelen mülteci sayısının oldukça düştüğünü söyledi.

8.7.2016Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos gibi Putin'le görüşeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Varşova'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ne zaman görüşeceği ile ilgili gelen bir soruya, "Dışişleri bakanlarımız karşılıklı olarak süreci takip ediyorlar. Fakat bu ay sonu, Ağustos gibi planlanması şu anda gündemde" dedi.

7.7.2016Gündem
İran'dan 'Türkiye' açıklaması

İran'dan 'Türkiye' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani arasındaki telefon görüşmesi hakkında İran'ın Ankara Büyükelçiliği’nden açıklama geldi. 

7.7.2016Dünya
Blair'den Bush'a Irak savaşı mektupları

Blair'den Bush'a Irak savaşı mektupları

Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'in Irak savaşı ve sonrasında ABD Başkanı George W. Bush'a gönderdiği bilgi notları, İngiltere'de Irak savaşıyla ilgili hazırlanan Chilcot raporu kapsamında yayımlandı.

6.7.2016Dünya
ABD'den flaş askeri karar

ABD'den flaş askeri karar

ABD Başkanı Barack Obama Afganistan’da güvenlik sorununun devam ettiğini belirterek, bölgede bulunduracakları asker sayısının 8 bin 400 olacağını bildirdi. 

6.7.2016Dünya
ABD basını: Türkiye Vahidov'u da tutukladı

ABD basını: Türkiye Vahidov'u da tutukladı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki kanlı terör saldırısının ardından tutuklanan 30 kişi arasında Tataristan asıllı Ayrat Vahidov'un da bulunduğu ortaya çıktı. Vahidov, ABD ve Rusya'nın yakından tanıdığı bir isim.

6.7.2016Dünya
Liderlerden dayanışma dilekleri

Liderlerden dayanışma dilekleri

Liderler, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Devlet adamları ve siyasi liderler, bayram mesajlarında dünya medeniyetini tehdit eden teröre karşı dayanışma dileklerinde bulundular.

4.7.2016Gündem
Erdoğan'dan Rusya ve İsrail mesajı

Erdoğan'dan Rusya ve İsrail mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail'le, Rusya ile ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Son haftalarda karşılıklı olumlu adımlar, gelecek için umut veriyor. Suriye meselesinin, terörün, suni gerilimlerin sebep olduğu krizleri; aşınıp kopan ilişkileri yeniden tamir ediyoruz" dedi.

4.7.2016Gündem
Afganistan bayrağı taşıyan 3 kişiyi PKK’lı terörist sanıp bıçakladılar

Afganistan bayrağı taşıyan 3 kişiyi PKK’lı terörist sanıp bıçakladılar

KARAMAN’da sırtlarında ülkelerin bayrağını taşıyan Afganistan uyruklu 3 kişiye, henüz kimlikleri belirlenemeyen 2 kişi "Niye PKK bayrağı taşıyorsunuz" diyerek saldırdı. Saldırganların bıçakla yaraladığı 3 Afgan hastaneye kaldırıldı.

3.7.2016Gündem
Afganistan’dan UNESCO’ya itiraz: Durun Mevlana bizim

Afganistan’dan UNESCO’ya itiraz: Durun Mevlana bizim

Türkiye ve İran’ın Mevlânâ Celâleddin Rûmî’nin eserlerinin ortak mirasları olduğunu belirterek UNESCO ‘Dünya Belleği’ listesine alınması talebine Afganistan, Mevlânâ’nın kendi topraklarında doğduğunu söyleyerek itiraz etti.

30.6.2016Gündem
Terör kurbanı yabancı uyruklu 5 kişi birlikte uğurlandı

Terör kurbanı yabancı uyruklu 5 kişi birlikte uğurlandı

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yaşamını yitiren aynı aileden Kerime Amiri (24), Zehra Amiri (18), Meryem Amiri (14) ve Hüda Amiri (9) ile Habibullah Sefer'in (26) cenazesi toprağa verildi.

30.6.2016Gündem
IŞİD'den dünyayı endişelendiren 'gizli hücre' iddiası

IŞİD'den dünyayı endişelendiren 'gizli hücre' iddiası

Terör örgütü IŞİD, dünya genelinde gizli hücrelerinin olduğu ülkelerin adlarını yayımladı.

30.6.2016Dünya
Yarbaya ABD'li general savunması

Yarbaya ABD'li general savunması

Şehit kardeşinin cenaze törenindeki tepkisiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan’ı Askeri Yüksek Disiplin Kurulu’nda savunan avukatlar, ABD’nin Afganistan’daki politikalarını eleştirdiği için disipline sevk edilen ancak korgeneralliğe yükseltilen emekli Korgeneral Michael Flynn’ın durumunu örnek gösterdi.

29.6.2016Gündem
Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Rusya'dan ABD'ye, İsrail'den Mısır'a birçok ülke İstanbul'daki kanlı saldırıyı kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin olayla ilgili yürütülen soruşturma süresince Türk makamlarıyla yakın temas halinde olacağını açıkladı.

29.6.2016Dünya
Batsın bu dünya! Hatta bir daha, bir daha batsın...

Batsın bu dünya! Hatta bir daha, bir daha batsın...

Sibel Can, Zara, Berkay gibi şarkıcılar arabesk albümler çıkardılar. Arabeskin ordinaryüsü Burhan Bayar şarkıları bir albümde toplandı. Barlar, kulüpler arabesk geceleri düzenlemeye başladı. İstanbul Arabesque Project, Ebruli Muharrem gibi arabeski funk ya da rock’la harmayan gruplar altın çağını yaşıyor. Ve son darbe: Eypio’nun ‘Günah Benim’ adlı şarkısı bütün listelerde 1 numara, YouTube’da dakikada 1500 kez dinleniyor.

25.6.2016Hayat
Yabancılara konut satışı 5 ayda 8 bine yaklaştı

Yabancılara konut satışı 5 ayda 8 bine yaklaştı

Yabancılara konut satışı yılın ilk beş ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,2 azalışla 7 bin 835 olurken, satışların yaklaşık yarısı Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan, Afganistan vatandaşlarına yapıldı.

24.6.2016Ekonomi
İstanbul 11 bin 408, Hakkari 5

İstanbul 11 bin 408, Hakkari 5

Türkiye genelinde mayıs ayında 114 bin 800 konut satıldı. Geçen ay satılan konut sayısı, bir önceki aya göre yüzde 8, geçen yılın aynı ayına göre de yüzde 6,4 arttı. İstanbul en çok konut satılan il olurken Hakkari'de sadece 5 konut satıldı

24.6.2016Ekonomi
Afgan Tacik’in davası artık sahipsiz değil

Afgan Tacik’in davası artık sahipsiz değil

Van Emniyet Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi’nde iki yıl önce polis tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edilen Afganistan uyruklu Lütfullah Tacik’in ölümüne ilişkin davada bir ilk yaşandı. Afganistan’da olduğu için dört duruşmadır temsil edilmeyen Tacik Ailesi yerine mahkeme, Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı’ndan (ÇAÇAV) iki avukatın müdahil olma talebini kabul etti.

22.6.2016Gündem
Türkiye huzur sıralamasında 145'inci ülke oldu!

Türkiye huzur sıralamasında 145'inci ülke oldu!

ABD'de her sene ülkelerdeki güven ve barış durumunu ele alarak hazırlanan Küresel Barış Endeksi raporuna göre bu yıl Türkiye 145'inci sırada yer aldı. Rapora göre en huzurlu ülke İzlanda olurken, Suriye sıralamanın sonuncusu oldu.

21.6.2016Dünya
Orlando katliamına ait kayıtlar yayımlandı

Orlando katliamına ait kayıtlar yayımlandı

ABD'nin Orlando kentinde 49 kişinin ölümüne yol açan gece kulübü baskını sırasında saldırgan ile polis arasında geçen telefon görüşmelerinin bir kısmı yayımlandı.

20.6.2016Dünya
BM: Dakikada 24 kişi kaçıyor

BM: Dakikada 24 kişi kaçıyor

Suriye'den Güney Sudan'a, Burundi'den Ukrayna'ya dünya genelinde insanlar kanlı çatışmalardan kaçıyor. BM, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü'nde açıkladığı raporda mülteci sayısının rekor seviyeye ulaştığına dikkat çekti. Dünya genelinde yerinden edilen toplam kişi sayısı 65,3 milyona ulaştı.

20.6.2016Dünya
Afganistan'da intihar saldırısı: 14 ölü

Afganistan'da intihar saldırısı: 14 ölü

Afganistan'da Nepalli işçileri taşıyan minibüse intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 14 kişi öldü 9 kişi yaralandı.

20.6.2016Dünya
Yabancı öğrenci sayısı yüzde 182 arttı

Yabancı öğrenci sayısı yüzde 182 arttı

Türkiye'deki üniversitelerde 87 bin 903 yabancı uyruklu öğrenci, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görüyor. Son 5 yılda yabancı uyruklu öğrenci sayısının yüzde 182 arttığı Türkiye'de, en fazla yabancı öğrenci İstanbul, Anadolu ve Sakarya üniversitelerinde bulunuyor. Türkiye'de en çok Azerbaycan, Türkmenistan ve Suriyeli öğrenciler eğitim alıyor.

17.6.2016Eğitim
Babası yüzünden Afganistan'da savaşmış

Babası yüzünden Afganistan'da savaşmış

Afganistan ve Pakistan’da Taliban saflarında dört yıl savaştıktan sonra tutuklanacağını bile bile Almanya’ya dönen Sinan A.’nın yargılanmasına Berlin’de başlandı. Terör örgütünün pençesine düştüğü süreci anlatan Sinan A., aile içi şiddetin kurbanı olduğunu savundu.

17.6.2016Avrupa
Dikili’de lastik botta 53 mülteci yakalandı

Dikili’de lastik botta 53 mülteci yakalandı

İZMİR’in Dikili İlçesi’nde, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye, Afganistan ve Pakistan uyruklu 53 mülteci yakalandı.

14.6.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Batının görmesi gereken darbe gerçeği

Batının görmesi gereken darbe gerçeği

Bence ABD ve AB ülkeleri yönetimlerinin öncelikle Türkiye’deki istihbaratçılarının işine son vermeleri lazım…

25.7.2016Haber Yazıları
Kudsi Erguner’e UNESCO’dan unvan

Kudsi Erguner’e UNESCO’dan unvan

UNESCO toplantısının İstanbul’da yapılması nedeniyle, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, neyzen ve müzikolog Kudsi Erguner’e “UNESCO Barış Sanatçısı” unvanını verdi.

11.7.2016Haber Yazıları
Merak konusu klasiği

Merak konusu klasiği

TELEFONLA arayan Şükrü Kırol adlı okur dikkatimi çekti.

10.7.2016Haber Yazıları
NATO’nun Sonu mu?

NATO’nun Sonu mu?

Verda ÖZER / VARŞOVA

10.7.2016Haber Yazıları
Dünya Saddam yalanıyla böyle kaosa sürüklendi

Dünya Saddam yalanıyla böyle kaosa sürüklendi

Sadece İngiltere değil, bütün dünya 6 Temmuz’da açıklanan bir raporla çalkalanıyor.

8.7.2016Haber Yazıları
İlahi Binali Bey

İlahi Binali Bey

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ı dinliyorum.

24.6.2016Yazar Yazıları