Devlet Bahçeli


 • Bahçeli'nin eski danışmanı Davutoğlu'na başdanışman oldudevlet bahçeli -

  Bahçeli'nin eski danışmanı Davutoğlu'na başdanışman oldu31.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eski başdanışmanı ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Vedat Bilgin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı oldu.
 • Başkent'te ilk tören Anıtkabir'dedevlet bahçeli -

  Başkent'te ilk tören Anıtkabir'de29.10.2014

  GÜNDEM

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor.Başkent'teki ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.Cumhrubaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı yazıda halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olmasına dikkat çekti.
 • ‘Fistanlı maskeli teröristler’devlet bahçeli -

  ‘Fistanlı maskeli teröristler’29.10.2014

  GÜNDEM

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karaman ve Diyarbakır'da yaşanan son olaylar ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Şimdi Laik Müslüman Baharı başlıyordevlet bahçeli -

  Şimdi Laik Müslüman Baharı başlıyor27.10.2014

  YAZARLAR

  “Arap Baharı” demiştik.
 • Yalçın BAYER

  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyızdevlet bahçeli -

  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyız27.10.2014

  YAZARLAR

  91 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz, ulusal egemenlik temeline dayandırılan, hedefi çağdaş uygarlığa ulaşmak olan, ümmetten ulusa, kuldan yurttaşa kararlı bir dönüşümün ilk adımıydı.
 • Seçimler hazirandadevlet bahçeli -

  Seçimler haziranda27.10.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 2015 seçimlerinin planlandığı gibi haziranda yapılacağını söyledi.Davutoğlu, Hürriyet’in geçen hafta yayınladığı ‘Alevi Zirvesi’ haberini de doğruladı, gelecek hafta Aleviler için önemli bir günde ve önemli bir mekanda bir toplantı yapacaklarını açıkladı.Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ismi üzerinden kamuoyunda yaygın halde dile getirilen “Alevi biri Başbakan olamaz” yorumuna şiddetle tepki göstererek, “Buna ilk ben karşı çıkarım” dedi.Etyen Mahçupyan’ı etnik kökeninden dolayı danışman yapmadığını belirten Davutoğlu, devletin son 100 yılda gönülleri kırılan Süryanilerle, Ermenilerle, Ortadoks Rumlarla, Alevilerle barışması gerektiğini ifade etti.
 • Erdoğan’ın vatana ihanet suçu sübut bulmaktadevlet bahçeli -

  Erdoğan’ın vatana ihanet suçu sübut bulmakta26.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin sınırda yaşananlarla ilgili izlediği politikalara sert tepki göstererek, “Erdoğan ne derse desin, PYD ve PKK’yla yolları kesişmiş, aynı ihanet havuzuna çoktan girmişlerdir.Cumhurbaşkanı Erdoğan bilmelidir ki, vatana ihanet suçu sübut bulmaktadır (ispatlanmaktadır)” dedi.Dün parti teşkilatına genelge gönderen Bahçeli, şu mesajları verdi:
 • Cumhuriyet’in canlı örneğiyimdevlet bahçeli -

  Cumhuriyet’in canlı örneğiyim26.10.2014

  GÜNDEM

  Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’nin açılış töreninde konuşan 9.Cumhurbaşkanı Demirel “Türkiye Cumhuriyeti herkese fırsat tanır.İşte Demirel’e tanımış.Bir köylü çocuğu.‘Herkese fırsat tanınıyor, bu fırsatları kullanın’ diyoruz.Çocuklarınız ülkeniz hizmetinde rol alsınlar.Önleri açıktır, misali benim” dedi.
 • Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldıdevlet bahçeli -

  Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldı26.10.2014

  GÜNDEM

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in 50 yıllık siyasi yolculuğunun, memleketi İslamköy’den Çankaya’ya olan serüveninin bilgi ve belgeleriyle yer aldığı Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.Demirel açılışta yaptığı konuşmada, bugünün ve geleceğin idarecilerine "Yola devam" diye seslendi, "Demokrasi sayesinde yapacaksınız.Demokrasi seyisinde eksik kalan hizmetler tamamlanır, yenileri yapılır.Bütün bu hizmetler yapılırken dikkat ettiğimiz şey demokrasi ve Türkiye’nin birliği ve beraberliğinin zedelenmemesidir" dedi.Demirel konuşmasında Atatürk'ü anarak "O bizim her şeyimizdir.Onu unuttuğumuzda her şeyi kaybederiz" dedi.
 • Bahçeli: Hani silahlar susuyordudevlet bahçeli -

  Bahçeli: Hani silahlar susuyordu26.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde 3 askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hani silahlar susuyordu, hani güzel şeyler olacaktı, hani kan duracak, şehadet haberleri alınmayacaktı?" dedi.
 • Müze bugün açılıyordevlet bahçeli -

  Müze bugün açılıyor25.10.2014

  GÜNDEM

  Türkiye’nin 55 yıllık siyasi geçmişine damgasını vuran 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yaşamının anlatıldığı ‘Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’ bugün saat 12.00’de düzenlenecek törenle açılacak.
 • PKK saldırdı: Üç asker şehitdevlet bahçeli -

  PKK saldırdı: Üç asker şehit25.10.2014

  GÜNDEM

  Maskeli kişiler Hakkâri Yüksekova’nın en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi’nde sivil kıyafetli askerlere arkadan ateş açtı.Silahlı saldırıya uğrayan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya) ve jandarma erler Yunus Yılmaz (Bingöl) ile Ramazan Köse (Artvin) şehit oldu.Hain pusunun ardından Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın açıklamalarındaki fark dikkat çekti.Genelkurmay Başkanlığı, 'Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından' açıklarken, İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'yüzü maskeli 2 kişi' olduklarını söyledi.
 • 'Saraya değil Anıtkabir'e gideceğiz'devlet bahçeli -

  'Saraya değil Anıtkabir'e gideceğiz'25.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda İstanbul Milletvekili Ali Torlak ve İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ile saat 13.00’de basın toplantısı düzenledi.
 • Bahçeli: Peşmerge'ye Kobani izni tarihi hatadevlet bahçeli -

  Bahçeli: Peşmerge'ye Kobani izni tarihi hata25.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 11.Dönem Açılış Töreni'ne öncesi açıklamalarda bulundu.
 • Bahçeli: Bu tarihi bir hatadırdevlet bahçeli -

  Bahçeli: Bu tarihi bir hatadır25.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 11.Dönem Açılış Töreni'ne öncesi açıklamalarda bulundu.Bahçeli, Peşmergenin Türkiye üzerinden Kobani'ye gitmesi tarihi bir hatadır" dedi.
 • Bahçeli: Türkiye’nin içini oymakla uğraşıyorlardevlet bahçeli -

  Bahçeli: Türkiye’nin içini oymakla uğraşıyorlar24.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bölücü terörün kuyruğuna giren, hain emelleri omuzunda gezdiren sağından soluna kadar geniş bir kuşak Türkiye’nin içini oymakla uğraşıyor” dedi.
 • Resmen ihanetdevlet bahçeli -

  Resmen ihanet23.10.2014

  GÜNDEM

  MHP’liler, Erdoğan ve hükümetin peşmergeye destek verileceği açıklamalarına sert tepki gösterdi.Açıklamaları ‘ihanet’ olarak nitelendiren MHP’liler şunları söyledi:
 • Kaldırın bunlarıdevlet bahçeli -

  Kaldırın bunları21.10.2014

  GÜNDEM

  MHP’nin Antalya’daki Belediye Başkanları 2014 Toplantısı’nın kapanışı için kürsüye gelen Genel Başkan Devlet Bahçeli, basın mensuplarının mikrofonlarını görünce “Kaldırın bunları” dedi ve toplantının basına kapalı olduğunu belirterek gazetecilerin çıkarılmasını istedi.
 • 17-25 rumuzlu kişi nefesimiz ensendedevlet bahçeli -

  17-25 rumuzlu kişi nefesimiz ensende21.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili takipsizlik kararına tepki göstererek, “17-25 rumuzlu kişiye sesleniyorum, o kendisini iyi bilecek, belki de birazdan yeni Fatihciklerine hakaretler savuracaktır.Değil Çankaya’ya, değil sözde Ak Saray’a, uzaya da çıksan nefesimiz ensende, elimiz yakandadır” dedi.
 • Bahçeli, 29 Ekim resepsiyonuna katılmıyordevlet bahçeli -

  Bahçeli, 29 Ekim resepsiyonuna katılmıyor21.10.2014

  GÜNDEM

  Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısıda yaptığı konuşmada "Yatak odasında para madeni işlettiğinden Zarrab’ın önüne yatmaktan başka çaresi kalmayan, bakanın evladına ait 7 adet kasanın içinde biriktirdiği 1,5 trilyon iade edilecek midir? Demek ki savcı kasaları somut delil görmemiş, makul bulmamıştır.Banka müdürünün kutularından çıkan 4,5 milyon dolarına ne olacaktır? Bu para da iade edilecek midir? Tahminlerim beni yanıltmıyorsa İranlı için de bir güzellik yapılacaktır.PKK’nın kara parasından sorumlu kadroya alıp, cari şerefsizlik açığının yüzde 25’ini kapatması olmayacak bir şey değildir" dedi.Bahçeli, grup toplantısından çıkışta gazetecilerin yeni Cumhurbaşkanlığı binasında yapılacak 29 Ekim resepsiyonuna katılıp katılmayacağı yönündeki sorusuna ''Katılmayacağım'' yanıtını verdi.
 • ‘Makul şüphe’ Erdoğan’a tuzakdevlet bahçeli -

  ‘Makul şüphe’ Erdoğan’a tuzak20.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘makul şüphe’ düzenlemesine değinerek, “Millette makul bir şekilde Recep Tayyip Erdoğan ve 4 bakanının yolsuzluklara karıştıklarına dair bir kanaat ve şüphe olduğu ortadadır.Zannediyorum bu Erdoğan’a kurulmuş en büyük tuzaktır.En büyük makul şüpheli kendisidir” dedi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Yenilmedin, yıkılmadın, ayaktasındevlet bahçeli -

  Yenilmedin, yıkılmadın, ayaktasın20.10.2014

  YAZARLAR

  SEN.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Özlem hain mi kahraman mı?devlet bahçeli -

  Özlem hain mi kahraman mı?19.10.2014

  YAZARLAR

  ÖNCEKİ gün müthiş bir paradoks yaşadım.
 • Şubat olsundevlet bahçeli -

  Şubat olsun19.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu’nun Haziran 2015 Genel Seçimi’yle ilgili çalışmayı geçmiş uygulamalardan daha hızlı şekilde önceki gün başlatması, kulislerde “Nisanda seçim” senaryosunu canlandırdı.
 • Tuğrul Türkeş: Sınırları enerji lobisi çiziyordevlet bahçeli -

  Tuğrul Türkeş: Sınırları enerji lobisi çiziyor19.10.2014

  GÜNDEM

  IŞİD’in Kobani’yi düşürmeye yönelik saldırılarıyla birlikte Türkiye’deki Kürtlerin sokaklara taşınan geriliminin ülkücü harekette karşılığı olur mu?
 • Bahçeli masadaki mikrofonları kaldırttıdevlet bahçeli -

  Bahçeli masadaki mikrofonları kaldırttı19.10.2014

  GÜNDEM

  MHP’nin Belediye Başkanları 2014 Toplantısı’nın kapanışı için basın mensuplarının mikrofonlarını kürsüde gören Devlet Bahçeli, "Kaldırın bunları" dedi ve toplantının basına kapalı olduğunu söyleyerek basın mensuplarının çıkarılmasını istedi.
 • Rüşvet vurgun talan ülkesidevlet bahçeli -

  Rüşvet vurgun talan ülkesi18.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye küresel bir kumpasın göbeğindedir.Zalimlere taşeronluk yapanlar taç ve taht sahibidir.Yakın tarihimizin en kötü, en işbirlikçi, en bozguncu siyasi zihniyeti iktidar mevkiindedir” dedi.
 • Bahçeli: Haram yiyen aranıyorsa.devlet bahçeli -

  Bahçeli: Haram yiyen aranıyorsa.18.10.2014

  GÜNDEM

  MHP lideri Devlet Bahçeli, takipsizlik kararı verilen 17 ve 25 Aralık operasyonları hakkında konuştu.
 • ABD'nin avucundalardevlet bahçeli -

  ABD'nin avucundalar13.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında "Kendinize güveniyorsanız; sıkıysa, yüreğiniz yetiyorsa IŞİD’in karşısına çıkın da görelim.İstanbul’da bağırmak kolaydır, Diyarbakır’da masumlara korku salmak, her yer Kobani her yer direniş demek basittir, Bingöl’de polise pusu kurduran emzikli bebekleri kurşuna dizen dağlarda fitne kazanı kaynatan hainler insanlık düşmanları size söylüyorum.Kobani’de IŞİD terörü sizi bekliyor, ne duruyorsunuz, ne korkuyorsunuz? IŞİD Kobani’de duruyor" dedi.
 • MHP'ye eleştiri: AKP'nin koltuk değneğidevlet bahçeli -

  MHP'ye eleştiri: AKP'nin koltuk değneği13.10.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor.İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:
 • Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık koltuğu boşturdevlet bahçeli -

  Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık koltuğu boştur13.10.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Başbakanlık da yaptığını, Abisinin Başbakan yaptığı Davutoğlu’nun Başbakanlık yapamadığını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık koltuklarının şu anda boş olduğunu belirtti.
 • ABD bizi terbiye etmeye kalkmasındevlet bahçeli -

  ABD bizi terbiye etmeye kalkmasın12.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD’nin ‘Türkiye’nin ılımlı Suriye muhalefetini eğitip donatacağına’ yönelik açıklamasıyla ilgili “Amerika bizim iç işlerimize karışmasın.Bizi terbiye etmeye kalkmasın” dedi.
 • Clinton en 'baba' müze için geliyordevlet bahçeli -

  Clinton en 'baba' müze için geliyor12.10.2014

  Keyif

  Isparta’da Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’nin açılış tarihi 26 Ekim olarak değiştirildi.Açılışa, Türkiye’den çok sayıda siyasetçi ve devlet adamının yanı sıra, ABD eski Başkanı Bill Clinton ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gibi dünya liderleri davet edildi.
 • Sokaklara inmemekte kararlıyızdevlet bahçeli -

  Sokaklara inmemekte kararlıyız11.10.2014

  Gündem2008

  MHP ‘ülke gündeminde yer alan konuları ve önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaları’ ele almak üzere Kızılcahamam’da 2 günlük kampa girdi.
 • Bahçeli kampa nostaljik otomobiliyle katıldıdevlet bahçeli -

  Bahçeli kampa nostaljik otomobiliyle katıldı11.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği Merkez Yönetim Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısına 1970 Model Ford 20 M arabasıyla geldi.
 • Yalçın Akdoğan: 'Türk askeri senin paralı askerin mi?'devlet bahçeli -

  Yalçın Akdoğan: 'Türk askeri senin paralı askerin mi?'10.10.2014

  Gündem2008

  BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TBMM’den geçen tezkerenin ardından, uçuşa yasak ve güvenli bölge oluşturulmasının önemine dikkat çekerken, bir plan çerçevesinde uluslararası toplumun birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtti ve ''Sen gelmeyeceksin.Yani Türk askeri burada senin paralı askerin mi? Sen askerini göndermeyeceksin, Türk askeri oraya girip şehit olacak.Böyle bir dünya yok'' dedi.
 • Şiddetseverlere koz vermeyeceğizdevlet bahçeli -

  Şiddetseverlere koz vermeyeceğiz09.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak, “milliyetçi-ülkücü hareket”in sokaktaki çatışma ortamından uzak kalacağını belirtti.
 • 'Bu yaşadıklarımız tesadüf olarak görülmemeli'devlet bahçeli -

  'Bu yaşadıklarımız tesadüf olarak görülmemeli'09.10.2014

  Gündem2008

  MHP lideri Devlet Bahçeli, twitter’dan yaptığı açıklamada, Bingöl’de şehit olan polislere rahmet diledi.
 • MHP lideri Devlet Bahçeli'den yazılı açıklamadevlet bahçeli -

  MHP lideri Devlet Bahçeli'den yazılı açıklama08.10.2014

  Gündem2008

  MHP lideri Devlet Bahçeli, son günlerde yaşanan şiddet olaylarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.Bahçeli açıklamasında "İstanbul yanarken 63'lüklerden eser yoktur." diyerek akil adamları eleştirdi.Bahçeli açıklamasını "Türkiye'nin iç huzurunu Kobani'deki gelişmelere kurban vermeye çalışanlar tarihi ihanetin taraflarıdır" sözleriyle bitirdi.
 • Davutoğlu sakat açıklamalara imza atıyordevlet bahçeli -

  Davutoğlu sakat açıklamalara imza atıyor06.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul İl Başkanlığı’nın Abdi İpekçi Spor Kompleksi’nde düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı.
 • Biden özür dilemelidevlet bahçeli -

  Biden özür dilemeli05.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Türkiye’yi IŞİD’e yardım etmekle suçladığı açıklamalarıyla ilgili, “ABD Başkan Yardımcısı’nın kullandığı ifadeler gerçekdışı ise mutlaka Türkiye’den özür dilemesi lazım.Eğer böyle değil, yapılmış olan bir görüşmenin paylaşılmasıysa Sayın Erdoğan’dan özür dilemesi lazımdır” dedi.
 • Bahçeli İstanbul'da konuştudevlet bahçeli -

  Bahçeli İstanbul'da konuştu05.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen bayramlaşma töreninde konuştu.
 • Başbuğ’a gittidevlet bahçeli -

  Başbuğ’a gitti04.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün bayram namazını Gazi Merkez Camisi’nde kıldı.
 • Devlet Bahçeli: Joe Biden özür dilemelidevlet bahçeli -

  Devlet Bahçeli: Joe Biden özür dilemeli04.10.2014

  Gündem2008

  Devlet Bahçeli, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın sözlerini değerlendirerek; "ABD'nin çok önemli bir üniversitesinde vermiş olduğu konferansta kullanmış olduğu ifadeler gerçekdışı ise mutlaka Türkiye'den ve özellikleden konferansa katılanlardan özür dilenmesi lazım.Eğer bu böyle değil, yapılmış olan bir görüşmenin kısa süre içinde izinsiz kamuoyuyla paylaşılması olayıyla Türkiye karşı karşıya kalıyorsa, o zamanda bu görüşmeleri yapan taraflara arasında Türkiye'nin izni olmadan ne konuşulmuşsa kamuoyuna açıklanması sebebiyle devlet başkan yardımcısı sayın Erdoğan'dan özür dilemelidir" dedi.
 • Bahçeli, Türkeş'in kabrini ziyaret ettidevlet bahçeli -

  Bahçeli, Türkeş'in kabrini ziyaret etti03.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını Gazi Merkez Camii'nde kıldı daha sonra MHP'nin merhum eski genel başkanı Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti.
 • 297 oyla tezkere tamamdevlet bahçeli -

  297 oyla tezkere tamam02.10.2014

  Gündem2008

  Irak ve Suriye’den kaynaklanan terör tehditlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yabancı ülkelere gönderilmesi ile yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması ve geçişi konusunda hükümete 1 yıl yetki veren tezkere dün TBMM’den geçti.Başbakan Davutoğlu’nun tezkereye karşı çıkanları IŞİD’in yanında durmakla suçladığı, muhalefetin de iktidarı IŞİD’e destek vermekle eleştirdiği tartışmaların sonucunda tezkere 297 oyla kabul edildi.Oylamada 100 ret oyu kullanılırken mükerrer çıkan 4 oy ise iptal edildi.
 • Erdoğan’ın aklında IŞİD değil Esad vardevlet bahçeli -

  Erdoğan’ın aklında IŞİD değil Esad var01.10.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye - Irak tezkeresi ile ilgili, “Erdoğan’ın aklında esasen IŞİD değil Esad yönetimi vardır ve ‘Şam yönetimi bedelini öder’ beyanı buna açık kanıttır” değerlendirmesini yaptı.
 • Ayakta karşılamadevlet bahçeli -

  Ayakta karşılama01.10.2014

  Gündem2008

  Özel oturumla toplanan Genel Kurul’la Meclis’in yeni yasama yılı dün açıldı.
 • Resepsiyonda mini zirvedevlet bahçeli -

  Resepsiyonda mini zirve01.10.2014

  Gündem2008

  TBMM’nin yeni yasama yılı resepsiyonu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in katıldığı mini zirveye sahne oldu.
 • Bahçeli: PKK-PYD’ye yol verilmemelidevlet bahçeli -

  Bahçeli: PKK-PYD’ye yol verilmemeli30.09.2014

  Gündem2008

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın IŞİD konusunda yaptığı ‘Kara esastır, böyle bir örgütü havadan bitiremezsiniz, Türkiye üzerine düşen görevi yerine getirecektir’ sözlerini değerlendirdi.“Cumhurbaşkanı Türkiye adına bağlayıcı kararları tek başına nasıl alabilmekte, ABD’ye askeri müdahaleye katılma güvencesini hangi yetkiyle verebilmektedir?” diye soran MHP Lideri Bahçeli, IŞİD ile mücadele ederken PKK ve PYD’nin meşrulaştırılmaması gerektiğini söyledi.Bahçeli, “Hükümet nerededir, Samsun’da balık avlamakla meşgul olan, rüyalarında Hegel ve Gazali’yle tartışan Başbakan ne yapmaktadır? Elbette IŞİD büyük bir tehdittir ve mutlaka tepelenmeli, çok acil başı ezilmelidir.IŞİD’le mücadele ederken, PKK-PYD’ye yol verilmesi ve alan açılması büyük Kürdistan’ın batı kısmını ikmal edecektir.Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün vazgeçilmezliği ve tüm terör gruplarının bölgeden temizlenmesi yegâne öncelik olmalıdır” ifadelerini kullandı.
içinde

Devlet Bahçeli


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz