MENÜ

Yga

Yga ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yga haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yga haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 123 Yga haberi bulunmuştur.

Yga Haberleri

En İyi İşverenler ödüllendirildi

En İyi İşverenler ödüllendirildi

Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 57 bin çalışanın temsil edildiği listede “20-50 çalışan” kategorisinde İndus Eğitim&Yönetim Danışmanlık, “50-250 çalışan” kategorisinde YGA, “250-500 çalışan” kategorisinde Microsoft, “500-2.000 çalışan” kategorisinde Glaxo Smith Kline, “2.000 ve üzeri çalışan” kategorisinde Hilton birinci seçildi.

Bu hikayenin asıl kahramanı kim #annemlebirlikte

Bu hikayenin asıl kahramanı kim? #annemlebirlikte

Merhaba, ben Murat Can Çiçek, 6 Kasım 1993’te dünyaya geldim, Keşan'lıyım. Doğuştan Cerebral Palsy hastasıyım, halk arasında beyin felci deniyor. 6 yaşıma kadar hiç yataktan çıkamadım. Hareket kabiliyetim çok kısıtlı, sadece başımı oynatabiliyorum. Ellerimi kullanmakta ve konuşmakta güçlük çekiyorum. Ben önüme çıkan tüm engellere rağmen hep hedeflerimin peşinden koştum. Ama bu hikayenin asıl kahramanı ben değilim; annem. Artık biliyorum ki her başarı hikayesi, bir birlikte başarma hikayesidir. Ne mutlu bize, birlikte başardık, ne mutlu bize, birlikte bir ilke imza attık…YGA

11.05.2017Life Style
Arıkovanı’ndan 9 girişim çıktı

Arıkovanı’ndan 9 girişim çıktı

TURKCELL’in elinde projesi olan ancak sermayesi bulunmayan girişimcileri desteklemek için kurduğu kitlesel fonlama platformu ‘Arıkovanı’, başarı hikâyelerine ev sahipliği yapmaya başladı.

8.02.2017Ekonomi
Arıkovanında 1 milyon 920 bin TL destek toplandı

Arıkovanı'nda 1 milyon 920 bin TL destek toplandı

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, inovatif ürünler ortaya koyan girişimcileri bu girişimlere destek olmak isteyenlerle buluşturuyor. Şimdiye kadar 18 farklı girişimin kitlesel fonlama kampanyası başlattığı platformda, 1 milyon 920 bin TL destek toplandı. Kısa sürede yüzde 75’lik kaynak sağlama oranıyla başarıyı yakalayan platform, Türkiye’de kitlesel fonlama kültürünün gelişimine destek olmayı hedefliyor.

8.02.2017Ekonomi
Vestel En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji kategorisinde finale kaldı

Vestel En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji kategorisinde finale kaldı

Vestel, dünya çapında GSM sektörünün en önemli ödülleri arasında gösterilen Global Mobile Awards 2017’de “WeWALK” ürünüyle “En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji” kategorisinde finale kaldı.

27.01.2017Teknoloji
Turkcell, BMde Hayal Ortağım uygulamasını anlattı

Turkcell, BM'de "Hayal Ortağım" uygulamasını anlattı

Görme engelliler için Turkcell ve Young Guru Academy (YGA) tarafından geliştirilen "Hayal Ortağım" uygulaması Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda dünya gündemine taşındı.

5.12.2016Ekonomi
Suriyeli gençlerle birlikte başaracağız

Suriyeli gençlerle birlikte başaracağız

15’inci Young Guru Academy (YGA) Zirvesi Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. YGA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman, “Görme engelliler, eşit fırsatlara sahip olmayan çocuklar ve Suriyeli mültecilerle ilgili projeleri hayata geçiriyoruz. Her şeyden önemlisi birlikte başarmak” dedi.

19.11.2016Ekonomi
Yönetim  guruları  anlatacak

Yönetim guruları anlatacak

ULUSLARARASI Liderlik Okulu Young Guru Academy (YGA), 19 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde 3 bin üniversite ve lise öğrencisini ağırlayacak.

17.11.2016Ekonomi
İş dünyasının önde gelen isimleri 3 bin öğrenciye yol gösterecek

İş dünyasının önde gelen isimleri 3 bin öğrenciye yol gösterecek

Uluslararası Liderlik Okulu Young Guru Academy (YGA), 19 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde 3 bin üniversite ve lise öğrencisini ağırlayacak. Bu yıl 15.’si düzenlenen YGA Zirvesi’nde konuşma yapacak olan İlter Terzioğlu, Begümhan Doğan Faralyalı, Emre Zorlu,Bengi Korkmaz gibi iş dünyasının önemli isimleri öğrencilere gelecek hedefleri için yol gösterecek. Gençler gün boyunca Psikolog ve yazar Prof. Doğan Cüceloğlu, Prof. Mehmet Toner, Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu gibi YGA Hayal Ortakları ile sohbet edebilecek.

15.11.2016Eğitim
‘Anadoluya Bilim Göçü’ projesi başlıyor

‘Anadolu'ya Bilim Göçü’ projesi başlıyor

GELECEK nesillere daha iyi bir dünya bırakma hedefiyle kurulan Young Guru Academy’nin (YGA) bilimi sevdirmeyi amaçlayan, ’Anadolu’ya Bilim Göçü’ projesi ilk kez, pilot şehir olarak seçilen Trabzon’un Tonya ilçesinde tanıtıldı. Projeyle ilgili konuşan TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, "Dünyanın her bir köşesinde varız. Ama bütün oralarda kazandıklarımız, bizim en önemli unsurumuz sosyal projelere vakit ve nakit ayırmamızdan geçiyor. Biz de bunu yapıyoruz" dedi.

25.10.2016Eğitim
Birlikte başarmayı başaran çift kanatlı gençler

Birlikte başarmayı başaran çift kanatlı gençler

Başarı, bilim, inovasyon, değişim gibi aktif kavramları; birlik, sevgi, umut gibi soyut kavramlar ile birlikte görmeye alışkın değiliz. Oysa biz YGA’da (Young Guru Academy) bunların aynı bir kuşun iki kanadı gibi işlediğini görüyoruz. “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için” diyen Yunus Emre’nin yolundan; “Hayatımın hiçbir döneminde karamsarlık nedir bilmedim” diyen Atatük’ün hayaline ortak oluyoruz.

25.10.2016Eğitim
YGA’nın öğretileri Berkeley’de ders olacak

YGA’nın öğretileri Berkeley’de ders olacak

Geleceğin liderlerini keşfetmeyi amaçlayan YGA’nın öğretileri, UC Berkeley’de ders olarak verilecek. Bu dersi alan öğrenciler yaz döneminde Türkiye’ye gelip YGA’da çalışarak, bu reçeteleri sahada uygulayacaklar. Her yıl binlerce öğrenci arasından seçilen 50 kişinin üst düzey yönetici, akademisyen ve bilim insanlarından ders aldığı program için, başvurular 29 Ekim’e kadar devam ediyor.

21.10.2016Eğitim
Türk gençleri dünyaya umut veriyor

Türk gençleri dünyaya umut veriyor

YGA’lı gençler Harvard Üniversitesi’nde bilim insanlarına seminer verdi, dünya birinciliklerine layık görülen sosyal inovasyonların başarı reçetelerini paylaştı. “Sizi her gördüğümde dünyayla ilgili daha umutlu hissediyorum” - Prof. Scott Snook, HarvardYGA Harvard’dan sonra; Duke ve Berkeley üniversiteleri ile de global partner oldu. Ocak ayından itibaren YGA’nın birlikte başarmayı başarma reçetesi UC Berkeley’de müfredat olarak işlenecek. Bu dersi alan öğrenciler yaz döneminde Türkiye’ye gelip YGA’da çalışarak, bu reçeteleri sahada uygulayacaklar.

17.10.2016Kampüs
ING Hackathon başvuruları başladı

ING Hackathon başvuruları başladı

ING Bank’ın bu yıl üçüncü kez düzenleyeceği, farklı düşünen, yaratıcı, çözüm üreten herkese kapılarını açtığı ve bankacılık sektörü için yenilikçi ürünler geliştirme fırsatı sunduğu “ING Hackathon” için geri sayım başladı. 5-6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek ING Hackathon’un teması “bankacılığı kolaylaştıracak finansal araçlar” ve “engelsiz bankacılık ürünleri” olarak belirlendi.

7.10.2016Teknoloji
Turkcellden engellilere destek

Turkcell'den engellilere destek

Turkcell, YGA ile birlikte hayata geçirdiği “Hayal Ortağım”a eklenen “Yol Arkadaşım AVM” özelliğiyle tüm Türkiye’deki görme engellilerin sosyal hayata daha aktif ve bağımsız katılmalarına destek olacak. Bu uygulama sayesinde görme engelliler 6 ilde 12 AVM’de alışverişlerini kimseden yardım almak zorunda kalmadan yapabilecek.

17.08.2016Teknoloji
‘Geleceğin liderleri’ YGA kampında buluştu

‘Geleceğin liderleri’ YGA kampında buluştu

YGA Liderlik Kampı, Türkiye’nin dört yanından, San Francisco ve Seattle’dan ilköğretim öğrencilerini, korunmaya muhtaç çocukları, Suriyeli mültecileri, görme engelli öğrencileri bir araya getirdi. YGA’lılar Londra’dan konuşmacılarla, bilim insanı ve sanatçılarla buluştu.

4.07.2016Eğitim
Vestel ürünlerden çalışma ortamına kadar odağına engellileri aldı

Vestel ürünlerden çalışma ortamına kadar odağına engellileri aldı

Dünyanın en erişebilir şirketi olmak için ‘Erişilebilirlik Projesi’ni hayata geçiren Zorlu Holding bünyesindeki Vestel, kullanıcılarına sunduğu ürünlerden çalışma ortamına kadar engellileri odağına aldı. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, “Yeni Venus 5045 modeli, kutudan çıktığında görme engelliler için hazır olacak. Beyaz eşyalar braille alfabeli çıkarmalarla teslim edilecek. Bu proje kıvılcımı tüm şirketi sardı” dedi.

10.05.2016Teknoloji
Engelleri ‘Zorlu’yor

Engelleri ‘Zorlu’yor

‘Erişilebilirlik Projesi’ni hayata geçiren Vestel, ürünlerinden çalışma ortamına kadar engellileri odağına aldı. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, “Venus 5045 modeli, ilk açılışta engelliler için hazır olacak. Beyaz eşyalar braille alfabesiyle teslim edilecek. Bu proje kıvılcımı tüm şirkete sıçradı” dedi.

9.05.2016Ekonomi
Selin Kutucular: Görme engellilerle yemek yapıp hayallerine ortak oluyoruz

Selin Kutucular: Görme engellilerle yemek yapıp hayallerine ortak oluyoruz

Selin Kutucular, Türkmax Gurme HD’deki “Hayat Ağacı” adlı yemek programıyla dünya çapında bir ilke imza attı. Her programda görme engellilerle beraber mutfağa giren Kutucular, “Dünyada görme engelli şefler var ama meslekleri başka olan görme engelli rol modellerin hiç bilmedikleri bir mutfakta yemek yapmaları açısından bu program bir ilk” diyor.

9.03.2016Magazin
‘Hayal Ortağım’a önemli ödül

‘Hayal Ortağım’a önemli ödül

Kar amacı gütmeyen uluslararası liderlik okulu YGA’nın (Young Guru Academy) görme engellilerin haber, köşe yazısı, kitap okuma gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerçekleştirdiği Hayal Ortağım projesi Global Mobil Ödülleri’nde (GSMA) ‘Erişilebilirlik’ kategorisinde birinci oldu.

24.02.2016Eğitim
Sahada liderliğin okulu: YGA

Sahada liderliğin okulu: YGA

YGA nedir?YGA; 2000 yılında Türkiye’de kurulan uluslararası bir Liderlik Okulu, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür. 2000 yılında YGA’yı kuran 33 yaşındaki Sinan Yaman, çok uluslu bir şirkette 22 ülkeden sorumluyken istifa edip geleceğin sosyal bilinçli liderlerini yetiştirmek için bir sivil toplum kuruluşu kuruyor. YGA gün geçtikçe büyüyor ve bugün 50 bin başvuru alan bir sivil toplum kuruluşu.

27.01.2016Kampüs
YGA 2015 zirvesi toplandı

YGA 2015 zirvesi toplandı

Türkiye'nin önde gelen liderlik okullarından Young Guru Academy'nin (YGA) 2015 zirvesi Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Zirveye, Türkiye'nin her ilinden YGA gönüllüsü olmaya aday 2 bin 500 lise ve üniversite öğrencisi katıldı.

21.11.2015Eğitim
Egosu küçük, kalbi büyük zihni berrak, elleri hızlı

Egosu küçük, kalbi büyük zihni berrak, elleri hızlı

Liderlik kabiliyetinin, karar verirken ve sorumluluk alırken gelişeceğine inanan YGA, özenle seçtiği liderlerini, kendi ürettikleri sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirirken sahada yetiştiriyor.

26.10.2015Eğitim
Görme engelliye sinema keyfi

Görme engelliye sinema keyfi

Turkcell, ‘Hayal Ortağım’ uygulaması ile Türkiye’deki 800 bin görme engelliye sinema keyfi yaşatacak. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Sinemada filmin başlamasıyla birlikte cep telefonunda yer alan sesli betimleme sistemi senkronize olarak görme engellilerin film heyecanını yaşamalarını sağlanacak” dedi.

21.10.2015Ekonomi
2015’in yenilikçileri arasında 3 Türk kadını

2015’in yenilikçileri arasında 3 Türk kadını

Dünyanın en iyi üniversitelerinden Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından hazırlanan MIT Technology Review dergisi, bu yıl ‘35 Yaş Altı 35 Yenilikçi’ listesinde 3 Türk’e yer verdi. Listeye Duygu Kayaman, Gözde Durmuş ve Canan Dağdeviren girdi.

24.08.2015Eğitim
2015’in yenilikçileri arasında 3 Türk kadını

2015’in yenilikçileri arasında 3 Türk kadını

Dünyanın en iyi üniversitelerinden Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından hazırlanan MIT Technology Review dergisi, bu yıl ‘35 Yaş Altı 35 Yenilikçi’ listesinde 3 Türk’e yer verdi.

23.08.2015Gündem
Görme Engellilerin Hayal Ortağı

Görme Engellilerin Hayal Ortağı

SabancıVakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstüöykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programı altıncı sezonunda da devamediyor. Altıncı sezonun dokuzuncu Fark Yaratan’ı Duygu Kayaman oldu.  Duygu Kayaman,iki buçuk yaşında, göz sinirlerinin arkasında oluşan kitle nedeniyle görmeyetisini kaybetti. Dünya ile iletişimini dört duyusuyla gerçekleştiren DuyguKayaman, sosyal bilinçli liderler yetiştirmek amacıyla kurulmuş olan Young GuruAcademy (YGA) bünyesinde görme engellilerin ekonomik ve sosyal gelişimlerinihedefleyen "Kör Liderler Projesi"nde görev aldı. Daha sonra görmeengellilerin bilgiye erişimini kolaylaştıran ve Turkcell tarafından desteklenen“Hayal Ortağım” uygulamasının geliştirilmesine liderlik etti. Şu anda iç satış uzmanıolarak Microsoft’ta çalışıyor. Duygu Kayaman’ın görme engelli olarak hayali, görmeengellilerin, kitaplara, gazetelere, eğitimlere ve lokasyon bilgilerine kolayulaşabilmeleriydi. Bu hayalinden yola çıkarak, YGA bünyesinde bir uygulamageliştirdi. Uygulama, görmeengelli kullanıcıların günlük haberlere, köşe yazarlarına ulaşabilmelerini,sesli kitap dinleyebilmelerini ve yüzlerce eğitim alabilmelerini sağlıyor.Engelli kullanıcılar uygulama ile kendilerine en yakın hastane, eczane, okul,banka şubesi, market, noter gibi mekânların iletişim bilgilerine deulaşabiliyor. “Turkcell Hayal Ortağım” projesinden bugün 110 bine yakın görmeengelli faydalanıyor.  Duygu Kayaman,  MIT Technology Review Dergisi tarafındanTürkiye'de ilk defa gerçekleştirilen 35 Yaş Altı Yenilikçiler yarışmasında "Yılın SosyalYenilikçi"si seçildi. Duygu Kayaman kendi yaşadığısıkıntılardan yola çıktı. Türkiye'deki görme engelli 800 bin kişinin hayatınadokunulması için öncülük etti. Binlerce görme engellinin hayatınıkolaylaştırdı. Hem kendi hayatında hem de görme engelli binlerce kişininhayatında kocaman bir fark yarattı.

26.02.2015Haber
Görme Engellilerin Hayal Ortağı

Görme Engellilerin Hayal Ortağı

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programı altıncı sezonunda da devam ediyor. Altıncı sezonun dokuzuncu Fark Yaratan’ı Duygu Kayaman oldu.

26.02.2015Gündem
Herkesin aynı düşündüğü bir toplum öne geçemez

Herkesin aynı düşündüğü bir toplum öne geçemez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İnovasyon Haftası etkinliklerinin kapanışında gençlere, “Herkesin aynı düşündüğü bir toplum, bir ülke, yeni fikirler üretemez. Standart kimliklere, standart beyinlere sahip bir toplum, öne geçemez, lider olamaz” dedi.

1.12.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

'Engel'i annesiyle aşıp Google ve UCSC'ye uzandı, Özyeğin'den teklif aldı

ÖZYEĞİN Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin, geçen hafta üniversitedeki ekibine fikrini açtı:

13.05.2017

Saffet’in PİRİ’siyle dünyayı gez!

O artık cebimizde, hem de ücretsiz...

17.02.2017

Egosu küçük, kalbi büyük liderler

Onlar, meydana getirdikleri oluşumu “Egosu küçük, kalbi büyük” olarak tanımlıyor, 17 yıldır, daha iyi bir dünya için hayal kuruyorlar.

3.02.2017

Duygu adında müthiş bir kız

2.5 yaşında görmemeye başlıyor.

20.09.2016

Sezen Aksu’ya İzmir Sakızlı Rakı topluyor

Tekel’in alkollü içki bölümünün özelleşmesiyle kurulan Mey İçki’nin CEO’su Galip Yorgancıoğlu, 10 yıl önce iş başına geçtiğinde ekibini inovasyona yönlendirdi:

1.09.2013