MENÜ

Vertigo

Vertigo ile ilgili tüm haberleri, son dakika Vertigo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Vertigo haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 426 Vertigo haberi bulunmuştur.

Vertigo Haberleri

Dünyanın en büyük 10 yelkenlisi

Dünyanın en büyük 10 yelkenlisi

Güzellikleri ve zarafetleriyle göz kamaştıran yelkenliler, denizcilik tarihi boyunca hep ilgi odağı olmuşlardır. Günümüzde teknolojik ve hızlı yaşamdan uzaklaşmak amacıyla yelkenlileri tercih edenlerin sayısı az değildir. Deniz üzerinde bir kuğu gibi süzülen devasa yelkenlilerin genelde varlıklı kişilerin tercihi olduğu söylenir. Bu yelkenlileri incelediğinizde gerçekten haklı olduklarını söyleyebilirsiniz.

7.08.2015Kelebek
Hareketsiz çalışanlarda vertigo riski var

Hareketsiz çalışanlarda vertigo riski var

Kulakta vücut dengesini sağlayan sıvının bozulması ile vertigo hastalığı birçok insanı etkiliyor. Uzmanlar hareketsiz, devamlı bilgisayar başında çalışmanın da vertigoya neden olabileceğini belirtti.

16.06.2015Sağlık
Vertigo Neden Olur

Vertigo Neden Olur?

Emsey Hospital’dan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Suat Turgut vertigo ile ilgili görüşlerini aktarıyor...

Başınız dönüyorsa dikkat

Başınız dönüyorsa dikkat!

Baş dönmesi esnasında, gözlerimizi kapatarak beklemeyi tercih etmek yanlış. Uzmanlar, aksine bu tür baş dönmelerinde gözleri açmak, bir noktaya bakmak ve baş-boyun hareketleri yapmak gerektiğini belirtiyor

20.02.2015Avrupa
Levent Eriş maçta fenalaştı hastaneye kaldırıldı

Levent Eriş maçta fenalaştı hastaneye kaldırıldı

Kayserispor'un 3-1 galip geldiği Adanaspor maçının 40. dakikiasında Adanaspor teknik direktörü Levent Eriş aniden fenalaşınca sahaya giren ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan ilk tetkiklerden sonra Levent Eriş'in beynine giden bir damarının tıkalı olduğu açıklandı.

13.12.2014Futbol
36 saatte Şikago

36 saatte Şikago

Şikago, mevsimlere ayak uydurabilen bir şehir. Sıcak aylarda sonsuz bir güzelliğe kavuşuyor. Kaldırımlar kafelerle doluyor. Nehrin kenarında birçok kişi bisikletiyle geziyor. Sıcaklık düştükçe bu neşeli oyun alanı kültürel bir bölgeye dönüşüyor. Lezzetli yiyecekler, yaratıcı tiyatrolar ve ülkenin en büyük ve güzel canlı müzik performansları bu kültürün önemli parçaları.

21.09.2014Seyahat
Bodrumdan ayrılamıyor

Bodrum'dan ayrılamıyor

AVRUPA'nın en büyük futbol takımlarından Chelsea'nin patronu ve ünlü Rus milyarder Roman Abramoviç, 'Eclipse' adlı yatıyla Bodrum çevresindeki cennet koylarını gezmeye devam ediyor. 4 Eylül'den beri bölgede bulunan Abramoviç, bugün Göltürbükü'ndeki bir beach clup'ı kapattı.

9.09.2014Ege
Rupert Murdoch Türkiyeye geldi

Rupert Murdoch Türkiye'ye geldi

Milyarder işadamı ve yatırımcı Rupert Murdoch, oğlu Lachman Murdoch, gelini Sarah Murdoch ve 3 torunuyla kendisine ait 70 metrelik süper lüks yelkenli yatıyla Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne geldi. Murdoch'ın şirketi Fox, CNN'in sahibi Time Warner'ı satın almak istiyordu. Fakat teklif reddedildi. Murdoch ise haftanın yorgunluğunu Bodrum'da attı.

23.07.2014Ekonomi
Bize ayrılan kağıdın sonuna geldik, Radikal artık dijitalde devam edecek

Bize ayrılan kağıdın sonuna geldik, Radikal artık dijitalde devam edecek

1996’da yayımlanmaya başlayan Radikal, 18 yılın ardından dün son kez kağıda basılı olarak okuyucularıyla buluştu. Gazetede 11 yıl ‘düzeltmen’ olarak çalışan Cengiz Alkan Radikal’in bir dönemini kaleme aldı.

27.06.2014Hayat
İşte sizin için araştırdığımız modaya yön veren 6 film

İşte sizin için araştırdığımız modaya yön veren 6 film!

Moda akımları yıllardır, film kültüründen açıkça etkilendiğini gerek düzenlenen defilelerle, gerek sokaktaki giyim tarzımızla ortaya koymuştur...

28.05.2014Stil
İlerleyen Serebellar Ataksi Sendromu

İlerleyen Serebellar Ataksi Sendromu

En yakın arkadaşlarımdan biri Frederik ataksisi (FA) hastası. İki hayali var: yazar olmak ve Venedik’e gitmek. Birincisini gerçekleştirdik, sıra ikincisine gelmişti. İkimiz de eşit koşullarda olacak; tekerlekli sandalyede Venedik gezisi yapacaktık. O, kitap yazdı; ben, okulu bitirdim. Onların bahçesinde bilmem kaçıncı erik ağacı çiçeğe durdu, biz bir türlü hayalimizi gerçekleştirmedik. Ama hayat kendi planını yaptı ve şimdi de beni Evgin’inki gibi nörodejeneratif bir hastalıkla tehdit ediyor: Spino Cerebellar Ataxia (SCA).

18.04.2014Kelebek
Milk & Sugar rüzgarı 3 yıl sonra esecek

Milk & Sugar rüzgarı 3 yıl sonra esecek

HOUSE, trance ve dance tarzında müzik prodüktörlüğü yapan Alman grup Milk & Sugar 28 Mart Cuma günü İzmir’deki eğlence mekanı Vertigo'da sahne alacak.

26.03.2014Ege
Barcelona Frank Sinatra gibi...

"Barcelona Frank Sinatra gibi..."

İspanyol şarkıcı Manuel Carrasco, yarın oynanacak El Clasico öncesi Real Madrid ve Barcelona takımları hakkında ilginç benzetmelerde bulundu.

22.03.2014Futbol
Vertigoya egzersizle tedavi

Vertigoya egzersizle tedavi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı bünyesinde "vertigo polikliniği" hizmete girdi. Poliklinikte hastalar, egzersiz hareketleriyle tedavi ediliyor.

21.02.2014Kelebek
Modaya ilham veren filmler

Modaya ilham veren filmler!

Moda akımları, yıllardır film kültüründen açıkça etkilendiğini gerek düzenlenen defilelerle, gerek sokaktaki giyim tarzımızla ortaya koymuştur. İşte sizin için araştırdığımız modaya yön veren filmler...

21.02.2014Moda Trendleri
Baş dönmesini ciddiye alın

Baş dönmesini ciddiye alın

Kişinin kendisi veya çevresinin hareket ettiğini düşünmesi hissi olarak tanımlanan vertigo, son yıllarda sık görülen rahatsızlıkların başında geliyor.

11.02.2014Kelebek
Berkay Vertigoda

Berkay Vertigo'da

İZMİRLİ pop şarkıcısı Berkay, Vertigo’da sevenleriyle buluşacak. Tibet Özer ve Serhat Menket’in sahibi olduğu eğlence mekanında Berkay, bu gece şarkılarını seslendirecek.

31.01.2014Ege
Takvim güzelleri

Takvim güzelleri

İZMİR'de, Rönesans Model Ajans'ın kuruluşunun 15. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 2014 takvim çalışması Akif Örük'ün önderliğinde Vertigo Club'da gerçekleştirildi.

6.01.2014Ege
Baş dönmenizin nedeni farklı olabilir

Baş dönmenizin nedeni farklı olabilir

Türk Nöroloji Derneği (TND) Nöro-otoloji Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Neşe Çelebisoy, baş dönmesinin hastalık değil yakınma olduğunu ve çok farklı nedenle ortaya çıktığını belirterek, "Nörolojik açıdan baş dönmesine en sık yol açan hastalık migren. Yıllarca teşhis konulamadan farklı tedaviler verilen hastaların önemli bir bölümünün migren olduğu son 10 yılda fark edildi" dedi.

2.01.2014Kelebek
Filiz’i 6  kez kopardılar

Filiz’i 6 kez kopardılar

FİLİZ Savaş, 24 yıllık devlet memuru. Memuriyetinin son 10 senesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde geçti. Bilimsel Araştırmalar Projeleri Birimi’nde satın alma memuru olarak çalışırken son iki yılı adeta kabusa döndü. Savaş, 2011’den bu yana Çanakkale’nin 4 ilçesine adeta sürgüne gönderildi, 6 defa yeri değişti. Bugüne kadar açtığı davaları kazanıp her defasında görevine geri dönen Filiz Savaş, geçen hafta üniversite rektörlüğünü temsilen Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner hakkında suç duyurusunda bulunup, kamu davası açılmasını talep etti. Aile düzeni ve sağlığının bozulduğunu belirten Savaş, ayrıca tazminat davası da açmaya hazırlanıyor.

16.12.2013Gündem
Bir kadının ‘Savaş’ı

Bir kadının ‘Savaş’ı

FİLİZ Savaş, 24 yıllık devlet memuru. Memuriyetinin son 10 senesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde geçti.

15.12.2013Ege
36 saatte Köln

36 saatte Köln

Almanya’nın en eski kentlerinden Köln, milattan sonra 50 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından milyonlarca gezgini ağırlıyor.

1.12.2013Seyahat
DVD

DVD

16.11.2013Kelebek
Görkemli açılış

Görkemli açılış

İZMİR’in gözde eğlence mekanlarından Vertigo, yeni sezonu muhteşem bir partiyle açtı.

21.10.2013Ege
Eğlence kaldığı yerden

Eğlence kaldığı yerden

İZMİR’in gözde eğlence mekanlarından Vertigo, bu gece sürpriz sanatçı ve görkemli bir partiyle kapılarını açıyor.

5.10.2013Ege
Müzik

Müzik

5.10.2013Kelebek
New York manzarasında sinema keyfi

New York manzarasında sinema keyfi

Brooklyn Köprüsü Parkı'nda gerçekleştirilen açık hava sinema gösteriminde sinemaseverler gökdelenlerin silüetinde film izledi.

23.08.2013Gündem
Müzik

Müzik

10.08.2013Kelebek
Ajda Pekkan korkuttu

Ajda Pekkan korkuttu

Bahar şenlikleri kapsamında verdiği konser sırasında sahnede fenalaşarak hastaneye kaldırılan Ajda Pekkan'dan bugün iyi haber geldi.

25.05.2013Gündem
Ajda Pekkan taburcu oldu

Ajda Pekkan taburcu oldu

Maltepe Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında dün akşam konser verirken rahatsızlanan sanatçı Ajda Pekkan, kaldırıldığı hastaneden taburcu edildi. Ünlü sanatçı, rahatsızlığının tansiyondan zannettiğini ama korkulacak bir durum olmadığını ve insanların bazen teklediğini söyledi.

25.05.2013Kelebek
14 yıl sonra ilk kez konserimi erteliyorum

"14 yıl sonra ilk kez konserimi erteliyorum"

Ebru Gündeş, bu akşam vereceği Kıbrıs konserini iptal etti. Gündeş, haberi yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

18.05.2013Kelebek
Kansere kurban verenlerden misiniz

Kansere kurban verenlerden misiniz?

Kanserden bir yakınını kaybetmeyen insan tanımadım ben bugüne kadar. Bizzat ben kendim de savaştım bu illetle. Önce dedelerimi kurban ettim ona, sonra da babam için dikildim karşısına. Son on yılda kanserden ölen tanıdık ve akrabalarımın sayısını unuttum belki ama yaşattıkları acıyı asla…

16.05.2013Kelebek
Yer ayağımın altından kayıyor

'Yer ayağımın altından kayıyor'

Her taraf dönüyor, yer ayağımın altından kayıyor, bir yana doğru kayıyorum, kafamın içi boşalıyor, gözlerim kararıyor, sabit duramıyorum ve bayılacakmış hissine kapılıyorum diyorsanız dikkat!

10.04.2013Sağlık
Vertigo sebebi olabilir

Vertigo sebebi olabilir

Tıpta baş dönmesi anlamına gelen ‘Vertigo’ çağın rahatsızlığı haline geldi.

9.04.2013Sağlık
Vertigo sebebi olabilir

Vertigo sebebi olabilir

Cep telefonu sinyalinin beyin hücreleri üzerinde depresyon etkisi oluşturduğu, sık ve uzun süreli konuşmaların baş dönmesine (vertigo) yol açtığı bildirildi.

26.03.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Probiyotikler neden önemli?

“Bağışıklık zayıflığı”, yaygın bir sorun. Yazın ortasına geldik, hâlâ nezleyle, sinüzitle, bronşitle uğraşanlar var.

1.07.2015

Neden magnezyum?

Çünkü magnezyum, vücudumuzda 300’den fazla kimyasal reaksiyonda ya başrol oynayan ya da yardımcı oyuncu olan mineral.

10.03.2015

Tramola Yonca

Bu hafta sonu, Vodafone Red ve HTC sponsorluğunda Bodrum’da düzenlenen Famous Cup yelkenli yarışına katıldım.

23.06.2014

Vertigo sorunu

Vertigo, “baş dönmesi”nin tıbbi lisandaki karşılığıdır ve bir “hastalık” değil, bir “belirti”dir. “Vertigo hastası” olunmaz, “vertigo/baş dönmesi” olan biri olunabilir.

12.02.2014

Üzümü ye skoru sorma!

BILIC’in defansa verdiği emek dün heba oldu. Galatasaray derbisi dahil yenilen goller genelde bireysel hatalardandı.

26.10.2013

Sedefe avokado kemik ağrısına yoga

İnci gibi dişlere nasıl mı sahip oluruz? Ya da eklem ağrılarını hafifletmek için ne yapmalıyız? Peki sedef kaşıntılarının yarattığı huzursuzluğa çare nedir? Bu gibi sorunlara karşı ‘doğal çözümler’ için hazırladığım ve dün Hürriyet Pazar’da yayımlanmaya başlayan A’dan Z’ye Sağlık Alfabesi’ne bugün N harfinden devam ediyorum...

28.07.2013

Kansere kurban verenlerden misiniz?

Kanserden bir yakınını kaybetmeyen insan tanımadım ben bugüne kadar. Bizzat ben kendim de savaştım bu illetle. Önce dedelerimi kurban ettim ona, sonra da babam için dikildim karşısına. Son on yılda kanserden ölen tanıdık ve akrabalarımın sayısını unuttum belki ama yaşattıkları acıyı asla…

19.05.2013

Tişört deyip geçme...

Son dönemde dünyada ve Türkiye’de ikon şahsiyetlerin basıldığı tişörtler pek gözde. New York’taki Türk tasarımcı Kevin Tekinel’in ikonik tişörtlerini şimdi Jay Z de Justin Bieber de giyiyor

18.05.2013