MENÜ

Ugandalı Öğrenci

Ugandalı Öğrenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ugandalı Öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Ugandalı Öğrenci haberi bulunmuştur.

Ugandalı Öğrenci Haberleri

Ugandalı Cemilin hikâyesi ağlattı

Ugandalı Cemil'in hikâyesi ağlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Türkiye'de burslu okuyan Ugandalı Cemil'in hikâyesi törene damga vurdu.

11.06.2015Dünya
Başbakan Yardımcısı İşler: Türkiyedeki uluslararası öğrenci sayısı yüzde 75 arttı

Başbakan Yardımcısı İşler: Türkiye'deki uluslararası öğrenci sayısı yüzde 75 arttı

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, son on yıllık dönemde Türkiye'deki uluslararası öğrenci sayısının yüzde 75 oranında arttığını belirterek, "Bu durum Türkiye'nin Kafkasya, Orta Asya, Balkanlar ve Ortadoğu'nun bir eğitim üssü, bir eğitim merkezi olduğunun en somut işareti" dedi.

18.06.2014Eğitim
Kendisini Twitterda engellediği için devlet başkanına dava açtı

Kendisini Twitter'da engellediği için devlet başkanına dava açtı

ABD'de Harvard Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi alan Ugandalı bir öğrenci, Twitter'dan paylaştığı bir mesaj sonrasında Devlet Başkanı Yoweri Museveni'nin hesabı tarafından engellenince konuyu yargıya taşıdı.

29.08.2019Teknoloji
Fatihte Ugandalı üniversite öğrencisine silahlı saldırı

Fatih'te Ugandalı üniversite öğrencisine silahlı saldırı

FATİH'te Uganda vatandaşı olduğu öğrenilen üniversite öğrencisi silahlı saldırıya uğradı. Bacağından vurulan Ugandalı hastaneye kaldırılırken saldırganın olay yerinden kaçması güvenlik kameralarına yansıdı.

31.01.2019Gündem
Afrikalıların yeni ‘huzurlu ada’sı: TÜRKİYE 12 yıl önce futbolcu olma hayaliyle geldi, artık bir tekstil patronu

Afrikalıların yeni ‘huzurlu ada’sı: TÜRKİYE! 12 yıl önce futbolcu olma hayaliyle geldi, artık bir tekstil patronu

Türkiye artan bir biçimde ‘göç’ü konuşuyor. Daha bu hafta Batı basınında ülkemizi terk eden beyaz yakalıların haberleri yer aldı. Kimi Türkler Batı’ya giderken, bu coğrafyaya başta Suriye, diğer Arap ülkeleri, İran ve Afganistan’dan göçmen ve sığınmacılar gelmeye devam ediyor. Tüm bunların arasında öyle bir grup var ki ülkemizi ‘huzurlu bir ada’ olarak görüyor ve sessiz sedasız yurt ediniyorlar: Afrikalılar... İlk geldiklerinde çoğumuz onları ‘Senegalli saatçiler’ olarak tanıdı; sonra kimi suçlarla anıldılar. Ama bugün bütün bu zorlukları aşıp hayata karışıyor, önyargıları yenip Türkiye’nin geleceğinde yer edinmeye çalışıyorlar. İşte onların hikâyesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ugandada büyük bir alan istedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uganda'da büyük bir alan istedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uganda’daki Makerere Üniversitesi'nde düzenlenen fahri doktora töreninde konuştu. Erdoğan, "Uganda'ya 115 iş adamı ile birlikte geldim. Türkiye'de 32 Afrika ülkesinin büyükelçiliği var. 4 bin 500 Afrikalı öğrenci Türkiye'de burslu olarak okuyor. Afrika'nın sesi olmaya devam edeceğiz" dedi.

1.06.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimler sonrası ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimler sonrası ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenecek 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Hükümet kurma çalışmalarına değinen ve "Kimse ben deme hakkına sahip değil" diyen Erdoğan, "Herkes egolarını bir kenara koyup, bir an önce ülkemizde hükümet kurulmalı" ifadelerini kullandı.

12.06.2015Gündem
Uşakta Türkçe rüzgarı estirdi

Uşak'ta Türkçe rüzgarı estirdi

ULUSLARARASI Türkçe Derneği’nce düzenlenen Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatları, Uşak’ta da yoğun ilgi gördü.

9.06.2013Ege
Olimpiyat çocukları Hürriyette

Olimpiyat çocukları Hürriyet'te

Türkçe olimpiyatları için Türkiye'ye gelen çocuklar, bizi, Hürriyet'i de unutmadı.

6.06.2012Gündem
Uganda Türk işadamlarını bekliyor

Uganda Türk işadamlarını bekliyor

Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Kaguta Museveni, TUSKON heyetini makamında ağırlarken “Türk işadamları için Uganda sayısız yatırım fırsatı sunuyor. Ülkeme yatırım için gelin” dedi.

30.04.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları