GeriTeknoloji Kendisini Twitter'da engellediği için devlet başkanına dava açtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kendisini Twitter'da engellediği için devlet başkanına dava açtı

Kendisini Twitter'da engellediği için devlet başkanına dava açtı

ABD'de Harvard Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi alan Ugandalı bir öğrenci, Twitter'dan paylaştığı bir mesaj sonrasında Devlet Başkanı Yoweri Museveni'nin hesabı tarafından engellenince konuyu yargıya taşıdı.

Mesajında Museveni için 'diktatör' diyen Taylor Seguya, kısa bir süre sonra Museveni'nin resmi Twitter hesabı tarafından engellendi.

Twitter'da bir hesap tarafından engellenen kişiler, o hesaptan yapılan paylaşımları göremiyor, söz konusu paylaşımların altına yorumlarını yazamıyor.

Uganda'nın başkenti Kampala'da sulh mahkemesine müracat eden Seguya, Devlet Başkanı Museveni'nin kendisini engellemesini 'kanunlara ve anayasaya aykırı bir davranış' olarak niteledi.

Kendisini Twitterda engellediği için devlet başkanına dava açtı
Yoweri Museveni, 1986'dan bu yana Uganda'nın Devlet Başkanı.

Seguya, Museveni'nin yanı sıra kendisini Twitter'da engelleyen hükümet sözcüsü ve bir emniyet müdürü aleyhinde de davacı oldu.

Seguya şikayet dilekçesinde "Eylemleri beni siyasi zulme karşı beni koruyacak nitelikte değildi. Ayrıca vatandaşlık haklarımı sınırlamaya dönüktü" dedi.

Xiaomi'den renkli ekranlı akıllı bileklik: Mi Band 4Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de satışa sunduğu yeni nesil akıllı bilekliği Mi Band 4'ü yakından inceledik. Daha fazla teknoloji kutusu videoları için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi unutmayın.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle