MENÜ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği

Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Ziraat Odaları Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Ziraat Odaları Birliği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.280 Türkiye Ziraat Odaları Birliği haberi bulunmuştur.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Haberleri

Fındıkta 2019 ürünü rekolte tespit çalışmaları tamamlandı

Fındıkta 2019 ürünü rekolte tespit çalışmaları tamamlandı

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan "Tüm üreticilerimizin yüzünün güleceği, alın terinin hakkını alacağı bir sezon diliyoruz" dedi.

14.07.2019Ekonomi
Doğal afet mağduru çiftçi için borç erteleme talebi

Doğal afet mağduru çiftçi için borç erteleme talebi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar "Bu yıl afet yaşayan çiftçilerin kredi borçlarının faizsiz ertelenmesini sağlayacak kararname çıkarılmalıdır" dedi.

4.07.2019Ekonomi
Sıcaklar fiyatları eritti

Sıcaklar fiyatları eritti

Havaların ısınması ve bazı ürünlerde üretimin artması market raflarına indirim olarak yansıdı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, “Artan hava sıcaklıkları ile birlikte olgunlaşmanın hızlanmasına bağlı olarak hasat edilen ürün miktarındaki artış başta salatalık olmak üzere domates, patlıcan, sivribiber, kabak gibi ürünlerde fiyatların düşmesine neden oldu” dedi.

1.06.2019Gündem
Bayraktar tekrar TZOB Başkanı

Bayraktar tekrar TZOB Başkanı

TZOB'un 27. Genel Kurulunda Şemsi Bayraktar yeniden Genel Başkan seçildi.

20.05.2019Ekonomi
Tarım Şurası Yönetmeliği yayımlandı

Tarım Şurası Yönetmeliği yayımlandı

Tarım Şurası, bitkisel ve hayvansal üretim ile su ürünleri üretiminin geliştirilmesi, gıda üretimi, güvenliği ve güvenirliliğinin temini, tarımsal piyasaların düzenlenmesi, tabiatın korunmasının da aralarında bulunduğu konularda çalışmalar yapacak.

17.05.2019Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar: Ramazan fırsatçıları karşılarında bizi bulur

TZOB Başkanı Bayraktar: Ramazan fırsatçıları karşılarında bizi bulur

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazan ayı yaklaşırken esnafa "Ramazan fırsatçılığı yapılmasın, aksi takdirde karşılarında bizi bulurlar" uyarısı yaptı.

26.04.2019Ekonomi
Hububatta prim başvuruları 30 Nisanda sona eriyor

Hububatta prim başvuruları 30 Nisan'da sona eriyor

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar "Hububat, baklagiller ve dane mısırda 2018 prim başvuru süresi 30 Nisan'da sona eriyor" dedi.

24.04.2019Ekonomi
FİSKOBİRLİK fındık piyasasında regülasyon görevine hazır

FİSKOBİRLİK fındık piyasasında regülasyon görevine hazır

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, "Hem sanayi hem perakende hem üretim hem de alım boyutuyla biz bu konuya çok net bir şekilde hazırız. Bütün üretici kesimleri de aslında bu işi FİSBOBİRLİK'in yapmasını istiyor. Üreticilerimiz bize güveniyor. İnşallah bu güveni boşa çıkarmayız" açıklamasında bulundu.

13.04.2019Ekonomi
Ulusal Fındık Çalıştayı sektör temsilcilerini umutlandırdı

"Ulusal Fındık Çalıştayı" sektör temsilcilerini umutlandırdı

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar "Fındıkta bir türlü çözülemeyen meselelerin bu çalıştayda çözüme kavuşturulacağına inanıyoruz. Çalıştaydan oldukça umutluyuz" dedi.

9.04.2019Ekonomi
TZOB Başkanı uyardı: Başvurular pazartesi sona erecek

TZOB Başkanı uyardı: Başvurular pazartesi sona erecek

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 11 Ekim 2018 tarihinde başlayan organik tarım ve iyi tarım uygulamaları desteği başvurularının Cuma günü, 1 Ekim 2018 tarihinde başlayan yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi desteği başvurularının ise, pazartesi günü sona ereceğini bildirdi.

27.03.2019Ekonomi
TZOBdan çiftçiye destek başvurusu uyarısı

TZOB'dan çiftçiye "destek başvurusu" uyarısı

TZOB Genel Başkanı Bayraktar "Organik tarım ve iyi tarım uygulamaları desteği başvuruları 29 Mart Cuma, yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi desteği başvuruları ise 1 Nisan Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek" dedi.

27.03.2019Ekonomi
Dünya Su Günü nedir Dünya Su Günü ne zaman kutlanır

Dünya Su Günü nedir? Dünya Su Günü ne zaman kutlanır?

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilen ve her yıl kutlanan ‘Dünya Su Günü’ vatandaşlar tarafından son günlerde merak edilmeye başlandı. Su insan yaşamı ve sağlığı için önemli bir yere sahip. Peki ‘Dünya Su Günü Ne Zaman’ kutlanır? İşte Dünya Su Günü’ ne ilişkin bazı bilgiler…

22.03.2019Gündem
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Su tasarrufu yapmak zorundayız

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Su tasarrufu yapmak zorundayız

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Kişi başına düşen yıllık su miktarına göre ülkemiz su azlığı yaşayan ülkeler sınıfındadır. Kuraklığa karşı tedbir almak, su tasarrufu yapmak zorundayız" açıklamasında bulundu.

22.03.2019Ekonomi
Bayraktar: Günde 16-17 saat çalışan kadın çiftçilerimiz, tarımımızın bel kemiğidir

Bayraktar: Günde 16-17 saat çalışan kadın çiftçilerimiz, tarımımızın bel kemiğidir

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çalışan kadınların 4’te 1’inin tarımda olduğunu söyleyerek "Günde 16-17 saat çalışan kadın çiftçilerimiz, tarımımızın bel kemiğidir. Tarımda çalışan 2,2 milyona yakın kadın, ev işlerinin yanı sıra tarımsal üretimin de merkezinde yer almaktadır" dedi.

7.03.2019Ekonomi
Fındık fiyatı zirve yaptı: 14 lirayı…

Fındık fiyatı zirve yaptı: 14 lirayı…

Serbest piyasada işlem gören 50 randımanlı kabuklu fındığın kilogram fiyatı 14 liraya yükseldi.

14.01.2019Ekonomi
Türkiyede tarım öğreniminin 173üncü yıl dönümü

Türkiye'de tarım öğreniminin 173'üncü yıl dönümü

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: "On binlerce ziraat mühendisinin mesleklerini icra edememesi, başka alanlarda çalışması, işsiz olması ülkemiz için bir kayıptır. Bunun planlaması iyi yapılmalı, ihtiyaç kadar ziraat mühendisi yetiştirilmeli ve bunların mesleklerini icra etmesi sağlanmalıdır. Tarımın öneminin tartışılmaz olduğu ülkemizde, ziraat mühendisine yaraşır bir şekilde maaşların belirlenmesi için destek miktarının artırılması gerekmektedir." açıklamalarında bulundu.

9.01.2019Ekonomi
Fındık üreticilerinin gözü destekleme ödemesinde

Fındık üreticilerinin gözü destekleme ödemesinde

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındıkta destekleme ödemelerinin mart ayı içinde üreticilerin hesaplarına yatırılmasını beklediklerini söyledi.

2.01.2019Ekonomi
Başvurularda son gün 31 Aralık

Başvurularda son gün 31 Aralık

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: "Çiftçi kayıt sistemi ve destek başvuruları için tanınan süre, 31 Aralık Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek" açıklamasında bulundu.

23.12.2018Ekonomi
Fındık diyarı Orduda çilek üretimi arttı

Fındık diyarı Ordu'da çilek üretimi arttı

Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, kent genelinde çilek üretiminin geçen yıla oranla yaklaşık 200 ton artarak 900 tona yükseldiğini söyledi.

18.12.2018Ekonomi
Meteorolojik hadiseler çiftçiye anında iletilecek

Meteorolojik hadiseler çiftçiye anında iletilecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve TZOB arasında imzalanan protokolle, çiftçilerin ekili ve dikili alanlarına zarar verebilecek her türlü kuvvetli meteorolojik hadiseyi SMS ile önceden haber alması sağlanacak.

29.11.2018Ekonomi
CHP’yle görüşme haftaya

CHP’yle görüşme haftaya

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gelecek hafta başında bir araya gelerek yerel seçim ittifakını görüşecekler.

23.11.2018Gündem
Fındıkta kış bakımı verim ve kaliteyi artıyor

"Fındıkta kış bakımı verim ve kaliteyi artıyor"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerinden, tekniğine uygun yapıldığında verim ve kaliteyi artıran kış bakımına önem vermelerini istedi.

20.11.2018Ekonomi
Akşener: Sarıkamış’ın tekrarıdır

Akşener: Sarıkamış’ın tekrarıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tunceli’de donarak şehit olan askerlerle ilgili, “Henüz kış gelmemiş, henüz üç metre kar yağmamışken, hem eski İçişleri Bakanı hem de bir tarihçi olarak söylüyorum, Sarıkamış’ın tekrarıdır. İki şehit olarak bakılmaması gerekir. Üstünün örtülmesi, saklanması yanlış yapanların cüretkarlığını, küstahlığını artırıyor” dedi.

1.11.2018Gündem
Orduda narenciye hasadı başladı

Ordu'da narenciye hasadı başladı

Ordu'da fındık üreticilerinin ek gelir elde etmek amacıyla yetiştirdiği narenciye ürünlerinin hasadına başlandı.

1.11.2018Ekonomi
Serbest piyasada fındık yükselişe geçti

Serbest piyasada fındık yükselişe geçti

Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1 Kasım’dan itibaren fındık alımlarına başlayacak olması üreticileri umutlandırırken, serbest piyasadaki fındık fiyatları da 1 TL yükseldi.

31.10.2018Ekonomi
1 kilo fındık 14+2 TL

1 kilo fındık 14+2 TL

Ağustosta hasada başlanan fındıkta fiyat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla belli oldu. Erdoğan, TMO’nun 1 Kasım’dan itibaren fındık alımana başlayacağını belirterek, “Levant kalite fındığın kilogramı 14 TL, Giresun kalite fındığı kilogramı ise 14.5 TL olacak. Kilo başına verilen 2 TL destekle üreticinin eline 16 veya 16.5 TL geçmiş olacak” diye konuştu.

26.10.2018Ekonomi
Bakan Bekir Pakdemirli:  Aydın pilot il oldu

Bakan Bekir Pakdemirli: Aydın pilot il oldu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çifti Kayıt Sisteminde (ÇKS) tarla ve ürün kontrollerinin bire bir yapılması konusunda Aydın'ın pilot il olarak belirlendiğini belirtti.

25.10.2018Ekonomi
Son dakika... Hububatta gübre desteğini yüzde 100 artırıyor

Son dakika... Hububatta gübre desteğini yüzde 100 artırıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Buğday, arpa ve kuru hububatta gübre desteğini yüzde yüz artırıp 4 liradan 8 liraya çıkarıyoruz. Yeni hasatta dünya fiyatlarıyla satın alacağız" dedi.

24.10.2018Ekonomi
Üreticiden 12 liraya alınan fındık işlenip 60 liradan satılıyor

Üreticiden 12 liraya alınan fındık işlenip 60 liradan satılıyor

ORDU'da, üreticiden 12 liraya satın alınan kabuklu fındık, fabrikada kavrulup, işlendikten sonra perakendeciler ve kuruyemişçilerde kilogramı 60 liranın üzerinde satılıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, "Üreticiden alınan fındık ile raftaki fındık arasında büyük fiyat farkı var" dedi.

26.09.2018Haber

Yazar Sonuçları

Gazipaşa tropikal meyvede büyüyor

GAZİPAŞA, havalimanının açılmasıyla gittikçe büyüyor. İlçe nüfusu 50 bini aşmış.

25.04.2019

Peynir cenneti Anadolu

Siz de benim gibi bir peynir severseniz ve peynire gönül verenlerdenseniz, eminim bu yazıyı merakla okuyacaksınız. Meğer bugüne dek öylesine tükettiğimiz peynirin bize söyleyeceği çok sözü varmış.

3.03.2019