EKSTRA
MENÜ

Şemsi Bayraktar

Şemsi Bayraktar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şemsi Bayraktar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.030 Şemsi Bayraktar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Şemsi Bayraktar Haberleri

Üreticiden markete fiyat farkı 3.5 kat

Üreticiden markete fiyat farkı 3.5 kat

Türkİye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, eylül ayında üretici ile market arasındaki fiyat farkının 3.5 kata ulaştığını bildirdi.

2.10.2021Ekonomi
Rekolte oyunuyla fiyatı ayarlıyorlar

'Rekolte oyunuyla fiyatı ayarlıyorlar'

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık üreticisinin mağduriyetine zemin oluşturan diğer kurum ve kuruluşların rekolte açıklamalarına asla müsaade edilmemesini isteyerek, “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) hızlı ve fazla alım yapmalı, alım merkezlerini artırmalı, çiftçimize ödemeleri peşin yapmaya gayret göstermeli” ifadesini kullandı.

27.09.2021Ekonomi
‘Markette arttı üreticiye yansımadı’

‘Markette arttı üreticiye yansımadı’

Tavuk eti fiyatlarının marketlerde arttığını ancak bu artışın üreticiye yansımadığını belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, üreticilerin istedikleri gelirleri elde edemediklerini vurguladı. Bayraktar, “Üreticinin tavuk başına alacağı ücret sürdürülebilir seviyeye getirilmelidir. Üretici fiyatları, şeffaf bir şekilde üreticiye sürdürülebilir hale gelmeli” dedi.

21.09.2021Ekonomi
Balıkçılıkta av sezonu başlıyor

Balıkçılıkta av sezonu başlıyor

1 Eylül’de başlayacak av sezonuna ilişkin Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yazılı bir açıklama yaptı.

31.08.2021Ekonomi
Balıkçılıkta av sezonu ne zaman başlıyor İşte belirlenen tarihler

Balıkçılıkta av sezonu ne zaman başlıyor? İşte belirlenen tarihler

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, su ürünleri üretiminin sürdürülebilirliği için avcıların kurallara uyması gerektiğini belirterek "Su ürünleri avcılığında yer, zaman, tür, boy ve avlanma mesafesi gibi yasaklar büyük önem taşımaktadır" dedi.

30.08.2021Gündem
Balık avı yasağı ne zaman kalkıyor İşte tarih bilgisi

Balık avı yasağı ne zaman kalkıyor? İşte tarih bilgisi

Balıkçılıkta av sezonu kısa süre sonra başlayacak. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, su ürünleri üretiminin sürdürülebilirliği için avcıların kurallara uyması gerektiğini belirterek "Su ürünleri avcılığında yer, zaman, tür, boy ve avlanma mesafesi gibi yasaklar büyük önem taşımaktadır" dedi. Peki, balık avı yasağı ne zaman kalkıyor?

30.08.2021Gündem
Balıkçılıkta av sezonu başlıyor TZOB Genel Başkanı Bayraktardan önemli uyarılar

Balıkçılıkta av sezonu başlıyor! TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan önemli uyarılar

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sürdürülebilir su ürünleri üretimi için gerekli stratejilerle kısa, orta, uzun vadeli eylem planları ve hedefler belirlenmesi gerektiğini belirterek, "Kaynakların verimli kullanılabilmesi için su ürünleri eğitim merkezleri kurulmalı, yetiştiricilik, avcılık ve Ar-Ge çalışmaları daha fazla desteklenmeli, sektörde örgütlenme yapısı mutlaka güçlendirilmelidir." ifadesini kullandı.

30.08.2021Ekonomi
TZOB’tan çiftçiler için yardım kampanyası

TZOB’tan çiftçiler için yardım kampanyası

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), orman yangınlarında zarar gören çiftçilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve yanan alanların ağaçlandırılması için ziraat odalarının da katılımıyla yardım kampanyası başlattı.

10.08.2021Ekonomi
Kurbanlık fiyatları belli oldu Büyük 6 bin, küçükbaş 1300 liradan başlıyor

Kurbanlık fiyatları belli oldu! Büyük 6 bin, küçükbaş 1300 liradan başlıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlık fiyatlarının illere ve canlı ağırlığa göre farklılık göstermekle birlikte, büyükbaşta 6 bin lira ile 35 bin lira, küçükbaşta ise 1300 lira ile 5 bin lira arasında değişeceğini, canlı ağırlıklı fiyatının da kilogram başına büyükbaşta 24-35 lira, küçükbaşta 24-40 lira olacağını bildirdi.

11.07.2021Ekonomi
2021 Kurbanlık fiyatları ne kadar İşte büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

2021 Kurbanlık fiyatları ne kadar? İşte büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

2021 Kurbanlık fiyatları, Kurban Bayramı'na günler kala belli oldu. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlık fiyatlarını açıkladı. Bayraktar, "Hayvan başına büyükbaşta 6 bin 500 ile 35 bin lira, küçükbaşta ise 1300 lira ile 5 bin lira arasında değişiyor. Canlı ağırlık fiyatı da kilogram başına büyükbaş hayvanlarda 24-35 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 24-40 lira arasında." dedi.

10.07.2021Gündem
Ziraat Odaları Birliği ortalama kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Ziraat Odaları Birliği ortalama kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Bu yıl ülkemizde ortalama kurban fiyatları, hayvan başına büyükbaşta 6 bin 500 ile 35 bin lira, küçükbaşta ise 1300 lira ile 5 bin lira arasında değişiyor. Canlı ağırlık fiyatı da kilogram başına büyükbaş hayvanlarda 24-35 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 24-40 lira arasındadır" dedi.

10.07.2021Ekonomi
Kapıdaki tehlike: Kuraklık ve gıda krizi

Kapıdaki tehlike: Kuraklık ve gıda krizi

Nisanda tarımsal kuraklık yaşayan 22 ilin sayısı haziranın ilk haftasında 52’ye çıktı. Hububat ve baklagiller çok etkilendi. Kuruyan göl ve nehirler de cabası. Kıtlık yaşanmaması için “Üreticiler desteklenmeli ve üzerinde üretim yapılmayan bir karış toprak kalmamalı”.

Önemli uyarı 30 Haziranda sona eriyor

Önemli uyarı! 30 Haziran'da sona eriyor

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar çifti kayıt sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada "Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvurular 30 Haziran'da sona eriyor" dedi.

19.06.2021Ekonomi
‘Toprak en değerli varlığımız’

‘Toprak en değerli varlığımız’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Toprak en değerli varlığımız, üzerinde üretim yaparak geçimimizi sağladığımız ekmek teknemizdir. Gelecek nesillerden ödünç aldığımız topraklarımız, gıda güvenliğimizin teminatıdır. Topraklarımızı koruyamazsak miras olarak çocuklarımıza açlık bırakırız” dedi. Bayraktar, Toprak Bayramı’nın 76’ncı yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde toprağın ve üretimin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını bildirdi.

14.06.2021Ekonomi
‘Kuraklığa karşı üreticiye destek verilmeli’

‘Kuraklığa karşı üreticiye destek verilmeli’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı açıklamada, ‘Mayıs Ayına İlişkin Kuraklık Raporu’nu değerlendirdi.

31.05.2021Ekonomi
Kuraklıktan etkilenen il sayısı 41’e çıktı

Kuraklıktan etkilenen il sayısı 41’e çıktı

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı kuraklık raporunu açıkladı. Mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını ifade eden Bayraktar, "Kuraklıktan zarar gören çiftçilere dekar başına 200 lira hibe verilmeli" dedi.

30.05.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Soylu: AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti

Son dakika... Bakan Soylu: AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Başkanlığı konferans salonunda 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında düzenlenecek TOBB, TZOB ve TİSK ile iş birliği protokolü imza törenine katıldı. Bakan Soylu, ''Çok güzel bir AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti. Bir noktaya geldik. Telefonunuza uygulamayı indirdiğinizde enkaz altında kaldığınızda oradaki vatandaşımızı bulma kabiliyetinde olacak, 112'yi arama kabiliyetinde olacak. ''

25.03.2021Gündem
Su israfına karşı... 3-7-10 formülü

Su israfına karşı... 3-7-10 formülü

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, su israfını önlemek için 3-7-10 kuralını önerdi: “Musluğu açıp 3 saniye ellerimizi ıslatıp kapatacağız. Ellerimizi sabunladıktan sonra musluğu tekrar açıp 7 saniye durulayacağız. Musluğun 10 saniye açık kalmasıyla yüzde 50 su tasarrufu elde edebiliriz.”

22.03.2021Gündem
Şubatta en fazla sivribiberin fiyatı arttı

Şubatta en fazla sivribiberin fiyatı arttı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, şubat ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 25 ile patateste, en fazla fiyat artışının ise yüzde 29.31 ile sivribiberde olduğunu bildirdi.

2.03.2021Ekonomi
Patates ve soğanda pazarlama şart

Patates ve soğanda pazarlama şart

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, patates ve soğanda pazarlama sorunlarına ve gübre fiyatlarının düşürülmesine ilişkin açıklama yaptı.

18.02.2021Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor Bugün netleşecek... Destek paketinde 3 seçenek masada

Milyonları ilgilendiriyor! Bugün netleşecek... Destek paketinde 3 seçenek masada

Esnaf ve KOBİ’ler için kira yardımı, düşük faizli kredi ve borç yapılandırması gibi destekler gündemde. 5 parti bu konuda ortak hareket ediyor. Tarım kredi kooperatiflerine borçlarını ödeyemediği için icra takibi, haciz işlemleriyle karşı karşıya kalan çiftçilerin yaklaşık 5 milyar liralık borcu da destek paketine alınabilir. Karar bugünkü Bakanlar Kurulu’nda netleşecek.

14.12.2020Ekonomi
Denizlerde av sezonu başladı, balıkçılar denize açıldı

Denizlerde av sezonu başladı, balıkçılar denize açıldı

Denizlerde av yasağının bitmesi ile beraber hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar tekneleri ile gece yarısından itibaren sulara açıldı.

1.09.2020Ekonomi
Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları ne kadar

Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları ne kadar?

Kurbanlık fiyatları, 2020 yılının güncel fiyat listesi ile bayrama çok az bir süre kala araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından açıklanan kilogram fiyatlarına göre ortalama olarak belirlenen kurbanlık fiyatları, illere göre de değişiklik gösterecek. Peki, kurbanlık fiyatları koç, koyun ve dana için ne kadar? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin kurbanlık fiyatları hakkında detaylı bilgiler

23.07.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli, TZOB üyeleriyle görüştü

Bakan Pakdemirli, TZOB üyeleriyle görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sütte kaliteyi artırmayı hedefleyen mevzuat düzenlemesini yaparak, yağ ve protein değerleri açısından kaliteli sütü ayrı fiyatlamaya başlayacaklarını belirterek, "Kaliteli süt üretiminin teşvik edilmesi için 2020 yılında öncelikle pilot olarak belirlediğimiz Aksaray, Burdur ve Çanakkale illerimizi, 2 yıl sonra ise tüm illerimizi 'sınıflandırılan çiğ süt desteklemesi' kapsamına alarak, sütümüzün kalitesine göre ilave destek primi ödeyeceğiz." dedi.

16.07.2020Ekonomi
TZOBdan israfla mücadelede yeni adım

TZOB'dan israfla mücadelede yeni adım

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, birlik olarak üretim aşamasındaki israfı en aza indirmek için eğitim çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.

1.06.2020Ekonomi
Üretim paketi talebi

Üretim paketi talebi

Salgın döneminde önemi bir kez daha anlaşılan tarım sektörü normalleşme sürecinde daha iyi bir üretim için tarıma özel destek paketi oluşturulması gerektiğini belirtiyor. Genç çiftçilerin ve çiftçilikle aile olarak uğraşan kesimlerin özel olarak desteklenmesi gerektiğini ifade eden sektör temsilcileri tarımda markalaşmanın şart olduğunu söylüyor.

18.05.2020Ekonomi
Ramazanda sağlıklı gıda arzı için uyarı

Ramazanda sağlıklı gıda arzı için uyarı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazanın bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde idrak edileceğini belirterek, "Bu dönemde gıda arzında sıkıntı yaşanmaması için çiftçilerimizi desteklemek, üretime devam etmelerini sağlamak zorundayız." ifadelerini kullandı.

20.04.2020Ekonomi
‘Türkiye ürettiği sürece güçlü olur’

‘Türkiye ürettiği sürece güçlü olur’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs salgınının ardından gündeme gelen tarımda üretim ve gıda sorununa dikkati çekerek, gıda konusunda Türkiye’nin kendisine yeni ve tutarlı yol haritası çizmesi gerektiğini söyledi.

19.04.2020Gündem
TZOBdan çiftçiler için Kovid-19 çağrısı

TZOB'dan çiftçiler için Kovid-19 çağrısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele edilen dönemde üretimin aksamaması için çiftçilerin sağlığının güvence altına alınması gerektiğini bildirdi.

30.03.2020Ekonomi
Ekonomi dünyası tek ses

Ekonomi dünyası tek ses

Türkiye’nin farklı illerinde farklı iş alanlarını temsil eden 30 sivil toplum kuruluşu İdlib için bir araya geldi ve açıklama yaptı. Her kritik dönemde milletin ve devletin yanında durduklarını söyleyen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bugün her zaman-kinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz” dedi.

3.03.2020Ekonomi
Kuru soğan ve patateste hem üretim hem ticaret arttı

Kuru soğan ve patateste hem üretim hem ticaret arttı

İhracatı ön izne bağlanan patates ve kuru soğanda üretim son 5 yılın en yüksek rakamına ulaşırken, ihracat ve ithalatta da bir önceki yıla göre artış oldu.

9.01.2020Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar: Dünyada domates üretiminde üçüncü sıradayız

TZOB Başkanı Bayraktar: Dünyada domates üretiminde üçüncü sıradayız

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'nin domates üretiminde dünyada üçüncü sırada yer aldığını söyledi.

7.12.2019Ekonomi
TZOBdan gıda fiyatları değerlendirmesi

TZOB'dan gıda fiyatları değerlendirmesi

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar "Üretici ve market arasındaki fiyat farkı, kasımda kuru incirde yüzde 361,28'i, kuru kayısıda yüzde 348,83'ü, havuçta yüzde 296,33'ü, mandalinada 268,75'i, sütte 268,45'i, nohutta 256,92'yi buldu" dedi.

2.12.2019Ekonomi
Çeltik üretiminde yüzde 3,7 artış bekleniyor

Çeltik üretiminde yüzde 3,7 artış bekleniyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Bu yıl çeltik üretiminin geçen yıla göre yüzde 3,7 artışla 975 bin tona ulaşacağı tahmin edilmektedir. Geçen yıl da üretimde yüzde 4,4’lük bir artış vardı. Bu seviyede çeltik üretimi ülkemizde hiç görülmedi." dedi.

23.09.2019Ekonomi
Kurban Bayramı’nın 1. Günü ayın kaçında Arefe ne zaman

Kurban Bayramı’nın 1. Günü ayın kaçında? Arefe ne zaman?

Kurban Bayramı için sayılı gün kaldı, kimileri tatil planını yaparken kimileri ise kurban ibadet için kolları sıvadı. Kurban Bayramı’nın bu yıl hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle tatil daha kısa sürecek. Peki, Kurban Bayramı’nın 1. Günü ayın kaçında? Arefe ne zaman?

6.08.2019Gündem
Kurbanlığa 11.8 milyar TL

Kurbanlığa 11.8 milyar TL

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlık fiyatları ile ilgili açıklama yaptı.

3.08.2019Ekonomi
Kurbanlık fiyatları belli oldu mu Kurbanlık fiyatları ne kadar olacak

Kurbanlık fiyatları belli oldu mu? Kurbanlık fiyatları ne kadar olacak?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, hazırlıklarını tamamlayan vatandaşlar kurbanlık fiyatlarına yönelik bilgileri araştırmaya başladı. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların pazarda ne kadardan alıcı bulduğunu öğrenmek isteyenler, internet üzerinden, konuyla ilgili yapılan resmi açıklamaları öğrenmek istiyor. Peki, Kurbanlık fiyatları belli oldu mu? Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? İşte, konuya ilişkin tüm detaylar...

2.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

‘Atatürk Türk demektir’

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Zorlu, dün kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı “haklı ve kutlu bir mücadelenin geri dönülmez bir zaferle taçlandığını gün” olarak nitelendirdi ve “Şüphesiz bu zaferin mimarı ve başkomutanı her geçen vakit önemini ve değerini daha iyi kavradığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Birileri görmek istemese de, tarihi çarpıtsa da gerçek budur. Atatürk Türk demektir. Bilimin önderliğine inançtır.

31.08.2021

Çiftçi borçları ‘yayılmalı’

TZO Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar diyor ki: “Hükümetimizden beklentimiz, acil olarak çiftçimizin bankalara ve tarım kredi kooperatiflerine ödeyemediği için takibe düşen borçların faizsiz olarak uzun vadeye yayılması ve üreticilerimizin rahatlatılmasıdır.”

28.01.2021

Tarım sigortasında fiyat tartışması

Salgın, tarımın stratejik öneme sahip olduğunu bir kere daha gösterdi. Diğer taraftan yaşanan doğal afetler nedeniyle tarım ciddi risk altında. Salgın devam ediyor, afetlerin sıklığı da artacak.

25.01.2021

‘Antalyalı parti’ hikâyesinin ardındaki gerçekler CHP aşındırılıyor...

Dün iki cümle bahsettiğimiz, adını vermediğimiz‚ ‘Antalya kökenli parti’ hikâyesi bir anda ortalığa düştü. ‘Heyecan’ ötesinde ‘kızgınlık’ da yarattı. İttifakın lokomotifi CHP, nereye gidiyor, ne yapıyor soruları öne çıkmaya başladı.

16.10.2020

‘İnebolu’suz olmaz

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın salgın nedeniyle ‘sönük’ geçmesini istemeyen CHP, vatandaşlar için internetten takip edilebilecek olan ‘Yüzyılın Rotası’ adını verdiği sanal ‘Bandırma Vapuru’ projesi geliştirdi.

14.05.2020

45 yıllık bir öykü: Akkuyu

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) en önemli toplantılarından birisini Mersin Mezitli’de gerçekleştirdi. Toplantının ana teması ‘Nükleer Tehlikeye Karşı Mersin Buluşması’ idi. Geçen pazar günkü toplantının katılımcıları arasında sadece aktivistler değil, nükleer fizikçiler de vardı.

16.10.2019