MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.320 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

“Minibüsçünün otobüs vergisi sorunu 2019’da bitecek”

“Minibüsçünün otobüs vergisi sorunu 2019’da bitecek”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Fevzi Apaydın, “Minibüslerden otobüs vergisi alınması işlemi 2018 yılında son kez uygulanacak. 2019’dan itibaren sorun çözülmüş olacak” dedi.

14.01.2018Ekonomi
“Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı”

“Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı”

Taksit sınırlamalarının vatandaşları faizli kredilere yönlendirdiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,“Cep telefonu başta olmak üzere elektronik eşyalardaki kredi kartına taksit sınırlaması, bu ürünlere olan talebi azaltmıyor. Talep artarak devam ederken vatandaş çözümü banka kredisi kullanmakta buluyor. Sonuçta esnafın işleri azalırken taksit sınırlaması bankaların işine yarıyor” dedi.

14.01.2018Ekonomi
Kredi ve desteklerde esnaf ayrımı yapılmamalı

"Kredi ve desteklerde esnaf ayrımı yapılmamalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kahveciler, kıraathaneciler, çay ocağı ve internet kafe işletmecileri, KOSGEB kredilerinden faydalanamıyor. Esnaf ayrımı yapılmasını kesinlikle istemiyoruz." ifadesini kullandı.

11.01.2018Ekonomi
Kermes denetimleri artmalı

"Kermes denetimleri artmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kermes denetimlerinin artırılmasını istedi.

8.01.2018Ekonomi
Esnafın kayıt ücreti ve yıllık aidat ücreti ne kadar oldu

Esnafın kayıt ücreti ve yıllık aidat ücreti ne kadar oldu?

Esnaf ve sanatkarların geçen yıl için belirlenen kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesi değişmedi.

4.01.2018Ekonomi
Arabulucular sayesinde sorunlar kısa sürede çözülecek

'Arabulucular sayesinde sorunlar kısa sürede çözülecek'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, arabuluculuk uygulamasına ilişkin, "Arabulucular sayesinde sorunlar hem daha kısa sürede hem de mahkeme masraflarına gerek kalmadan daha az maliyetle çözülebilecek." ifadesini kullandı.

1.01.2018Ekonomi
TESKten sahte tekel ürünlerine denetim çağrısı

TESK'ten sahte tekel ürünlerine denetim çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşı öncesi sahte tekel ürünlerinin satışının engellenmesi gerektiğini bildirdi.

20.12.2017Ekonomi
TESKten aktar çağrısı

TESK'ten "aktar" çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı meslek kuruluşları ve firmaların baskılarıyla birçok bitkisel ürünün aktarlarda satışının yasaklanarak belli yerlerde satılmasının istendiğini belirterek, "Bırakın aktarlığı aktarlar yapsın." ifadesini kullandı.

19.12.2017Ekonomi
TESK Başkanı  Palandökenden kritik ruhsat açıklaması

TESK Başkanı Palandöken'den kritik 'ruhsat' açıklaması

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın ürün bazında ruhsat alma imkanının olmadığını belirterek, "Esnaf, dükkanı kiralarken işletme ruhsatını dikkate alıyor. Dükkanın açılış ve kapanış saatlerinde de işletme ruhsatına göre hareket edilmeli." ifadesini kullandı.

17.12.2017Ekonomi
Turizmi 12 ay canlı tutmalıyız

"Turizmi 12 ay canlı tutmalıyız"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizmin mevsimsellikten kurtarılması gerektiğini belirterek, "12 ay turizm imkanı veren sağlık ve termal turizm yatırımları artırılmalı." ifadesini kullandı.

12.12.2017Ekonomi
İş dünyasından Kudüs için ortak kınama

İş dünyasından Kudüs için ortak kınama

TÜRKİYE-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadını oluşturan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş), Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Türkiye Kamu-Sen tarafından düzenlenen toplantıda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ün statüsüne yönelik aldığı karar, Kudüs’ün tarihi statüsüne aykırı, sorumsuzca atılmış, yanlış bir adımdır” dedi.

9.12.2017Ekonomi
AVMye gidenler dikkat Servislerle ilgili çok önemli açıklama

AVM'ye gidenler dikkat! Servislerle ilgili çok önemli açıklama!

TESK Genel Başkanı Palandöken: "AVM, süpermarket ve sosyete pazarlarının müşteri çekmek için kullandığı ücretsiz servis hizmetleri dolmuş, halk otobüsü ve taksici esnafına büyük zarar veriyor. Kaçak olarak faaliyet gösteren bu servisler, acilen kaldırılmalı" açıklamasında bulundu.

9.12.2017Ekonomi
TESKten yılbaşı alışverişi uyarısı

TESK'ten yılbaşı alışverişi uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşı kutlamalarının yaklaşmasıyla piyasaya kalitesiz ve sahte ürünler sürülmeye çalışıldığını belirterek, "Vatandaşlarımız yeni yıl için hediye paketi hazırlarken satın aldıkları ürünlere dikkat etmeli." uyarısında bulundu.

4.12.2017Ekonomi
Ahilik Fonu kesintileri 1 yıl ertelensin

'Ahilik Fonu kesintileri 1 yıl ertelensin'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Esnaf Ahilik Sandığı prim kesintilerinin 1 yıl ertelenmesi gerektiğini belirterek, "Her ay yatırılması gereken SGK prim borcunu bile ödemekte güçlük çeken esnafımıza Ahilik Fonu kesintilerinde 1 yıl erteleme kolaylığı sağlanmalı." ifadelerini kullandı.

28.11.2017Ekonomi
TESKten yılbaşı kampanyaları uyarısı

TESK'ten "yılbaşı kampanyaları" uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşları yılbaşı kampanyalarının cazibesine kapılmamaları konusunda uyararak, "Bilinçli tüketici zaten indirimin ne kadar olduğunu bilir, alışverişin büyüsüne kapılıp zarara uğramaz." ifadesini kullandı.

27.11.2017Ekonomi
TESKten esnafa faizsiz kredi talebi

TESK'ten esnafa "faizsiz kredi" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf veresiye defterleriyle vatandaşa faizsiz ve icrasız bir ödeme imkanı sunarken devletimiz de zor gününde esnafımıza faizsiz kredi imkanı vermeli." ifadesini kullandı.

22.11.2017Ekonomi
Sınavı geçen belgesini alarak nitelikli bir manikürcü olacak

"Sınavı geçen belgesini alarak nitelikli bir manikürcü olacak" 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, manikürcü ve pedikürcü olmak için artık sınav ve belgelendirmenin zorunlu olduğunu belirterek, "Hijyen, iş sağlığı, müşteri ilişkileri gibi konularda sınavı geçen belgesini alarak nitelikli bir manikürcü olacak." ifadesini kullandı.

15.11.2017Ekonomi
Her bir ana caddede bir katlı otopark olmalı

'Her bir ana caddede bir katlı otopark olmalı'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, büyükşehirlerde otopark yetersizliğinin büyük sorun olduğunu belirterek, "İş yerlerinin yoğun olduğu her ana caddede en az bir katlı otoparkın bulunması zorunlu olmalı." ifadelerini kullandı.

12.11.2017Ekonomi
Köye dönüş teşvik edilsin

"Köye dönüş teşvik edilsin"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşların yeniden köylerine dönerek çiftçilik yapabilmeleri için teşvik edilmeleri gerektiğini belirterek, "Köye dönüş için mevcut projelerde uygulanan yaş sınırı kaldırılmalı." ifadesini kullandı.

8.11.2017Ekonomi
Esnaf sayısı 31 bin 442 arttı

Esnaf sayısı 31 bin 442 arttı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf sayısının ekimde geçen yılın aynı ayına göre 31 bin 442 kişi arttığını belirterek, "En sevindirici artış kadın esnaf sayısının bir ayda bin 622, bir yılda 14 bin 471 artarak 264 bin 390'a çıkması." ifadesini kullandı.

7.11.2017Ekonomi
TESKten besiciye destek talebi

TESK'ten besiciye destek talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ucuz et için ithalatı ve iki zincir markette satışı yerine besicilerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

6.11.2017Ekonomi
Karekod uygulaması karşılıksız çek sayısını düşürdü

"Karekod" uygulaması karşılıksız çek sayısını düşürdü

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Çeklere olan güven arttı. Karşılıksız çek sayısının azalmasında çeklerde karekod uygulaması etkili oldu" açıklamasında bulundu.

4.11.2017Ekonomi
Ucuz et satılmaya başladı

Ucuz et satılmaya başladı

BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç, "Et satış fiyatlarını ucuzlatma projesi kapsamında yapılan satışlardan BİM hiçbir kar elde etmeyecektir" dedi. Aykaç, Et ve Süt Kurumu ile 1 Kasım'da yapılan sözleşme gereğince, kurumdan tedarik edilen karkas etlerin tedarikçi firmalar tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek 500 gramlık MAP ambalajlarda hazırlandığını ve bugün itibarıyla yurt genelindeki tüm mağazalarda satışına başlandığını bildirdi.

3.11.2017Ekonomi
Ucuz ette yeni gelişme...

Ucuz ette yeni gelişme...

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Et ve Süt Kurumunun (ESK) uygun fiyatlı etlerinin sadece 2 market zinciri tarafından satılacak olmasına ilişkin, 'Talebimiz, ülke genelinde faaliyet gösteren 26 bin kasap iş yerine de bu imkanın tanınmasıdır' ifadesini kullandı.

3.11.2017Ekonomi
“Zam yapmayın demekten usandık”

“Zam yapmayın demekten usandık”

Benzin ve motorine bu geceden geçerli olmak üzere yapılan büyük zammı eleştiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Biz zam yapmayın demekten usandık, onlar zam yapmaktan usanmadı.Özellikle motorine yapılan 17 kuruşluk zam, esnafa ve çiftçiye büyük bir darbe olur” dedi.

30.10.2017Ekonomi
TESK’ten pozitif ayrımcılık talebi

TESK’ten pozitif ayrımcılık talebi

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, sicil kayıtlarına göre son üç yılda kadın esnaf ve sanatkar sayısında yaklaşık 48 bin artış görüldüğünü belirterek, "Kadınların iş hayatında daha aktif olarak yer almaları için pozitif ayrımcılık yapılmalı" ifadesini kullandı.

29.10.2017Ekonomi
Staj sigortası mağdurlarının talebi Meclis gündeminde

Staj sigortası mağdurlarının talebi Meclis gündeminde

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, staj mağdurlarının taleplerini gündeme getirerek, bütçe görüşmeleri öncesi staj mağduriyetine son verilmesi için Meclis'teki tüm partilere çağrıda bulundu.

25.10.2017Ekonomi
‘Ertelenen SGK prim ödemesi seneye başlasın’

‘Ertelenen SGK prim ödemesi seneye başlasın’

2016 yılının Aralık ayı ile 2017 yılının Ocak ve Şubat aylarında ödenmesi gereken SGK Primlerinin ödemelerinin 9 ay ertelendiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu primler, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ödenecek. Esnaf hem içinde bulunduğu ayın primini hem de geçmiş dönemden ertelenen primleri aynı anda ödemek zoruinda kalacak. Bir de yapılandırmadan gelen borç taksitlerinin ödemesi eklenince yılın son üç ayı esnafın mali yükü 3 katına çıkacak” dedi.

17.10.2017Ekonomi
ESYEM projesiyle esnaf işinde uzman olacak

"ESYEM projesiyle esnaf işinde uzman olacak"

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz ve eylülde yetkilendirme sözleşmesini imzaladığımız ESYEM projemizle mesleki yeterlilik sınavları düzenleyip başarılı olanlara belgelendirme yapacağız" açıklamasında bulundu.

15.10.2017Ekonomi
Bakkal sayısı 10 yılda 240 binden 165 bine geriledi

Bakkal sayısı 10 yılda 240 binden 165 bine geriledi

Zincir marketlerin büyük bir hızla çoğalmaya devam ettiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bakkal ve büfe sayısı son 10 yılda yüzde 31 azalarak 240 binden 165 bine düşerken, sadece son bir yılda zincir market sayısı yüzde 13 artarak 28 bine ulaştı” dedi.

12.10.2017Ekonomi
TESK ve SGKdan kayıtlı istihdama destek projesi

TESK ve SGK'dan kayıtlı istihdama destek projesi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK-SGK işbirliğiyle hayata geçirilen kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik projenin 10 Ekim'de Bursa'da başlayacağını ve 15 ilde sosyal güvenlik hakkında bilinçlendirme konferansları düzenleyeceklerini bildirdi.

11.10.2017Ekonomi
Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınması

Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınması

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Esnaf ve sanatkarlar camiası olarak samimi bir diplomatik süreçle sorunun kısa sürede aşılacağına inancımız tam"

9.10.2017Ekonomi
Kadın esnaf ve sanatkar sayısı 14 bin arttı

Kadın esnaf ve sanatkar sayısı 14 bin arttı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de kadın esnaf ve sanatkar sayısının geçen yıl eylülden bu yana 14 bin 437 arttığını belirterek, "Türkiye'de kadın esnaf ve sanatkar sayısının her geçen gün artacağı inancındayız." ifadesini kullandı.

8.10.2017Ekonomi
Trafik kazalarının yüzde 60ı cep telefonu kaynaklı

"Trafik kazalarının yüzde 60'ı cep telefonu kaynaklı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Almanya, Avusturya ve İsviçre'de yapılan araştırmalarda, son 3 yılda trafik kazalarının yüzde 60'ının cep telefonu kullanımı nedeniyle meydana geldiğinin tespit edildiğini belirtti.

1.10.2017Teknoloji
STK’lardan ortak tavır: Endişe verici

STK’lardan ortak tavır: Endişe verici

TÜRKİYE-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadında yer alan 8 sivil toplum örgütü, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) referandum tartışmalarına karşı ortak açıklama yaptı.

23.09.2017Ekonomi
Bir devir kapanıyor Artık parayla satılacak...

Bir devir kapanıyor! Artık parayla satılacak...

Doğada çözülmesi yıllar süren naylon poşetin kullanımının azaltılması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Naylon poşet hem sağlığımızı hem de ekosistemi olumsuz yönde tehdit ediyor. Ülkemizde ortalama veriler ile bir aylık naylon poşet tüketimi 250 bin ton civarında. Hem vatandaş kendi sağlığı için hem de ilgili bakanlıklar çevre kirliliğine karşı naylon poşet kullanımı konusunda tedbir almalıdır" dedi.

16.09.2017Ekonomi
Palandöken: İşi bozulan esnafa bir darbe de bankadan

Palandöken: İşi bozulan esnafa bir darbe de bankadan

POS cihazı kullanan esnaf ve sanatkârlara bankaların belirli bir hasılat hedefi verdiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankaların verdiği hasılat hedefini tutturamayan esnaf, ‘Üye İşyeri Verimsizlik Ücreti’ adı altında bankalara bir nevi ceza ödüyor. Dolayısıyla işi iyi gitmeyen esnafa bir darbe de banka vuruyor. Bu da ahlaki değil” dedi.

13.09.2017Ekonomi