MENÜ

Sütaş

Sütaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sütaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 729 Sütaş haberi bulunmuştur.

Sütaş 1975 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinin Uluabat köyünde kuruldu. Kurulduğu tarihteki günlük süt işleme kapasitesi 5 ton olan Sütaş, bugün Karacabey tesislerinde 1.200 ton, Aksaray tesislerinde 1.400 ton olmak üzere günlük toplam 2.600 ton süt işleme kapasitesine sahiptir.

Sütaş Haberleri

Şampiyonlukla veda etti

Şampiyonlukla veda etti

2017 yılında Türkiye’nin gelir vergisi rekortmeni el değiştirdi ve haziran ayında kaybettiğimiz Şarık Tara’ya geçti. kurumlar vergisi rekortmeni ise Merkez Bankası. Gelir vergisi rekortmenlerinde en dikkat çeken isim ise uluslararası dev markaların Türkiye avukatlığını yapan Gönenç Gürkaynak oldu.

2.11.2018Ekonomi
FAO ödülü: Sıfır Atık Sıfır Açlık

FAO ödülü: Sıfır Atık Sıfır Açlık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi’yle ilgili, “Sevinerek ifade etmeliyim ki uzun süredir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne çöp kamyonu girmiyor.

1.11.2018Gündem
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

Burs veren kurumlar ve vakıflarla ilgili araştırmalar milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanmaya başladı. Üniversite sınavını kazanıp, ailesinin yanından ayrılarak başka bir şehre eğitimleri için giden öğrenciler, eğitim hayatları için maddi destek alabilmek adına burs veren kurumları sorguluyor. Peki, burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

2.10.2018Gündem
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri İşte 2018 burs veren kurumların listesi

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri? İşte 2018 burs veren kurumların listesi

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri sorusu yüz binlerce öğrenci tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Okulların açılmasına çok az bir zaman kala üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, maddi destek alabilmek amacıyla kurum ve vakıflara burs başvurusu yapıyor. Peki, burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri? İşte 2018 burs veren kurumların listesi.

10.09.2018Gündem
Burs veren kurumlar ve vakıflar Hangi vakıf ne kadar burs verecek

Burs veren kurumlar ve vakıflar! Hangi vakıf ne kadar burs verecek?

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar ve vakıflar, okulların açılmasına çok az bir süre kala belirlendi. Belirledikleri kontenjanda öğrencilere burs veren vakıflar ve kurumlar, yapacakları aylık ödemeleri ise belirli kriterlere göre gerçekleştiriyor. Peki, üniversiteye ilk kez başlayacak ve ara sınıf öğrencilerinin merakla araştırdığı burs veren kurumlar arasında hangileri yer alıyor? İşte, Hurriyet.com.tr'nin derlediği 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için burs veren yerler ve ödeme miktarları

7.09.2018Eğitim

Üniversitelilerin can simidi: Burslar

Kayıtların 7 Eylül’de bitmesiyle üniversiteli olanlar burs arayışına hız verecek. Birçok kurum öğrencilere destek oluyor. Ancak bundan faydalanmak için başvuru tarihini kaçırmamak gerekiyor. İşte burs veren birkaç kurum ve şartları:

5.09.2018Eğitim
Günün Sütaş karikatürü

Günün Sütaş karikatürü!

....

Fotoğraflar: Sütaş

5.09.2018Magazin
Umut veren fotoğraf

Umut veren fotoğraf

İş dünyası örgütlerinin yönetimindeki kadın sayısının azlığı tartışma konusu olurken, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) bu fotoğrafı tersine çevirdi. Kısa süre önce TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gelen Orhan Turan göreve gelir gelmez kadın temsil oranının arttırılması için atağa geçti ve ilk kez TÜRKONFED yönetimine 9 kadın girdi.

15.06.2018Ekonomi
Günün Sütaş karikatürü

Günün Sütaş karikatürü!

.....

29.05.2018Magazin
Büyükbaş hayvancılık yatırımında süper teşvikin detayları belli oldu

Büyükbaş hayvancılık yatırımında "süper teşvik"in detayları belli oldu

Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında Sütaş Süt Ürünleri AŞ tarafından Bingöl'de yapılacak entegre teknik büyükbaş hayvancılık yatırımına sağlanan desteğin detayları belli oldu. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, söz konusu yatırım, KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, KDV iadesi, yatırım yeri tahsisi ve altyapı desteği gibi yardımlardan yararlanacak.

20.05.2018Ekonomi
Yoğurtlu Kebap ve Yanık Kayınço

Yoğurtlu Kebap ve Yanık Kayınço

Sevdiklerin yanındaysa, bir de Sütaş sofradaysa… İftarın lezzeti bir başka!

18.05.2018Nasıl
Süzmeli Kalem Börek-Girişimci Yeğen

Süzmeli Kalem Börek-Girişimci Yeğen

Sevdiklerin yanındaysa, bir de Sütaş sofradaysa… İftarın lezzeti bir başka!

18.05.2018Nasıl
Yoğurtlu İçli Köfte-Utangaç Enişte

Yoğurtlu İçli Köfte-Utangaç Enişte

Sevdiklerin yanındaysa, bir de Sütaş sofradaysa… İftarın lezzeti bir başka!

18.05.2018Nasıl
Ismarlama teşvik

Ismarlama teşvik

‘PROJE Bazlı Teşvik Sistemi’nin Tanıtımı ve Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni’ dün Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katıldığı törenle açıklandı.

9.04.2018Ekonomi
23 projeye süper teşvik

23 projeye süper teşvik

Beştepe’te düzenlenen törenle ‘Proje Bazlı Teşvik Sistemi’ hayata geçirildi. Şu ana kadar 135 milyar TL’lik yatırımı kapsayan 23 proje bu teşviklerden yararlanmaya hak kazanırken, Vestel’in elektrikli otomobiller için pil ve Oyak Renault’nun ise hibrit motor yatırımı dikkat çekti. Başbakan Binali Yıldırım, ısmarlama teşvik sistemini hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu teşvikler 25 milyar dolarlık katkı sağlayacak” dedi.

9.04.2018Ekonomi
İşte teşvik alacak firmalar ve yapacakları projeler

İşte teşvik alacak firmalar ve yapacakları projeler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan cari açık sorunun kökten çözme niyetiyle gerçekleştirilen proje bazlı teşvik sistemiyle 135 milyar TL yatırım değeri olan 23 yatırımın teşvikedileceğini söyledi. Süper teşvikten 19 firma yararlanacak. 23 projenin hayata geçeceği 135 milyar liralık yatırımlarla 35 bin kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

9.04.2018Ekonomi
İşte Süper Teşvikten yararlanacak o firmalar

İşte 'Süper Teşvik'ten yararlanacak o firmalar

Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında desteklenecek 135 milyar lira tutarındaki 23 projeyle yaklaşık 35 bin kişiye doğrudan, 134 binden fazla kişiye dolaylı istihdam yaratılacak. Teşviklerden Alvi Medica, Assan, Atayurt, BMC, CFS, Dow Aksa, Ekore, Ersan, SASA, İpek Mobilya, Most Makine, Siirt Bakır, Metcap Enerji, TUSAŞ, Oyak Renault, Yıldız Metalurji, Vestel, SÜTAŞ ve Tosyalı yararlanacak. Teşviklerden yararlandırılacak en büyük yatırıma, elektrikli araç enerji depolama sistemlerine yönelik 28 milyar 396 milyon liralık projeyle Vestel imza atacak.

9.04.2018Ekonomi
Türkiye ette son viraja girdi

Türkiye ette son viraja girdi

İSTANBUL Gübre Sanayi (İGSAŞ) sponsorluğunda gerçekleşen “Tarımın Geleceği” panelinde katılımcılar Denizbank CEO’su Hakan Ateş’in sorularını yanıtladı.

23.03.2018Ekonomi
Türkiyede şirketlerin yüzde 95i aile şirketi

'Türkiye'de şirketlerin yüzde 95'i aile şirketi'

Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) Başkanı Aydın Öğücü, dünyadaki girişimlerin yüzde 75'ini, Türkiye'deki girişimlerin ise yüzde 90-95'ini aile şirketlerinin oluşturduğunu belirterek, "Türkiye'deki firmalar nesil geçişleri anlamında en kritik döneminde.

21.02.2018Ekonomi
Günün Sütaş karikatürü

Günün Sütaş karikatürü!

....

19.01.2018Magazin
Türkiyede bir ilk 28 saat koşacaklar...

Türkiye'de bir ilk! 28 saat koşacaklar...

Çeşme, Urla ve Karaburun yarımadaları, 28 – 29 Ekim’de eşsiz bir koşu festivaline ev sahipliği yapacak. 

19.10.2017Diğer
Mobil pazarlamanın önemli isimleri MMA Forumda bir araya geliyor

Mobil pazarlamanın önemli isimleri MMA Forum'da bir araya geliyor

50 ülkede, 800 üye ile faaliyet gösteren MMA’in (Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye oluşumu, günümüzün en önemli sosyal dinamikleri arasında gösterilen mobil teknolojilerin, küresel bilgi birikimini ülkemize taşımaya ve 100’e yakın üyesiyle mobilin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor.

19.10.2017Teknoloji
Kuruş kuruş bardak sattı 45 milyon dolara çıktı

Kuruş kuruş bardak sattı 45 milyon dolara çıktı

Fast-food sektörünün gelişmesiyle 90’lı yıllarda tek kullanımlık bardak, çatal, bıçak ve tabak üretimi yapmaya başlayan Sem Plastik, bu alanda Ar-ge ve tasarım yatırımlarıyla dünyanın sayılı şirketleri arasına girmeyi başardı. Sem Plastik bugün zincir restoranların yanı sıra dünyanın en büyük 10 havayolu şirketinin 7’sine hizmet veriyor.

12.09.2017Ekonomi
Bu inekler hem süt hem elektrik üretiyor

Bu inekler hem süt hem elektrik üretiyor

Sütaş yakında ihtiyacı olan tüm enerjiyi çiftliklerindeki gübre ve fabrikalarının organik atıklarından üretecek. Aksaray’daki tesislerini birlikte gezdiğimiz Sütaş Sürdürüle-bilirlik Komitesi Başkanı Duygu Yılmaz, “Buradaki süt fabrikasının elektrik ihtiyacının yüzde 92’sini, ineklerimizin gübrelerinden ve fabrikala-rımızın organik atıklarından üretiyoruz. Türkiye’nin en büyük biyogaz ve enerji üretim tesisi” diyor.

17.08.2017Ekonomi
Fişini atma, fotoğrafını çek ödül kazan

Fişini atma, fotoğrafını çek ödül kazan!

Alışveriş yapıyorsunuz; ardından fişini alıp telefona girerek artık işinize yaramayacağını düşündüğünüz fiş sayesinde ödül kazanabiliyorsunuz. Bu fikri hayata geçiren Qumpara girişimi tam olarak bunu yapıyor. Qumpara'nın kurucusu Banu Turgut, girişimlerini Hürriyet'e anlattı.

6.07.2017Teknoloji
Günün Sütaş karikatürü

Günün Sütaş karikatürü

Günün Sütaş karikatürü 1

23.06.2017Magazin
Çevreci yöneticiye bonus

Çevreci yöneticiye bonus

Kozmetik devi L’Oreal, marka ve ülke müdürlerinin yıl sonu primlerini hesaplarken, sürdürülebilirlik performansını da dikkate alıyor. Sürdürülebilirlikle ilgili hedefleri yakalayan yöneticiler, daha yüksek prim alıyor.

1.06.2017Ekonomi
Daha yeşil hamburger mümkün mü

Daha yeşil hamburger mümkün mü?

İnsanların sağlık bilincinin artması, doğal beslenme trendinin giderek daha popüler olması fast food sektörünü de etkiliyor. Mc Donald’s Türkiye Müdürü Oğuz Uçanlar, sürdürülebilir olmak adına çalıştıklarını söyleyerek, “Aksi takdirde 20 yılda 30 yılda sevilen bir marka olmaktan istenmeyen bir marka haline gelecek. Yaşaması için bunu yapmak zorunda” diyor.

4.05.2017Ekonomi
Türk işadamları dünyada arsa topluyor Hangi işadamının ne kadar arsası var

Türk işadamları dünyada arsa topluyor! Hangi işadamının ne kadar arsası var?

Türkiye’de tarım alanlarında ekim giderek daralırken, Türk işadamları gıda alanında yatırım için yurtdışını tercih ediyor. Amerika’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Asya’ya birçok ülkede arazi alan Türk işadamları, tarımın dışında gayrimenkul ve turizm gibi alanları da değerlendiriyor.

4.05.2017Ekonomi
En çok onlar beğenildi

En çok onlar beğenildi

Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri araştırmasını bu yıl 16’ncı kez düzenleyen Capital dergisi, sıralamaya giren şirketlere ödüllerini dün gerçekleştirilen törenle verdi. Araştırma sonuçlarına göre geçtiğimiz yılın en beğenilen şirketi Koç Holding olurken, ikinci Arçelik ve üçüncü ise Unilever oldu.

27.04.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aksaray ve yerel seçim

NİĞDE’den 1989 yılında koparılarak il yapılan Aksaray, köklü bir tarih geçmişine sahip; son yıllarda kültürel değerlerini daha çok öne çıkarıyor.

31.07.2018