MENÜ

Nazli İlicak

Nazli İlicak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nazli İlicak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nazli İlicak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.886 Nazli İlicak haberi bulunmuştur.

Nazli İlicak Haberleri

Nazlı Ilıcak, KKTC vatandaşlığından çıkarılıyor

Nazlı Ilıcak, KKTC vatandaşlığından çıkarılıyor

KKTC’deki evini FETÖ’nün Kıbrıs yapılanması tarafından karargah olarak kullandırdığı öne sürülen Nazlı Ilıcak Kıbrıs vatandaşlığından çıkarılıyor.

11.09.2017Gündem
Her sabah umutla uyanıyor

Her sabah umutla uyanıyor

Tutuklu gazetecileri ziyaret eden Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç’in Silivri Cezaevi’nden sonraki durağı Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu oldu. Türenç, gazeteci Mediha Olgun ile görüşmesi sonrasında izlenimlerini yazdı.

12.08.2017Gündem
Mahkeme 1 Doları istedi

Mahkeme 1 Doları istedi

FETULLAHÇI Terör Örgütü’nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin davada mahkeme heyeti gazeteci Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın tahliye talebini reddetti.

23.06.2017Gündem

Altan kardeşler ve Ilıcak için karar belli oldu

FETÖ'nün medya ayağına yönelik açılan davada 5 gündür savunma yapan gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da arasında olduğu 6 tutuklu sanık hakkında karar çıktı.

23.06.2017Gündem
Ahmet Altan savunma yaptı

Ahmet Altan savunma yaptı

FETÖ/PDY örgütünün medya yapılanmasına ilişkin davada savunmasını yapan gazeteci yazar Ahmet Altan, “Eğer benim yayımladığım Balyoz haberlerinin benzerlerini daha önce yayımlama cesaretini göstermiş olsalardı bu ülke böyle bir darbe çöplüğüne dönmezdi. Ergenekon’un varlığına kesinkes inanıyorum. Ergenekon dediğimiz devletin içine yerleşmiş suç çeteleri. Ne yazık ki bizim iddianameyi yazan savcının 15 Temmuz soruşturmasını sulandırıp ana mecrasından saptırması gibi birileri de Ergenekon soruşturmasını sulandırıp çarpıttı” dedi.

22.06.2017Gündem
Mehmet Altan, kendisini bu sözlerle savundu

Mehmet Altan, kendisini bu sözlerle savundu

FETÖ/PDY örgütünün medya yapılanmasına ilişkin davanın üçüncü gününde savunma yapan gazeteci Mehmet Altan, suçlamaları kabul etmeyerek evinde ele geçirilen F serisi 1 doların eski seyahatlerden kaldığını söyledi. Mehmet Altan, “Hukuk değil de algı üzerinden başlatılan yargılamada 10 Eylül’den bu yana özgürlüğü elinden alınmış, düşünceleri yargılanan birisi olarak karşınızdayım” dedi.

21.06.2017Gündem
Benim babam işkenceci polisti

'Benim babam işkenceci polisti'

 FETÖ medya yapılanması davasına bugün Şükrü Tuğrul Özşengül'ün ifadesiyle devam edildi. Özşengül savunmasında 12 Eylül darbesini yaşadığını ve babasının işkenceci bir polis olduğunu belirterek ilginç açıklamalarda bulundu.

21.06.2017Gündem
Cemaati geç fark ettim

'Cemaati geç fark ettim'

‘FETÖ/PDY’nin medya yapılanması’na ilişkin davanın ikinci gününde savunmasına devam eden gazeteci Nazlı Ilıcak, “Özeleştiri yapmak istiyorum. Cemaat işini geç fark ettim. Demokrat Parti geleneğinden gelen biri olarak dindar kesimlere daima duyarlı oldum. Dindar ile din istismarı yapan kesimi ayırt edemedim. Bunu burada itiraf ediyorum” dedi.

20.06.2017Gündem
Ben İran rejiminde yaşamayı kabul eder miyim

'Ben İran rejiminde yaşamayı kabul eder miyim'

FETÖ’nün medya ayağına yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ahmet Altan ise kendi isteğiyle yine duruşmaya katılmadı.

20.06.2017Gündem
Kılıçdaroğlu yürüyüşe ara verdi, parti grubuna seslendi: Anayasa Mahkemesi sınıfta kaldı

Kılıçdaroğlu yürüyüşe ara verdi, parti grubuna seslendi: 'Anayasa Mahkemesi sınıfta kaldı'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 6. gününde partisinin grup toplantısını Çamlıdere Sapağı'nda yaptı. Kılıçdaroğlu, "Anayasa Mahkemesi sınıfta kalmıştır. AYM’nin saygıdeğer üyelerine seslenmek isterim. Neden karar vermiyorsunuz? Eski kararlarınıza neden sahip çıkmıyorsunuz? Eski kararlarınızın arkasında neden dik ve onurlu durmuyorsunuz?" dedi. Kılıçdaroğlu, kendisine Anayasa’nın 138’inci maddesini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aynı madde üzerinden yanıt vererek, "Ben, buna uyuyorum. Zaten öyle bir yetkim de yok benim. Senin hükümetinin mahkemelere genelge gönderdiğini ispat edersem istifa edecek misin? Ben de şu sözü veriyorum. Ben ispat edemezsem siyaseti bırakacağım" dedi.

20.06.2017Gündem
Kitaplı savunma

Kitaplı savunma

‘FETÖ’nün medya yapılanması’ davası başlarken ‘Adil Öksüz, Kemal Batmaz gibi isimlerle irtibatlı olmak’la suçlanan Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan ilk kez savunma yaptı. Ahmet Altan ile Mehmet Altan savunmalarını kitap haline getirdi.

19.06.2017Gündem
Nazlı Ilıcak hakim karşısında...  Zekeriya Özle Kartopu fotoğrafı için konuştu...

Nazlı Ilıcak hakim karşısında... Zekeriya Öz'le 'Kartopu fotoğrafı' için konuştu...

FETÖ’nün medya ayağına yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ahmet Altan ise kendi isteğiyle duruşmaya katılmadı. Duruşmada Nazlı Ilıcak savunma yaptı. Ilıcak, FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz'le kartopu fotoğraflarına ilişkin de savunma yaptı.

19.06.2017Gündem
‘Damatlar içtihadı oluşuyor’

‘Damatlar içtihadı oluşuyor’

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, “Son dönemde yargıda damatlar içtihadı oluşmaya başladı” dedi.

13.06.2017Gündem
Demirtaşın sabit ikametgahı yok mu

'Demirtaş'ın sabit ikametgahı yok mu'

HDP Parti Sözcüsü Baydemir, "Bu ülkede bir cunta kalkışması oldu. Hepimiz tanıklık ettik. Cunta kalkışması ve 15 Temmuz gecesi yaşananlar ne kadar gerçekse, bu cunta kalkışmasından AKP'nin tüm kurmaylarının haberdar olduğu da en az o kadar gerçektir" dedi.

13.06.2017Gündem
Sarp Kuray CHP üyesi oldu

Sarp Kuray CHP üyesi oldu

68 kuşağının önemli isimlerinden Sarp Kuray, CHP'ye katıldı. Kuray ve arkadaşlarına rozeti grup toplantısı öncesi Kemal Kılıçdaroğlu taktı. 72 yaşındaki Kuray, cezaevinde başka bir üyesi bulunmadığı için ‘tek kişilik örgüt‘ olarak anılan 16 Haziran örgütünü kurduğu iddiasıyla, ’Anayasal düzeni zorla değiştirmek’ suçundan 7 yıl 8 ay hapis yatmış, geçen yıl tahliye edilmişti.

13.06.2017Gündem
Bu sözler CHPde gerginlik yarattı.. Kürsüden in, dışarı çık

Bu sözler CHP'de gerginlik yarattı.. 'Kürsüden in, dışarı çık'

CHP Karabük Gençlik Kolları eski Başkanı Levent Gündüz'ün Kemal Kılıçdaroğlu hakkında CHP Bornova İlçe Danışma Kurulu Toplantısı'nda söyledikleri gergin anlar yaşanmasına sebep oldu. Gündüz'ün sözlerinin ardından CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven de konuşmaya müdahale etti ve 'Kürsüden in, dışarı çık, konuştuğun kişi CHP Genel Başkanıdır' diyerek tepkisini gösterdi.

18.05.2017Gündem
FETÖden aranan Emre Uslu, ABDde böyle görüntülendi

FETÖ'den aranan Emre Uslu, ABD'de böyle görüntülendi

ABD'nin Virginia eyaletinde yaşayan hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ firarisi Emre Uslu, Anadolu Ajansı (AA) tarafından evinin bulunduğu sokakta görüntülendi. Görüntü alınmasına tepki gösteren Uslu, AA ekibini "Polis çağırmakla" tehdit ettikten sonra hızla uzaklaştı.

6.05.2017Gündem
Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak için yeni gelişme

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak için yeni gelişme

Aralarında Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan kardeşler, Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emre Uslu’nun da bulunduğu 17 isim hakkında hazırlanan iddianame kabul edilerek ilk duruşmanın 19 Haziran tarihinde İstanbul Adliyesi'nde görülmesine karar verdi.

5.05.2017Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Kısır çekişme yapan gidip dedikodu partisi kursun

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Kısır çekişme yapan gidip dedikodu partisi kursun

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonrasında ilk kez canlı yayına çıktı. '2019'da aday olacak mısınız?' sorusuna 'Bir partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olmamalı' yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ve Fikri Sağlar'ın çıkışları ilgili de açıklamalarda bulundu. "Kısır çekişmeler yapanın partide yeri yoktur." diyen Kılıçdaroğlu, "Kısır çekişme yapan gidip dedikodu partisi kursun." diye konuştu.

3.05.2017Gündem
3. iddianame: Dink öldürüldüğünde FETÖ kayıttaydı

3. iddianame: Dink öldürüldüğünde FETÖ kayıttaydı

Hrant Dink’in suikastına ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le birlikte 51 kişi hakkında hazırlanan iddianamede çarpıcı bilgilere yer verildi. İddianameye göre, tetikçi Ogün Samast, cinayet öncesi, cinayetin işlenmesi sırasında ve cinayet sonrası istihbarat teknikleriyle kayıt altına alınmış.

25.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Gazeteciler ve siyasetçiler hapisteyken adil devlet

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD’yi eleştirirken, Önemli olan büyük ülke olmak değil, adil devlet olmak” dedi ya, katılmamak mümkün değil. Tabii bu sözü gazeteci meslektaşlarımızın tahliyesini umutla beklerken desteklemenin nasıl olacağını sorarsanız, adaletin bizdeki durumuna da aynı açıdan bakmamız gerekecek; buyurun beraber bakalım.

10.09.2017

Bugün Erdoğan’ın önünde eğilenler

Bu işte bir tuhaflık var. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Biz yalnız rükûda Allah’ın önünde eğiliriz” dedikçe daha çok kişi önünde eğilmeye başladı. En son Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’ın 30 Ağustos töreninde Cumhurbaşkanı karşısında öne eğilerek selam vermesi konuşuluyor.

4.09.2017

Yargıç seçmek

TÜRKİYE Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne aday kabul ettirmekte zorlanıyor. Bu yönde hükümet iki defa aday listesi verdi, ikisi de “yetersiz” görülerek geri çevrildi.

11.08.2017

İşte o pazarcı teyze ile ilgili iç inceleme raporu

EKMEK parasını kazandığı yerden apar topar alınıp götürülen pazarcı teyzenin görüntüleri hepimizi üzdü.

10.08.2017

Adaleti aramak

ANAYASA Mahkemesi, OHAL konusunda yapılan 70 bin küsur başvuruyu reddetti. Bu “mevzuat”a uygundur çünkü OHAL kararnamelerine göre, öncelikle yetkili olan artık OHAL Komisyonu’dur, oradan sonuç alınamazsa yargıya gidilebilir.

6.08.2017

Dünya inansın mı?

BASIN hürriyeti Türkiye’de her devirde baskı altında oldu.

28.07.2017

Erdoğan’ın aklında yeni bir şey mi var?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son birkaç gündür söylediği sözler ve yaptığı hamleler yeni bir stratejinin planlama aşamasında olduğuna işaret ediyor sanki.

27.07.2017

Gündemdeki ikiliklere ani ve sert bir dalış

Densiz tabiri biraz hafif kaçmadı mı Kemal Bey?

26.07.2017

Kandırılanların sıralı tam listesi

15 Temmuz darbe girişiminin halk tarafından bastırılmasının yıldönümü yaklaşırken, Fetullahçıların devleti nasıl ele geçirdiklerini tekrar tekrar okuyoruz.

12.07.2017

Adaleti düşünmek

EKONOMİDE 20 büyük ülke içindeyiz de hukuk ve adalette neden çok aşağılardayız? Bunun önemli bir sebebi, her bir kesimin “biz” diye düşünmesi, “öteki”nin de adalete layık olduğunu aklına getirmemesi, hatta bazan buna öfkelenmesidir!

3.07.2017

‘Darbeye zemin hazırlamak’

ERGENEKON savcıları ‘darbeye zemin hazırlamak’ diye bir suç icat etmişlerdi. Şimdi gazeteciler FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsüne “zemin hazırlamak” suçundan aylarca hapishanede yatıyor.

21.06.2017

Öncelikle özgürlük

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi basın özgürlüğüyle ilgili davalara öncelik tanımaya karar verdi; içtüzüğünde buna göre değişiklik yaptı.

2.06.2017

Özgürlük neye yarar?

DÜŞÜNCE özgürlüğünü yüksek felsefi değerlerle anlatmak yerine, bizim toplumda pratik faydalarıyla anlatmak gerekiyor.

28.05.2017

Binbaşı O.K.?

FETULLAHÇI çetenin 15 Temmuz’daki darbe girişiminin bastırılmasında en önemli rollerden birini oynayan kişi, MİT’e gelerek Müsteşar Hakan Fidan’ın gece yarısı bir grup asker tarafından kaçırılacağını haber veren Kara Havacılık’ta görevli bir binbaşıydı.

18.05.2017

 Nagehan, Rasim, Abdulkadir, Verda ve Erdal siz söyleyin

FARKINDA mısınız büyük bir hızla yeni bir “Silivri trajedisine” doğru gidiyoruz.

9.05.2017