MENÜ

Metin Özçelik

Metin Özçelik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Metin Özçelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Metin Özçelik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 514 Metin Özçelik haberi bulunmuştur.

Metin Özçelik Haberleri

Öğretmenler Günü buruk kutlandı

Öğretmenler Günü buruk kutlandı

Ege Bölgesi’nde, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’, Van depreminde 75 eğitimcinin yaşamını yitirmesi nedeniyle buruk kutlandı.

24.11.2011Ege
İddianameye kabul

İddianameye kabul

Hopa'da çıkan olaylarla ilgili Ankara'da düzenlenen gösterilere dair başlatılan soruşturma kapsamında, özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinin 28 kişi hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

13.10.2011Gündem
BDP tüzüğünden kardeşlik çıktı, özerklik girdi

BDP tüzüğünden 'kardeşlik' çıktı, 'özerklik' girdi

Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) 2. Olağan Kongresi bugün Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapıldı. Eşbaşkan adayı Selahattin Demirtaş konuşmasında önemli mesajlar verirken, İran ve Türkiye'nin birlikte planladıkları kara harekatının büyük bir tuzak olduğunu söyledi. Kürsüde futbolcu Arda Turan'ın "Lütfen bu ölümler dursun" sözlerini hatırlatan ÖDP'li Alper Taş ise salonda büyük alkış aldı. Bu arada parti tüzüğünde yapılan değişiklikle 'Kardeşliğin temeli tarihin derinliklerinde yatar ifadesi ' ifadesi çıkartılırken ‘Demokratik özerklik’ ibaresi eklendi. Bu arada yapılan genel başkanlık oylaması da sonuçlandı. 1193 delegeden 629 delegenin oy kullandığı kongrede Selahattin Demirtaş, 627 oyla genel başkan seçildi.

4.09.2011Gündem
8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

8 milyon 891 bin kişi sandığa gitmedi, 973 bin oy iptal edildi

Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran’da yapılan 24. dönem milletvekili seçimi kesin sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlarda, Diyarbakır’da bağımsız milletvekili seçilen Hatip Dicle yok, dün mazbatasını alan AK Partili Oya Eronat var. Seçimlerde 52 milyon 806 kayıtlı seçmenden, 43 milyon 914 bin oy kullandı. Böylece seçimlerde oy kullanmayan seçmen sayısı 8 milyon 891 bin kişi oldu.

23.06.2011Gündem
Cumhurbaşkanı Gül bu imzayı nasıl attı

Cumhurbaşkanı Gül bu imzayı nasıl attı

Bir yanlış anlama nedeniyle (ki eksiklik bendeydi) bana kırgın olduğu için bir süredir görüşmesek de Cumhurbaşkanı Gül'ün demokrasi konusundaki hassasiyetinin değişmediğini biliyorum.

10.05.2011Gündem
Karatede 1 altın 2 bronz madalya kazandık

Karatede 1 altın 2 bronz madalya kazandık

İsviçre'de düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası'nda bayanlar ferdi kumite 50 kiloda Serap Özçelik, Avrupa şampiyonu oldu.

7.05.2011Spor
YÖK yine sırayı hiçe saydı

YÖK yine sırayı hiçe saydı

YÖK Genel Kurulu, iki günlük toplantının ardından önceki gün 14 devlet üniversiteye rektör belirlerken, yine öğretim üyelerinin verdiği oyları hiçe saydı.

6.05.2011Gündem
14 üniversitenin rektör adayı belirlendi

14 üniversitenin rektör adayı belirlendi

YÖK Genel Kurulu toplantısında, 14 devlet üniversitesinin, Cumhurbaşkanlığına bildirilecek rektör adaylarının isimleri belirlendi.

6.05.2011Gündem
YÖK rektör adaylarını belirledi

YÖK rektör adaylarını belirledi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı(YÖK) üniversitelerde yapılan seçimle belirlenen 6’şar aday arasından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bildirmek üzere 3’er adayı belirledi.

6.05.2011Gündem
İlk günde 16 madalya

İlk günde 16 madalya

24. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası'nın ilk gününde Türk karateciler 3 altın, 4 gümüş, 9 bronz madalya kazandı.

17.04.2011Spor
İşte CHPnin il il aday listesi

İşte CHP'nin il il aday listesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK ve ardından Parti Meclisi’ne sunduğu milletvekili aday listesinde Önder Sav, Hakkı Süha Okay ile Kemal Anadol yok. Listeye Baykal’a yakın adaylar ve eski başsavcı İlhan Cihaner listed eyok. Listede yer alan isimlerden 109'u kadın.

12.04.2011Gündem
AK Parti adaylarının tam listesi

AK Parti adaylarının tam listesi

AK Parti'nin 81 ilde gösterdiği milletvekili adaylarının listesi belli oldu.

12.04.2011Gündem
SPde Erbakan ailesi listede yok

SP'de Erbakan ailesi listede yok

Saadet Partisi(SP) Milletvekili aday listesini YSK’ya sundu. Sağda ittifak çalışmalarında adı geçen SP, seçimlere tek başına giriyor. Listede olması beklenen Merhum Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan, SP’nin milletvekili adayları arasında yer almadı. 551 milletvekili adayı gösteren SP’de başörtülü kadın adaylar da dikkat çekiyor.

11.04.2011Gündem
AK Parti milletvekili aday listesi açıklandı

AK Parti milletvekili aday listesi açıklandı

AK Parti, 24’üncü Dönem milletvekili aday listesini açıkladı.

11.04.2011Gündem
Balyozdaki tutuklamalara yapılan itiraza ret

Balyoz'daki tutuklamalara yapılan itiraza ret

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Orgeneral Şükrü Sarışık, emekli Korgeneral Engin Alan’ın da aralarında bulunduğu 162 sanığın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

1.03.2011Gündem
İşte Balyoz davasında hakkında tutuklama kararı çıkanlar

İşte Balyoz davasında hakkında tutuklama kararı çıkanlar

“Balyoz Planı” davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, “dosyadaki delil durumu, dosyada kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması, delillerin tam olarak toplanılmamış olması, sanıkların konumları itibariyle delillere etki yapma ihtimalinin olması, tanıkların henüz dinlenilmemiş oluşu, atılı suçun CMK'nın 100. maddesinde belirtilen katalog suçlardan olması, belirtilen bu sebeplerle adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yetersiz kalacağı” gerekçeleriyle 134 sanığın tutuklanmasına, 29 sanık hakkında da yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

11.02.2011Gündem
Güneydoğu karıştı

Güneydoğu karıştı

Diyarbakır' da KCK duruşması için yürüyüş düzenleyen BDP'li gruba polis adliye önünde müdahale etti. Göstericiler polise havai fişek atarken, polis göstericileri gaz bombalarıyla dağıtmaya çalıştı. Hakkari, Yüksekova ve Mardin Nusaybin'de de olaylar çıktı. Nusaybin'de göstericilerin attığı molotof kokteylli yoldan geçen bir vatandaşın ayağına isabet etti. Vatandaşın ayağı yandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, belediye binasına giren ve atılan gazlardan etkilenen kişilere yardım ederken fenalık geçirdi.

13.01.2011Gündem
Balyoz Davasının beşinci duruşması

Balyoz Davası'nın beşinci duruşması

“Balyoz Planı” iddialarıyla ilgili, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 196 sanıklı davanın 5. duruşması başladı.

10.01.2011Gündem
Balyoz davasının sanıkları ve ceza istemleri

Balyoz davasının sanıkları ve ceza istemleri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 196 sanık yer alıyor.

28.12.2010Gündem
Gazeteciler balosu

Gazeteciler balosu

Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Yılbaşı Balosu, 400 cemiyet üyesinin ve eşlerinin katılımıyla Kuşadası Pine Bay Otel’de gerçekleştirildi. Gecede eski ve yeni üyeler kaynaştı.

26.12.2010Ege
Davanın sanıklarına ne kadar isteniyor

Davanın sanıklarına ne kadar isteniyor

“Balyoz Planı” iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 196 sanığın yargılanmasına başlandı.

16.12.2010Gündem
Balyoz Planı davası yarın başlayacak

"Balyoz Planı" davası yarın başlayacak

“Balyoz Planı” iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 196 tutuksuz sanığın 15 ile 20'şer yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları istemiyle yargılanmasına yarın başlanacak.

15.12.2010Gündem
Komutanlar 16 Aralıkta hakim karşısında

Komutanlar 16 Aralık'ta hakim karşısında

“Balyoz Planı” iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç ve Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 196 şüphelinin 15 ile 20'şer yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları istemiyle yargılanmasına 16 Aralık perşembe günü başlanacak.

11.12.2010Gündem
Karate Şampiyonası Belgradda

Karate Şampiyonası Belgrad'da

Sırbistan'ın Başkenti Belgrad'da, 20. Dünya Büyükler Karate Şampiyonası başladı.

29.10.2010Spor
Milliler şampiyonluk için Belgrada gitti

Milliler şampiyonluk için Belgrad'a gitti

Karate Milli Takımı, 27-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 20. Dünya Büyükler Karate Şampiyonası için Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a gitti.

24.10.2010Spor
Karate Milli Takımı Belgrad yolcusu

Karate Milli Takım'ı Belgrad yolcusu

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 27-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 20. Dünya Büyükler Karate Şampiyonası'nda hedeflerinin takım halinde birincilik olduğunu belirterek, “Belgrad'da bütün kıtalardan gelen rakiplerimiz arasında, kürsünün en üst basamağına Türkiye'nin adını yazdırmak ve milletimizin yüzünü güldürmek için, bütün gücümüzle çalışacağız” dedi.

22.10.2010Spor
Beşiktaş İdari Menajeri Yanıka 21 gün ceza

Beşiktaş İdari Menajeri Yanık'a 21 gün ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), bugün yaptığı toplantıda 23 dosyayı karara bağladı.

7.10.2010Futbol
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
E. Albay Ahmet Şentürke orduevi çıkışı gözaltı

E. Albay Ahmet Şentürk'e orduevi çıkışı gözaltı

Balyoz sanıklarından emekli Albay Ahmet Şentürk Afyorkarahisar Orduevi'nden bankadan para çekmek üzere çıktığı sırada, kendisini izleyen polis ekibi tarafından gözaltına alındı.

31.07.2010Gündem
YAŞ ‘Balyoz’u

YAŞ ‘Balyoz’u

1-4 Ağustos’taki Yüksek Askeri Şüra öncesi, İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi Balyoz soruşturmasındaki 102 sanık için tutuklama kararı verdi.

23.07.2010Gündem
Komutanlara yakalama emri

Komutanlara yakalama emri

'Balyoz Darbe Planı' davasında eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 102 sanık hakkında yakalama kararı çıkartıldı.Tutuklama çıkarılan 102 isim arasında 25'i emekli asker. Bu 25 kişiden 17'sı general rütbesinde...Yakalama kararı çıkarılan askerlerin 77'i ise muvazzaf asker. Muvazzaf askerin 25 ismi ise general rütbesinde.

23.07.2010Gündem
Canlı yayında bir söz işinden etti

Canlı yayında bir söz işinden etti

TRT 1’de yayınlanan “Çeyiz Şov”un sunucusu Duygu Özçelik’in, ‘zincir’ gafı kendisine pahalıya patladı.

12.07.2010Kelebek
İşte Kazananların Listesi 14.05.2010

İşte Kazananların Listesi 14.05.2010

Hürriyet-Atlas Dergisi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan ve 5 gün sürecek yarışmada her günün sonunda kazanan ilk 300 okuyucumuza 1 aylık Müze Kart hediye edilecek. İşte 5. gün 14 Mayıs talihlileri.

14.05.2010Gündem
Balyoz’da 19 tahliye

Balyoz’da 19 tahliye

‘Balyoz Planı’ iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da aralarında bulunduğu tutuklu 19 kişinin tahliyesine karar verildi. 6’ya düşen tutuklu sayısı Albay Köylü’nün tutuklanmasıyla 7’ye çıktı.

1.04.2010Gündem
Balyoz soruşturması tutuklamalarına itiraza red

Balyoz soruşturması tutuklamalarına itiraza red

“Balyoz Planı” iddiaları soruşturması kapsamında Tümamiral Semih Çetin, emekli Orgeneral Çetin Doğan ve emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü'nün de aralarında bulunduğu 33 kişinin tutukluluğuna yapılan itirazlar reddedildi.

5.03.2010Gündem
Çetin Doğanın tutukluluğuna itiraza ret

Çetin Doğan'ın tutukluluğuna itiraza ret

Aralarında 1. Ordu Eski Komutanı emekli Org. Çetin Doğan ve emekli Korg. Engin Alan’ın da bulunduğu “Balyoz soruşturmasında tutuklu bulunan 33 şüpheli hakkındaki "tutuklamaya itiraz" talebi reddedildi.

5.03.2010Gündem
Balyozda ikinci dalga

Balyoz'da ikinci dalga

Balyoz Operasyonu’nda ikinci dalga başladı… 13 kentte başlatılan operasyonlarda ilk bilgilere göre 1’i emekli, 17 muvazzaf asker gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri Konya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban.. Gözaltına alınanlar İstanbul’a gönderildi.

26.02.2010Gündem
İlk ifadede serbest

İlk ifadede serbest

Pazartesi gözaltına alınan eski kuvvet komutanlarından emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek ve emekli Orgeneral Ergin Saygun, savcıların ilk ifadelerini almalarının ardından serbest bırakıldılar.

25.02.2010Gündem
DTP kapatıldı

DTP kapatıldı

Anayasa Mahkemesi, “eylemleri yanında, terör örgütüyle olan bağlantıları da değerlendirildiğinde devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı nitelikteki fiillerin işlendiği bir odak haline geldiği gerekçesiyle, DTP'nin temelli kapatılmasına” oy birliğiyle karar verdi.

11.12.2009Gündem
DTP hakkındaki kapatma davası başladı

DTP hakkındaki kapatma davası başladı

Anayasa Mahkemesi, Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) kapatılması istemiyle açılan davayı esastan görüşmeye başladı.Anayasa Mahkemesi Heyeti, saat 09.30'da davayı görüşmek üzere toplandı.

8.12.2009Gündem
DTPyi kapatma davası yarın başlıyor

DTP'yi kapatma davası yarın başlıyor

Anayasa Mahkemesi, Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) kapatılması istemiyle açılan davayı yarın esastan görüşmeye başlayacak.

7.12.2009Gündem
Galatasaray toplu sözleşme imzaladı

Galatasaray toplu sözleşme imzaladı

Galatasaray Kulübü Voleybol Şubesi, yeni sezon öncesi kadrosuna kattığı bayan ve erkek sporcularla toplu sözleşme imzaladı.

19.08.2009Spor

Yazar Sonuçları

Milyon dolarlık boşanma

Anavatan Partisi’nin kurucularından eski bakan İbrahim Özdemir’in kızı Seçil Özdemir ile CHP’li Bülent Tanla’nın oğlu Hasan Nuri Tanla, 2001 yılında Swissotel’de yapılan görkemli bir düğün töreniyle evlenmişti.

19.06.2011

Cumhurbaşkanı Gül bu imzayı nasıl attı

Bir yanlış anlama nedeniyle (ki eksiklik bendeydi) bana kırgın olduğu için bir süredir görüşmesek de Cumhurbaşkanı Gül'ün demokrasi konusundaki hassasiyetinin değişmediğini biliyorum.

10.05.2011

Baroda başkanlık yarışı

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı’na Vedat Ahsen Coşar’ın seçilmesi ile boşalan Ankara Barosu Başkanlığı İçin 2-3 Ekim’de seçim yapılacak.

14.09.2010

Ana arterlere yol şeridi çizmek için kaynak mı yok

MODERN bir şehirde ulaşım en ciddi işlerden biridir. Vatandaşın zaman kaybetmeden, emniyet konfor içinde işine, okuluna gidip gelebilmesi bir gelişmişlik göstergesidir.

6.06.2010

Balkanlar’daki göç mezalimini unutma

24 NİSAN, Ermeni vatandaşlarımız ve yurtdışında yaşayan Ermeniler tarafından 1915 yılında yaşanan felaketin yıldönümü olarak kabul ediliyor ve çeşitli anma faaliyetleri düzenleniyor.

23.04.2010

Can Bey'in ithal arkadaşları

W Otel’deki hafta sonu partisine Can Akçay da katıldı.

15.11.2009

Türk kahvesini dünyaya tanıtacaklar

Haremlique, ürün yelpazesine geleneksel lezzetimiz kahveyi de ekledi.

30.09.2009