MENÜ

Kültür Ve Turizm Bakanlığı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kültür Ve Turizm Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.724 Kültür Ve Turizm Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

48 milyon belge dijital ortamda

48 milyon belge dijital ortamda

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Devlet Arşivleri’nde 48 milyon 291 bin 865 belgenin görüntüsü dijital ortama aktarıldı.

14.11.2018Gündem
Zamana meydan okuyan sessiz filmler

Zamana meydan okuyan sessiz filmler

Sessiz sinemanın yeni restore edilmiş seçkin örneklerini sinemaseverlerle buluşturan Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nin beşincisi bu yıl, 5-9 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Akbank Sanat Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Sineması ve bomontiada ALT mekanlarında seyirciyle buluşacak festivalin ana teması ise ‘Teknoloji’!

13.11.2018Keyif
Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGEyi anma gecesinde buluşacaklar

'Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGE'yi anma gecesinde buluşacaklar

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGE'yi anma gecesinde bir araya gelecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan geceye birbirinden önemli sanatçılar katılacak.

12.11.2018Magazin
İznikte heyecanlandıran keşif Traktörlerle taşındı

İznik'te heyecanlandıran keşif! Traktörlerle taşındı

BURSA'nın İznik ilçesinde, arkeolojik kazılar sırasında bulunan ve dün devasa kapağının vinçle açılması sonucu içinden mumyalanmış 2 ceset çıkan lahit, traktörlerin römorklarına yüklenerek, İznik Müzesi'ne taşındı. Kazı Başkanı Doç. Dr. Aygün Ekin Meriç, lahdin üzerindeki yazıya göre, mumyalanmış cesetlerin, anne ile kızına ait olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

11.11.2018Gündem
İznikte bulunmuştu İçinden iki general çıktı...

İznik'te bulunmuştu! İçinden iki general çıktı...

Bursa'nın İznik ilçesinde arkeolojik kazılar sırasında bulunan lahdin devasa kapağı, vinç yardımıyla açıldı. Lahitte asker giysili, mumyalanmış iki ceset bulundu. Cesetlerin, dönemin Roma generallerine ait olduğu belirtildi.

10.11.2018Gündem
VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatına başladı

 VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatına başladı

Kültür yayıncılığı alanında ‘benzersiz eserleri okuyucuyla buluşturma’ hedefiyle yola çıkan VakıfBank Kültür Yayınları yayın hayatına başladı. VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, yıl içinde geniş bir yelpazede pek çok kitabın okuyucuyla buluşacağını belirtti.

9.11.2018Kitap Sanat
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: Türkiye’yi seviyorum

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: Türkiye’yi seviyorum

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türkiye'nin "onur konuğu" olduğu Venezuela Uluslararası Kitap Fuarı'nın (FILVEN) açılışında yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin tarihini, halkını, kültürünü, güzelliğini ve çeşitliliğini seviyorum." dedi.

9.11.2018Dünya
Mehmet Bozdağ kimdir

Mehmet Bozdağ kimdir?

Mehmet Bozdağ kimdir sorusunun yanıtı diziseverler tarafından sorgulanmaya başladı. Binlerce kişi tarafından takip edilen Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı olan Mehmet Bozdağ'ın kişisel hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Mehmet Bozdağ kimdir?

7.11.2018Televizyon
Kapadokya ziyaretçi akınına uğruyor

Kapadokya ziyaretçi akınına uğruyor

Türkiye’nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, Ekim 2018 döneminde 324 bin 375 turistin ziyaret ettiği bildirildi.

5.11.2018Ekonomi
Ceylan’dan ustalık sınıfı

Ceylan’dan ustalık sınıfı

MALATYA Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla 9-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan festival kapsamında gerçekleştirilecek ‘MasterClass’da (Ustalık sınıfı) deneyimlerini sinemacılarla paylaşacak.

4.11.2018Kitap Sanat
Topkapı Sarayı Cumhurbaşkanlığı’na bağlanıyor

Topkapı Sarayı Cumhurbaşkanlığı’na bağlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Topkapı Sarayı Müzesi, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na geçiyor. İki kurum arasındaki görüşmeler tamamlandı. Topkapı Sarayı’nın devri için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi bekleniyor.

1.11.2018Kitap Sanat
Adım adım rekora

Adım adım rekora

Ocak-Eylül döneminde Türkiye’ye gelen 31.8 milyon yabancı turist, rekoru da beraberinde getirdi. İlk 9 aya göre en iyi yıl olarak nitelendirilen 2014’te gelen 30 milyon yabancı turist sayısı aşılmış oldu. Bakan Ersoy, “Demek ki yıl sonunda 40 milyonu geçeceğiz, rekoru kırmış olacağız” dedi. Gelirlerde ise geçen yıla göre artış yaşansa da 2014 seviyesi henüz yakalanamadı.

31.10.2018Ekonomi
Ne Ruslar ne Araplar... O ülkeden Türkiyeye gelen yüzde 125 arttı

Ne Ruslar ne Araplar... O ülkeden Türkiye'ye gelen yüzde 125 arttı

Türkiye’ye dokuz ayda gelen turistler arasında Polonyalılar’daki artış dikkat çekici rakama ulaştı. Türkiye’ye, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 125 artış ile 573 bin Polonyalı gelirken, İran’da para birimindeki değer kaybı da İranlı turist sayısının yüzde 11 düşmesine yol açtı. İran’dan Türkiye’ye, dokuz ayda 1 milyon 678 bin kişi geldi.

31.10.2018Ekonomi
Türk sinemasına 58 milyon lira

Türk sinemasına 58 milyon lira

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca bu yılın eylül ayı itibarıyla Türk sinemasına sağlanan destek miktarı 58.1 milyon liraya ulaştı.

29.10.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Turizm Bakanı’yla iki günlük Kapadokya turu

Pek çok kişi gibi ben de Mehmet Nuri Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanlığı için çok doğru bir tercih olduğunu başından beri söylüyorum...

5.11.2018

İsimler popüler olunca iş başka

ŞARKICI Sıla şiddet iddiasıyla oyuncu sevgilisi Ahmet Kural’dan şikayetçi olunca sosyal medya yıkıldı.

2.11.2018

Edebiyat ödülleri medya ve kitapçılar

EDEBİYAT ödüllerine medya ve kitabevleri gereken ilgiyi gösteriyor mu? Yeterince değil, hayır demeye dilim varmıyor.

1.11.2018

‘Kaşıkçı vakası’

CİNAYET, tarafları itibariyle ‘uluslararası suç tanımı’na giriyor.

30.10.2018