MENÜ

Kanser Çeşitleri

Kanser Çeşitleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanser Çeşitleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 212 Kanser Çeşitleri haberi bulunmuştur.

Kanser Çeşitleri Haberleri

Şişmanlık kader değil önlenebilir bir hastalıktır

Şişmanlık kader değil önlenebilir bir hastalıktır

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Sakçak, şişmanlığın tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu söyledi.

18.08.2017Sağlık
Depresyon kanserden ölüm riskini artırıyor

Depresyon 'kanserden ölüm riskini artırıyor'

İngiltere'de yapılan bir araştırma sonucu, sık sık depresyon ve kaygı bozukluğu yaşayanlarda belli kanser türlerinden ölüm riskinin daha fazla olabileceği belirtildi.

26.01.2017Dünya
Özel hastanelerde ücretsiz kanser ameliyatı

Özel hastanelerde ücretsiz kanser ameliyatı

Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, “Kanser yüzünden varını yoğunu satan aileler var” diyerek; “Artık devlet ‘Özel hastanelere tüm harcamayı ben vereyim ama hastadan 5 kuruş para almayın’ diyecek” açıklamasında bulundu.

6.12.2016Ekonomi
Kayseride, Molla Hoca Efendi operasyonu

Kayseri'de, 'Molla Hoca Efendi' operasyonu

Kayseri'de hastalıkları duayla tedavi ettiğini öne süren kişi gözaltına alındı. ’Molla Hoca’ olarak bilinen N.G. ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

8.07.2016Gündem
Keşke meme kanseri olsaydım

Keşke meme kanseri olsaydım

İngiltere’de Pancreatic Cancer Action adlı yardım derneğinin yayınladığı ve Pankreas kanseri hastası 25 yaşındaki Kerry Harvey’in “Keşke meme kanseri olsaydım” sözlerine yer veren yardım kampanyası reklamları ülkede büyük tartışma yarattı.

9.02.2014Dünya
Yumurtalık Kanseri Nasıl Oluşur

Yumurtalık Kanseri Nasıl Oluşur?

Yumurtalık kanseri nasıl oluşur, belirtileri nelerdir ve nasıl teşhis edilir? Prof.Dr. Bülent Tıraş tüm sorularınızı yanıtlıyor...

Karatay Diyeti’yle obezite ve diyabete çözüm var

Karatay Diyeti’yle obezite ve diyabete çözüm var!

50 milyon insanın beklediği kitap çıktı! İşte hayatınızı kurtaracak 20 adım!

1.03.2013İyi Yaşam
Düzenli beslenme diyeti

Düzenli beslenme diyeti

Yapılan onlarca diyete rağmen kilo vermede sorun yaşıyorsanız, eksik olan birşeyler mutlaka var demektir. Unutmayın ki zayıflamak aç kalarak değil, doğru beslenilerek gerçekleşecek bir durumdur.

Tıp tarihinde çığır açan başarı

Tıp tarihinde çığır açan başarı

Tıp tarihinde bir ilk gerçekleştirilerek bir hastaya ilk kez laboratuar ortamında yapay olarak üretilen nefes borusu nakledildi.

9.07.2011Kelebek
Tıp tarihinde çığır açan başarı

Tıp tarihinde çığır açan başarı

Tıp tarihinde bir ilk gerçekleştirilerek bir hastaya ilk kez laboratuar ortamında yapay olarak üretilen nefes borusu nakledildi.

8.07.2011Kelebek
Seyahatte sıvı almayı unutmayın

Seyahatte sıvı almayı unutmayın

Geçen hafta İstanbul’da Uluslararası Sıvı Tüketimi ve Sağlık Konferansı toplandı. Toplantıda sağlığımız, performansımız ve görünüşümüzün iyi olması için vücut sıvımızı belirli bir oranda tutmak zorunda olduğumuz birkez daha vurgulandı.

14.12.2009Kelebek
Kanser tedavisinde ‘hap umudu’

Kanser tedavisinde ‘hap umudu’

LONDRA'daki Kanser Araştırmaları Enstitüsü ve Royal Marsden Hastanesi tarafından birlikte yürütülen son çalışmada, ileri prostat vakası görülen 250 erkek üzerinde denenen yeni ilacın 32 ay içinde kişinin yaşam süresini uzun yıllar artırabileceği tespit edildi.

22.07.2008Gündem
Kemiklerde de kanser olur

Kemiklerde de kanser olur

Akciğer, kolon, meme, mide sık duyduğumuz kanser çeşitleri... Kanser sadece dokularda değil, kemikte de gelişebiliyor. Değişik tip ve karakterde oluşan kemik tümörleri sadece yetişkinlerde değil, çocuklarda da görülebiliyor.

2.09.2004Kelebek
Sizin askerleriniz yedikleriniz

Sizin askerleriniz yedikleriniz

Kanserle savaşan yiyeceklerle beslenmek ve bu sayede kansere hiç yakalanmamak mümkün. Kolon kanseri olmamak için üzüm suyu, prostat kanserinden uzak durmak için lahana ve karnabahar yemek, dert değil zevk olsa gerek.

8.08.2004Kelebek
Pipoculara kötü haber

Pipoculara kötü haber

ABD Ulusal Kanser Enstitüsü yayın organında yer alan bir araştırma raporuna göre, pipo tiryakileri de sigara tiryakileriyle aynı hastalık risklerini taşıyor. Pipo tiryakilerini tehdit eden kanser çeşitleri şöyle: Mesane kanseri, kolon/rektum kanseri, yemek borusu, böbrek, gırtlak, akciğer ve mide kanserleri.

2.06.2004Spor Arena
Sigarayla ilgili yeni kanser çeşitleri

Sigarayla ilgili yeni kanser çeşitleri

Sigaranın, içenler ya da dumanaltı olanlar üzerindeki kanserojen etkisinin bilinenden daha büyük olduğu belirlendi. Sigara ilişkili olarak saptanan yeni kanser çeşitleri, mide, karaciğer, rahim, böbrek, sinüs, boyun kanseri ve myloid lösemi olarak sıralanıyor.

21.06.2002Gündem
Kadınları Tehdit Eden 3 Jinekolojik Kanser

Kadınları Tehdit Eden 3 Jinekolojik Kanser

Enfeksiyonlardan miyomlara üreme sağlığını tehdit eden farklı hastalıklar olsa da kanser, yarattığı ciddi sonuçlar nedeniyle günümüzde önem verilmesi gereken hastalıkların başında geliyor. Erken dönemde teşhis edilmeyen jinekolojik kanserlerin ciddi hayati riskler oluşturduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum /Jineonkoloji Uzmanı Prof. Dr. İlkkan Dünder, kadınları tehdit eden 3 jinekolojik kanseri açıkladı.

Bitter Çikolatanın Bilinmeyen Faydaları ile Tanışın

Bitter Çikolatanın Bilinmeyen Faydaları ile Tanışın

Hem yararı hem zararı olduğu düşünülen çikolata hakkında bilinmeyen bazı gerçekleri sizler için araştırdık. Yapılan bazı araştırmalarda en sağlıklı çikolatanın bitter olduğu söyleniyor. Peki bitter çikolatanın faydaları nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım…

Kanser ‘dramadan’ besleniyor

Kanser ‘dramadan’ besleniyor

İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi Kanser İmmünolojisi Araştırma Grup Lideri Doç. Dr. Duygu Sağ, duyguların ‘vücudun ordusu’ olan ve kanserle savaşan bağışıklık sistemini güçlü tutmakta çok etkili olduğunu söylüyor. Sağ, “Kanser ‘dramadan’ besleniyor. Siz nasıl hissederseniz, bağışıklık sisteminiz de öyle hisseder” diyor.

14.07.2019Gündem
Ciltteki Ben Sayısı 50’yi Geçiyorsa Dikkat

Ciltteki Ben Sayısı 50’yi Geçiyorsa Dikkat!

Ciltte görmeye aşina olduğumuz benler ve çiller kimi zaman zararsız görünse de kontrolden çıktığı an tehlikenin de sinyalini vermeye başlıyor. Özellikle de benlerin sayısı 50’yi geçtiğinde mutlaka doktora gösterilmelidir. Çünkü masum olarak görünen benler cilt kanserinin habercisi olabilir Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Züleyha Kadehçi, konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Miyom Nedir, Nasıl Tedavi Edilir

Miyom Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Anormal kanamalarınız miyomdan kaynaklanıyor olabilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Şebnem Tandoğan, miyomla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Yurtdışında kahve yerine kemik suyu içiyorlar

Yurtdışında kahve yerine kemik suyu içiyorlar

Faydalı Mamuller adlı şirketin kurucusu Bahar Şamhili Tanju, Gurvita adlı yeni bir marka yarattı. Markayla birlikte kemik suyu başta olmak üzere diğer sakatat çeşitlerinin de çorbalarını üreten Tanju, “Kemik erimesi rahatsızlığı geçirdim. Doktorlar hayatımdan kemik suyunu eksik etmememi söyledi. Sonra da bu işe girdim” diyor.

13.03.2019Hayat
Saç Dökülmesi Hastalık Habercisi Olabilir

Saç Dökülmesi Hastalık Habercisi Olabilir!

Birçok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkan saç dökülmesi tedavi edilmediği takdirde tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Güzellik algısının en önemli temsilcisi olan saçlarda dökülme kişilerde psikolojik açıdan da ciddi etkiler yaratıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hatice Deniz Yardımcı, saç dökülmesiyle ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.Saç dökülmesi şikayetleri artıyor

11.03.2019Saç
Nar çiçeğinin faydaları nelerdir İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları vatandaşların sorguladığı konular arasında yer alıyor. Tarih boyunca şifa kaynağı olarak kullanılan narın birçok faydası bulunuyor. Peki, nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi.

29.10.2018Sağlık
Beyaz çayın faydaları nelerdir

Beyaz çayın faydaları nelerdir?

Beyaz çayın faydaları binlerce vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Sağlığa oldukça faydası bulunan beyaz çayın, cilde de büyük bir faydası dokunuyor. Peki, beyaz çayın faydaları nelerdir?

25.09.2018Sağlık
Veganlık, anaakım mı oluyor

Veganlık, anaakım mı oluyor?

Vegan yaşam tarzı, Türkiye’de ve dünyada giderek daha fazla sayıda insanın seçtiği bir yol. İnternet arama motoru google’a “Vegan nedir” diye sorduğunuzda size 4 milyor 340 bin Türkçe içerik sunuyor. Karşınıza bilimsel makalelerden vegan tariflere kadar ucu bucağı olmayan bir derya çıkıyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde vegan ürünleri bulmak artık çok daha kolay. Vegan restoranların sayısı çoğaldı, köfteciler bile mönülerinde vegan lezzetlere yer vermeye başladı. Veganlığa geçenlerin motivasyonu farklı farklı. Kimi daha uzun ve sağlıklı bir yaşam için, kimi hayvan haklarını önemsediğinden, kimiyse iklim ve çevre duyarlılığından dolayı hayvansal ürün tüketimini bırakıyor. Çünkü hayvancılık ve yan ürünlerinden kaynaklanan karbondioksit salınımı, dünyadaki tüm sera gazı emisyonunun yüzde 51’ini oluşturuyor. Alternatif bir yaşam biçimi olarak anılan veganizm, anaakım olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’nin ilk vegan şehri olan Didim’de her yıl yüzbinlerce insan vegan festivalinde bir araya geliyor. Uluslararası İstanbul Vegfest, 8-9 Eylül’de Life Park’ta düzenlenecek. Bir haber de Bodrum’da vegan restoran açan sanatçı Zeynep Casalini’den geldi. Verdiği bir röportajda “Vegan beslenerek sağlığıma kavuştum” diyordu. Dünden bugüne vegan yaşam tarzını masaya yatırdık, son eğilimleri araştırdık, olan biteni doktor, diyetisyen ve aramızdan veganlarla konuştuk...

İnce bağırsak kanseri nedir

İnce bağırsak kanseri nedir?

İnce bağırsak, insan sindirim sisteminin uzunluğunun %75'ini ve yüzey alanı olarak da %90'ını teşkil ettiği halde tüm sindirim sisteminde oluşan tümörlerin sadece %1'i ince bağırsak kaynaklıdır. İnce bağırsak kanserinin görülme yaşı ortalama olarak 55-60 arasındadır. Crohn hastalığı veya bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerde ince bağırsak kanseri daha sık görülmektedir. Peki, ince bağırsak kanseri tam olarak nedir?

9.08.2018Gündem
Yumurta kisti ve kanseri belirtileri nelerdir Yumurtalık kist çeşitleri

Yumurta kisti ve kanseri belirtileri nelerdir? Yumurtalık kist çeşitleri

Yumurtalık kistleri, türlerine göre iyi ya da kötü huylu olarak ayrılabilmektedir. İyi huylu olanların kanser tehlikesi içermediği ancak farklı problemlere neden olduğu yumurtalık kistleri, belirtileri ile de önem arz ediyor. Muhakkak klinik müdahalenin önem arz ettiği yumurtalık kistinde, hasta şikayetleri ya da belirtiler mutlaka tedavi planlamasına öncü olmaktadır. Peki, yumurtalık kisti çeşitleri nelerdir? İşte, birçok vatandaşın araştırdığı yumurtalık kisti ve kanseri hakkında bilinmesi gerekenler

11.07.2018Gündem
ÇAYKUR  475 kilogram beyaz çay aldı

ÇAYKUR 475 kilogram beyaz çay aldı

1 kg beyaz çay 4-6 kilogram ‘tomurcuk’ olarak bilinen çayın üst filizlerinden elde ediliyor. Kilogram fiyatı 4 bin TL'nin üzerinde olan beyaz çay ÇAYKUR tarafından 20 gramlık kavanozlarda 80 TL'den satılıyor .

4.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kanser tedavisinde iki önemli gelişme!

Bu haftaki röportaj konuğum Adana Acıbadem Hastanesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Abalı… Konumuz kanser…Kansere umut veren tedavi yöntemlerinden, en sık rastlanan kanser çeşitleri… Ve henüz Türkiye’de ruhsat alamamış ilaçlara kadar birçok konuyu konuştuk.

15.06.2016

Sağlığınız için seyahatte sıvı almayı unutmayın

Geçen hafta İstanbul’da Uluslararası Sıvı Tüketimi ve Sağlık Konferansı toplandı.

13.12.2009

Bodrum’daki akşam yemeğinde şişmanlığın yol açtıklarını anlattım, karşımdaki hanımefendi yemeği yarım bıraktı

Geçen hafta sonu Bodrum’daydık. Akşam yemeğinde balık yemekleriyle ünlü Sait’te dostlarımızla birlikteydik.

12.07.2008

Ne yiyorsanız yarısı, ne yapıyorsanız iki katı

Fazla kilolu biri olmakta ısrar ederseniz sağlığınızı riske atarsınız. İleri yaşlarda karşılaşacağınız bazı sağlık sorunlarıyla çok erken yaşlarda boğuşmaya başlarsınız. Ne yiyorsanız yarısını yemeniz, ne yapıyorsanız iki katını yapmanız gerekiyor.

29.12.2018