MENÜ

Kamil Gülpınar

Kamil Gülpınar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kamil Gülpınar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63 Kamil Gülpınar haberi bulunmuştur.

Kamil Gülpınar Haberleri

Obezite cerrahisi ile yeni bir hayata merhaba deyin

Obezite cerrahisi ile yeni bir hayata merhaba deyin!

Çağın en önemli sorunlarının başında gelen obezite, hareketsiz yaşam ve sağlıksız gıdalar ile birlikte tehdit boyutunu da büyütüyor. Aşırı kilonun yaşamı risk altına sokan hastalıklara davetiye çıkardığını ve kişinin günlük aktivitelerinde de yavaşlamaya neden olduğunu vurgulayan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, kilo verme cerrahisinde yaşanan gelişmeleri anlattı.

28.11.2017Sağlık
Obezite ameliyatından sonra tekrar kilo mu aldınız

Obezite ameliyatından sonra tekrar kilo mu aldınız? 

Aşırı kilo sorunu olarak tanımlanan obezite hastalığı, cerrahi yöntemler dışında tedavi edilemezse cerrahi operasyon kaçınılmaz oluyor. Cerrahi operasyonla midelerinin bir kısmı alınan hastalar, ameliyattan sonra sağlıklarına ve dengeli bir kiloya kavuşuyorlar. Ancak her şeye rağmen hastaların bir kısmı ameliyattan sonraki dönemlerde tekrar kilo almaya başlayabiliyor. Cerrahi girişimler, bedenin gıdayı işleme şeklini değiştirme amacı gütse de yapılan cerrahi müdahalelerin sonuçları kalıcı olmayabiliyor. Bu nedenle cerrahi operasyondan birkaç yıl sonra tekrar kilo almaya başlayan hastalara, tedavinin devamı olarak revizyon tedavisi uygulandığını ifade eden Doç. Dr. Kamil Gülpınar, obezite hastaları için aydınlatıcı açıklamalar yaptı.

2.10.2017Sağlık
Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet hastalığının cerrahi yöntemlerle tedavi edilebileceğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, diyabet cerrahisinin özellikle tip 2 diyabet rahatsızlığında en etkili tedavi yöntemi olarak kabul edildiğine dikkat çekti.

28.07.2017Sağlık
Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur

Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı; Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur?

5.05.2017Sağlıklı Yaşam
Obezite cerrahisi gebeliğe engel teşkil eder mi

Obezite cerrahisi gebeliğe engel teşkil eder mi?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı; Obezite cerrahisi gebeliğe engel teşkil eder mi?

5.05.2017Sağlıklı Yaşam
Şeker hastalığı ameliyatla tedavi edilir

Şeker hastalığı ameliyatla tedavi edilir?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı; Şeker hastalığı ameliyatla tedavi edilir?

28.04.2017Sağlıklı Yaşam
Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme

Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme

Obezite ameliyatından sonra kişinin beslenmesi doktor tarafından ayrıntılı bir şekilde düzenlenir. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, tüp mide ameliyatı ardından beslenmede dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

2.11.2016Sağlık
45 Kilo fazlası olanlar obezite riski altında

45 Kilo fazlası olanlar obezite riski altında

İdeal vücut ağırlığınızın 45 kilo üzerinde iseniz morbid obezite risk grubu içindesiniz demektir. 45 kilonun üzerinde fazlası olanlar defalarca diyet ve egzersiz yapmalarına rağmen aşırı kilolarından kurtulmayı başaramıyorlarsa uzman desteği almaları gerekmektedir.

9.08.2016Sağlık
Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı, morbid obez hastalarının tedavisinde kullanılan cerrahi tekniklerden biridir. Obezite tedavisinde diyetisyen eşliğinde diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve morbid obez olarak tanımlanan hastalara uygulanan cerrahi tekniklerin başında Laparoskopik Gastrik Bypass ameliyatı gelir.

28.04.2016Sağlık
Safra kesesi taşlarında tedavi nasıl olmalıdır

Safra kesesi taşlarında tedavi nasıl olmalıdır?

Safra kesesi taşları hakkında bilgilendirme yapan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, tedavinin nasıl olması gerektiğini açıklıyor.

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
En sık karşılaşılan safra kesesi hastalıkları nelerdir

En sık karşılaşılan safra kesesi hastalıkları nelerdir?

En sık rastlanılan safra kesesi hastalıkları hakkında açıklamalarda bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, bu hastalıkları sıralıyor.

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir

Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir?

Kasık fıtıklarının tek tedavisinin cerrahi olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, kasık fıtıklarının tanı konulur konulmaz opere edilmesi gerektiğini söylüyor.

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Kasık fıtığı nedir Nedenleri ve belirtileri nelerdir

Kasık fıtığı nedir? Nedenleri ve belirtileri nelerdir?

Kasık fıtığının her on erkekten birinde görüldüğünü söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar,hastalığın nedenleri ve belirtilerine değiniyor.

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Reflü tanısı nasıl konulur Tedavisinde neler yapılır

Reflü tanısı nasıl konulur? Tedavisinde neler yapılır?

Genel Cerrahi UzmanıDoç. Dr. Kamil Gülpınar cevaplıyor: Reflü tanısı nasıl konulur? Tedavisindeneler yapılır? Reflü tanısında endoskopi, baryumlu grafi ve bazı hastalarda24 saatlik pH monitörizasyonu dediğimiz burundan bir katater yardımıyla yemekborusuna ve mideye indirilen kataterle birlikte pH monitörizasyonu reflü tanısıkolaylıkla konulur. www.kamilgulpinar.com

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Reflü nasıl bir hastalıktır Belirtileri nelerdir

Reflü nasıl bir hastalıktır? Belirtileri nelerdir?

Reflü hastalığının nasıl bir hastalık olduğunu anlatan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, hastalığın belirtilerine değiniyor.

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Obezite cerrahisinin tehlikeleri var mı

Obezite cerrahisinin tehlikeleri var mı?

Her ameliyatta olduğu gibi obezite cerrahisinde debazı tehlikelerin bulunduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, ancak halk arasında oluşan algının aksine bu tehlikenin diğer ameliyatlara göre çok yüksek olmadığını belirtiyor.

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Obezite cerrahisi sonrası normal hayata ne zaman dönülür

Obezite cerrahisi sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

Obezite cerrahisi sonrasında hastaların ameliyat sonrası ilkgün hemen yatağa alındığını söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, hastanın yatağa yatırıldıktan sonraki ilk üç saat içinde mutlakaayağa kaldırılıp yürütülmesi gerektiğini belirtiyor.

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Obezite cerrahisi kimlere uygulanır

Obezite cerrahisi kimlere uygulanır?

Genel Cerrahi UzmanıDoç. Dr. Kamil Gülpınar cevaplıyor: Obezite cerrahisi kimlere uygulanır? Yöntemler nelerdir?Obezite cerrahisi vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olanhastalara veya vücut kitle indeksi 35-40 arasında olup şeker hastalığı, kalphastalığı gibi yandaş hastalığı olan hastalara yapılır. Bu hastaların mutlaka 2veya 3 kez ciddi diyet denemeleri olmuş olması gerekir. Bu diyet denemelerinerağmen kilo verememiş veya kiloyu vermiş ve çok hızlı bir şekilde daha çok kiloalmış hastalarda operasyon önerilmektedir. www.kamilgulpinar.com

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Morbid obezite nedir

Morbid obezite nedir?

Genel Cerrahi UzmanıDoç. Dr. Kamil Gülpınar cevaplıyor: Morbid obezite nedir? Obezite vücutta aşırı yağ depolanmasıdır. İnsanın aldığıkalorinin harcadığı kaloriden daha fazla olduğu durumlarda bu kalorivücudumuzda yağ olarak depolanır. Morbid obezite bu aşırı yağ depolanmasınınvücutta tahribat verdiği durum anlamına gelmektedir. www.kamilgulpinar.com

30.10.2015Sağlıklı Yaşam
Arnavutluk’ta nakiller Türk hekimlere emanet

Arnavutluk’ta nakiller Türk hekimlere emanet

Arnavutluk’un ilk karaciğer naklini, 2007 yılında bu ülkedeki ilk böbrek naklini de gerçekleştiren Prof. Dr. Sadık Ersöz’ün başkanlığındaki Türk hekimler yaptı.

25.06.2013Kelebek
Son dakika: MHP, 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

Son dakika: MHP, 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

MHP 4’ü il olmak üzere 200 belediye başkan adayını daha açıkladı. İşte MHP'nin açıkladığı 200 isim...

21.01.2019Gündem
Resmi Gazete yayınlandı Eski bakanların yeni görevleri belli oldu…

Resmi Gazete yayınlandı! Eski bakanların yeni görevleri belli oldu…

TBMM komisyonları üyeliklerine yapılan seçime dair karar Resmi Gazete'de yer aldı. Buna göre, Genel Kurulun 16 Temmuz tarihli 6. birleşiminde yapılan seçim sonucunda, Anayasa Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Başkanvekilliğine Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Sözcülüğe Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Katipliğe Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz getirildi.

19.07.2018Gündem
Ahmetler Mehmetler Mustafalar Meclisi

'Ahmet'ler 'Mehmet'ler 'Mustafa'lar Meclisi

Milletvekili seçimleri sonucu oluşan 27. Dönemi Meclis'inde en fazla "Ahmet" isimli milletvekilli bulunuyor. Yeni Meclis'te 31 milletvekili 'Ahmet' ismini taşırken, bunu 27 isimle 'Mehmet', 20 isimle 'Mustafa' takip ediyor.

26.06.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
Son dakika: HSK 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi

Son dakika: HSK 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 267’si adli yargı hakim ve savcısı 20’si idari yargı hakimi olmak üzere 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi.

12.10.2017Gündem
1 Kasım 2015in vekil listesi

1 Kasım 2015'in vekil listesi

1 Kasım Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili listeleri de belli oldu. İşte saat 00.30 itibariyle AA'nın verilerine göre milletvekili listesi...

1.11.2015Gündem
AK Parti Milletvekili adayları il il tam liste | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

AK Parti Milletvekili adayları il il tam liste | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

1 Kasım erken seçimleri için partilerin Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile belirlediği Milletvekili aday listeleri yayınlandı. İşte AKP'nin Milletvekili aday listesi..

26.10.2015Bilgi
İşte AK Parti listesi (AK Partinin milletvekili adayları kim)

İşte AK Parti listesi (AK Parti'nin milletvekili adayları kim?)

YSK'nın erken seçimler ile ilgili kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra partilerin 1 Kasım 2015 Genel Seçimi için milletvekili aday listeleri belli olmaya başladı. Bunlardan biri de AK Parti. Milletvekili aday listesi AK Parti tarafından YSK'ya teslim edildi. Peki, AK Parti'nin İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerden milletvekili adayları kimler? İşte AK Parti aday listesi...

18.09.2015Gündem
Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

Milletvekili geçici aday listesi açıklandı

7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerine ilişkin geçici aday listesi açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan YSK Kararına göre, 20 siyasi parti seçime katılacak -Türkiye genelinde 166 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

15.04.2015Gündem
AK Parti aday listesi (İşte İl İl AK Parti milletvekili adayları)

AK Parti aday listesi (İşte İl İl AK Parti milletvekili adayları)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday gösterilenlerin listesini açıkladı. Listede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak da yer alıyor. İlgi çeken bir diğer isim ise Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank'ın kuzeni Fatma Varank oldu. İşte AK Parti'nin millletvekili adaylarının tam listesi

7.04.2015Gündem
PTT 1. Lig için son bilet heyecanı

PTT 1. Lig için son bilet heyecanı

Spor Toto 2. Lig play off çeyrek final karşılaşmaları sona ererken Göztepe, Alanyaspor, Ankaragücü ve Hatayspor isimlerini yarı finale yazdırdı. İzmir temsilcisi Göztepe yarı finalde Hatayspor ile eşleşirken Ankaragücü ile de Alanyaspor final için mücadele edecek. Yarı finallerden finale yükselen 2 takımdan biri ise PTT 1. Lig'e yükselecek son takım olacak.

20.05.2014Futbol
İstanbul Büyükşehir Belediyespor yeni sezona hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyespor yeni sezona hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 6 sezon aranın ardından 1. Lig'de oynayacak.

15.08.2013Futbol
10 kişi İstanbul BŞB Karabüke yenilmedi

10 kişi İstanbul BŞB Karabük'e yenilmedi

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanması gereken fakat hava koşulları nedeniyle ertelenen maçta İBB, evinde Karabükspor'u ağırladı.

9.02.2012Futbol
Büyükşehir Belediyede 2 imza

Büyükşehir Belediye'de 2 imza

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Manisaspor'dan Eren Aydın'ı kadrosuna katarken, Serhat Gülpınar ile de sözleşme yeniledi.

27.06.2011Futbol

İBB şeytanın bacağını kırmak istiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, Spor Toto Süper Lig'de 4 haftadır kazanamadıklarını belirterek, yarın deplasmanda Manisaspor ile yapacakları karşılaşmaya 3 puan hedefiyle çıkacaklarını söyledi.

18.12.2010Futbol
Belediye Bursayı gözüne kestirdi

Belediye Bursa'yı gözüne kestirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında yarın konuk edeceği lider Bursaspor'u yenmeyi hedefliyor.

2.10.2010Futbol
İBB 3 puan peşinde

İBB 3 puan peşinde

Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında yarın Kasımpaşa'yı ağırlayacak İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da hesaplar galibiyet üzerine yapılıyor.

27.08.2010Futbol
İBBde hedef galibiyet

İBB'de hedef galibiyet

Spor Toto Süper Lig'de sezonun ilk maçında yarın sahasında Kayserispor'u ağırlayacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

15.08.2010Futbol
ENGELLİ TENİSCİLERİN BÜYÜK İSYANI

ENGELLİ TENİSCİLERİN BÜYÜK İSYANI

"BASINDA ARDA İLE SİNEM KADAR YER ALMIYORUZ".Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde düzenlenen 26. Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Şampiyonası, Alibey Club Manavgat tenis kortlarında sürüyor.Çok başarılı bir organizasyona imza attıkları halde medyadan yeterli ilgiyi göremediklerini savunan Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar, "Basında, Arda ile Sinem Kobal'ın haberi kadar yer almıyoruz" dedi. HABER-KAMERA: Kamil ATALAY / MANAVGAT (Antalya) - (DHA)

5.05.2010Spor
İŞTE KAZANANLARIN LİSTESİ

İŞTE KAZANANLARIN LİSTESİ

En güzel manzara fotoğraflarını hurriyet.com.tr okurları seçti. İşte kazananların isimleri...

12.11.2009Gündem
AKP’den şov gibi aday tanıtımı

AKP’den şov gibi aday tanıtımı

ÇANAKKALE’de AKP, belediye başkan adaylarını bir otelde düzenlediği toplantıda tanıttı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı ve şov havasında geçen tanıtımda, Çanakkale Belediye Başkan Adayı Avukat Murat Efe, folklor ekibiyle harmandalı oynadı.

2.02.2009Gündem
Gaziantepspor: 1 İstanbul Büyükşehir Belediye: 4

Gaziantepspor: 1 İstanbul Büyükşehir Belediye: 4

Turkcell Süper Lig'in 10. haftasında Gaziantepspor sahasında ağırladığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 4-1 mağlup oldu.

9.11.2008Futbol
İ.B.Belediye de iki imza

İ.B.Belediye de iki imza

Turkcell Süper Lig takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Denizlispor'dan Serhat Gülpınar ve Çaykur Rizespor'dan Brezilyalı Marcos Roberto Silva Barbosa ile sözleşme imzaladı.

5.07.2008Futbol

Yazar Sonuçları

Kaldırımlar asfalt olsa...

Burada Okur Yazar’da geçen hafta, yap-boz, boz-yap haline gelen kentin kaldırım sorununa yer vermemin ardından okur Fikri Dikmen (İnşaat Yüksek Mühendisi) de bazı önerilerini sıralamış:

1.10.2015