MENÜ

Gümrük Ve Ticaret Bakanı

Gümrük Ve Ticaret Bakanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gümrük Ve Ticaret Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gümrük Ve Ticaret Bakanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.315 Gümrük Ve Ticaret Bakanı haberi bulunmuştur.

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Haberleri

Güneşin Altın Yumurtası Kayısı Festivali başladı

Güneşin Altın Yumurtası Kayısı Festivali başladı

Güneşin Altın Yumurtası Kayısı Festivali'nin 23’üncüsü Mişmişpark Fuar Alanı'nda düzenlenen törenle açıldı.

Bülent Ersoydan kürk eleştirilerine sert yanıt

Bülent Ersoy'dan kürk eleştirilerine sert yanıt!

Bülent Ersoy, giydiği kürkler yüzünden kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

10.03.2019Magazin
Neşet Ertaşa saygı

Neşet Ertaş'a saygı

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 31. Ahilik Haftası kutlamaları nedeniyle geldikleri Kırşehir’de bir dizi temasta bulundu.

22.09.2018Gündem
Yeni MKYKda yer alan Bülent Tüfenkci kidir Kaç yaşındadır

Yeni MKYK'da yer alan Bülent Tüfenkci kidir? Kaç yaşındadır?

Bülent Tüfenkci kimdir sorusu AK Parti MKYK'sının belli olmasıyla birlikte araştırılan isimler arasında yer almaya başladı. 64. Hükümet'te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak da görev alan Bülent Tüfenkci kidir? Kaç yaşındadır?

18.08.2018Gündem
İnönü Stadı’na veda

 İnönü Stadı’na veda

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Malatya Şubesi tarafından "Efsanelerden Efsane Stada Veda" etkinliği düzenlendi.

5.08.2018Futbol
Bakan Pekcan, görevi Tüfenkciden devraldı

Bakan Pekcan, görevi Tüfenkci'den devraldı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile oluşturulan Ticaret Bakanlığı görevine getirilen Ruhsar Pekcan, görevi eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den devraldı.

11.07.2018Ekonomi
Berat Albayrakın hayatı ve biyografisi

Berat Albayrak'ın hayatı ve biyografisi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Bu gelişmenin ardından Berat Albayrak'ın hayatı ve biyografisi günün en çok merak edilenleri arasında yer aldı. Peki, Berat Albayrak kimdir?

10.07.2018Gündem
Başbağlar’da 25. yıl anması

Başbağlar’da 25. yıl anması

Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde, 5 Temmuz 1993’te PKK'lı teröristler tarafından katledilen 33 kişi, olayın 25’inci yıldönümünde köyde düzenlenen törenle anıldı.

5.07.2018Gündem
Yılın starları ödüllendirildi

Yılın starları ödüllendirildi

ULUSLARARASI aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin’in 17’ncisini düzenlediği ‘Uluslararası Yılın Starları Ödülleri’ sahiplerini buldu.

3.07.2018Ekonomi
Tüketici hakem heyetlerinin niteliklerini artırdık

Tüketici hakem heyetlerinin niteliklerini artırdık

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: "Tüketici sorunlarının çözümünün kamusal ve özel paydaşlarla sivil toplum örgütleri arasında iş birliğini zorunlu kıldığını görüyoruz." "Tüketici hakem heyetlerini tüketici lehine daha pratik kararlar almaları noktasında yeniden yapılandırdık, sayılarını düşürdük, niteliklerini artırdık."

29.06.2018Ekonomi
Bakan Tüfenkciden teşviklerle ilgili önemli açıklama

Bakan Tüfenkci'den teşviklerle ilgili önemli açıklama

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Artık teşvikleri sadeleştireceğiz. 10 kalemden 3-4 kaleme indireceğiz. Lisanslı depolara hükümet olarak ciddi destekler verildi. Ayrıca depo kiralarının bugüne kadar yarısını veriyorduk, bundan sonra hükümet olarak tamamını karşılayacağız" dedi.

26.06.2018Ekonomi
Bakan Tüfenkci: Lisanslı depolarda kiranın tamamını karşılayacağız

Bakan Tüfenkci: "Lisanslı depolarda kiranın tamamını karşılayacağız"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci:"Artık teşvikleri sadeleştireceğiz. 10 kalemden 3-4 kaleme indireceğiz."

26.06.2018Ekonomi
TBMMnin ekonomi vitrini şekillendi

TBMM'nin ekonomi vitrini şekillendi

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile siyasette yeni bir dönem başlarken, iktisatçı birçok siyasetçi de milletvekili seçildi.

25.06.2018Ekonomi
Kurmaylar Meclis’te

Kurmaylar Meclis’te

PARTİLERİN ekonomi kurmayları vekil seçildi.

24.06.2018Ekonomi
Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçları kesin olmamakla birlikte büyük ölçüde açıklandı. YSK Başkanı Sadi Güven seçim sonuçları hakkında merak edilenleri açıkladı ve oy oranlarındaki son durumu da vatandaşlarla paylaştı. Peki seçim sonuçlarında son durum nasıl? İşte il il seçim sonuçları ve detaylar

24.06.2018Gündem
Patates fiyatlarına ‘hassas’ takip

Patates fiyatlarına ‘hassas’ takip

REKABET Kurumu, Türkiye'deki patates ve soğan fiyatlarındaki artış eğiliminin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında hassasiyetle takip edildiğini bildirdi.

22.06.2018Ekonomi
Rekabetten patates ve soğan fiyatlarına takip

Rekabet'ten patates ve soğan fiyatlarına takip

Rekabet Kurumunca, Türkiye'deki patates ve soğan fiyatlarındaki artış eğiliminin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında hassasiyetle takip edildiği bildirildi.

22.06.2018Ekonomi
Bakan Tüfenkciden yerli otomobil ve Kanal İstanbul açıklaması

Bakan Tüfenkci'den yerli otomobil ve Kanal İstanbul açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Yaptıkları ortada olan bir lidere mi yoksa iş başına geldiklerinde Kanal İstanbul ve yerli otomobil projesi de dahil olmak üzere 'Bunları durduracağız, bunlar boş' diyen vizyon sahibi olmayan liderlere mi işi teslim edeceğiz, 24 Haziran'da buna karar vereceğiz" dedi.

19.06.2018Ekonomi
İstihdamı 1 milyon 10 bin daha artırdık”

"İstihdamı 1 milyon 10 bin daha artırdık”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, iş gücü istatistiklerine ilişkin, "Hani 'işsizlik artıyor' diyorlar, yaygara çıkartıyorlar ya, bu resmi olarak işsizliğin düştüğünü gösteriyor. Şu anda istihdam edilen sayıyı 1 milyon 10 bin daha artırdık ve Türkiye'de toplam 28 milyon 499 bin kişiye iş bulmuş, aş bulmuş oluyoruz." dedi.

18.06.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanından Erdoğan Demirörenin vefatı sonrası taziye mesajı

Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan Demirören'in vefatı sonrası taziye mesajı

Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli, bakanlar, milletvekilleri ve siyasiler taziye mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında ''Çalışma hayatında önemli başarılara imza atan, ülkemize değerli katkılarda bulunan kıymetli sanayici ve işadamı Erdoğan Demirören, her zaman hayırla yâd edilecektir'' dedi. Cumhurbaşkanı, Demirören Ailesi'ni telefonla arayıp taziyede de bulundu. Başbakan Yıldırım da ''Erdoğan Demirören, Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi ve sanayi atılımlarıyla kalkınması için hayatı boyunca büyük hizmetlerde bulunan, binlerce kişiye istihdam sağlayan seçkin ve saygın biriş adamı olarak hatırlanacaktır'' dedi.

8.06.2018Gündem
Bakan Tüfenkci: AK Parti iktidarları boyunca Türkiye her alanda 3,5 kat büyüdü

Bakan Tüfenkci: AK Parti iktidarları boyunca Türkiye her alanda 3,5 kat büyüdü

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “AK Parti iktidarları boyunca Türkiye her alanda 3,5 kat büyüdü. Milli hasıla oranına baktığımızda 9 kat büyüdüğünü görüyoruz" dedi.

8.06.2018Ekonomi
Emlakçıya daha az komisyon

Emlakçıya daha az komisyon

Ev alım satımında ya da kiralamada emlak danışmanlarına ödenen komisyonlar düştü. Eskiden satış bedeli üzerinden alıcı yüzde 3, satıcı yüzde 3 olmak üzere toplam yüzde 6 komisyon ödenirken, artık alıcı ve satıcı yüzde 2, toplam yüzde 4 ödeme yapılacak. 500 bin liralık bir evin komisyonu 10 bin lira düşecek. Kiralamada ise komisyon en çok bir ay kira bedeli olacak.

5.06.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Girişim Evleri dışa da açıldı 1 milyar lirayı aştı

Dönemin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2014 yılı mayıs ayı sonlarında Gaziantep’teki inovasyon buluşmasında Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) bir projesini gündeme getirdi:

8.09.2019

Turgut Özal Tıp Merkezi’nin ikinci Konukevi de tamam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya mitinginden önce Turgut Özal Tıp Merkezi’nin yanı başında yeni tamamlanan binayı görmeye gittim:

8.03.2019

Küsmeyin, partiler üstü kalmaya bakın

GEÇEN hafta Malatya’da buluştuğumuz Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, birlikte İnönü Üniversitesi ve bünyesindeki Turgut Özal Tıp Merkezi’ni ziyaret etmeyi önerdi:

25.06.2018

Bir CEO da 'ürün borsası'na aranıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 100 milyon liralık sermaye ile kurulan Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın Borsa İstanbul’un platformunu kullanacağını belirterek, “Konuyu yakından bilen, finans piyasalarının içinden bir CEO atanacak. Ondan sonra sistem devreye girecek” dedi.

21.06.2018